|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jeste li roditelj kakav ste sebi obećali biti?
18.6.2011 23:35:26   
jagodicabobica

user posted image Vaša omiljena odgojna izreka je:
a) Batina je iz raja izašla - pa je zato najprimjerenija vašem anđelu.
b) Daš mu jedan prst, a on hoće cijelu ruku – pa budući da ne želite da vam dijete postane ljudožder, pazite da mu ništa ne dajete.
c) Tko se hvali, taj se kvari - pa ga, jasno, ne hvalite.


  • Vaše se dijete boji nešto učiniti. Ohrabrite ga riječima:

    a) Nemoj me sramotiti pred ljudima.
    b) Vidi kako ti se svi smiju!
    c) Baš si pekmezast. Kad sam ja bio u tvojim godinama...


  • Kad dijete plače, vi ćete:

    a) Smjesta zatvoriti prozor (pa ne mora ga čuti cijelo susjedstvo!).
    b) Reći neuvjerljivo: "Sram te bilo, toliki dečko pa plače."
    c) Zaprijetiti, uvjerljivo: "E, sad ću te izlemati pa ćeš bar onda imati razloga za plakanje!"


  • Dijete je palo. Vi ćete:

    a) Potrčati kao bez duše i – izvikati se jer ne gleda kud ide.
    b) Istući ga jer je poderalo hlače koje ste mu nedavno kupili (pa mora naučiti cijeniti tuđi rad i novac, zar ne?).
    c) Samo ga prekoriti: "Kretenu jedan glupi, pa zar nisi u stanju ni hodati kao sva normalna djeca?!"


  • Dijete je slučajno razbilo vazu. Vi ćete:

    a) Odmah mu odbiti od džeparca (čist račun-duga ljubav).
    b) Uništiti neku njegovu omiljenu stvar (oko za oko, vaza za igračku).
    c) Rezignirano ustvrditi kako je to normalno za nekog tko samo jurca ko muha bez glave.
    d) Sljedeći ga put preventivno istući (jer se dijete tuče prije nego što ponese vrč na vodu, a ne kad ga razbije).


  • Vaše se dijete jako bučno razigralo. Vi:

    a) Blago ga opomenete - tako da ga podsjetite kao je jednom takva igra završila ("Hoćeš da te opet moram voditi u bolnicu?").
    b) Lijepo mu objašnjavate kako to izgleda nekom sa strane ("Zar baš moraš vrištati kao idiot?!").
    c) Samo ga pitate je li svjestan kako takvo ponašanje ne priliči njegovim godinama ("Dokle misliš izigravati glupog balavca?").


  • Dijete vam se povjerilo kako se nečega boji. Vi ćete:

    a) Samouvjereno mu reći kako se nema čega bojati i završiti razgovor.
    b) Ukazati mu na pozitivan primjer iz susjedstva ("Kako se Vedran ne boji, a koliko je mlađi od tebe.").
    c) Objasniti mu kako se boje samo kukavice, a da vi ne volite kukavice, i završite razgovor.


  • Vaše je dijete učinilo nešto dobro. Vi ćete:

    a) Praviti se kao da se nije dogodilo ništa važnoga (Bože moj, pa to ste i očekivali.).
    b) Kupiti mu najskuplji poklon što ga nađete u trgovini.
    c) Pohvaliti ga s: "Dobro je ali..." i precizno mu nabrojati što sve nije dobro napravilo u proteklih sedam godina.


  • Mislite kako je najbolje vrijeme da kritizirate dijete:

    a) Kad ste u gostima.
    b) Kad mu dođu prijatelji.
    c) Kad gleda svoju omiljenu seriju.
    d) Kad vas iznervira netko drugi.



    Rješenje testa:
    Svi su odgovori netočni. Smišljeni su samo za zabavu, ali i za podsjećanje kako je teško svakodnevno biti dobrim roditeljem.
    Preuzeto iz: "Bolje biti vjetar nego list – psihologija dječjeg samopouzdanja", autorice: D.Miljković i M.Rijavec, IEP, Zagreb 2002.
    Objavljeno: 3. travnja 2006.
     
     
  • Neposredna veza do poruke: 1
       RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obećali ...
    19.6.2011 13:26:21   
    Zvonki
    Ja sam roditelj kakvog sam željela i sama imati. Mislim da nisam podbacila

    _____________________________

    .-..-.
    `·.·´
    ?/
    /?
    / \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


    (Odgovor članu jagodicabobica)
    Neposredna veza do poruke: 2
       RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obećali ...
    19.6.2011 13:38:33   
    NIKy
     naravno da jesam,onakva sam kakvom smatram da je najbolje,ali...nitko nije savršen! tu postoje razne situacije i događaji koji ponekad utječu na naše raspoloženje itd.... nisu nam svi dani isti,odlični i sunčani... ali svoje probleme (kad ih imam)pokušavam sakriti pred svojom bebom


    _____________________________

    Naša lavica se rodila 17.08.2010. :))
    Ljubav beskrajna - http://www.youtube.com/watch?v=EUNgyKLBzF4

    (Odgovor članu Zvonki)
    Neposredna veza do poruke: 3
       RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obećali ...
    19.6.2011 13:47:24   
    njanja
    da...
    ali to ne znači nužno da sam dobar roditelj...
    mislim da sam predugo projecirala na jana ono što sam radila sa nećakinjom V., ali razlika je u tome što je V imala mamu koja ju je odgajala, a ja sam služila za zabavu, igru i sve što se mama nije usudila.....kod jana sam krenula istim putem, ali vidim da je to samo jedan mali segment jer vlastito dijete moraš puno više usmjeravati, biti doslijedan i uporan....

    da, jesam onakva kakva sam rekla da ću biti, ali sada se terudim to ispraviti jer takva kakva sam rekla biti za jana nije najbolja opcija...

    _____________________________

    JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


    "Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
    Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
    -Tagore-

    (Odgovor članu NIKy)
    Neposredna veza do poruke: 4
       RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obećali ...
    19.6.2011 18:32:34   
    Bebys
    neznam to jos jer je mala curica za sada znam da je maza moja sto bas nije dobro....

    (Odgovor članu njanja)
    Neposredna veza do poruke: 5
       RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obećali ...
    19.6.2011 19:07:14   
    ama
    Prvo citam i mislim sta je ovo...user posted image user posted image
    Jesam li roditelj kakav sam htjela/obecala sebi da budem? Mislim da jesam za sad zadovoljna sam i dobro napredujemo user posted image al mislim da je jos rano nadam se da cu se pokazat i kad porastu kao dobar roditelj

    _____________________________

    ...Osobe koje vas mrze su samo zbunjeni ljudi koji nemogu da razumiju zasto vas svi ostali vole ;)))).....

    (Odgovor članu Bebys)
    Neposredna veza do poruke: 6
       RE: Jeste li roditelj kakav ste sebi obećali ...
    20.6.2011 11:06:03   
    zuti.leptirić
    Evo vam neka pravila kako upropastiti vlastito dijete;
    -Ispunite mu svaku zelju  i tada ćete ga odgojiti u uvjerenju sa se sav svijet okreće oko njega.
    -Kad izgovori neku psovku ili ružnu riječ, nasmijte se od srca pa će vaše dijete povjerovati da je veoma zabavno
    -nemojte mu nikada govoriti o maoralu"Ova valja-ovo ne valja, ovo smiješ-ovo ne smiješ"...
    -Uvijek pospremajte za njim i oslobodite ga svake obaveze.
    -Svađajte se stalno pred njim pa se neće začuditi da se bilo što dogodi u obitelji.
    -Dajte mu novac kada god zatraži i koliko god hoće. Kad ste vi patili, neka ne pati vaša maza.
    -Ispunite mu svaku želju kad se radi o jelu i piću.
    -Uvijek budite na njegovoj strani kadanetko ukaže na njegovu grešku (učiteljica,nastavnik, susjed...) tada ćete ga odgojiti u uvjerenju da nikad ne može biti krivo.
    Kad upadne u kakve neprilike, recite da ste vi krivi i tako ćete ga osloboditi svake odgovornosti.

    Ako učinite 80% od navedenoga, postigli ste cilj.
    - upropastili ste vlastito dijete!
    user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
    Ovo sam prepisala iz jedne obiteljske knjizice.
    Ja priznajem da nisam skroz onakava kakva sam zamisljala da ću biti,zapravo u nekima stvarima se snalazim bolje nego sam zamisljala,dok u nekima bas i ne... ali, moja curica ima tek 1.5god, pa cemo jos vidjeti.Ja dajem sve od sebe,..user posted image

    (Odgovor članu ama)
    Neposredna veza do poruke: 7
    Stranica:   [1]
    Stranica: [1]
    Idi na:







    Anketa

    Pelene.
    пеперутка16

    Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

    Oznake

    Sve najbolje!

    Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

    Čestitamo!