|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   samostalno dizanje u sjedeći položaj...
22.12.2009 23:42:11   
mala pcelica
ne znam kako da nazovem ovu temu,ali me interesira kad su se vaši bebaći počeli dizati iz ležećeg u sjedeći? maja mi se igra u vrtiću i kad se izvrne ne zna da se digne u sjedeći nego ostane da leži ko daska i onda se dere iz petnih žila da ju namjestim da sjedne...ima 7 mjeseci zar ne bi trebala već to da može sama??? user posted image

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
22.12.2009 23:52:15   
leilany
pozz pcelice...
i moja Kira koja je mlada od tvoje Maje 2 dana..isto kad sjedi u vrticu
i kad padne na leda...nemoze se jos vratit u sjedeci...ja necu nista forsat...
...kad ce sama skuzit kako...dici ce se....
..dont worry...user posted image user posted image

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
23.12.2009 6:08:23   
troubled
magda je imala točno 8 mjeseci kad je iz ležećeg položaja na podu sama ustala i sjela...
nakon toga se znala "snaći" kad bi se prevrnula...
koliko se sjećam, paula je to uspjela kasnije od magde...
ne brinite mame user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
23.12.2009 7:42:18   
Nika 24052006
Joj,ja se ne sjećam točno,ali mislim da nemaš razloga za brigu!user posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
23.12.2009 7:47:55   
dikac
malecki je sa jedno 6mjeseci, a curica puno kasnije. nemoj se brinuti, svaka bebica ima svoj razvoj i ne mora biti sve po knjigama. moja curka nije puzala i sjećam se da su me svi s čuđenjem zapitkivali kako to da ne puže? ja bi im odgovorila da sam sretna jer ne moram svaki dan prati sve podove i da ju je lakše čuvati :-)

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
23.12.2009 9:08:43   
ket
sa 7 mj....ali tu nema pravila naučit će...tko zna kad bi i dariss da nije išao na vježbe....

_____________________________

DARISS 11.05.2009.
16 zubića

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
23.12.2009 20:59:05   
uciteljica
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

ne zna da se digne u sjedeći nego ostane da leži ko daska i onda se dere iz petnih žila da ju namjestim da sjedne...ima 7 mjeseci zar ne bi trebala već to da može sama??? user posted image


user posted image user posted image user posted image tak je i moja Paula, a sad ženska već po malo hoda. Ma ne brini. Sve je to jako individualano.


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
24.12.2009 8:12:16   
nancy
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

ne znam kako da nazovem ovu temu,ali me interesira kad su se vaši bebaći počeli dizati iz ležećeg u sjedeći? maja mi se igra u vrtiću i kad se izvrne ne zna da se digne u sjedeći nego ostane da leži ko daska i onda se dere iz petnih žila da ju namjestim da sjedne...ima 7 mjeseci zar ne bi trebala već to da može sama??? user posted image


isti slucaj je i smojim malim!!a ima 9 mj.znam da bi to on trebao znat .ne znam da li da se zabrinem  ili ne.ali dijete mi nije zaostalo jer se ne zna podignit.mislim da je sve stvar njegove volje tj LIJENOSTI.ne da mu se i gotovo.a stvarno je mali lenjivac!


_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
28.5.2010 8:32:23   
Joanna
Evo i mi imamo ovi problema a imamo malo više od 9 mjeseci. Posjednem ju al kad padne na leđa nema šanse da se digne, išle smo i malo na vježbice al tamo je više vikala nego vježbala al tako i doma, već mi je par puta promukla kolko plače dok vježbamo s tim da ne želi biti ni na trbuhu niti puzanje niti ništa .

Znam da puno kasnimo al stvarno nejde.user posted image

Vježbamo mi doma al to je tolika dernjava da se na kraju obje rasplačemo. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu nancy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
28.5.2010 9:26:40   
astrid
ma nema vam brige, to dođe samo od sebe. ja ih ne bi forsirala. eventualno pitajte svog pedijatra ako vas je strah, ali mislim da nemate razloga brinuti.

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
28.5.2010 9:39:33   
njanja
joanna....nisam ni pedijatar ni fizijatar ( s njima  trebaš razgovarati o ovome), ali zašto bi svako dijete trebalo puzati...svatko ima  neki svoj put i ako je ona zadovoljna recimo dok sjedi, pusti ju tako, neka padne na leđa pa će se se vjerojatno okrenuti na trbuh i nakon nekog vremena shvatiti da ju puzanje nekamo može dovesti...ja ne bi forsirala....znam puno djece koja su propuzala sa 10-11 mjeseci.... eto moj jan je propuzao sa 5 mj,tj proplazio :) plazio je kao vojnik u rovu po cijelom dnevnom boravku, a sa 7,5 mj je već pužao četveronoške što je dosta brzo...s 21 mj je već sam bez ičije pomoći penjao se po stepenicama, ne onako jednu po jednu, nego kao mi....s druge strane evo sada ima 2 godine i mogu reći da ništa ne priča...osim marsovskog...dakle, motorički jako jak, a što se tiče verbalnog 0.... sve mi mame se zabrinemo kada djeca odstupaju od onoga što piše u tablicama, ali kada malo pogledamo ono što dijete zna nasuprot onog što ne zna, vidimo da nije glupost kada kažu da svako dijete ima neki svoj put... evo, pretpostavljam da tvoja cura sigurno ili plješće ili kaže mama ili tata, jel tako???

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
28.5.2010 10:08:30   
ninolina
slažem se njanja s tobom....moja se već jedno dobro vrijeme diže sama...ali svako dijete je drukčije....polako mame samouser posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: samostalno dizanje u sjedeći položaj...
28.5.2010 18:07:47   
MiniMama
ma samo treba imati strpljenja. moj mali zvrk je zilavko jos od trbuha. uopce ne znam sta to znaci drzati glavu maloj bebi kad je moj od rođenja imao izuzetno jake vratne misice. s dva mjeseca se u kolicima digao u sjedeci polozaj, na sta sam ja luuudila. da bi tek s 8 i pol mjeseci poceo samostalno sjediti. kada je poceo sjediti, poceo se i dizati na nogice u vrticu i kreveticu.  od devetog mjeseca mi se uhvati za nogavicu od hlaca i hoda uz mene. da bi tek prije koji dan napravio prve samostalne korake. sve ti to ide od djeteta do djeteta.. neki brzo progovore, neki brzo prohodaju, neki ni jedno ni drugo, ali nista nije znak za zabrinutost..
da ne kazem da je do prije mozda mjesec dana puzao iskljucivo u rikverc user posted image
a sasvim je zdrav i normalan djecak.


i mala anegdota: od frendice mali je isto isao na vjezbice i staaalno je urlao, nisi nista mogao s njim, a onda mu je mama pocela pustati TBF i odjednom su mu vjezbice postale SUPER. user posted image user posted image
prekomicno izgleda kad se odvali cerit na prve taktove Nostalgicne i mlatarat nogama user posted image

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!