|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 21:21:12   
Fever
Opet ja user posted image

eo danas u dućanu me ovo nagnulo da vas pitan...naime mi kao trudnice naravno uz mame s malom djecom i invalidima bi trebale imati kao nekakvu "prednost" u duuugačkim redovima, autobusima i šalterima u dućanima i ustanovama itd pogotovo u vrućinama...iako nekad mislin da to vridi za zadnja 3 mj jer je pupa tad najvidljivija...ali eto ja to nisan dozivila niti jedanput...DAPAČE...odmire me od glave do pete..bulje u stomak par sekundi i onda samo okrenu glavu...user posted image
Mislin nije mi niti najmanji problem čekat negdi, ako je guzva odem i obavim drugi put, ali zar smo toliko nekulturan narod il smo samo bezobrazni...šta vi mislite?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 21:27:32   
Bablica
Ako su penzići onda je hitnoća!!! Njima se žuri i nemaju vremena čekat!
Mene su čak par puta pustili preko reda bez da pitam, ali se ja uredno guram i svugdje pitam jel imam ja prednost. Jedino je kreten od policajca kad sam išla osobnu radit - uzmem broj i imam bar 3h za čekat - pitam ga ako imam prednost. On se ceri i kaže pa probajte pitat na šalteru! Da probam pitat!!! 200 ljudi me gleda ispod oka samo što sam njega išla pitat.!!! Uglavno na MUP-u te moraju odmah uzet, tako mi gđa na šalteru rekla - a ostanite mi, što ću, moram vas uzet! Svi uglavnom preko ona stvari!
Svaka čast izuzecima! Ipak mislim da je to neš drugo u pitanju, ne kultura

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu Fever)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 21:31:09   
inesica
Vec sam negdje pisala o toj temi. Bila sam jako ljuta jer nikome nije palo na pamet pustiti me prije reda, a mislim da je to osnovna kultura!

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 21:32:52   
dami
Mene je iznenadilo da imam lijepa iskustva sa mlađim ljudima i to dečki. U par navrata oni su mi ustupili mijesto u busu, klinci sa srednje škole, dok ostatak ljudi gleda te kao da si u najmanju ruku zaražen nekom boleštinom. Strašno !

_____________________________

Mirko 06.12.1992
Darija 20.02.2008

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Brisano sporočilo]
7.10.2010 21:35:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu inesica)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 21:50:41   
mama deja
i ja mislim da je nesto drugo u pitanju osim kulture,samo jos ne znam sto vjerojatno necemo ni saznati,oni koji su pristojni i odgojeni pustit ce svaku trudnicu preko reda,meni se znalo dogoditi da me bas penzic bakice puste u trgovini preko reda,ali smatram da je to trebala uciniti trgovkinja. Uglavnom te primjete u zadnjim mj.kad bi corav skuzio da jedva hodamo,ja moram pohvaliti poslovnicu zabe u bj,jer tamo jos nijednom nisam cekala dulje od minute,svaki put bi me zvali sa saltera i to ne preko one stvari,ali mi nije jasno i nikad nece biti zasto takvi natpisi stoje u bolnicama i sl ustanovama a nitko ih se ne pridzava.Kad ides vadit krv cekas dok ne dodes na red,tako i na uzv,a bome i kod dr,a ni moja dr.opce prakse nije puno bolja,a zivimo u istom selu i sve trudnice moraju cekati doznake i po sat dva vremena,pa ti onda nemoj pokupit neku bolestinu,uh uh uvijek me takve stvari naljute.A nedaj boze kad ne propustis nadobudne invalide na mozak koji su platili te iste dr da dobe status invalida,onda si nekulturna...

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 22:00:45   
marija0
i ja sam dok sam bila trudna bila izfrustrirana nepristojnim ljudima... čekala sam u općini, na policiji, jedino me u sp banci zaštitar čak i uveo držeći za ruku jer na ulazu ima stepenica user posted image a jedan put kad sam išla u školu pješke neka baba hodala prema meni , oko mene je bilo a bar po 2 metra sa svake strane ali ne ona se zabila u mene (srića da sam primjetila da će to napravit) više onako ruka od ruku ali kako je nosila kese udarila me jednom u stomak dosta jako a ja popizdila, rekla sam joj da gleda di oda a ona meni na to da sam neodgojena i nepristojna balavica, onda sam joj u naletu bijesa rekla- ajde kozo stara imaš toliko godina a nisi se prva ti naučila pristojnosti, udarila si me u stomak, mogla si bar reć oprosti, nisam ti ja stup!!! i ja samo produžila a ona ostala šokirana mojom nepristojnosti..... imam još takvih priča, al neda mi se dugo je, ovde baš ima takvih groznih ljudi

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 22:02:59   
marija0
a jednom mi je prijateljica bila u bolnici sa trbuhom do zuba i taman došla na red za uć a njoj neka baba da jel može ona da je boli, a prijteljica joj kaže- baba i ne bolilo te koliko ti je godina... malo je ružno rekla al brate mili ja sam se smiijala ko luda user posted image

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 22:08:56   
Fever
Prije misec dana, kad je taman skola počela, u Trogiru su 4 srednjoškolke išle na veliki odmor iz škole i izgurale me sa pločnika i još me ramen od rame odgurnile i u hodu se nastavile cerekat....tu san podivljala al opet se triba trudit ne živcirat radi svog diteta, al nemože čovik da ga ne izbaci iz takta user posted image

Neznan...od sada ću i ja kao Bablica svugdi vikat da iman prednost pa nek se oni živciraju!

< Poruku je uredio Fever -- 7.10.2010 22:12:29 >

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 22:18:07   
Bablica
Jedino lijepo mi je rekla neki dan u Konzumu kad sam došla na kasi da drugi put odem na kasu br 13 (Konzum u Toweru u Ri) i ako me blagajnica ne vidi da joj se javim jer imam prednost i neka me nije sram pitat! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   teta!

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu Fever)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 22:23:23   
pincirotvajler
par puta mi se ustali ljudi..i to pred kraj-već sam stvarno izgledala koda ću se raspucat
u konzumu na kvartu su tete super bile,,i sad kad smo s malim možemo prek reda..
inače nigdje drugdje nisam imala prednost

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 22:31:30   
lilia
Uf, ja se nigdje ne guram ,nekako mi nije teško čekati, ako me tko pusti ok ako ne nema veze. Na HEP-u, na ZAP-u, u banci, svugdje čekam red. Pa pojeli bi me oni penzići da im prođem ispred njih. A i svagdje možeš sjest pa nije problem dok još imam vremena.user posted image

Puste me neki put na kasi, u autobusu, neki put ne. Ima svakakvih ljudi.
Jednom sam ušla u bus i mislila u sebi: pa na prvom sjedištu prednost imaju invalidi i trudnice, tko god da sjedi ako nije invalid, dignut ću ga. Sjedili su neki starčići i nisam imala srca, mislim u sebi ma lakše ću ja stajat nego oni. Digli su mi se neki dobri ljudi, srećom.user posted image




_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kultura il nešto drugo...
7.10.2010 23:42:49   
jagodicabobica
odusevljena samuser posted image sto jos uvjek postoji ljudi koji zele ustati trudnici ili dati joj svoje mjesto u redu...to uopste ne postoji u ostalim djelovima Evrope..umri ako hoces u redu ali cekaj pa docekaj ako mozesuser posted image

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kultura il nešto drugo...
8.10.2010 8:42:18   
CallamityJane
ja nisam nigdje ni trazila prednost  a nije mi niko ni ustao se niti me pustio preko reda user posted image  nije mi to strasno ni smetalo tada kao sto mi smeta sada sa malim djetetom, bas mi se desilo u posti neki dan cekam u redu, mala nervozna za poluditi i jos se neka koza prebaci ispred mene, ja sam ostala paf, ali su je ostali dobro naribali izasla je crvenih usiju. Ja samo rekla pustite je, vidite da ima coopor djece oko sebe, njoj je hitnije user posted image

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kultura il nešto drugo...
8.10.2010 10:27:36   
Anoniman
Znali su me puštati preko reda kad sam bila trudna i sad sam malom bebom, ali nikad penzići..Oni su mi definitivno najgori. Uvijek žure, guraju se da ne bi slučajno zakasnili na početak neke idiotske meksičke serije..user posted image

(Odgovor članu CallamityJane)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kultura il nešto drugo...
8.10.2010 11:42:33   
Točkica28
nevjerovatno mi je kad me žene ne puste...

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kultura il nešto drugo...
8.10.2010 12:52:32   
maja
kao trudnicu me rijetko kad ko puštao...na vađenju krvi imaju poseban odjeljak za trudnice ali nikada nisam došla odmah na red, nego sam i tamo čekala po sat vremena minimalno dok jednom nisam pukla i pitala imam li ja prednost, prvi puta mi je sestra rekla da sam trudna a ne bolesna i neka čekam, a drugi puta me neka mlada sestra odmah uzela i jadna se sva smela i zacrvenjela

ostala sam iznenađena da sam primljena preko reda u erste banci kad sam bila sa kolicima, a i mama mi kaže kad je bila sa nećakinjom da je isto primljena prko reda, očito je to kod njih obavezno da puste

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kultura il nešto drugo...
8.10.2010 13:11:12   
ELENA35
user posted image user posted image user posted image ja sam se obožavala svađati oko toga,pogotovo dok sam bila trudna sa duplićima..na kraju ih bude sramuser posted image user posted image
A sada ista priča,u dućanu čekam u petmetarskom redu dok duplići viču i urlaju,ali ni da bi se tko pomaknuo,obratio pažnju,ignoriraju.A mene valjda više ne peru hormoni pa strpljivo čekam u redu,zabavljajući dječicu..samo stanem negdje gdje su u blizini slikovnice,pa ih uspijemo par i prolistatiuser posted image user posted image
Ah,kultura nam je uvijek bila na nivou,samo ne znam čegauser posted image user posted image


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kultura il nešto drugo...
8.10.2010 16:15:18   
Ninaa
U tram ili busu mi se skoro nikad nitko nije digao osim jedne bakice koja je imala štaku ali nisam htjela sjesti. U banci Privrednoj uvijek kad sam ušla me je netko sa šaltera pozvao da dođem odmah da trudnice imaju prednost, a u dućanu kako kada nekad su me pustili nekad nisu.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 19
   [Brisano sporočilo]
8.10.2010 16:24:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu Točkica28)
  Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!