|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lokalna anestezija u trudnoći
5.10.2011 22:58:38   
Vjeverica ST
Kakva su vaša saznanja o lokalnoj anesteziji, konkretno u zubara, za vrijeme trudnoće?
Zadnji put me zubarica pitala i ja ono, ok, kao trudna sam pa da ne trpim bol....A nisam ju godinama uzimala....Cijelu me smantalo...A da ne govorim da sam i vozila poslije. Opametila sam se pa će me idući put muž vozit, ali i dalje se pitam da li da primama lokalnu...Sutra mi opet popravlja zub pa zato.

Po internetu piše da se u načelu može, mada može imat neke učinke, iako nema dokaza. Isto piše i za poliranje zuba u trudnoći, što vi mislite?
Vađenje i slikanje zuba u trudnoći se ne preporuča. Dakle sve nekako nejasno i odluka je na meni.
Zanimaju me vaša iskustva zato!

< Poruku je uredio anaxx -- 7.10.2011 8:45:39 >


_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
6.10.2011 21:32:09   
adryosijek
ja nebi isla na slikanje,jer to zraci ,tak je moja stara isla na neko slikanje i unistila plod a nije ni znala da je trudna pa je isla na ciscenje..neznam dali i zub kad slikaju zraci..

< Poruku je uredio anaxx -- 7.10.2011 8:46:23 >


_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
6.10.2011 21:50:46   
mamacita
Ja sam slikala zub kada sam bila trudna sa cetvrtim djetetom. Stavili su mi nesto oko tijela, kao prekrivac sa nekim odbijajucim platnom. Samo su mi slikazi celjust. Nikakvih problema nije bilo sa djetetom kada se rodilo.

< Poruku je uredio anaxx -- 7.10.2011 8:46:43 >

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
6.10.2011 21:59:59   
troubled
u trudnoći s frankom sam prošla sve to...
rendgen zuba...još nisam znala da sam trudna...
lokalnu anesteziju više puta...običnu...
par puta i malo jaču...
jednom prilično jaku kod oralnog kirurga jer sam vadila osmicu...

eno ga, sunce moje dobro i zdravo, blaženo spava user posted image

< Poruku je uredio anaxx -- 7.10.2011 8:47:12 >


_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
3.11.2011 0:20:11   
dianchy
Što se tiče anestezije u potpunosti je bezazlena u trudnoći. I za majku i dijete. Vjeverice, takav učinak anestezija kad kad ima i na osobe koje nisu trudne što zbog toga jer nisu dovoljno jeli prije, možda zbog opće slabosti ili nečeg sasim desetog. No mene najviše zanima gdje si za Boga miloga pročitala da s poliranje zuba ne preporučuje u trudnoći?? user posted image To je čista glupost!
Dakle ne preporučuje se baš slikanje (a to je rentgensko zračenje) u trudnoći. U principu nije dokazano da izaziva malformacije, ali zar će se ijedna trudnica ići podvrgnuti takvim medicinskim istraživanjima? I ne baš. Ja sam stom.asist. i iako sve to znam nisam htjela slikati niti biti u blizini dok se slikalo. Neću isprobavati. A radila sam sa hrpom trudnica i sve su dobro podnosile i anestezije i vađenja zuba. Iako doktori uvijek radije pričekaju sa vađenjima dok žena ne rodi zbog ne daj Bože nekih komplikacija, samo da bi sebe zaštitili. Don t worry! Sređujte zube bez straha! user posted image

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
3.11.2011 8:23:11   
Vjeverica ST
dianchy pročotala sam na internetu negdje da se pri poliranju ispuštaju neke štetne tvari, tako nešto....
a to za slikavanje je općepoznato, mada recimo moj zubarica isto kaže da nema dokazanih nuspojava, ali što je sigurno- sigurno je!

ginekolog mi je potvrdio da se može uzimati lokalna anestezija!

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu dianchy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
3.11.2011 9:47:46   
ELENA35
zašto onda kad idem na bilo kakvo snimanje,pitaju "jeste li trudni" ? Ako nije štetno...user posted image

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
3.11.2011 9:50:12   
sina
snimanje možda i je štetno,ali ja sam neki dan pitala svoju gin. za anesteziju kod zubara,rekla je da sigurno može bez problema jer to ne može doći do bebe

_____________________________

16.03.2012- Korana
09.10.2013- Ivan

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
3.11.2011 10:28:23   
dianchy
Ma za poliranje gluposti! Kakve štetne tvaari. To je pisao netko tko veze nema sa stomatologijom. Fakat ne treba svemu vjerovati na internetu. Kada se poliraju zubi, poliraju se sa prof.pastom za poliranje in e sadrži nikakve štetne tvari. Kada se poliraju plombe, opet se polira samo plomba koja ne ispušta nikakve štetne tvari. Pa da sve to ispušta nešto takvo onda ne bi uopće bilo za u usta, zar ne?

Slikanje nije dokazano da je štetno, ALI nitko ne želi na sebi ili drugome ispitati je li ili nije štetno i ima li kakvih posljedica. Zato pitamo je li žena trudna. pozdrav od mojeg malenog user posted image koja me tako boksa dok ovo pišem user posted image

(Odgovor članu sina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
3.11.2011 10:52:13   
Bebys
ma ne citaj i ne zamaraj se...svakako te pita uvijek jesi trudna JER CITAVO TIJELO PREKRIJE JEDNIM METALNIM POKRIVACEM koji ne prima zracenje...

i to ucini svaki puta...
ja sam evo prije mjesec dana a sada sam trudna 27 tjedana i s bebom je sve u savrsenom redu ...isto tako je bilo i sa mojom R. koja sada ima 2 i pol godine...zdrava i ziva..

meni je 4 puta davao anesteziju jer me zub i to kutnjak uzasno bolio...
cak nije vredio niti popravak nego mi je tri puta ZDERAO INEKCIJU...anestezije...i IZVADIO ga na kraju...
tako da mislim da se netrebas brinuti...inace bi nam 90% djece bilo ne zdravo rodjeno da je to sve istina...samo mirno i ne birni se..
da zaboravila sam napisati da mije slikana celjust SVI ZUBI ukljucujuci i taj bolesni vise puta...BEZ PROBLEMA I IKAKVE BRIGE...stavi zastitni prekrivac i sve okuser posted image

(Odgovor članu dianchy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
13.11.2011 23:01:06   
Nestrpljiva mama
Bok!u 30 sam tjednu i dosada sam popravila nekoliko zubi,izvadila jedan i stavila nekoliko porculanskih navlaka.naravno za sve to sam primila dosta inekcija.kad sam krenula u sve te akcije bila sam 20 tj trudna i naravno puna babskih prica kako nesmijem inekcije primat i sl.nakon razgovora sa svojom divnom zubaricom i svojim ginicem bila sam puno mirnija.sto se tice lokalne anestezije naravno da se moze primat.pa trudnicama se i slijepo crijevo moze izvadit a kamoli ne zub!!!cak mi je oralna kirurginja rekla da sto se tice vadjenja zubi trudnoca najbolje vrijeme za to.kao da zbog manjka ili viska nekih hormona manje osjecamo bol.za vrijeme trudnoce je pozeljno da se redovito ide zubaru i popravljaju zubi jer zbog upala zubnog mesa svaki sitan problemcic se moze pretvoriti u katastrofu.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
14.11.2011 11:01:22   
Hubertica
Ja sam imala problema sa umnjacima i trudnoci i ginic mi rekao ako se odlucim na kakav zahvat pod lokalnom anestezijom neka obavezno trazim anesteziju bez adrenalina. Navodno druge anestezije mogu pomjeriti bebine otkucaje srca pa eto, cisto da prenesem savijet mog ginica!

_____________________________

.1.8.2011. u 14.20h stigao nam mali Šimun - 3950g i 53cm
27.09.2014. u 16,55 stigla nam je princeza Gloria - 3720g i 53cm

..

(Odgovor članu Nestrpljiva mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Lokalna anestezija u trudnoći
18.11.2011 13:07:15   
dianchy
eto, ja radim u stom.ordinaciji, a jučer sam i ja postala pacijent. Liječim zub, ponovno,moram sanirati 3 karijesa koja sam sad dobila jer sam pretjerala sa slatkim i čišćenje kamenca + poliranje + anestezije. Tako da ja koja znam što se i kako radi idem zubaru u 27 tjednu, mislim da se ne trebate brinut oko toga. Popravljajte, čistite, idite na redovite kontrole. Sve je ok! user posted image

(Odgovor članu Hubertica)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!