|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moja priča sa poroda...
10.2.2011 10:40:09   
ribica1
Evo drage moje ja ću vam ispričat cijelu moju pričo o mojoj trudnoći. Nažalost nije dobro završilo, al možda moje iskustvo nekome pomogne. Ja znam da sam u mnogim vašim pričama i iskustvima prikupila dosta korisnih informacija pa stoga i ja želim svoje iskustvo podijeliti sa vama. Nakon dvije godine pokušavanja da ostanem trudna shvatili smo da je negdje problem i krenuli na preglede, koje smo mogu reći sve brzo obavili i dok još nismo ni bili svjesni što se događa bili smo naručeni za prvi IVF postupak u Rijeci kod doktora Vlastelića. Postupak prošao super i ja od prve ostala trudna i to više ni manje nego sa blizancima.user posted image user posted image Uglavnom trudnoća sve ok, bez nekih problema sve do 21. tjedna kad mi se pojavila sukrvica. Naravno odmah kod svog dr. koji je vidio da mi se cerviks u roku od tjedan dana sa 37 mm smanjio na 27 mm i zbog toga je došlo do te sukrvice. No ostalo je bilo ok pa nećemo radit paniku već strogo mirovanje i za par dana ponovno mjerenje cerviksa. Na ponovnom mjerenju cerviks je na 27 mm al preostrožnosti radi šalje me dr. u bolnicu da vide oni šta i kako dalje s obzirom da su blizanci u pitanju. Provela ja cijelo dopodne u bolnici na pregledu al uglavnom šalju me doma na strogo mirovanje i kontrola za 2 tjedna. Javim ja to svom dr. kaže on ok, al ipak dođi ti meni drugi tjedan za svaki slučaj da on ponovno izmjeri. I došla ja kad ono cerviks već na 22 mm. Ponovno ja u bolnicu, ovaj put zaprimljena na odjel, rade mi sve pretrage, krv, urin i ostalo da vide da li će me šivat ili ne. E onda zašto bi bilo jednostavno kad može bit komplicirano… Došli nalazi, bakterije, upale i ništa od šivanja jer je preopasno a i glavica bebe je jako jako nisko. I opet ja nakon noćenja u bolnici sa 28.12. na 29.12. doma na strogo mirovanje pa do kud izguram –izguram. Nisam dugo gurala…sa 31.12. na 1.1. opet neko krvarenje, ali smeđe čak i crno u komadićima, ne znam kako vam to opisat, pa malo ima pa nema, ne znam kud u bolnicu il ne?!Zvala dr. u bolnicu i kaže on ako nema friške krvi i ako ne boli miruj i budi doma jer nije dobro da se vozikam puno. No 1.1. počelo mene nešto bolit, ja luda jer ne znam šta je, e kad sam skužila da se ta bol ponavlja u pravilnim razmacima nema više čekanja put pod noge i u bolnicu. U bolnicu sam zaprimljena 1.1. oko 18,00 sati, dali mi infuziju da mi pokušaju zaustavit trudove, povadili krvi i urina i čekanje…Malo se to kao smirilo čak sam sat – dva odspavala al ujutro opet sve jače i jače i češće i češće. Uspjela se ja nekako dignut sa kreveta oko 13,00 do wc-a a kad tamo iz mene izašla dva komada velika ko mandarine crvene krvi ko jetrica. Ništa zovi sestru ona brzo samnom kod dr. on gleda , kima vidi da je to to al ipak ajmo još infuzije pa možda se smiri. Al ma kakvi mene boli, ja urlam, one sirote žene šta su na čuvanju trudnoće gledaju sve u strahu u mene a ja luda… Stiže mm, skače oko mene (reko mi je kasnije da sam mu sve prste polomila kako sam ga stiskala hi hi hi), vidile sestre da tu više nema čekanja, zvale dr. i mene skupa sa krevetom voze još na ultrazvuk da vide kako bebice stoje u kom su položaju, svi živi se uzletili oko mene, a dr. kaže brzo ju vozite u rađaonu jer ona će nam tu rodit…moj mali Luka već krenuo… Mene na tom krevetu voze u rađaonu, usput mi dali da nešto potpišem, a ja sva nikakva kaže mm samo sam vikala «vadite to više iz mene, ne mogu više!!!!!». Ja se toga ni ne sjećam. Uglavnom nekim liftom ja s tim krevetom došla u rađaonu, prebacili me na stol, babica me pregledala, pitala kad sam pišala zadnji put, a ja velim gospođo moja ja vam ne znam kolko je ni sad sati a kamoli da znam kad sam pišala, i ništa puk kateter i isprazni ona mene. Ostalo šta ide prije poroda, kao što je klistir, brijanje i ostalo ja sam preskočila. A zamislila si ja kako ću kad budem išla rodit bit fino otuširana, idepilirana, uređena, al figu ništa od toga, došla ja dole smrdljiva i čupava ko majmun!! I tako ležim ja sam u tom boksu dođe babica i pogleda me i kaže «e to je to idemo» kad ono odjednom sto doktora oko mene, babica, inkubatora, ma sto čuda imala sam osjećaj ko da sam u svemirskom brodu. I cijela ta svita bulji u moje međunožje a jedan mladi siroti ginekologić sav neki nježan, gladi on mene po ruci i veli «sve će bit dobro, sve je u redu, bit će dobo» a ja urlam «šta će bit dobro, kako može bit dobro, ne može bit dobro tek sam u 5. mjesecu trudnoće!!!!» Uglavnom nije meni trebalo nikakvih dripova ni gelova, mali Luka je izašo van ko metak, ja malo stisla i on vani i plače, cure moje on plače al to vam je ko da mačkica mala mjauče, tiho i nježno…Nisam ga ni vidjela jer su ga odmah vozili na neonatologiju. I onda mir, sve stalo, ništa ne boli…dali mi drip, dr. drži ruke u meni i tako smo se mi 10 minuta gledali…pita on jel osjetite šta, ja velim, ne, kaže on ni ja pa za minutu opet pita on, opet isto, ništa…i tako 10 minuta, onda je on malo nešto osjetio al je reko nemamo više vremena čekat idemo na horuk, vi stisnite a ja ću vuć…ma užas, a Eni je išla na zadak van… I tako ja dva ili tri puta stisnula ko luđak on povuko i pljus- sve je vani…Enica nije plakala i isto ju nisam vidjela jer su ju brzinom svijetlosti odveli na neonatologiju. I kad sam mislila svemu je došo kraj evo babice i kaže ajmo sad još posteljicu a ja već luda…mislim si pustite me više na miru…ajd odradim ja još i to i kad ono stižu neke dvije tete s nekim aparatima spajaju me na nešto i kaže dr. sad ćemo vas malo uspavat da vas počitimo i zašijemo…uff napokon…zatvorite oči i nema me..Probudim se ja sve gotovo, osjećaj ko da lebdim, ma super…I tako ležim ja u rađaoni, pokrili me bijelom plahtom, ugasili svijetla i otišli oni…a ja si mislim koji je to sad vrag, šta sam umrla..ležim, bijela plahta nikog nema..luda, ka dono prolazi neka sestra i kaže tu će te sad ležat 2 sata pa na odjel…ok mislim si ja al mogli ste mi bar čarape dat, smrzle mi se noge. I napokon ja smještena na 5. kat, puštaju muža k meni, on je prije toga bio vidjet bebe, bio malo sa mnom i poslije ostala ja sama u sobi ko ćuk, nigdje nikoga…uf to mi je bila najduža noć u životu. I tako moj Luka rođen je 2.2.2011. u 15,59 sati dug 31 cm težak 580 grama, a moja Eni u 16,15 sati, duga 28 cm a teška 520 grama, u 23 +4 tj. Ribice male…. Nažalost znate da nije dobro završilo, agonija je trajala punih 17 dana al o tome ću vam pričat drugom prilikom jer sam sad već pretjerala. A također vam obećajem priču o doživljajima sa 5. kata jer to vrijedi čut…sve si mislim napisat priručnik «Kako preživjeti 5. kat u Riječkom rodilištu!» Za odjel Neonatologije sve pohvale, svaka im čast! Cure koga nešto zanima, il treba savjet slobodno pitajte, a ostatak priče stiže uskoro obećajem! Pusa svima!

_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 10:47:49   
novamama
ribice, sto da ti kazem...jako sam tuzna zbog svega sto se dogodilo, ali drago mi te vidjeti da si dobro...puno pusa od mene...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 10:55:35   
Tanjica Tanja
Ribice, čitam i razmišljam šta napisatiuser posted image . Samo ću reći: stvarno je potrebno puno srca i hrabrosti za proći ovakvo nešto i zadržati pozitivan stav. Nijedna majka ne treba proći ovakvo nešto...user posted image ....ali vidim da si ti ogroman borac i da ćeš naći načina kako preboljeti....
I još nešto, stvarno si divna što si s nama podijelila svoju tugu, možda pomogla nekome da na vrijeme prepozna simptome...hrabra Ribice...

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 10:56:27   
mala pcelica
ribice draga user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:01:29   
ribica1
Valjda je sve to tako moralo bit, negdje je svima nama zapisan životni put...vrijeme se ne da vratit, treba ić dalje...teško je i dođe mi ful teško al isplačem se, umijem se i idem dalje...
Sad već jedva čekam pregled kod ginekologa i da iskujemo plan za dalje, jer ja jakoooo želim imat malu bebu i odustajanja nema!
A priču želim podijelit svima, pogotovo ako nekome pomogne, i zato slobodno pitajte iskustva imam s svim simptomima prijevremenog poroda...skraćeni cerviks, krvarenje, smeđo-žućkasta mekana stolica...sve je to ukazivalo na to šta mi se na kraju dogodilo!


_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:07:26   
mariola
Ribice, ti si divnauser posted image user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:09:17   
Tanjica Tanja
Zbog ljudi poput tebe svi žele biti bolje osobe....puno hagića!

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:19:58   
njanja
IZVORNA PORUKA: Tanjica Tanja

Zbog ljudi poput tebe svi žele biti bolje osobe....puno hagića!


Jako lijepo rečeno Tanjice, potpisat ću te...

Ribice divna si!!!

A ja želim čitati VODIČ za preživljavanje 5. kata, ako ga budeš pisala, biti ću ti gost-pripovjedač user posted image



_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:32:34   
ELISABETH
Ribice draga ti si naš heroj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:33:36   
ikica84
Ribice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:42:02   
lilia
Baš mi je žao Ribice, ti si veliko borac i moraš dalje.
Želim da ti sljedeća trudnoća bude uspješna i da imaš slatkoguser posted image .
Sretno.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu ikica84)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:45:43   
ninolina
ribice ti hrabra ženouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:46:06   
Kristinka
draga Ribice, što reći, nego svaka ti čast na hrabrosti i stavu! user posted image ja sam rodila moju sreću 01.02., ali moram reći da i o rađaoni, o osoblju, i o famoznom petom katu koji slovi kao neka kažnjenička bojna imam samo riječi pohvale, od prvog do zadnjeg trenutka su baš svi bili divni, jedino nam je pedijatrica malo prestroga i prehladna za posao koji radi. ali razmijenjivat ćemo iskustva kad pročitam tvoja. veliki pozdrav, drži se

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 11:52:32   
maja
ribice user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Brisano sporočilo]
10.2.2011 11:59:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu ribica1)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 12:11:46   
lavica81
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
drži se draga

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 12:17:07   
pepeljuga
ribice divim se tvojoj hrabrostiuser posted image user posted image user posted image
i zelim ti da sljedeca trudnoca bude super i da ubrzo drzis jednu maluuser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 12:27:48   
anaxx
ribice, divim ti se na snazi i velikom srcu koje imaš! Vjerujem da će sve to biti i nagrađeno srećom koju si želiš i koju ti svi mi želimo... drži se!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 12:34:23   
emab
Draga Ribice, u potpunosti te razumijem. I ja sam slično prošla u Petrovoj u Zagrebu, rodila sam sa 25+3 dana svoju curicu tešku 683 grama i dugu 32 cm. Pod trudovima sam bila 36 sati prije nego su me porodili. Curica je živjela 2 mjeseca prije nego je preminula. Kad sve to pogledam sada nekon skoro 4 godine, mogu ti kao utjehu reći da me to u potpunosti promijenilo i drago mi je što sam je imala prilike u ta 2 mjeseca upoznati, jer doživjela sam i njen prvi smješak, prve suzice...i imam njene slikice i video. Ono što bi svim mamama koje će se možda naći u sličnoj situaciji preporučila je da zahtjevaju da im daju da se maze sa svojom djecom. Nažalost pravilo je da se to ne dozvoljava zbog mogućih infekcija, ali nisu ni sestre koje ih premataju i brinu se o njima ništa čistije i manje rizične od nas. Ja sam svoju Emu samo 2 puta pomazila - kad je bila jako kritično i kad je preminula - onda su mi dali da je držim. U to vrijeme sam bila plašljiva, al sad bi se sigurno više borila za to. Niz raznih stvari nas je popratio kako nije trebalo, ali evo da ne dužim, ako nekog točno zanima što je bilo neka slobodno pita, moj savjet tebi Ribice i svim ostalim BUDUĆIM MAMAMAuser posted image  je da što prije idu na drugu trudnoću, mi smo evo u manje od 4. godine dobili braceka, a sada sam u 33. tjednu i čekamo seku - sigurno nas naš mali anđelek čuva. Zato hrabro i SRETNO!

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 12:42:58   
Zvonki
Ribice i emab i ostale koje ste prošle to što jeste, zbilja ste hrabre žene i najviše od svega vam se divim kad poslije iz svega toga pokušavate savjetima pomagati drugima. Za to treba puno snage i dobrog srca user posted image

Ps. ribice, možda pitam gluposti ali ne pitaš li se možda (iako znam da ti to sada ništa ne znači) da su te možda ipak trebali hospitalizirati za vrijeme cijele trudnoće i možda bi uspjeli sačuvati trudnoće do kraja?

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 12:49:25   
Bebys
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 12:53:49   
emab
Zvonki - hvala.
Što se tiče hospitalizacije za vrijeme trudnoće bar za Petrovu znam da te ostave samoako si "Jako kritičan" slučaj. Mene u prvoj trudnoći nisu htjeli ostaviti bolnici, ni napraviti mi serklažu a bila sam otvorena već o 16. tjednu. Puno propusta se dogodiu takvim situacijama i od strane ginića i pedijatara, ali nakon svega što prođeš nije ti potrebno još sa i s tim zamarati - dijete ti nitko neće vratiti, a sve što dalje ulaziš u razmišljanje o tome što bi bilo da je bilo još te više baca u depru. Najbitnije je iza svega ostati pozitivan i naći dobrog ginića po mogućnosti nekoga tko radi i u bolnici i privatno, tak da ti može uvijek izreagirat kad treba.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 13:04:14   
BUMBI
ribice, sto da ti kazem...jako sam tuzna zbog svega sto se dogodilo, ali drago mi te vidjeti da si dobro...puno pusa od mene...


Potpisujem

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 13:05:19   
cuba
Cure moje divim se vašoj hrabrosti i snazi, nemam šta drugo reći user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  osim da se nadam da ćete uskoro i vi imate male anđele u naručjuuser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Moja priča sa poroda...
10.2.2011 13:17:28   
leilany
IZVORNA PORUKA: Tanjica Tanja

Ribice, čitam i razmišljam šta napisatiuser posted image . Samo ću reći: stvarno je potrebno puno srca i hrabrosti za proći ovakvo nešto i zadržati pozitivan stav. Nijedna majka ne treba proći ovakvo nešto...user posted image ....ali vidim da si ti ogroman borac i da ćeš naći načina kako preboljeti....
I još nešto, stvarno si divna što si s nama podijelila svoju tugu, možda pomogla nekome da na vrijeme prepozna simptome...hrabra Ribice...


potpisujem tanju.....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!