|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koja su mi prava?
29.8.2011 12:01:22   
crna2003
u braku sam dugo,skoro 10 godina!ne mogu reci da je uvije bilo lose,svugdje ima i dobrih i losih dana...ti nasi losi nisu bili tako cesti,ali cesto su zavrsavali sa fizickim zlostavljanjem,zbog nekog mog inata,jer mu jednostavno nisam htjela usutiti kad njemu nije odgovaralo,maloprije sam ga marsnula

sad se i ja pitam zasto nisam prijavila odmah prvi put,zasto se nisam rijesila budale,ali...nesto je bilo jace od mene!glupaca znam,osudjujte me slobodno,ali nitko ne moze znati dok mu se i samom nesto tako ne desi
i ja sam prije uvijek govorila.nebi ja to nikad trpila,a onda se odjednom nadjes u nekom krugu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


doslo je i dijete,sada ima nepune 3 godine,i ja mislim da vise ne mogu user posted image
ali posto sam nezaposlena ( a i on trenutno nema stalan poso)pitam se kakva su mi prava ?i u slucaju da on nadje neki poso,a ja nista user posted image

mene je samo strah da mi dijete ne uzme,sve bi mogla podnijeti ali to ne user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


dali moze na sudu upotrijebiti ako sam malog udarila nekad,kaznila slanjem u sobu,ili rekla mu nesto user posted image


nisam zivot definitivno ovako zamisljala
placem ko kisna godina jer mi je stvarno svega dosta,sad je izaso,a ja nemam pojma kako da se ponasam kada se vrati
samo sam htjela obitelj,normalan posao,a na kraju ni to ne mogu imati
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 12:16:15   
lilia
Prava su ti takva da zoveš policiju, pogotovo ako se vidi trag fizičkog nasilja. Kad oni njega uvedu kao nasilnika, sud i socijalna skrb ga sigurno neće dati ocu nasilniku i fizičkom zlostavljaču.  Pogotovo ako možeš otići roditeljima i ako ti i dijete imate gdje biti.
Nemoj čekati jer si predugo trpila, sve što želiš ćeš imati samo se makni od nasilnika koji te fizički i psihički maltretira. I to što prije.
Sretno.


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu crna2003)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 12:21:08   
lilia
ti nasi losi nisu bili tako cesti,ali cesto su zavrsavali sa fizickim zlostavljanjem,zbog nekog mog inata,jer mu jednostavno nisam htjela usutiti kad njemu nije odgovaralo,maloprije sam ga marsnula
IZVORNA PORUKA: crna2003




Po ovome se da zaključiti da ti opravdaš njegovo nasilje jer mu kao inatljiva osoba nisi popuštala.
Draga moja to nije tako, zar misliš da mi sve žene šutimo i popuštamo muževima?
Naravno da ne, ali ne smije te nitko udariti zbog ničega, a najmanje zbog toga dali šutiš ili se svađaš.
Na tvom mjestu ja ga ne bi ni dočekala kući i to si trebala odavno napraviti.
Sretno.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu crna2003)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 12:24:43   
Bebys
tako je ako se vide tragovi fizickih udaraca..smijesta zovi policiju...i nista se neboj za djete..to si davno trebala napraviti....sretno cuvaj sebe i djete...

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 12:24:54   
Mirjana J.
draga dijete ti ne može oduzet...dijete ide majci skoro uvijek.. moj ti je savjet da odeš na CZSS i tamo popričaš sa stručnom osobom..ja sam prošla slično i sad sam sretno rastavljena.. ako te šta zanima javi se na pp  

_____________________________

Tomislav-28.07.2000
Josip-21.10.2010

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 12:42:45   
njanja

IZVORNA PORUKA: lilia

Po ovome se da zaključiti da ti opravdaš njegovo nasilje jer mu kao inatljiva osoba nisi popuštala.
Draga moja to nije tako, zar misliš da mi sve žene šutimo i popuštamo muževima?
Naravno da ne, ali ne smije te nitko udariti zbog ničega, a najmanje zbog toga dali šutiš ili se svađaš.




Prepisujem.
Imaš 2 opcije, ako se može, vrati se roditeljima pa neka ti oni pomognu stati na noge, a 2. opcija je da podhitno nađeš posao i postaneš neovisna kako biš mogla živjeti s djetetom.

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 12:47:10   
mala99
IZVORNA PORUKA: Bebys

tako je ako se vide tragovi fizickih udaraca..smijesta zovi policiju...i nista se neboj za djete..to si davno trebala napraviti....sretno cuvaj sebe i djete...


I ja se slažem, ali policija nasilnika samo opomene i tada se on vrati kući ženi i kako onda reagira??? Neću ni pomišljati, obično se žene toga boje. Ne znam točno kakva je procedura, ali činjenica je da kod nas parvosuđe ne funkcionira, pa je vjerojatno i sa obiteljskim nasiljem isto.

Odi od budale, čim dalje. Nijedna žena to nije zaslužila. Dijete ide uvjek mami, jedino ako se dokaže da si alkoholičarka, nakrkomanka ili psihički bolesnik.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 12:53:47   
crna2003
hvala vam svima

u potraznji sam za poslom,imam cetvrogodisnju skolu,ali radila bi bilo sta,nadam se da ce uskoro nesto iskrsnuti

nema tragova fiz.zlostavljanja,mada mi nije jasno kako


sigurno imam stambeno pitanje,jer roditelji imaju osim stana u kojem zive jos jedan manji,i rado bi mi ga dali ,u to ne sumnjam a blizu je njih


ne mogu da vjerujem da mi se ovo dogadja,tolko nadanja,zelja i na kraju naletis na budalu

zao mi je malenog jer ce rasti bez tate,al bolje i to nego ovakav zivot

lila nisam ga pravdala niti jednom,mozda je tako zvucalo,ja sam znala sta ce biti,ali morala sam ga mrsnuti jutros inace bi eksplodirala jer dosta mi je sutnje



(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 13:09:10   
adryosijek
bolje da dijete zivi s tobom na miru nego skupa da gleda svade itd...kretena se treba manit,joj dobro pa imas ko da ti pomogne,ali to zlostavljanje nemoj trpiti ako nemoras,odi pa nekako ga ispitaj za rastavu ili ti je on predlozio mozda...to kosta ali po malo bolje ga se rijesiti nego trpiti,ja prva nebi i uvijek kazem dok imam svoje dvije ruke nemoram nikoga da trbim i najgori poso bi radila da budem sama imam svoj mir,i najvaznije da mi dijete nije gladno

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu crna2003)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 13:11:13   
adryosijek

IZVORNA PORUKA: mala99

IZVORNA PORUKA: Bebys

tako je ako se vide tragovi fizickih udaraca..smijesta zovi policiju...i nista se neboj za djete..to si davno trebala napraviti....sretno cuvaj sebe i djete...


I ja se slažem, ali policija nasilnika samo opomene i tada se on vrati kući ženi i kako onda reagira??? Neću ni pomišljati, obično se žene toga boje. Ne znam točno kakva je procedura, ali činjenica je da kod nas parvosuđe ne funkcionira, pa je vjerojatno i sa obiteljskim nasiljem isto.

Odi od budale, čim dalje. Nijedna žena to nije zaslužila. Dijete ide uvjek mami, jedino ako se dokaže da si alkoholičarka, nakrkomanka ili psihički bolesnik.

mi smo vodili susjedu na policiju jer ju je tukao muz i glavom ju u zid policija naravno ga opomene a on jos gori pude poslje

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 14:21:37   
drugasrecica
Na tvom mjestu ja bih što prije otišla u stan tvojih roditelja, posavjetovala se sa djelatnikom u CZSS i pokušala mirno porazgovarat sa suprugom (ako je to moguće, jer ti najbolje znaš kako će on reagirat). Ako imaš sumnji da bi ti on htio oduzet dijete onda ćeš mu zaprijetiti kako i ti imaš svog asa u rukavu, fizičko nasilje, zbog čega ga uostalom i ostavljaš. Fizički nasilnici nažalost uvijek ostaju takvi, nemoj misliti da će se promijeniti. Žao mi je zbog tvoje situacije, to nitko nije zaslužio. Naravno, što prije nađi kakav posao. Sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koja su mi prava?
29.8.2011 15:11:40   
Bebys
ako je tako los sustav u hr. sa policijom onda ih izbjegni...i rijesi sama...ODI U TAJ STAN KOJI MOZES...i brisi od njega sto prije....sretno ti zelim

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko si dugo dojila?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!