|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Široko povijanje
26.4.2011 13:51:37   
Buci buci
Pošto sam nova na forumu, nemam pojma ima li već tema o tome. Koristite li pelene za široko povijanje? Vježbate li s kukićima?
Žao mi ju je u onim ogromnim pelenama gledati jer jedva dočeka da joj to maknem. I doktor nam je rekao da ''nastavimo vježbati s kukićima'' mada mi uopče nismo vježbale nego se igrale (pa se valjda potrefilo da je to i neki oblik vježbe)


_____________________________

Naša mala maza 31.01.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 14:18:02   
Suzn
ne, niti vježbali, niti široko povijali, jer nam tu, u Njemačkoj nitko ništa od toga nije rekao da treba. A babica nam bila doma skoro svaki dan nakon bolnice. I eto, bili na UZV kukova i sve 5. Vele da su kukovi genetski, da široko povijenje niti će sprijećit to, ako ima problema, niti pomoć .... tu nitko više ne povija široko. user posted image user posted image

(Odgovor članu Buci buci)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 15:08:26   
mayathebee
Mi baš nismo vježbali, jer je mali jako živ, pa stalno mlatara nogicama, tako da smo se i mi više igrali.
A široko smo povijali prvih mjesec i pol, do prvog pregleda kukića, i onda je Dr. rekao da više nemoramo. Nekad sam ga poštedila svih tih pelena, pa sam ga široko povijala samo po noći.
Kažu da to vani više nitko ne radi, al' ja sam eto zlu netrebalo izdržala prvih mjeseci pol. Možda ne pomaže, ali ne šteti!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu Suzn)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 15:08:49   
ELENA35
Svakako široko povijati,neće naškoditi...Ja nisam Saru,pa je dva mjeseca po najvećoj vrućini morala 24 sata nositi abdukcijske gaćice..Samo zato jer mi ju je bilo žao zamatati u debele pelene,tj.široko povijati.
Neka djeca se još u buši "zaleže",dok su sklupčani,i zato se široko povija da bi kukići sjeli na svoje mjesto (ili ostali na svom mjestu) dok bebe ne očvrsnu malo..tako je meni rečeno u Klaićevoj dok smo išli na kontrolu.
Nemojte misliti da bebe boli dok su široko povijene,više će ih boliti dok ne daj bože budu morali nositi razno razna pomagala...


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu Suzn)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 15:19:53   
ELISABETH
Ja sam moju široko povijala po savjetu pedijatra do uzv kukića, nekih 3 mjeseca
Znam da se vani to uglavnom ne radi al ja ne volim ništa na svoju ruku raditi a iskreno mislim da široko povijanje ne može naškoditi

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 16:10:58   
lavica81
ja jesam moju M i to do prve kontrole u ortopeda  s tri mjeseca

_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 16:13:57   
cuba
Ja sam R široko povijala prva 2mj. Nakon toga smo išli na UZV kukića i sve je bilo odlično pa mu ih više nisam stavljala. Nismo morali raditi vježbe više nekakvo razgibavanje nogica.
Koliko znam to se više svugdje osim naravno u Hrvatskoj ni ne prakticira. Po meni ako dijete i ima nekakav problem sa kukićima široko povijanje neće to izliječiti.


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 16:21:11   
Gianna
Oboje klinaca sam povijala široko do kontrole kukića kod liječnika... Čim je liječnik dao zeleno svj.  makli smo široko povijanje... user posted image



_____________________________

Nebo strpljive voli....
Dino 06.07.2004.
Kiara 25.11.2010.

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 19:35:29   
Fever

IZVORNA PORUKA: Gianna

Oboje klinaca sam povijala široko do kontrole kukića kod liječnika... Čim je liječnik dao zeleno svj.  makli smo široko povijanje... user posted image





isto!

_____________________________

Princeza naša Matea 28.12.2010.

Princeza naša Mia 14.03.2013.

(Odgovor članu Gianna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 20:52:07   
Nika 24052006
Nisam široko povijala ni jednu,dr rekla da nema potrebe,a isto je pokazao i uzv kukića.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Fever)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Široko povijanje
26.4.2011 21:02:30   
zara13
mi danas bile na prvom pregledu reko pedijatar nek još povijamo do snimanja kukova al da je ovako sve ok,ja ju povijala nekih pol mj al joj jadnoj vruće još dok i to ima na sebi pa ju prestala a danas joj sam radi pregleda obukla.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Široko povijanje
27.4.2011 8:58:40   
TINAZG
Ja sam povijala, ali opet smo morali nositi remnčiće, to se više nigdje u svijetu ne prakticira... i ja mislim da to ne pomaže ako ima problema ali eto, ali nisam povijala u klasične tetra pelene pa onda švedska pelena nego u one već gotove pelene kaj se kupe npr. u Adaxu. Budući da nisam baš puno vjerovala u to, stvarno mi se nije dalo gnajvit s onim pravim tetera pelenama, a i moja. P. je rođena u 8. mj. kad je bilo jako vruče.

_____________________________

Paola 13.8.2008.

http://public.fotki.com/tinazg/

Ako se hoćete družiti ma FB, ja sam Dječja Robica

Ima me i na Njuškalu, ja san tinapv, na Kupi Prodaj tinapv1, uglavnom ne možete me fulat

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Široko povijanje
27.4.2011 11:13:11   
ema55
ah, povijala sam skoro tri mjeseca, tribala nositi remenčiće ili šta ja znam već, a nisu vidjeli.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu TINAZG)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Široko povijanje
27.4.2011 16:33:43   
berny
nismo povijali, samo vježbali. tako nam rekla pedijatrica. do sada ga je 2 puta gledala na uzv i za 2 tjedna bude opet. kaže da samo vježbamo. user posted image

< Poruku je uredio berny -- 27.4.2011 16:34:13 >

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Široko povijanje
27.4.2011 21:49:17   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Suzn

u Njemačkoj nitko ništa od toga nije rekao da treba. tu nitko više ne povija široko.



Mi čekamo uzv da vidimo možemo li skinuti široke pelene.
Samo mi nije jasno kako vani ne inzistiraju na povijanju...zar se tamo rađaju drukčija djeca? Svašta.

(Odgovor članu Suzn)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Široko povijanje
27.4.2011 21:58:07   
inesica

IZVORNA PORUKA: mayathebee

Mi baš nismo vježbali, jer je mali jako živ, pa stalno mlatara nogicama, tako da smo se i mi više igrali.
A široko smo povijali prvih mjesec i pol, do prvog pregleda kukića, i onda je Dr. rekao da više nemoramo. Nekad sam ga poštedila svih tih pelena, pa sam ga široko povijala samo po noći.
Kažu da to vani više nitko ne radi, al' ja sam eto zlu netrebalo izdržala prvih mjeseci pol. Možda ne pomaže, ali ne šteti!

Potpisujem ovo, i moje misljenje se slaze u potpunosti s ovim.

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Široko povijanje
27.4.2011 23:12:37   
mayathebee
IZVORNA PORUKA: Mala štruca



Mi čekamo uzv da vidimo možemo li skinuti široke pelene.
Samo mi nije jasno kako vani ne inzistiraju na povijanju...zar se tamo rađaju drukčija djeca? Svašta.



Pa ni nemoraš van otići da naiđeš na različite stavove liječnika ili bolnica o tome!!! Recimo, sve moje frendice koje su rodile na Sv. Duhu nisu široko povijale, jer to tamo ne preporuče, a na svakom otpusnom pismu iz Vinogradske piše široko povijanje u preporuci!!!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Široko povijanje
28.4.2011 16:39:14   
tinana
Nama su rekli da ne treba široko povijati, onda je na prvoj kontroli pedica rekla da podhitno idemo kod ortopeda na uvz jer joj se čini da su kukići prelabavi što je ispalo točno, mjesec dana smo široko povijali (adaxove pelene,za koje ispalo da baš i nisu ok,bolji je "starinski" način sa tetra pelenama) i vježbali ali na sljedećem uvz nalaz je bio isti kao i prvi put, tako da smo dobili abdukcijske gaćice i sad 13.05. idemo na kontrolu, ali nam je ortoped rekao da to ima veze sa genetikom (ja sam imala problema sa kukićima) i samim smještajem bebe dok je u trbuhu i da više pogađa djevojčice, sad se nadamo da će na ovoj kontroli biti sve ok. Tako da moj savjet je široko povijanje ali sa tetra pelenama, bebe to tako i ne smeta.

_____________________________

mamina i tatina srećica, princeza Sara 08.01.2011

Jedino zbog čega se vrijedi upuštati u krađu je poljubac ukraden usnulom djetetu. (j.houldsworth)

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Široko povijanje
29.4.2011 12:01:44   
TINAZG
Nije da su vani drugačije bebe, nego su skužili da to široko povijanje nema nikakve koristi, pa odustali od toga, ako dijete ima problem, neće to povijanje puno pomoć, ako nema onda nema niti potrebe za tim.. ali eto koda nas metode iz 12 stoljeća... 
Da li ste ikada o tome našli nešto u bilo kojoj knjizi (inozemnoj mislim) pa čak i na web-u (opet inozemnim stranicama)? Ja nisam... a čitala dosta...  

_____________________________

Paola 13.8.2008.

http://public.fotki.com/tinazg/

Ako se hoćete družiti ma FB, ja sam Dječja Robica

Ima me i na Njuškalu, ja san tinapv, na Kupi Prodaj tinapv1, uglavnom ne možete me fulat

(Odgovor članu tinana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Široko povijanje
29.4.2011 21:47:26   
dariaanto

Mi smo povijali do 4 mj..iako smo več sa 3 mj. bili na kontroli i sve je bilo u redu sa kukovima ali doktor je rekao da se preporuća povijati do 4 mj. S time  da smo zadnje 2 mj. povijali samo preko noći  i vježbali smo svaki dan malo kod prematanja.

_____________________________

Erik, 12.05.2010.
Jan,17.07.2015.

(Odgovor članu TINAZG)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Široko povijanje
30.4.2011 19:59:04   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dariaanto

S time  da smo zadnje 2 mj. povijali samo preko noći  i vježbali smo svaki dan malo kod prematanja.



Pozdrav, molim te možeš mi opisati kako izgledaju te vježbice ? Mi smo u bolnici dobili 4 vježbice za stopala koje još uvijek radimo pa da li i ti radiš sa stopalima ili samo kukove za van-unutra vježbaš bebici?

(Odgovor članu dariaanto)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Široko povijanje
2.5.2011 10:11:45   
NIKy
i ja sm svoju povijala do kontrola kukiće kad su nam rekli da više ne trebamo povijati,ali sam čula da je to nepotrebno... e sad... doktori kažu da je bolje,ali tu u puli to kažu,dok u drugim gradovima (koliko dam čula)ne govore da se treba povijati


_____________________________

Naša lavica se rodila 17.08.2010. :))
Ljubav beskrajna - http://www.youtube.com/watch?v=EUNgyKLBzF4

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Široko povijanje
14.5.2011 22:10:04   
dariaanto
Mala štruca oprosti što tek sad odgovaram na pitanje,nisam bila jedno vrijeme na forumu.
Ja nisam vježbala stopala ali može se i to ,dapače, sve lagano kroz igru ili kod prematanja.Ja bih bebu primila za noge( potkoljenice i koljena),savila ih u koljenima i kukovima, kao da ideš prema prsima, raširila kukove i koljena,natrag skupila( sve sa savinutim koljenima i kukovima) i ispružila noge. Nadam se da razumiješ što mislim,ne znam kako bih ti to jednostavnije objasnila.


_____________________________

Erik, 12.05.2010.
Jan,17.07.2015.

(Odgovor članu NIKy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Široko povijanje
15.5.2011 22:54:19   
bubaMaja
vježbice za kukiće su vrtiti nogice u krug, savijene i ispružene, ali mora se paziti da je beba opuštena, najbolje kad je gola (sad idu lijepi dani)...ja sam široko povijala do uzv-a, ponekad bih ju pustila i bez (nekoliko dana ne čini štetu).. a što se tiče vrućine - stavite samo platnene pelene i švedsku pa im neće biti vruće.. i ja sam stavljala samo jednu tetru kad bih imala pampers ispod, a dvije kad su bile samo tetre...

ne mora pomoći, ali sama pozicija otvorenih kukova je dobra za bebe. vježbe su najvažnije, mi i sad poslije kupanja bacimo par krugića ))) iako je sve super

ne mora značiti da ako je naša metoda, ako je stara da nije ni dobra.. nisu ni strenđeri izmislili svu pamet svijeta (a ima i na ovom forumu potvrde ovog mišljenja)

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu dariaanto)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Široko povijanje
16.5.2011 4:20:53   
MALI MEDO SPAVA
MOŽDA NIJE POHVALNO ALI JA SAM SVOJOJ DVOJE DJECE STAVLJALA ŠIROKO SAMO KAD BI MI DOLAZILA PATRONAŽNA KUĆI I KAD BI IŠLA DOKTORU I NA PREGLED KUKOVA!user posted image user posted image user posted image ALI ISTO TAKO JE SA KUKOVIMA SVE U NAJBOLJEM REDU!user posted image ZNAĆI, HOĆU REĆI TAMO GDJE SE UVIDI PROBLEM SA KUKOVIMA TREBA NOSITI I RADITI NA TOME SA VJEŽBAMA ALI GDJE JE SVE U REDU MISLIM DA NEMA POTREBE!I ISTINA JE DA JE TO GENETSKA STVAR!MOJA DJECA SU BILA TOLIKO ŽIVAHNA DOK BI JEDNU STRANU NAPRAVILA ONI BI NOGICAMA MLATILI PA NEBI USPJELA DOBRO SVEZATI!user posted image MISLILA SAM DA SE STROGO MORA MOSITI ŠIROKO...U PULI GA PREPORUČAJU DOKTORI!PA SAM KRILA DA NE STAVLJAM!user posted image

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!