|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bjesnoća
6.1.2010 12:18:04   
tikica_69
Vjerujem da ce mi ovo Cvrcak znati reci.
Seka i decko joj su jucer uspavali psa jer je obolio od bjesnoce. Vjerojatno ga je vani ogrebla negdje bjesna macka.
E sad, moja seka je trudna 10 tjedana. Pas ju je tu i tamo znao u igri ogrebati, ali nikad do krvi.
Jel to opasno i treba li ici na neki pregled?


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:19:59   
ninolina
a čuj draga ja bi osobno otišla na pregled a od kad se pas vodi da je bijesan i jel imala u tom periodu kontakt s njim

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:20:00   
ZVRK
po meni treba OBAVEZNO da ode do doktora -barem da se osigura da je sve 5.
ipak je to opasna bolest
a još je trudna

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:22:13   
tikica_69
jucer su ga ujutro vodili veterinaru jer je jako slinio, oci su mu bile upaljene i rezao je na sve zivo....odmah su ga tamo uspavali jer su im rekli da tome nema lijeka, samo preventiva....a sto je najgore, pas je uredno cijepljen user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:22:20   
Ruža
IZVORNA PORUKA: ZVRK

po meni treba OBAVEZNO da ode do doktora -barem da se osigura da je sve 5.
ipak je to opasna bolest
a još je trudna

Potpisujem! Svakako doktoru!

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:25:01   
Bebys
IZVORNA PORUKA: ninolina

a čuj draga ja bi osobno otišla na pregled a od kad se pas vodi da je bijesan i jel imala u tom periodu kontakt s njim
   potpisujem

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:27:46   
ninolina
jucer su ga ujutro vodili veterinaru jer je jako slinio, oci su mu bile upaljene i rezao je na sve zivo....odmah su ga tamo uspavali jer su im rekli da tome nema lijeka, samo preventiva....a sto je najgore, pas je uredno cijepljen user posted image

a jeuser posted image jel im bio u kući ili vani. Možda ipak bolje da ode na pregled


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:28:40   
tikica_69
U kuci...budem joj rekla da sutra obavezno ode lijecniku user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:30:53   
ninolina
U kuci...budem joj rekla da sutra obavezno ode lijecniku

toga je mene isto strah iako je dvorište zagrađeno, psi cjepljeni ali vidiš opreza nikad dosta. Neka sad cijelu kuću dobro dezinficira a doktoru nek ode da je sigurnija iako mislim da bi već neke simptome osjetila, svakako sretno joj


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:31:53   
ZVRK
tiki ovo ti našla

. U slučaju da je životinja bila bolesna ili je nismo bili u mogućnosti uhvatiti i pregledati u 10 dana karantene, čovjek se može preventivno cijepiti. U čovjeka se mora posumnjati da je zaražen virusom pri ugrizu, ogrebotini sa životinjom neprirodnog ponašanja ili slinom (lizanje ruku, lica, sluznica) takve životinje ako ona potječe iz područja gdje ima bjesnoće. Bitno je provjeriti da li je nasrtaj na čovjeka bio izazvan (kuja sa štencima, draženje pasa, čuvari dvorišta, igra ) te napada li ta životinja i druge životinje, te je jako važno da li je bila u kontaktu s divljim životinjama. U potonjem slučaju, nažalost, sve necijepljene životinje treba usmrtiti, pogotovo ako dokažemo da je ta divlja životinja bila bijesna. Redovito cijepljene pse i mačke treba smjesta revakcinirati, te ih vlasnik mora nadzirati najmanje tri mjeseca.

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:34:27   
ninolina
. U slučaju da je životinja bila bolesna ili je nismo bili u mogućnosti uhvatiti i pregledati u 10 dana karantene, čovjek se može preventivno cijepiti. U čovjeka se mora posumnjati da je zaražen virusom pri ugrizu, ogrebotini sa životinjom neprirodnog ponašanja ili slinom (lizanje ruku, lica, sluznica) takve životinje ako ona potječe iz područja gdje ima bjesnoće. Bitno je provjeriti da li je nasrtaj na čovjeka bio izazvan (kuja sa štencima, draženje pasa, čuvari dvorišta, igra ) te napada li ta životinja i druge životinje, te je jako važno da li je bila u kontaktu s divljim životinjama. U potonjem slučaju, nažalost, sve necijepljene životinje treba usmrtiti, pogotovo ako dokažemo da je ta divlja životinja bila bijesna. Redovito cijepljene pse i mačke treba smjesta revakcinirati, te ih vlasnik mora nadzirati najmanje tri mjeseca.

pa da po tome nisu ga trebali odma uspavati već lječiti.znam  slučaj gdi se pas umirio i niko nebi rekao da je bijesan, a bio je.


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
6.1.2010 12:35:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:39:58   
tikica_69
Cvrcak i TM, hvala.....no, oni su u takvoj komi da ne znam da li ce imati snage za to. Pas je bio godinu i pol star. Seka ce sutra otici svojoj doktorici, a ja cu im ovo sto ste napisali poslati na mail.
Hvala puno!


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   [Obrisani korisnik]
6.1.2010 12:39:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:40:18   
ninolina
Iz ovoga što ste ispričali, zaključujem da je pas eutanaziran bez razloga i nije poslan na pretragu, a ako je slučajno bijsan, a mi to sada ne znamo, onda su svi koji su s njim bili u kontaktu u opasnosti da dobiju bjesnoću, a rizično ih je cijepiti "za svaki slučaj".
Savjet je da odete kod veterinara koji su ga eutanazirali (protuzakonito, ako je nekoga ogrebao ili ugrizao zadnjih deset dana, a za to se gubi licenca za rad) i tražite od njih da njegov leš pošalju na pretragu na bjesnoću u Hrvatski veterinarski institut, a ako to iz bilo kojeg razloga ne mogu, da napišete tužbu na adresu Ministarstva poljoprivrede-upravu za veterinasrtvo i Hrvatsku veterinarsku komoru. Ako je sve što ste napisali točno njihov postupak je bio protuzakonit i sramota za struku.

slažem se, kao što sam rekla možda su ga bezveze uspavali i digli frku


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 15
   [Obrisani korisnik]
6.1.2010 12:41:04   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:43:35   
tikica_69
Reci cu seki kad se malo sprimire da te nazove, da se ne igramo pokvarenog telefona...ok?

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 17
   [Obrisani korisnik]
6.1.2010 12:45:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:47:14   
tikica_69
Moze, hvala vam puno!
Ajme, kakav dan mi je danas user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 12:47:39   
ninolina
Ali mozak mora biti pregledan jer se samo tako dokazuje da li je bjesnoća u pitanju,a ona je smrtonosna bolest.
Nisam sigurna da baš imaju izbora

slažem se ali iz iskustva s vetrinarima znam da sve ovisi koji radi. Mi smo imali psa starog 3mj kad je uginuo s tim da nam je poslije šef vetrinarske stanice rekao da ga je trebao ostaviti tamo na infuziji da bi bio ok kasnije. Ali doktor ga je cjepio sa 9 inekcija , poslali nas doma i uginuo. Pa ubila bi ga da sam imala snage doći tamo. Kad ga je mm odnesao k njima rekao je a da smo probali s tim možda bi bilo bolje. Zadavila bi ga a naplatio je dobro to kaj je radio. Kad smo sad došli s drugim samo se nasmijao i kao kako smo. Tako da vjerujem da je i ovaj trebao ostati u karanteni na promatranju a onda tek eutanazija


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisani korisnik]
6.1.2010 13:08:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ninolina)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 13:20:18   
pincirotvajler
ja sam veterinarski tehničar, i neznam ko cvrčkim dragi, ali i ja sam za pregled
cvrči treba tm pomoćnicu?user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 13:33:02   
dominik
ja sam jednom oprilikom isto dosla u doticaj sa smecem....dosli kod veterinara sa njem. ovcarom koji je nakon kaj je pojeo svoj obrok hodao po dvoristu i pokusavao povratiti, u vise navrata, mi gledamo nema nigdje bljuvotine...trk kod veterinara u dezurstvo i on mu spizdi injekciju protiv trovanja i veli da se sutra javimo ujutro...niti da ga je pogledao jel mu kaj zapelo u grlu...niti da ga ispipa...naravno pas nije dozivio jutro jer mu se u biti zeludac izokrenuo sto se desava kod velikih pasa...sada znam da u biti mu i nije bilo pomoci ...tj da se trebalo u roku od 30 minuta operirati pa bi se mozda izvukao...ali mrzim ljude koji rade posao samo da rade....pogotovo kad su zivoti u pitanju, pa makar to bio i pas...to je moj pas, moja obitelj, ako volis zivotinje dat ces sve od sebe da im pomognes...a ako ne onda mjenjaj posao i idi trovat stakore....

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 23
   [Obrisani korisnik]
6.1.2010 13:36:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu dominik)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bjesnoća
6.1.2010 13:39:13   
dominik
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Strašno..user posted image  Torzija želuca se to zove.
zato psi ne smiju dva sata prije i pola sata poslije šetnje(ili bilo kakvog trčanja) ništa jesti


moj dino je kad je vidio mamu u kuhinji kak mu priprema jelo trcao oko kuce i onda tak zapuhan se prezdero...da sam znala da se to ne smije poskrivecki bi mu radila hranu...znat cu za ubuduce...ali to je valjda najveca bol koju zivotinja moze osjetiti...ma makar da su rekli to je pa bi mu skaratila muke da se ne pati...ali kad netko nema interesa i volje onda nema ni pomociuser posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!