|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dodatno zdravstveno i trudnoća
4.7.2010 0:41:27   
Suzn
Haj svima,

prije neki dan sam saznala da sam trudna, testić doma pozitivan, dva puta... user posted image user posted image

I sad, imama hrpu pitanja, i kopam po forumu, ali nisam našla ništa slićno. Naime idem kod privatne ginekoligice, dr. Grujić Koračin, i naručila me na pregled za par dana, mislim da mi je to 5. tjedan. A pročitala sam na webu od Croatia osig, da njihovo zdravstveno pokriva neke troškove pregleda kod nje, između ostalog. Da li mi to pokriva i vođenje trudnoće? Jel ima netko ko ima to zdravstveno i ide s njim priv. ginekolizima?

Evo šta pokriva recimo neka srednja opcija:

"1. Preventivna zaštita

Preventivni sistematski pregled obuhvaća
- pregled specijaliste medicine rada ili interniste
- laboratorijske pretrage: sedimentaciju, KKS, GUK, trigliceride, kompletnu pretragu urina, bilirubin, kreatinin, ukupni kolesterol, AST, ALT, GGT, acidum uricum
- EKG
- UZV abdomena

I dodatno:

Za žene:
- pregleda ginekologa s kliničkim pregledom dojki
- Papanicolau test
- vaginalni UZV

Za muškarce:
- pregled prostate
- UZV prostate
- PSA iznad 40 godina



2. Liječenje

U slučaju bolesti ili otkrivenog bolesnog stanja prilikom preventivnog pregleda slijedi daljnja obrada i liječenje. Tijekom godine može se koristiti po polici :

>> dva pregleda godišnje kod različitih odabranih i ugovorenih specijalista ili subspecijalista određene medicinske struke od 14 ponuđenih : internist (kardiolog, nefrolog, endokrinolog, gastroenterolog), neurolog, oftamolog, ortoped, dermatovenerolog, kirurg, radiolog, ginekolog, fizijatar, otorinolaringolog, urolog, infektolog, anesteziolog i onkolog

>> dva kontrolna pregleda godišnje po obavljenom specijalističkom ili preventivnom pregledu (najviše četiri pregleda u godini)

>> dijagnostička obrada, prema indikaciji liječnika specijaliste, dva puta godišnje svaka obrada od navedenih:
EKG, UZV srca i krvnih žila, EKG-Holter, 24 satni holter tlaka, ergometrija, spirometrija, UZV trbušnih organa (jetra, gušterača, žučnjak, slezena, bubrezi, aorta i limfni čvorovi, prostata, mokraćni mjehur), UZV dojke i štitnjače, UZV oka, UZV prepona, UZV vrata, UZV pazuha, UZV testisa, endoskopija, biopsija, biopsija uz endoskopiju, PHD, EEG, color doppler krvnih žila, EMNG, EVP, fundus, vidno polje, tonometrija, keratometrija, audiometrija, TCD, alergološko testiranje, bakteriološki brisevi (aerobi-anaerobi), mikološki brisevi, RTG snimanje koštanog sustava (jedna regija, dvije projekcije), funkcionalne RTG snimke, radiološka obrada organa trbušne i prsne šupljine, UZV zglobno-koštanog sustava, Papanicolau test, stupanj čistoće, color dopler, UZV vaginalnom sondom, mamografija iznad 40. godine

>> laboratorijske pretrage prema indikaciji liječnika specijaliste dva puta godišnje svaka pretraga od navedenih:
sedimentacija, KKS, TR, GUK, trigliceridi, kolesterol, kompletna pretraga urina, bilirubin, kreatinin, urea, AST, ALT, GGT, AP, HDL-kolesterol, LDL-kolesterol, acidum uricum, elektroliti, OGTT, željezo, UIBC, TIBC, HbA1C, CRP, urinokultura, stolica na okultno krvaranje i PSA"


Ajde, molim vas pomagajte, jer nemam pojma šta sve trebam, a nekako se kod nje najbolje osjećam, ipak idem kod nje već 10 god. a niti ne znam kamo drugo bi išla

A naravno, nemam baš para za sve preglede....

Hvala svima na odgovorima user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dodatno zdravstveno i trudnoća
4.7.2010 8:09:50   
cuba
Dobro došlauser posted image
Mislim da ti ta osiguranja ne pokrivaju preglede u trudnoći/vođenje trudnoće već više tipa sistematske preglede 1-2x godišnje.
Najbolje ti je nju nazvati pa provjeriti.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Suzn)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Brisano sporočilo]
4.7.2010 10:00:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu cuba)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dodatno zdravstveno i trudnoća
4.7.2010 10:23:12   
Suzn
Hvala na dobrodošlici :)

I na odgovorima za sad... Negdje sam pročitala da ima polica koja pokriva sve preglede pa pitam...
Nekako sam kod nje najsigurnija, pa me zato to zainteresiralo.
A zakazala sam pregled da budem ziher da sam trudna, naime nemam nikakvih simptoma, osim što mi kasni 7 dana, i dva testa su se pokazala pozitivnim :) Ali kako ništa ne osjećam, mislila sam da je ok otić gin. sada. Pojma nemam user posted image


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dodatno zdravstveno i trudnoća
4.7.2010 10:25:53   
ninolina
IZVORNA PORUKA: Suzn

Hvala na dobrodošlici :)

I na odgovorima za sad... Negdje sam pročitala da ima polica koja pokriva sve preglede pa pitam...
Nekako sam kod nje najsigurnija, pa me zato to zainteresiralo.
A zakazala sam pregled da budem ziher da sam trudna, naime nemam nikakvih simptoma, osim što mi kasni 7 dana, i dva testa su se pokazala pozitivnim :) Ali kako ništa ne osjećam, mislila sam da je ok otić gin. sada. Pojma nemam user posted image



dobrodošla suzn...ja nezmnam kako to ide sa dopunskim i privat...ja sam vodila trudnoće kod privatnika i jako sam bila zadovoljna...a kaj se tiće pregleda samo ti otiđi ...ako ti kasni 7 dana to je sad oko 6 tj...a i već se može vidjeti i da srčeko kuca....sretno i javi se svakako


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Suzn)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dodatno zdravstveno i trudnoća
4.7.2010 18:11:35   
Suzn

IZVORNA PORUKA: ninolina

IZVORNA PORUKA: Suzn

Hvala na dobrodošlici :)

I na odgovorima za sad... Negdje sam pročitala da ima polica koja pokriva sve preglede pa pitam...
Nekako sam kod nje najsigurnija, pa me zato to zainteresiralo.
A zakazala sam pregled da budem ziher da sam trudna, naime nemam nikakvih simptoma, osim što mi kasni 7 dana, i dva testa su se pokazala pozitivnim :) Ali kako ništa ne osjećam, mislila sam da je ok otić gin. sada. Pojma nemam user posted image



dobrodošla suzn...ja nezmnam kako to ide sa dopunskim i privat...ja sam vodila trudnoće kod privatnika i jako sam bila zadovoljna...a kaj se tiće pregleda samo ti otiđi ...ako ti kasni 7 dana to je sad oko 6 tj...a i već se može vidjeti i da srčeko kuca....sretno i javi se svakako




Ti si cijelo vrijeme išla kod privatnika? I kako si onda izabrala gdje ćeš ići rodit? Jel ti on nekoga preporučio, ili...?

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dodatno zdravstveno i trudnoća
4.7.2010 18:17:28   
leilany
IZVORNA PORUKA: Suzn
Ti si cijelo vrijeme išla kod privatnika? I kako si onda izabrala gdje ćeš ići rodit? Jel ti on nekoga preporučio, ili...?


i ja isla kod privatnice cijelu trudnocu...i ona mi je preporucila dr koji me na kraju i porodio,jer sam ja rekla da bi htjela rodit u vz....user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu Suzn)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dodatno zdravstveno i trudnoća
4.7.2010 19:32:40   
ninolina
IZVORNA PORUKA: Suzn


IZVORNA PORUKA: ninolina

IZVORNA PORUKA: Suzn

Hvala na dobrodošlici :)

I na odgovorima za sad... Negdje sam pročitala da ima polica koja pokriva sve preglede pa pitam...
Nekako sam kod nje najsigurnija, pa me zato to zainteresiralo.
A zakazala sam pregled da budem ziher da sam trudna, naime nemam nikakvih simptoma, osim što mi kasni 7 dana, i dva testa su se pokazala pozitivnim :) Ali kako ništa ne osjećam, mislila sam da je ok otić gin. sada. Pojma nemam user posted image



dobrodošla suzn...ja nezmnam kako to ide sa dopunskim i privat...ja sam vodila trudnoće kod privatnika i jako sam bila zadovoljna...a kaj se tiće pregleda samo ti otiđi ...ako ti kasni 7 dana to je sad oko 6 tj...a i već se može vidjeti i da srčeko kuca....sretno i javi se svakako




Ti si cijelo vrijeme išla kod privatnika? I kako si onda izabrala gdje ćeš ići rodit? Jel ti on nekoga preporučio, ili...?

ja sam išla kod privatnika istog sa dvije trudnoće...drugi porod kod njega vođen sam i dogovorila...tj inducirani porod...četvrtu sam vodila kod drugog privatnika ali kod tog starog opet dogovorila porod....On inače radi u bolnici ali ima privat ordinaciju


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Suzn)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dodatno zdravstveno i trudnoća
3.2.2011 17:54:38   
Suzn
Evo da podignem malo temu, i da pomognem kome mogu.

Uplatila sam Selekta policu kod Croatie. Ona pokriva dio pregleda kod privatnih doktora. Pokriva recimo kod moje gin. Grujić Koračin, ali i u Viliju, Breyerovom institutu i još hrpi privatnih ginekologa. Kako ja idem kod ove svoje već godinama, rekla je da nije dosta to što pokriva ali da ćemo već nešto smisliti. Pa ne piše više ultrazvuk nego papa test i sl. Sve nalaze krvi, urina, OGGT test sam radila u Breyeru. Bez čekanja, ko gospodin čovjek. I sve je pokriveno policom.

Ispalo me sve 200 kn mjesečno. A svaki mjesec sam išla na UZV, i to 4D. Uvijek dobila DVD, i predivne slikice. Od prvog UZV.

NIsam napominjala u Croatiji da sam trudna. Sve ovisi kolko vam gin. želi izaći na ruku. Meni je... user posted image

200 kn mjesečno i puno više dam za proklete mobitele, pa zašto onda ne žrtvovat i dat za nešto puno korisnije...

Drago mi je ako sam nekom pomogla. user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dodatno zdravstveno i trudnoća
3.2.2011 17:59:29   
Tanjica Tanja
Svaka čast, hvale vrijedna informacija!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu Suzn)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dodatno zdravstveno i trudnoća
3.2.2011 18:40:14   
Suzn
Ajde super da je bar netko pročitao, i da iskoristi info. user posted image user posted image

Kod moje gin. pregled i UZV dođe 500 kn, a ovak sam za 200 dobila još i hrpu dodatnih pretraga koje su uključene. Plus veliki sistematski jednom godišnje.

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!