|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razlike u trudnoćama
12.5.2011 10:06:29   
mirna
Sve koje ste bile trudne više puta, zanima me po čemu su vam se razlikovale trudnoće. Da li ste primjetile neke razlike kada ste nosile dječaka ili curicu (one koje imate i dečke i curice)?

Koje me znate, vjerojatno znate zašto ova pitanja.. Mi bi sada user posted image .user posted image
S obzirom na to da mi je sada puno više muka nego prvi put, si mislim da je to možda znak da je curica....user posted image Možda ću odgovor saznati već za dva tjedna  kada imam mjerenje nuhalnog nabora...user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Razlike u trudnoćama
12.5.2011 10:30:29   
cokolada
Mogu reci da mi je ova trudnoca totalno drugacija od prve.
U ovoj trudnoci mi je prvih 12 tj bilo stalno mucno, cijeli dan, nisam imala apetit, nekoliko puta sam povracala, sada nosim user posted image . dok u prvoj trudnoci mi je bilo mucno samo ujutro dok ne bi nesto pojela, nisam niti jednom povracala, samo su mi se jeli sendvici i slicna hrana i bio je user posted image .
sto se tice izgleda trbuha, jednako, u licu se nisam promjenila pa su mi svi govorili sigurno opet nosis decka.
u ovoj trudnoci imam jaku porebu za vocem, dok u prvoj nisam imala.


(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Razlike u trudnoćama
12.5.2011 10:41:19   
ama
Prva trudnoca mucnine od samog pocetka do nekih 7mj umirala sam od muke i povracanja i sve mi se gadilo do zadnjeg dana sva teska i nikakva user posted image
Druga trudnoca samo malo na pocetku mucnine al ne stalno mozda u prva 3mj nista strasno i do kraja bila sam laka letila sam sve super i opetuser posted image mislim da nema veze stim mada sam i ja mislila da ima al eto kod mene nema...imala sam dvije razlicite trudnoce a isto....mada sam cula da zena ide u sirinu sa user posted image a s muskima vise stomak madam mislim da to nema veze....to nam je kad nemamo drugog posla pa da pogadjamouser posted image

_____________________________

...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Razlike u trudnoćama
12.5.2011 10:49:13   
Marta j
U prvoj trudnoci sam imala samo malo mucnine u pocetku i drugo nista me nije mucilo i i rodila sam decka.

Sada u ovoj mi je sve totalno drukcije-nemam teka,kiselina me ubija,otekla sam cijela,imam jake bolove u nogama i ledima nemogu ustati.Tlak mi varira iz dana u dan.
Svi su govorili kada je sve drukcije da je cura al kod nas stize decko broj dva-tako da mislim da to nema velike veze.
Svaka trudnoca je za sebe mislim da spol nema velike veze s tim..


_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Razlike u trudnoćama
12.5.2011 13:25:24   
natalijax
curica-kiseli kupus,čips i sve što je kiselo i slano
dječak-slatko voće ,povrće manje slano,

(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Razlike u trudnoćama
12.5.2011 13:38:06   
drugasrecica
Ja imam dvi curice a trudnoće su se razlikovale najviše u očajnooooj mučnini. Prvi put mi je bila malkice muka a u drugoj je bilo očajno onih misec i po dana, do 12.13. tjedna. Sve drugo je bilo slično, bez žgaravice...

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Razlike u trudnoćama
12.5.2011 13:42:34   
Marta j
IZVORNA PORUKA: natalijax

curica-kiseli kupus,čips i sve što je kiselo i slano
dječak-slatko voće ,povrće manje slano,



Kod mene je tu drukcije ja luda za salatom s puno octa,kiselim krastavcima i paprikama a decko je..
Jedino ako dr nije faliouser posted image


_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Razlike u trudnoćama
12.5.2011 13:44:46   
anaxx
i ja sam bila (i ostala) luda za slanim i kiselim u obje trudnoće, a obojica dečki

< Poruku je uredio anaxx -- 12.5.2011 13:45:02 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu Marta j)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Razlike u trudnoćama
12.5.2011 13:52:57   
mirna
Meni se kiselo ne jede ni sada ni u prosloj trudnoci...Pogotovo ne sada jer odmah dobijem žgaravicu. Sa user posted image sam jela samo konkretnu kaloričnu hranu, znači puno mesa, koje inače ne jedem puno. Tada nisam imala puno želje za slatkim, a sada imam, pogotovo nakon obroka. Što je isto, je da su mi opet super tikvice i kruh sa sirom.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Razlike u trudnoćama
13.5.2011 18:40:36   
ruzicabos
Prvim djetom s curicom nikakve mucnine i sve jela slano cips tamanila i da ten mi bio jako cist a drugo sa muskim djetom sve slatko jela a povracala cijelu trudnocu i imala cijelo lice u flekama i pristice a evo nosim trece isti sintomi kao s drugim odredeno mi smeta ,zacinaka paprika,rajcica i ima tog jos!!!!!!user posted image user posted image

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Razlike u trudnoćama
13.5.2011 18:49:19   
nemirna mama
kod mene je prvo user posted image , drugo user posted image  i treće user posted image  i sve tri trudnoće bile su mi doslovno iste što se tiče mučnina.....povraćala sam u svakoj trudnoći do 3 mj.

a što se tiče izgleda sa dečkima sam samo trbuh imala i grudi....nigdje dupeta, a sa curkom bilo me svugdje, imala sam i dupe i sise user posted image  a bome i trbušinu user posted image ....dečke sam nosila visoko a curku nisko
i još jedan detalj, sa dečkim ami je lice bilo čisto, jednostavno zračila sam.....a s curkom sam imala žute fleke po licu i bila sam puna prištevauser posted image

_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu ruzicabos)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Razlike u trudnoćama
13.5.2011 18:51:40   
bubamara787
s prvom mucnina cijelo vrijeme.. a s drugom samo u pocetku...
s prvom bolovi u ledjima, visok tlak.... tak da sam prestala raditi u 15 tjedna
s drugom sam radila do 8 mjeseca ...
totalno dvije razlicite trudnoce a ...
obje curice...tak da mislim da tu nema pravila


_____________________________

Marta 05.04.2008.
Katarina 12.10.2009.

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Razlike u trudnoćama
2.6.2011 10:51:27   
Vjeverica ST
s prvom trudnoćom jutarnje mučnine i malo povraćanja, sada bez povraćanja i večernje mučnine. Prvo je bio user posted image , a sad još ne znam....

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu bubamara787)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Razlike u trudnoćama
2.6.2011 11:02:26   
mirna
Meni je rekla na pregledu nuhalnog nabora da izgleda kao user posted image ... Mučnine još uvijek ne prestaju, pogotovo navečer... tako da...user posted image vidjet ćemo... user posted image

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Razlike u trudnoćama
2.6.2011 11:16:45   
Nika 24052006
Mislim da spol nema baš puno veze s tim kako se osjećaš.Ja sam rodila 2 cure,a imala sam totalno različite trudnoće.Prvi put kao da i nisam bila trudno,nikakvih tegoba,a drugi puta sam imala i malo mučnine,žgaravicu,i to odvratnu,kontrakcije,bolove u kičmi,ma sve mi bilo nekako teško...Vjerujem da sam bila raštelana još od prvog porodauser posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Razlike u trudnoćama
2.6.2011 11:45:17   
m600
ja imam dvije skoro iste trudnoće (zasad) prvo cura, drugo dečko, bar tako kažuuser posted image user posted image user posted image
mučnine jednake,samo sam sad više puta povratila,ali  mi je ranije prestalo....
nalazi svi isti kao i u 1. nadam se da će tako i ostati do krajauser posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Razlike u trudnoćama
2.6.2011 12:31:58   
malizia
ja imam i curku i dečka, totalno različite trudnoće
- s njom mi je više bilo muka,a s njim sam dugo imala onaj metalni okus u ustima, on se desio odmah nakon menz, ona koji dan kasnije, s njom sam bila više vani, s njim više u kući, kažu da kada nosiš muško da si više kući nego vani user posted image , isto tako prvo micanje ploda za nju se desio van kuće, a on u kući user posted image , njega sam nosila skroz visoko nju skroz nisko....ma sve različito user posted image .

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Razlike u trudnoćama
2.6.2011 12:33:38   
Juanita
moja prva user posted image veeeeeeeeeeeeeeeeeeliki apetit, oticanje, puno kila, mučnine ali svega 5 puta povratila, lice bilo puno akna...
moja druga T puno povraćanja, zasad ne otičem, nemam veliki apetit, čisto lice,...
obje rizične.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Razlike u trudnoćama
2.6.2011 22:59:32   
mamacita
1. musko - serklaza, bez mucnine, osip po tijelu prvih 12 tjedana, da sam mogla zivjela bih od Madjarice (kolaca), strogo mirovanje, pocetak stvaranja vidljivih vena po nogama
2. musko - bez serklaze, bez mirovanja, bez mucnine, mijesanje okusa u jednom obroku slatko - kiselo, slano - slatko (njam)
3. curica - bez serklaze, bez mirovanja, bez mucnine, McFish (da sam mogla zivjela bih od toga user posted image ), shake pica, ledena kava sa slagom (skoro svaki dan)
4. musko - bez serklaze, bez mirovanja, bez mucnine, sto se hrane tice nista se nije posebno isticalo, nego sve je bilo dobrodoslo, vene su postale jako osjetljive
Ja sam sa svih 4 imala inducirani porod, i sa 2. 3. i 4. djetetom sam laganini usetala u bolnicu sa 4 cm otvorena. Trudnoce su mi bile relativno lagane. To je to.

(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Razlike u trudnoćama
7.6.2011 0:24:48   
mmicko
Ja sam prve dvije trudnoće odradila bez po frke!! Obje curke! Osjećala sam se baš super, čak sam i radila skroz do kraja! Dobila puno kg, naticala sam, sve sam papala, ništa naročito nisam željela, sve mi je bilo fino! Sada u ovoj trećoj sve odreda katastrofa( kažu da je dečko)! Otvaram se, teško mi je, na očuvanju trudnoće sam, ne mogu ništa jesti, ništa mi nije fino!!!! Barem nemam žgaravicu kao sa curama!!!

_____________________________

29.09.2003. Marija - mamino sunce
18.11.2006. Lucija - mamino zlato
26.08.2011. Martin 4420g i 52cm napokon mao veliko čudo


(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Razlike u trudnoćama
7.6.2011 19:10:50   
mama mery
i prva user posted image i druga user posted image su bila dosta slicne skoro pa iste samo sam u prvoj trudnoci jela limun prvih mjeseci user posted image

_____________________________




(Odgovor članu mmicko)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Razlike u trudnoćama
7.6.2011 19:30:22   
ZVRK
mirna meni su trudnoće bile ''''iste'''' samo mi je za zvrkicu pupak bio isturen/iskoćčen prema vani a za zvrkiča je bio lijepi okrugli
i kilaža bila slična 12i 14kg

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Razlike u trudnoćama
30.6.2011 11:24:43   
maja100
user posted image razlike u trudnoći....moje obje trudnoće vodio je dr Strahimir Banović kojem sam neizmjerno zahvalna. Prva trudnoća za malo je završila spontanim, ali budući dr Banović vrhunski specijalista....opasnost smo uklonili uz mirovanje i redovite kontrole kod njega..... rodila sam zdravu curicu. Druga trudnoća s mojim sinom osim malo mučnine na početku prošla je vrlo lako, baš kao i porod.

Jedna sretna mama

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Razlike u trudnoćama
1.7.2011 9:13:12   
Indy
što se tiče simptoma trudnoće bili su identični, samo ovaj put mi se lice osulo bubuljicama. za nečisto lice kažu biti ćeuser posted image , isto tako imala sam jaki osjećaj da nosim curicu, ali čini se da me ovaj put osjećaj prevario ili je to bila samo jaka željauser posted image . oblik stomaka mi je isti kao prvi put, ide prema napred u špic. za to kažu da je dečko, i svaka baba mi već na ulici rekla, prema obliku stomaka da je dečko.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu maja100)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Razlike u trudnoćama
1.7.2011 9:25:32   
LUNA000
Prve dvije trudnoće user posted image -stalno sam jela nešto, pretežno sendviče i grickalice i sir---puno sira i pila sam (to sam imala ludilo želju za tim) sok od kruške onaj gusti kašasti...puno sam kg dobila 25 u prvoj  a u drugoj 18-20..i sva sam se bila zaokružila..mučnina nisam imala..
Treča trudnoća user posted image  od početka mučnina svejedno jela ili ne..ali nisam povračala..prva tri mjeseca mučnine...jela sam sve, ali voče i slatko najviše i ovaj put sam imala neopisivu želju za šlagom od leda...svaku večer sam morala prije spavanja jedan pojesti..i jagode...u bilo kojem oblikuuser posted image user posted image
nisam se puno udebljala 11 kg...i večina ljudi nije ni primječivala da sam trudna, iako sam ja samo primjećivala da svi kg idu u trbuh..

_____________________________

A:31.10.2005.
N:27.12.2006.
L A 30.05.2011.

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!