|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rađanje nakon 40.
5.1.2009 7:23:04   
tikica_69
Ovo me malo zbediralo...sto mislite o ovome? 
Udaja za nekoga iz prvog koljena legalna je u Britaniji i Novom Zelandu, ali se ne preporučuje. U čak 31 zemlji SAD-a udaja za prvi rod strogo je zabranjena.

Naime, rizik da će takav par roditi dijete s urođenim manama je 1,7 do dva posto veći nego kod ostalih parova. Rizik da će dijete umrijeti u djetinjstvu također je 4,4 posto veći od prosjeka.

'Žene koje imaju više od 40 godina imaju sličan postotak rizika da će roditi dijete s urođenim manama', otkrio je doktor Hamis Spencer sa sveučilišta Otago koji je vodio istraživanje.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 7:56:49   
sanjarica
draga tikice,ja smatram da godine ipak nisu bitan faktor za imati dijete.silno ces ga voljeti u bilo kojim godinama.kod nas postoje te predrasude te ova rodila kasno,ona ono,a niko ne zna koliko zelje,truda il neceg treceg lezi iza svega.ja sam svoje rodila i jedva mi je prezivjelo,pa sad strepim nad svakim njegovim korakom.znam da to ne valja,steti mom zdravlju,al majka je majka.ja ti od srca zelim da ponovo postanes mama(cini mi se zelis lauru)i ne zaboravi da ti ne zivis kao ni ja od svijeta i bas te briga sta  kazu drugi.uostalom,kad muskarci nemaju predrasude kad dobiju u 60 dijete,zasto bi to bilo kriza za zene?btw neki dan sam u cekaoni upoznala zenu ima 51 god i termin joj da rodi.kakve veze maju 30,40,il 50????prestani sebi stvarat pritisak i uzivaj.

_____________________________

Ljubav! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 8:22:07   
sanjalica
na takav se način ne smije razmišljati .... jako jako puno žena rađa svoje prvo dijete poslije 40.te.... pogotovo u današnje vrijeme....
kad bi razmišljali o svim postocima ne bi na ulicu izašli.... trenutno je jako veliki postotak da izađem van i ovako nespretna slomim nogu kad zveknem na ledu.... ali je veliki postotak i da mi se to ne dogodi....

pozitivan stav, draga moja.... ne čitati istraživanja i postotke.... sto znanstvenika i doktora je sto mišljenja....
glavu gore i samo naprijed user posted image

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu sanjarica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 10:04:51   
Ruža
Ako je pisano da budeš u tom nekom negativnom postotku biti ćeš bez obzira imala 20 ili 40 godina. Moraš razmišljati pozitivno.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 11:07:04   
tonkica
To je samo statistika i nemoj se obazirati na nju.
Dobro vele cure, razmišljaj pozitivno, glavu gore i bit će i user posted image i user posted image ! Držim fige!
Što se tiče udaje u prvom koljenu, bolesno, bolesno, bolesno... user posted image


_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 11:18:05   
FIONA
Otok Pag, mjesto po imenu Metanja....bila kao klinka na godišnjem i zgrozila se...bili u kući u apartmanu gdje su muž i žena bratići a kuća pored njihove djevjka od 25 godina po imenu Ivanka ima roditelej brata i sestru...navodno zbog zemlje...

ne treba otići van lijepe naše da bi se to doživljelo...užas....Ivanka je mentalno i fizički retardirana osoba...sreća za njenu sestru i brata koji nisu ali ne žele čuti za svoje na Pagu!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 11:35:09   
evanda
A što bi ti napravila da slučajno ostaneš trudna u 48., recimo, kao moja susjeda? Ha? Dal bi onda filozofirala i gledala statistike ili bi samo bila to što jesi-mama?user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 11:36:31   
tikica_69
Ma vec pusem i na ledeni vjetar kak sam luda user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 13:32:53   
Wukovarka
Nemoj uopce misliti na to
Moja tetka je nakon 18 godina braka dobila prvo djete, u 46 godini zivota...
Drugo nakon 2 godine user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 16:12:44   
anne
Mi smo učili da se nakon 35 jako povečava rizik za razne sindrome i mane.
Ne znam više postotke.
No tko ne riskira ni ne profitira.user posted image

< Poruku je uredio anne -- 5.1.2009 16:13:36 >


_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 16:23:51   
svegra
mislim da ako dijete nosi u sebi gen koji "nije kak treba"  postoji mogućnost za neko teško oboljenje to nema veze sa majčinim godinama. (valjda sam se dobro izrazila)
bez obzira na tvoje godine stigneš još i dvoje ili troje zdrave djece roditiuser posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rađanje nakon 40.
5.1.2009 17:42:05   
njanja
znam curu koja je u 30-toj rodila dijete sa DS...isto tako ženu koja je u 40-toj rodila normalno zdravo dijete....Dobro ti je Ruža rekla, ako je zapisano.... Ne brini o godinama...Na kraju krajeva, nakon 35 godine se radi amniocinteza kojom možeš doznati da li tvoja beba ima kakvu urođenu manu..... A ovo istraživanje....statisitika....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 12
   [Brisano sporočilo]
6.1.2009 1:14:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Rađanje nakon 40.
6.1.2009 13:17:28   
ivanaa
Ja bum tek iza 40-te najbolj zenskauser posted image

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!