|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Temperatura kod bebica
13.3.2013 12:26:10   
kisica
Mislim da je to ono čega se svaka mama boji strašno, jer visoke temperature često imaju posljedice.
Mi smo do pola godine koristili samo Lupocet čepiće, no kasnije što je bio veći to je bilo teže Lupocetom skinuti temperaturu, pa smo dobili i Dalsy.
E sada (sad ima 3 i pol), nama naša dr.savjetuje kod temperature kombinaciju Lupocet-Dalsy , izmjena svaka 4 sata. Međutim jedna stara ped.u bolnici prije mjesec dana rekla nam je kako djeci isključivo treba davati samo Lupocet. Kako kada nam to ni tada nije pomagalo?

Dali vaša djeca često imaju temp.i kako se borite sa njom?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Temperatura kod bebica
13.3.2013 16:27:24   
niky88
trenutno obadvoje imaju temp...prepisan im je dalsy...koji eto unazad 2god piju...
sad je trenutno stanje da na svoju kilažu piju 8ml ...al to možda pomogne na 4h..a onda opet temp se vraća nazad...baš sam pisala danas frendici..kako bum otišla po čepiće ..pa kombinirala..jer više ne znam kako da im pomognem..eto mala je imala temp 39,1..sad joj se spustila..a na večer već znam da bu se opet vratila..

a stalno im davat taj dalsy...nije mi to baš pametno... ne znam..user posted image user posted image

_____________________________

David 2008.
Lena 2010.

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Temperatura kod bebica
13.3.2013 16:56:22   
kisica
Nije da, jer evo što ti je nama bilo kad je A imao temp 41.6 prije nekih mjesec dana. Prvo što mi je palo na pamet bilo je Dalsy, i za Sisak, međutim kad sam dr.tamo rekla da sam mu dala Dalsy, i kad je vidjela da mu je temp.pala tek na 39 popljuvala je i mene kao majku jer mu to dajem, a i dr.koja nam je to dala, jer kaže da su to sirupi za visoke temp. i kad se često daju djeci oni stvore otpor na njega

(Odgovor članu niky88)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Temperatura kod bebica
13.3.2013 17:01:09   
snowwhite
mi nikad nismo imali dalsy,uvijek je neofen riješio stvar

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Temperatura kod bebica
13.3.2013 17:22:46   
kisica
To ide na recept ili?

(Odgovor članu snowwhite)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Temperatura kod bebica
8.4.2013 16:35:08   
Dacana
Ja imam traumu od Anine temperature...Bas zbog toga sto se moglo svasta dogodit...
Evo u subotu navecer je dobila temp., ja sam mislila da je to malo od zubica jer su joj trebali izbit 2 zubica...dala ja njoj cepic,mislim da ce do jutra proci...
Jutro dodje,Uskrs je,ali ma kakvi,Ana ona gori,temp skocila na 40...Ja neznam sta cu,a nisam bila kod kuce nego na Rabu kod svojih...
I dobro ja nju stavila u kadicu sa mlakom vodom i skinula ja temp.
Sve do navecer di ju je uhvatila groznica...Sva se jadna tresla,ja u panici,zamotala ju stavila ju meni na prsa i cekala da groznica prodje...
Prosla ona,a Ana zaspala...I odlucili ja i MM da idemo kuci u ponedjeljak jer smo trebali ici u utorak,pa kad dodjemo odmah na hitnu...
I tako mi dosli kuci,krenili za hitnu,tamo nas je docekao doktor kojeg inace poznajemo privatno...
On je na brzaka pogledao,malo grlo,malo usi i ustanovi da je to upala grla...
Dao nam antibiotik (klavocin sirup) i mi poceli s njim...
Sve do utorka popodne,opet groznica i najedanput ona preokrene oci,sva poplavila,sva sreca da je samnom bio moj svekar...
Ja u panici,vrisci skocila i odmah zovem MM i hitnu...
Svekar ju ozivljava...
Dodje hitna,preveze ju u bolnicu,ja skupa s njom...
I tako mi na djecji odjel,ceka nas super ljubazna sestra,stvalja ju u kadicu s mlakom vodom i skidamo temp. jedno sat vremena...
I tako mi ostale u bolnici sve do petka...Nije imala temp. vise...
i eto hvala Bogu sada je sve uredu...jos sam pod sokom od svega toga i trznem se na svaki njezin plac...al valjda ce i to proci da vise dodjem k sebi :D

MOJA ANA JE LAVICA!!!


_____________________________

ANA 13.6.2012. - 3800g i 50cm
VIDA 23.10.2014. - 3350g i 49cm

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!