|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 8:09:49   
troubled
znam da smo o epiduralnoj već pisali i da se mišljenja razlikuju...
još se nisam odlučila, ali kako se termin bliži javljaju mi se "glasići" u glavi user posted image user posted image user posted image

zanima me koliko traje "oduzetost" nakon što se primi epiduralna?
kada se može na noge? nakon koliko vremena?
što s fiziološkim potrebama dok se ne može do wc-a?

i zadnje, ali ne nevažno - kako izgleda tiskanje "napamet"?

pomozite odgovorima pri odluci user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 8:27:02   
astrid
uh troubled u istoj smo dilemi......ja bi isto epiduralnu ali su mi napunili glavu. ali na kraju je sve na nama i našoj odluci....
kad ti je termin?

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 8:39:15   
ZVRK
troubled,kada sam ja rodila samnom u sobi je ženska dobila epiduralnu,ona rodila prije mene 12 sati,a user posted image dobila još kasnije.znači da joj je trajala cijeli dan i opet ništa...samo su je donosili na cikanje pa je pustili po pola sata i onda opet odnijeli
njoj su rekli da dokle god se sama ne može dignuti i samostalno(bez ljuljanja i pridržavanja za ništa)ići u wc ništa od user posted image  jer u protivnom možeš ''nešto''napraviti bebi(tipo pasti...)

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 9:10:07   
troubled
astrid...još 9 dana user posted image
zvrkiću...sad si me isprepadala...to mi se zbilja čini predugo...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 9:20:19   
ZVRK
ovisi kako kod koga djeluje.računaj da si ''oduzeta''dole pa ne možeš na noge sama
još ako si imala dugi porod,nisi jela,puno ''curiš''......

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 10:51:32   
astrid
meni je 22.12. termin,ali mislim da e prije.....jo razmiljam o svemu pa u vidit. najvjerojatnije u odluku donijeti na licu mjesta.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 11:13:20   
nikoleta
Astrid,ja isto tako mislim da u to ipak odluit na licu mjesta ako budem u mogunosti naravno. ima dosta toga za i protiv pa nisam pametna.  Moja je rodica rodila epiduralno i spasila se kae. Vidim da si i ti u Splituuser posted image

(Odgovor članu astrid)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 11:16:04   
ZVRK
ja nisam o tome niti razmiljala kao VI-ta napraviti

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu nikoleta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 11:18:51   
astrid
jesam,u splitu sam.user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 11:21:40   
nikoleta
Kad je tebi termin?

(Odgovor članu astrid)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 11:25:53   
Snješka
Meni epiduralna nije primila kako treba ja sam 2h nakon poroda sama išla u wc. Sve ti ovisi kako ti primi a što se tiče trajanja oni ti cijelo vrijeme dodaju imaš aparatič koji ti dozira.Mislim da ti ju daju kad počnu malo jači trudovi. Samo mi je bio problem što oko prvog u mjesecu im ponestane katetra ze epiduralnu. a kaj se tiskanja tiče več sam napisala najbolji savjet da zamisliš teret na trbuhu u gornjem predjelu te da ga dižeš kad se napneš a možda ti babica stavi ruku i kae da ju kad tiskaš dieš.


< Poruku je uredio Snješka -- 3.12.2008 11:29:58 >


_____________________________

Največa ljubav si mi Ti...
Največu sreču vidim u Tebi...
Ti si veselje svakoga dana,
a moj život zove se...Lana

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 13:05:36   
FIONA
epiduralna drži ak ju dobiješ...ak si sreće ko ja pa te trudovi čope poslije 22.00h kada nema anesteziologa onda ti ta informacija niš ne znači!!!user posted image user posted image user posted image

Ja sam htjela ali mi ju nije imao tko dati jer u bolnici od 22.00 do 06.00 nema anesteziologa...samo za hitne slučajeve na sekciji...mi koje smo rodile prirodno smo PAAATIIILEEE!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu nikoleta)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 15:04:49   
spužvasta
epiduralna drži ak ju dobiješ...ak si sreće ko ja pa te trudovi čope poslije 22.00h kada nema anesteziologa onda ti ta informacija niš ne znači!!!

Ja sam htjela ali mi ju nije imao tko dati jer u bolnici od 22.00 do 06.00 nema anesteziologa...samo za hitne slučajeve
Fiona jesi sigurna da je to razlog???? Svaka bolnica ima dežurce i nema veze kolko je sati.....ti ako želiš epiduralnu-ANESTEZIOLOG JE DUŽAN DOĆ!!!!  Jedini razlog kada ju više ne možeš dobit to ti je kad si otvorena od 6 prstiju na dalje.  Ja sam za sebe zvala anesteziologa u 3h ujutro....user posted image


_____________________________

SVEN - 22.09.2008.
ZUBATI MOJ MALI.....

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 16:58:56   
FIONA
draga provjereno!!!!
Nije šala niti da nisu htjeli...kako sam bila u bolnici tri tjedna sve sam ispitala i dobila od glavne sestre i liječnika isti odgovor!!!
Bar je tako u Merkuru!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu spužvasta)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 19:12:44   
spužvasta
Ako je tako onda je to skroz neprofesionalno i glupo! To je isto onda ko da ti vade zub na živo-kao nije hitno pa ko te šiša.....user posted image user posted image   Žalosno ako imaju takvu politiku......  Zato ja pozivam i preporučujem od srca SESTRE MILOSRDNICE iliti VINOGRADSKU-s pravom najbolje rodilište na glasu u gradu!  user posted image user posted image

_____________________________

SVEN - 22.09.2008.
ZUBATI MOJ MALI.....

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 20:40:04   
njanja
troubled, pitam ti sutra frendicu pa ti javim.....mislim da je ona, ako se dobro sijećam, rodila u 2, a već na nogama bila u 11, ali ću provijeriti....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu spužvasta)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 21:13:32   
Mrvna
Zar nije stvar sa dizanjem poslije upravo u doziranju? 

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: koliko "drži" epiduralna?
3.12.2008 21:13:54   
spužvasta
rodila u 2, a već na nogama bila u 11
  Sorry troubled mi malo skrenuli s teme...user posted image   ja sam ju dobila oko pola 4 i išla se tuširat......oko 14h

_____________________________

SVEN - 22.09.2008.
ZUBATI MOJ MALI.....

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!