|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rok za prijavu djeteta i da li mora ici majka?
9.12.2013 13:12:47   
leot
cula sam da po novom majka nemora ici prijaviti dijete sa ocem maticaru nego se moze napisati neka suglasnos,dati vjencani list i osobnu i da muz sver moze obaviti sam. Skepticna sam pa bi nazvala ali ima vas ovdje koje ste rodile nedavno i prijavljivale dijete,molim vas iskustvo,odnosno kako to ide?

Kada ste prvi put izasle u setnju sa svojim bebicama? Naime znam da postoji jedno glupo pravilo da prijavu u maticnom i na policiji,moraju obavit oba roditelja i to unutar naravno 30dana a to znaci sto prije jer bez R.lista i domovnice,ne mozes napravit ni zdravstveno,ni ostvarit porodiljnu ni nikakva prava poput jednokratne itd i to sve unutar 30dana a babinje kao traje 40dana... Ne mogu bebicu pustit nikome jer dojim svakih 1h-2h a toliko stojis i u cekaonama,pa vi meni recite sta ste napraville

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rok za prijavu djeteta i da li mora ici m...
9.12.2013 13:57:25   
keyt
Hm, koliko se ja sijećam, ja sam morala ići samo kod matičara, a policiju i sve ostalo obavio je mm sam. Bili smo za čas gotovi, doduše bio je kolovoz 2012., nigdje nikoga u Zagrebu. Bebicu smo prvi puta izveli točno kad je napunila 15 dana i bilo je jako toplo.

(Odgovor članu leot)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rok za prijavu djeteta i da li mora ici m...
9.12.2013 13:59:18   
keyt
Ja sam se izdajala kada bih, vrlo rijetko i nakratko, izlazila i ta bočica koju bi joj moja mama dala bila je taman dovoljna dok se za sat, dva ne vratim doma.

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rok za prijavu djeteta i da li mora ici m...
9.12.2013 14:47:12   
troubled
ne znam može li tata ići sam, ali u pravilu ti nisu veliki redovi...
mi smo brzo bili gotovi, bez ikakvog čekanja, u matičnom uredu, sve ostalo tata može sam...
vodili smo bebice oba puta..
prvi izlazak bebice je kad iz rodilišta ide kući....
franko je rođen 1.9., bilo je toplo i već nakon tjedan dana smo išli u kraće šetnje...
magda je 20.12. i bilo je hladno sa snijegom...prva šetnja, na rukama, u trajanju od 20-ak minuta s 15 dana na -15 stupnjeva...bio je liepi dan bez vjetra i bilo nam je super...
dva dana nakon toga smo išli na matični, i dalje je bio snijeg i oko -7 stupnjeva, nosila sam je u slingu ispod svoje jakne i bilo nam je divno...
ne boj se...nisi invalid 40 dana :)

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rok za prijavu djeteta i da li mora ici m...
10.12.2013 11:54:56   
evanoi
ja morala ove godine ići s mm prijavit kod matičara, a na policiju, zdravstveno itd.ne, išao je sam. nismo čekali uopće dugo red. ja sam se isto izdojila i pustila seki to mlijeko u bočici koje mu je ona dala. i riješen problem user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rok za prijavu djeteta i da li mora ici m...
11.12.2013 11:28:31   
mamo
U matični ured moraju oba roditelja (osim u iznimnim slučajevima kada npr. nema priznanja očinstva, onda mama ide sama). Mi smo s oba puta išli s bebicama jer je to otprilike bilo i prvi put kad smo izašli u šetnju, cca 10. dan. Mislim da je rok za prijavu u matičnom uredu 60 dana, ali za sve ostalo je 30, tako da je najbolje otići unutar tog prvog mjeseca. Sve ostalo tata može sam. U matičnom uredu se nikad ne čeka dulje od 5 minuta, a sama prijava traje isto toliko otprilike, tako da čak i ako bebu ostavljaš doma na čuvanje nekome, ne moraš brinuti.

Sin je rođen 02.08. ali te je godine početak kolovoza bio dosta kišan i ne baš vruć, tako da nam se baš potrefilo ugodno vrijeme za odlazak u matični ured i u prvu šetnju, a kćerkica je rođena 20.11. i isto je taman u vrijeme prve šetnje bilo ugodno vrijeme.

Babinje traje 40 dana, ali ako porod nije bio težak i ako se mama dobro osjeća ne vidim razloga zašto ne bi izašla malo prošetat. Ako je vani sunčano, odnosno ako nema vjetra i vlage, beba bez problema može van, samo je treba dobro utopliti, odnosno prikladno obući s obzirom na godišnje doba.

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rok za prijavu djeteta i da li mora ici m...
12.12.2013 16:59:54   
Ela28
Ja mislim da morate oboje tako smo i mi i svi ostali vjerujem user posted image

(Odgovor članu mamo)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rok za prijavu djeteta i da li mora ici m...
27.12.2013 23:23:46   
Vlaja
Srećom će nama već biti zima na kraju pa ćemo, valjda, uloviti lijepo vrijeme da spojimo prvu šetnjicu i svu tu papirologiju. Iskreno, grozim se naše birokracije... user posted image

(Odgovor članu Ela28)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!