|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Soor ili nesto drugo?
21.2.2013 4:47:36   
smp
Imam curicu staru 7 tjedana. Kad smo dosle iz rodilista imala je soor i patronazna mi je rekla da je mazem daktarin gelom sto sam i radila. Soor se povukao ( nije vise bilo bijelih naslaga) i nisam je vise mazala. Ali nakon 3 tjedna primjetila sam da ima eksplozivne stolice neugodnog mirisa i da je cesto placljiva. Par dana nakon toga mene su pocele peci bradavice, areola pa cak i kanalici u dojci. Beba nije imala bijelih naslaga u ustima. Procitala sam da su to znaci soora i da trebam mazati bebu i sebe nakon svakog podoja. Naravno to jos uvijek radim. Stolice su sada normalne ali mene i dalje svrbe i peku bradavice iako vec tjedan dana koristimo daktarin. Da li netko zna da li je to jos uvijek soor ili moze biti nesto drugo? Polozaj dojenja je ispravan.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Soor ili nesto drugo?
21.2.2013 7:53:57   
seraphyme
rekla bih da jesu gljive. ja sam mazala rojazol gelom kad smo imali

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu smp)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Soor ili nesto drugo?
21.2.2013 11:54:59   
smp
Hvala na odgovoru. A koliko dugo ste koristili rojazol? Kad se mogu nadati poboljsanju?

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Soor ili nesto drugo?
21.2.2013 11:56:28   
smp
Hvala na odgovoru. A koliko dugo ste koristili rojazol? Kad se mogu nadati poboljsanju?

(Odgovor članu smp)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Soor ili nesto drugo?
11.3.2013 22:12:56   
snowwhite
mi smo dva puta prošli soor,rojazol ako se dobro sjećam oko tjedan dana

(Odgovor članu smp)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Soor ili nesto drugo?
1.6.2013 18:05:06   
Mmaestral
Dajte mi neki savjet kako da vidim bebici u usta da i ima bijelo? Koliko to jako bijelo mora biti da skuzim da je soor? Moja mala cokce dok sisa, dosta cesto vristi i odbija sisu, pljuje ju van, pa ponovno, a mene bole bradavice kad pocinje sisati. Da li to moze biti to?

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Soor ili nesto drugo?
1.6.2013 21:04:39   
anne
Meni ti to zvuči kao soor.
Moj Samuel je također imao jako. Mazali smo Daktarinom. Uzela sam komadić tetre i istrljala mu jezik i šupljinu koliko mi je dao.
Vjerojatno i cicu odbija jer ga boli Bed je i jer ti se gljivice mogu prenjeti i na bradavice pa i njih maži daktarinom.
Gljivice bi isto bile bjeličaste.
A sebi možeš bradavice zaštititi i purelanom da ne dobiš još ragade.user posted image
Možeš probati Rojazolom ako Daktarin nije pomogao.
http://www.centar-zdravlja.net/proizvodi-za-zdravlje/lijekovi-na-recept/rojazol-%C2%AE-oralni-gel-516/

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Soor ili nesto drugo?
3.6.2013 22:22:17   
Jana1208
Da, i mi smo imali soor par dana nakon što smo došli doma iz bolnice...mazali smo rojazolom, strugali sterilnom kompresom namočenom u prokuhanu vodu i nakon papanja sam joj dala žličicu vode, samo da malo ispere mlijeko iz usta, da se gljivice ne množe još više...prošlo je za dan i pol, s tim da smo još par dana mazali rojazolom da se ne vrate...i nisu se...user posted image
Ali ja na sisama nisam imala ( iako sam i njih za svaki slučaj mazala rojazolom...)

_____________________________

12.08.2012. & 08.01.2015.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Soor ili nesto drugo?
3.6.2013 23:30:54   
Mmaestral
Da li to smijem na svoju ruku uzimati ili trebam kod pedijatrice?

(Odgovor članu Jana1208)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Soor ili nesto drugo?
4.6.2013 10:57:47   
Jana1208
Mmaestral mi smo išli kod pedice, imali smo nepuna 2.tjedna pa je rekla da dođemo, da za svaki slučaj provjeri da nije slučajno samo trag od mlijeka, pa bezveze mažemo bebu gelom, naručila nas je pod kraj radnog vremena kad više nikog nije bilo...a i rojazol ide na recept, neznam dal se može samo kupit...i neznam za ovu kremu za koju je Anne pisala dal treba recept...user posted image

_____________________________

12.08.2012. & 08.01.2015.

(Odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Soor ili nesto drugo?
4.6.2013 16:04:34   
Mmaestral
Hvala!

(Odgovor članu Jana1208)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Soor ili nesto drugo?
5.6.2013 14:01:21   
Mmaestral
Uh, bas me svrbe dojke, a dobili smo rojazol gel, da li da to i sebi mazem? I primjetila sam kod pise bjelkasti iscjedak, nije toliko bijel bss, proziran, kao bjelanjak. Sto se tamo maze?

(Odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Soor ili nesto drugo?
7.6.2013 23:47:47   
Mmaestral
Cak je i zatvor i napinjanje bilo od soora! Uzas! Malo joj je bolje, kaka sad po nekoliko puta na dan, ali se jos napinje malo. Nadam se da bude uskoro sve normalno, a strah me da ne bude brzo jer se ona jadna napinjala mjesec dana, i u bolnici nisu skuzili da je od soora! Ma za poludjet!

(Odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Soor ili nesto drugo?
10.6.2013 22:39:28   
Mmaestral
Cure koje ste prosle soor, da li je moguce da i nakon pocetka lijecenja cetvrti dan ju svrbe usta i da grize sve sto stigne i vristi i place? Ili su to zubi? Ali naduta je opet stalno, a lijecimo se, pa ne kuzim koliko treba da to prodje???? Help!

(Odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Soor ili nesto drugo?
10.6.2013 22:51:24   
Jana1208
Neznam, kod nas to nije bilo toliko strašno...ona je bila mala i nije baš pokazivala neke znakove nervoze ili da bi je to svrbilo...user posted image Papala je normalno...
Znači jedini znak soora su nam bile te bijele naslage po jeziku i malo okolo, ali to je prošlo nakon dan i pol korištenja rojazola...
Coktala je još neko vrijeme poslije dok se nije naučila lijepo jesti...user posted image
Stvarno neznam...user posted image

_____________________________

12.08.2012. & 08.01.2015.

(Odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Soor ili nesto drugo?
5.7.2013 15:41:27   
Papalina
joj cure evo mi imamo problem sa soorom mažem daktarinom ...stavljam joj na dudu gela baš prije podoja i onda me bradavice toliko en bole i ne peku..i poslije podoja sebi namažem..ali uz to jučer mi počela radit i ragadeuser posted image dosta mi krvare bradavice...boli jako za popizdit,ali enželim odustat od dojenja a bojim se da to neće proć tako lako...evo danas mažem treći dan i opće nije bolje, još je i gore... hvata me jeza od same pomisli na dojenjeuser posted image mažem naizmjence, jednom daktarin, jednom purelan...
patronažna rekla da u dm ima multi mam vlažne maramice i da sigurno pomažu pa evo ako kome treba nek kupi pa javi...
ja to kupujem u pon ... nadam se da će pomoć...
ima još šta osim daktarina i purelan za to?
hvala puno!

_____________________________

17.04.2013 <3 CHIARA <3

(Odgovor članu Jana1208)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Soor ili nesto drugo?
5.7.2013 15:52:40   
plavka
Draga jesi probala sa rojazol gelom, mi smo ti njega koristile i pokazao se učinkovitim! Isto tako imaš i chiccove vlažne maramice za prsa na bazi ulja pa možda da si njih uzmeš da si prsa obrišeš poslije podoja cijena ti je oko 19 kn a bebač može slobodno cicati, nije potrebno ispirati...

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu Papalina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Soor ili nesto drugo?
5.7.2013 17:17:48   
and1
mi smo se duuuugo mucile sa soorom jer sam ja sa 10ak dana dobila mastitis,pa zbog atb gljivice.. uglavnom je lijecenje dugo trajalo.. gel joj stavljaj nakon podoja i pokusaj bar da sat,sat i pol ne sisa jer se gljivice hrane mlijekom tj.secerom iz mlijeka..
da bi sebi pomogla tj.bradavicama bitno je neko vrijeme promjeniti prehranu tj.sto manje unositi pekarskih proizvoda svih vrsta,secera,mlijecnih proizvoda jer je to sve sto gljivice vole i hrane se time.. pojacati unos kiselijih stvari..
i luftati sise pod obavezno,sto vise! izbjegavaj one jastucice za dojenje jer pogoduju stvaranju gljivica..
za ragade isto vrijedi luftanje,mazi i pokusaj joj sto dublje staviti dojku u usta..

znam koliko je sve skupa bolno, sjecam se koliko sam stiskala zube i plakala prije i tokom podoja od bolova,ali ako ce te utjesiti sve je proslo i uspjesno smo 2 i pol g dojile..
sretno!

_____________________________

25.09.2010. - mamina princeza V :)
16.07.2013.- stigla nam jos jedna princeza E :)

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!