|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 12:00:46   
MILLA
živimo normalan život,nismo do sada imali velika odricanja-volimo se za malo novaca lijepo obuči. pošto je mm glazbenik,poznaju ga gotovo svi u gradu.odlazimo na razne večere,upoznajemo ljude koji su poznati...ugodni smo i za oko... imamo divan odnos,naš je brak potaknuo 3 parova da se ožene...znači-vidjeli su nešto kvalitetno- neprestano nas ljudi pozivaju na razne fešte,kupuju nam poklone...on je sve uspješniji,dobio je emisiju na radiju,otvara školu pjevanja...nema fizikaljenja i razbijanja glave oko mnogih stvari... I PA ŠTA ONDA?  to je naš život i imali smo puno sreče ili kako to nazvati-ne znam. uglavnom,u životu uvijek imate neke ljude koje volite nekako više,nekako im više pomažete i više opraštate- a ti vam uvijek i nanovo zavide jer nemaju "nešto vaš". organizirali smo im cijeli pir,platili muziku,mm je dobio najluksuzniju vilu za njih za m. mjesec,restoran na samom moru,primanje u kuči sa bazenom.... kolegica krojačica joj je sašila za ništa vjenčanicu iz snova radi mene...i nakon toga.. kada god vidi da se sredimo mm i ja promatra svaki moj pokret, i često joj znam dati svoju odječu. on-njen muž radi od jutra do mraka u jednoj firmi-uvijek im pomažemo sa čim god možemo i nikada se nismo ni porječkali ni posvađali oko ničega.... i sada nki dan-moj brat koji je počeo sa njim raditi u firmi mi je rekao da on-njen muž-stalno pljuje po mom mužu-jer on radi samo neke kao fin poslove-nk kancelarijske. da on nije nikakav radnik... da ja samo šetam ... i to priča dečkima koji hvale mog muža,koji ga poznaju pa mu valjda to smeta...  ja nisam znala do neki dan da je to tako...nekako sam sumnjala ali sam mislila-ma ne-često bi nam znali spustiti kao-elito,di ste... ali kakve to ima veze sa vama-se misliš? oni imaju 4 djece,sami su se zatvorili u kuču tolike godine i naučili su živjeti "život žrtve"... ali to su oni odabrali... krivo mi je. njena j sestra jučer došla iz splita i kako smo malo pričali nekako smo si odma sjele... jako draga i pričljiva,opuštena... danas-sva rezervirana i ukočena-a on pred njom spušta mom mužu... i mislim se...ma daj-zašto to radite? smeta im kada sa mi dopadnemo njihovim prijateljima-a imaju samo jedan par-kojima (tek mi je sada jasno) pljuju po nama-pa ta ženskica ne voli kada se sretnemo-kao da joj idem na živce zbog nečega a ja je uopče ne poznajem. njen je muž bio dobar sa mojim mužem i odlazio na njegove svirke,kad god bi se vidjeli sve super-sada ga ovaj na poslu ulovi u mlinac da trača i pljuje po mom mužu i počeo i on da pljuje-i sve mi to pričao moj brat prekjučer.i tako mi j krivo zbog svega. mi nismo nikom ništa dali i pomogli da uopče očekujemo da nam taj isti sutra vrati. ako možemo pomoči -pomoči čemi... ali zašto ti isti sutra pljuju po nama-zašto te ljudi poćnu mrziti jer tvoj život je drugačiji od njihovig?pa nikada se nismo oholili zbog bilo čega,?user posted image user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 12:06:53   
svegra
stvarno strašno
ja bi prvo razgovarala s njima i pitala ih zašto tako ružno pričaju o vama? naravno da ne bi imali argumenata i istog trena prekinula to prijateljstvo
jer oni vama nisu prijatelji,da jesu ne bi se tako ponašali


(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 12:13:13   
cokolada
Mila draga, ljudima ti je teze se nositi sa tudom srecom nego nesrecom (ne svima, cast iznimkama), kaze se u nesreci se prijatelj poznaje, istina i ljudi ce ti pomoci kada treba, to sam i na svojoj kozi osijetila, kao primjer: nasi vjencani kumovi su nam uistinu bili podrska u nekim teskim trenucima i meni i mm, pravi prijatelji ali kada je trebalo s nama podijeliti srecu onda ih nije bilo (prvi puta oprostis, drugi...treci, a onda shvatis da ti to i nisu prijatelji kakvima ih smatras) tako da se sada vise i ne cujemo i vidimo.
Koliko god bolilo sto nisu ok ti znas da si im bila pravi prijatelj, a njima na dusu....sada barem znas kakvi su pa ces se znati i drugacije postaviti.

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 12:13:42   
PRINCEZINA MAMA
Draga Milla stvarno užas, ali ako te šta može utješiti nažalost takvih stavri ima svugdje . Ti "prijatelji" koji vam to pričaju iza leđa nisu vam prijatelji i mislim da takva "prijateljstva" treba odmah raskinuti . Naravno probaj prvo sa njima popričati ali ako vidiš da se na bilo koji način izmotavaju ODMAH podvuci crt !!!

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 12:21:36   
Anoniman
Ja bi se distancirala na neko vrijeme čisto da vidim hoće li ih zanimati zašto... ako ih ne zanima ni ne trebaju ti... Bog vidi dobro koje si učinila...

(Odgovor članu PRINCEZINA MAMA)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 12:43:46   
FIONA
slažem se sa 3curke, makni se od tih ljudi...
ja sam jako puno ljudi maknula i peporodila se...ako nisi pozitivna osoba koja slično razmišlja kao i ja nismo za društvo i bok!...
Mislim da nema smisla razgovarati sa tim ljudima jer se samo ti uzrujaš a na kraju opet isto razmišljanje i komentari!!!
Ima nas svakakvih ali i ma nas koji znamo što želimo od prijatelja a to sigurno nije zavist, ogovaranje iza leđa i nelagoda kada su neke teme u pitanju ili spuštanja u drštvu...to su za mene plitki ljudi koji imaju VELIKE KOMPLEKSE a ne znaju se nositi sa njima!!!user posted image
Glavu gore i u živaj u onome što imaš i ne daj da ti to netko pokvari!!!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 12:47:19   
troubled
sačuvaj svoj mir....
spoznaja da pomažeš i da nisi ništa kriva dovoljna je...
zli jezici ti ne mogu nauditi (istina, nerviraju, smetaju i bole)....
istina uvijek nađe načina za pokazati svoje pravo lice...
ako ti je do tih ljudi, unatoč ovome što si napisala, jako stalo tada ih pozovi na ozbiljan razgovor, daj im priliku da se izjasne, obrane, opravdaju....
ako ne....udalji se....

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
16.9.2008 14:36:37   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 14:41:41   
MILLA
IZVORNA PORUKA: FIONA

Ima nas svakakvih ali i ma nas koji znamo što želimo od prijatelja a to sigurno nije zavist, ogovaranje iza leđa i nelagoda kada su neke teme u pitanju ili spuštanja u drštvu...to su za mene plitki ljudi koji imaju VELIKE KOMPLEKSE a ne znaju se nositi sa njima!!!user posted image






to što kažeš...istina. zbog toga ih uvijek opravdavam-kao-djeca,pa kuča ,pa rade puno,pa uvijek nešto. i uvijek se osječaju poput žrtve. i onda im uletimo-pričuvati djecu,očistiti kuču-5  dana smo im zidove farbali i čistili jer joj je sestra dolazila.. I TAKO...ali kaže mm-zato smo draga moja blagoslovljenji-jer dajemo sebe bez da očekujemo.




_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 16:42:21   
FIONA
IZVORNA PORUKA: MILLA

IZVORNA PORUKA: FIONA

Ima nas svakakvih ali i ma nas koji znamo što želimo od prijatelja a to sigurno nije zavist, ogovaranje iza leđa i nelagoda kada su neke teme u pitanju ili spuštanja u drštvu...to su za mene plitki ljudi koji imaju VELIKE KOMPLEKSE a ne znaju se nositi sa njima!!!user posted image






to što kažeš...istina. zbog toga ih uvijek opravdavam-kao-djeca,pa kuča ,pa rade puno,pa uvijek nešto. i uvijek se osječaju poput žrtve. i onda im uletimo-pričuvati djecu,očistiti kuču-5  dana smo im zidove farbali i čistili jer joj je sestra dolazila.. I TAKO...ali kaže mm-zato smo draga moja blagoslovljenji-jer dajemo sebe bez da očekujemo.








mudro ti zbori dragi!!!!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 21:01:38   
Puli
Ja bi se distancirala na neko vrijeme čisto da vidim hoće li ih zanimati zašto... ako ih ne zanima ni ne trebaju ti... Bog vidi dobro koje si učinila...


slažem se s 3 curke
sačuvaj svoj mir
makni se od negativnih ljudi
ne trebaju ti u životu


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 21:19:42   
anne
Moja teta i njena obitelj su isto takvi Milla. Od kad znam za sebe pomažemo ih i financijski i savjetima i kad got što zaškripi. Događa se točno to što kažeš: niti te cjene i još se ponašaju kao da su žrtve. Imaju mnogo više potencijalnih mogućnosti nego mi, a eto ništa im ne uspjeva.
Sada smo ih prvi put rekli ne - sestrična je došla u Zagreb studirati i trebala je smještaj. Ja imam obitelj i onda dijete na putu, a moji brdo svojih problema i obaveza i jednostavno nismo imali mjesta za nju. Kako su se samo naljutili! Par mjeseci se uopće nismo čuli, krivi smo im sada za sve, samo samo ih iskorištavali a kad su trebali pomoć zvisili smo ih. Halo!!!
To što kažeš ako se pokažeš u malome Bog će ti dati i mnogo više.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: zavist ili nešto drugo?
16.9.2008 21:49:16   
njanja
Milla, žao mi je, ali to nisu nikakvi prijatelji, a ti jesi, ti si PRAVI PRIATELJ!!Moj savijet je da se distanciraš od njih i svoju pažnju usmjeriš onim ljudima koji ti jednako vraćaju, a ukoliko ovima i dalje bude pomoć trebala, pomozi im jer ćeš se ti bolje osijećati......nije isto, ali sličnu sitiaciju sma ja opisala na temi prijateljstvo....ono uvijek te kopka ZAŠTO???? zašto meni, a radim sve kako treba???? nema odgovora, ali i dalje treba raditi najbolje, a ako to netko ne prihvaća, stravrno te ne zaslužuje!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: zavist ili nešto drugo?
17.9.2008 9:06:19   
uciteljica
U potpunosti te Milla razumijem.
Imala sam sličnih iskustava tijekom prošlosti: imala sam osobu koju sam smatrala najboljom prijateljicom. Bile smo si sve tijekom studiranja i sve je lijepo štimalo dok ja nisam našla dečka: njena ljubomora na njega nas je tak posvađala da nismo razgovarale godinama. Ta veza je trajala kratko, ali je taj prekid za mene bio apsolutno pozitivna stvar
Uz to sam  bila bolji student i marnije rješavala ispite, pa je njena stara potaknuta našom svađom, širila priča kako ja jako loše utječem na nju jer ona svoje nije davala sve do dekanskog roka.
Čak mi je jednom rekla da joj nije jasno kako sam baš ja dobila dečka kakvog smo si u mašti i jedna i druga priželjkivale, a ne ona??!!!
 Zavist je gadna stvar i žalosno je to kaj svi imamo nekoga tko će nam takvo iskustvo prisuštiti barem jednom u životu.
Njen nestanak iz mog života, ružno za napisati, ali nažalost istinito je najbolje što mi se dogodilo:  počela sam izlaziti češće i družiti se više. Stekla sam prijatelje koji su i danas tu, pronašla dečka kojeg obožavam od prvog dana i koji mi je već dvije godine muž i sad čekamo svoju malu pišuljicu.
Jednom sam negdje pročitala  rečenicu : " Odgovorna sam za svoju sreću: izbjegavaj  osobe koje te ne podržavaju u tvojim željama i snovima:"
Ja sma to napravila i pokazalo se dobitnom kombinacijom.

_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: zavist ili nešto drugo?
17.9.2008 20:18:06   
Bare
vjerovatno imamo svi sličnih iskustava.....moje zadnje ogromno razočarene je dugogodišnja prijateljica koja se godinama žali na svog muža i uvijek je meni pričala o svojim problemima, a ja sam uvijek imala i vremena i strpljenja za nju.... i moj je prvi brak bio užasno i vrlo bolno razočarenje, nakon toga sam 7 godina bila sama, ne računam dvije vrlo kratke i površne veze, a kad sam ja njoj rekla da sam se nakon 2 godine veze odlučila udati i imati još djece njena reakcija je bila "ja se nikad više ne bi udala", strašno me je povrijedila tom rečenicom, jer sam ipak od nje očekivala barem minimalnu podršku i razumijevanje, nasmijala sam se i rekla joj da razmisli malo o svojim riječima jer ona se ipak još nije niti razvela od sadašnjeg muža, a stalno govori da je vrlo grub i loš prema njoj, a možda i ja ponovo griješim ali ...... i od tog dana se nismo više niti čule a kamoli popile kavu, a to smo do prije mjesec dana svakodnevno radile.....i pitam se šta se dogodilo, nisam sigurna dali da je zovnem ili da i ja nastavim sa šutnjom..... user posted image

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!