|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako organizirati krstitke?
7.11.2008 12:50:49   
Ruža
Pravi sam tudum na to području? Trebali smo imati krstitke tek na proljeće, ali pošto je Uskrs kasnije na godinu dugo nam je to za čekati. Da ne kažem da nas rodbina požuruje, jer nam je to prvo dijete.
Što, kako, kakve su procedure? Znam da se spominje nekakva svijeća, gdje se to kupuje, pa neki tečaj za roditelje?user posted image Šta još?
Prosvijetli te me..user posted image

_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako organizirati krstitke?
7.11.2008 13:06:45   
Florijan Jakov
Svu opremu za krštenje imaš u dućanima dječje robe... koda nas je običaj da kum/ kuma kupuju krsnu košulju. Nismo bili na nikakvom tečaju, samo na dogovoru sa svećenikom oko termina krstitki. Poslje krštenja u restoranu, društvo, zezancija i sve prošlo ok!


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako organizirati krstitke?
7.11.2008 13:08:56   
koka
Kod nas se kupuje ta sviječa , al za ostalo morat ču opet kod župnika jer se ne sječam. Znam da nam je župnik bio dao neku malu košuljicu koja ostane poslije tebi. Tako barem kod nas. a da kumovi moraju imati sve sakramente a za to nam treba potvrda -. Mi mislimo negdje oko Božića krstiti Milu pa kad se budem informirala javim.user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako organizirati krstitke?
7.11.2008 13:09:21   
ZVRK
mi smo otišli kod popa na dogovor sa odlučenim datumom.on nam dao sviječu,a ''haljinicu''smo kupili za 50kn od njega koja ostaje tebi,a sviječu moraš čuvati za daljnje obrede(tako rekao nama).nema tečajauser posted image .održali smo u nedjelju u sklopu mise.zvrk je bio star nešto manje od 5 mjeseci

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako organizirati krstitke?
7.11.2008 13:11:49   
ZVRK
kao što je koka napisala kumovi trebaju imati sve sakramente,ali nas nije pitao potvrdu nego di su oni održali sakramente pa je valjda on provijeravao,a da kum mu je bio iz iste te crkve pa......user posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako organizirati krstitke?
7.11.2008 13:16:52   
koka
Točno ako su kumovi kršteni i krizmani u toj crkvi onda ne treba , al nama je kuma bila iz Dalmacije (krštena) pa nam j e trebalo

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako organizirati krstitke?
7.11.2008 14:24:01   
Dajana
Odeš se u crkvu dogovoriti s popom, još njega pitaš jer možda svako ima neki svoj običaj. Daš podatke od kumova, oni moraju imati sve sakramente i moraju donijeti potvrdu o tome. Košuljicu i svijeću donose kumovi ako već ne i robicu za krštenje. To se dogovoriš s njima.
A feštu za rodbinu napraviš doma ili još bolje u nekom restoranu.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako organizirati krstitke?
7.11.2008 15:33:42   
Ira_
Mi smo imali krštenje 14.09.
Kod nas je išlo ovako :
Emin kum je morao donjeti potvrdu da je kršten kod svećenika, obzirom da je sve sakramente primio u crkvi u kojoj se Ema krstila ništa nije morao donositi jer sve to piše u njihovim knjigama.
Nas troje ( MM,ja i kum) dva dana prije krštenja morali smo doći u župni ured na ispovjed ( svatko posebno se ispovjeda ) reći koje je kršteno ime djetetovo i on Vas uputi u tijek krštenja. Do prije par godina krštenje se obavljalo neovisno o misi, dok se sada obavlja za vrijeme mise.
Moraš kupiti svijeću, dok krsnu haljinicu ne moraš. Krsnu haljinicu imaju u crkvi koju oni stave na dijete, ali ona ostaje kod njih.
Mi smo nakon krštenja organizirali kod kuće u dvorištu ručak. Imali smo ogroman šator i 40 gostiju.
Nama je za 42 osobe ( od toga 5 djece ) trebalo 1 janje, 1 prase, 5 kg. pohanih batkova, hrpa salate, 3 torte, 5 vrsta kolača , sokova , vina, piva, mineralne, viskija, rakije, likeri...  I svega nam je ostalo.
Za restoran nemam pojma.
Sliku sam stavila u album od šatora.

< Poruku je uredio Ira_ -- 7.11.2008 15:34:35 >

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako organizirati krstitke?
7.11.2008 21:06:17   
njanja
Evo, mi smo baš danas bili kod svećenika i dogovorili janovo krštenje za 14.12....Sve što nam treba je kopija janovog izvadka iz knjige rođenih + obitrljkska knjićica od kume....nikakvi novci za crkvu.... Krštenje će biti u 12, a poslije toga, nas 10, nauža obitelj (mame, tate, sestra i brat sa partnerima) ćmo ići u restoran na ručak..... Jedva čekam janu ići kupiti odjelceuser posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako organizirati krstitke?
8.11.2008 8:49:41   
BUMBIKA
To ti se sve razlikuje od grada do grada,a i od crkve do crkve.U našoj crkvi krštenje je svake prve nedjelje u mjesecu,pa smo mi Dinu krstili na točno 2 mjeseca.Najbolje da odeš u crkvu i raspitaš se.Svijeću smo kupili mi u trgovini djećije opreme,a ja Dini nisam obukla haljinice ni ta odjelca.Kupila sam mu hlaćice,košuljicu i vesticu,tako da je i poslije to mogao obući..

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako organizirati krstitke?
8.11.2008 10:03:29   
tonkica
Slažem se sa Bumbikom, od Crkve do Crkve se razlikuje. Mi smo bili Krsni kumovi na Uskrsni ponedjeljak, nismo morali donijeti nikakvu potvrdu. A Krstitke su bile u Križu kod Ivanić grada.
Mia se krstila 21.09. Išla sam prije na dogovor sa svečenikom i morali smo donijeti potvrdu za kumu. Krštenje je bilo poslije mise. I kupila sam sve: haljinicu, kapicu, cipelice, košuljicu i svijeću. Ništa nismo dobili u Crkvi.
Feštu smo poslije imali u restoranu u kojem smo imali i svadbu i sve je prošlo super.


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako organizirati krstitke?
5.2.2009 20:19:27   
Mrvna
Nama je rekao da možemo birati hoćemo li krštenje na misi u subotu ili nedjelju. E sad, ja bih voljela izbjeći preduge ceremonije, ne znam kako će moj miš to izdurati pa me zanima - je li tko krstio dijete na misi u subotu? Koliko to traje? Ista procedura kao i na svečanoj nedjeljnoj misi ili? 

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!