|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Činjenice o braku o kojima se ne govori
30.10.2009 21:54:25   
Ninaa
 
Mnogi su skloni vjerovati da je rečenica 'i živjeli su sretno do kraja života' nešto što ne postoji samo u bajkama. Nažalost neki parovi tek nakon ulaska u brak spoznaju što ljubav zapravo znači.Svjesni ste da ljubavni život u stvarnosti nema veze s onim u romantičnim komedijama, iako negdje u vama postoji žudnja za onakvom ljubavi kakva se dogodila Pepeljugi.

U stvarnosti se ljubavna priča nažalost može pretvoriti u horor, i budimo realni ali brak za mnoge ispadne onakav kakvog nisu zamišljali. Parovi su skloni vjerovati da će već nekako izdržati zajedno, ali to ponekad nije niti lako niti jednostavno.

Iako ovo ne zvuči baš lijepo - nekada vas upravo najmanje romantični i najteži trenuci braka najviše nauče o vama samima, o partneru i o samoj ljubavi, piše webmd.com.

Evo nekih činjenica koje vam možda nitko nije rekao o braku, a koje će vam pomoći da se ne iznenadite i to neugodno.

1. Vrlo je vjerojatno da ćete u jednom trenutku pogledati osobu s kojom ste u braku te da ćete se pitati "Je li to to, do kraja života?"
Jednom kada uplovite u bračne vode s mišlju da ste pronašli srodnu dušu bit ćete sretni i ispunjeni, međutim s vremenom ćete shvatiti da vas ta osoba ne čini sretnima baš svaki dan i smatrat ćete da ste se prenaglili i da to nije ono na što ste pristali. Činjenica je da je to upravo ono na što ste pristali od samog početka, sjetite se onog što je izgovoreno - u dobru i u zlu.

2. Radit ćete više nego što ste mogli i zamisliti
Kada neki parovi kažu da na vezi i braku treba raditi, upravo to i misle. Nije dovoljno samo strpljenje i ljubav. Ljudi se mijenjaju, opuste se, shvatite da partner ili partnerica ima neke grozne navike koje vas živciraju ali nemojte biti pre strogi prema sebi ili prema partneru jer bit će dana kada ćete se zaista osjećati kao da se borite protiv vjetrenjača.

3. Ponekad ćete u krevet ići ljuti i ljuti ćete se buditi
Tko god da je novovjenčanim parovima rekao da u krevet nikada ne idu ljuti ne zna kako je to kada dođe do svađe, kada dođe do plača i kada vam se čini kao da su sve lađe potonule. Ponekada sve to jednostavno treba prespavati. Naglost i riječi izgovorene u afektu mogu samo otežati situaciju. Dobro je nekada svađu nastaviti sljedeći dan, nakon što ste se smirili i još jednom razmislili o svemu.

4. Prolazit će dani i dani bez seksa i to nije ništa neobično
Periodi bez seksa sastavni su dio bračnog života. Takvi nedostaci ne znače da više niste privlačni jedno drugome. U današnje vrijeme ljudi previše rade, zatrpani s obavezama i puni su briga. Ono što ne treba zapostaviti ako već nema seksa su nježnosti, ljubljenje, zagrljaj, dodir, komunikacija... a seks će već doći na red.

5. Shvatit ćete da možete mijenjati jedino sami sebe
Mnogi ljudi žele mijenjati osobu s kojom su u vezi ili braku. Zaboravite to i sjetite se one mudre izreke: "Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Net.hr30.10.2009.Kod mene je danas svih ovih 5 na tapeti

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
30.10.2009 21:58:15   
tikica_69
Sto se tice ovoga pod 5.
Ja jos uvijek mogu mijenjati muza i to samo cendranjem i histeriziranjem user posted image
Sa ostalim tockama se slazem user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
30.10.2009 22:05:40   
Ninaa
Kod mojeg pali samo plač i kad počnem plakati i govoriti kak se loše osjećam i kak mi je teško ( i da je za to on kriv)  onda upali samo ne smijem često plakatiuser posted image . Prije je funkcioniralo i vikanje ali sad ne, veli dobro budem ili tak nešto i onda opet po svojem. baš sam pričala s frendicom da je već dugo dobar i pažljiv iznad svih očekivanja i da se bu nekaj začas dogodilo i eto ovaj tjedan nismo nikak na istoj valnoj dužini.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
30.10.2009 22:19:26   
uciteljica
Uf, kod mene ima svih pet točaka, i sad mi je lakše jer je to normalno, hahahahahahaha.

_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
30.10.2009 22:30:48   
Zvonki

IZVORNA PORUKA: martina ks
 

1. Vrlo je vjerojatno da ćete u jednom trenutku pogledati osobu s kojom ste u braku te da ćete se pitati "Je li to to, do kraja života?"
Jednom kada uplovite u bračne vode s mišlju da ste pronašli srodnu dušu bit ćete sretni i ispunjeni, međutim s vremenom ćete shvatiti da vas ta osoba ne čini sretnima baš svaki dan i smatrat ćete da ste se prenaglili i da to nije ono na što ste pristali. Činjenica je da je to upravo ono na što ste pristali od samog početka, sjetite se onog što je izgovoreno - u dobru i u zlu.

4. Prolazit će dani i dani bez seksa i to nije ništa neobično
Periodi bez seksa sastavni su dio bračnog života. Takvi nedostaci ne znače da više niste privlačni jedno drugome. U današnje vrijeme ljudi previše rade, zatrpani s obavezama i puni su briga. Ono što ne treba zapostaviti ako već nema seksa su nježnosti, ljubljenje, zagrljaj, dodir, komunikacija... a seks će već doći na red.

5. Shvatit ćete da možete mijenjati jedino sami sebe
Mnogi ljudi žele mijenjati osobu s kojom su u vezi ili braku. Zaboravite to i sjetite se one mudre izreke: "Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."




Uh, ovdje se prepoznah user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
30.10.2009 22:43:45   
ROZI
Lakše mi je što nije samo meni tako:)

_____________________________

Dragi moji anđeli!

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Obrisani korisnik]
31.10.2009 6:52:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Zvonki)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
31.10.2009 8:40:03   
Nika 24052006
Nekako sam se najviše našla u 2 i 3. Pri tome ne mislim da nam se to često događa,ali događa se...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
31.10.2009 13:02:28   
zaba
točke 3 i 4

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
31.10.2009 13:29:09   
curice
nekako sam se u 3 i 4 točki pronašlauser posted image user posted image

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
31.10.2009 18:18:20   
lavica81
da, da i ja se u njima nalazimuser posted image
IZVORNA PORUKA: uciteljica

Uf, kod mene ima svih pet točaka, i sad mi je lakše jer je to normalno, hahahahahahaha.


(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
31.10.2009 20:20:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: lavica81

da, da i ja se u njima nalazimuser posted image
IZVORNA PORUKA: uciteljica

Uf, kod mene ima svih pet točaka, i sad mi je lakše jer je to normalno, hahahahahahaha.




i nas ima tu svuda po malo user posted image user posted image

(Odgovor članu lavica81)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
1.11.2009 11:09:16   
gljiva
Kod mene vrijedi  svih 5 točaka, pogotovo od kad sam ponovno rodila.
Umjesto da nas to malo zbliži,  trenutno smo dva strancauser posted image .

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
3.11.2009 15:22:00   
Vjeverica ST
ISTA STVAR...SVIH 5 TOČAKA VRIJEDI....user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
3.11.2009 15:26:06   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: gljiva

Kod mene vrijedi  svih 5 točaka, pogotovo od kad sam ponovno rodila.
Umjesto da nas to malo zbliži,  trenutno smo dva strancauser posted image .


user posted image   zašto?

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
3.11.2009 21:40:57   
uspavana
IZVORNA PORUKA: uciteljica

Uf, kod mene ima svih pet točaka, i sad mi je lakše jer je to normalno, hahahahahahaha.


prepisujem....ima uspona i padova...


_____________________________

...ne postoje nemoguće stvari,
postoji samo nedovoljno jaka želja...

Marta - ljubav naša - 10.06.2011.

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
27.12.2009 22:11:43   
MKata
Ja trudna...mm došao s broda prije koji dan...i evo me u krevetu ljuta umjesto da se mazimo...uh...ponekad zna biti teško...

(Odgovor članu uspavana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
28.12.2009 0:55:52   
dominik
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Sto se tice ovoga pod 5.
Ja jos uvijek mogu mijenjati muza i to samo cendranjem i histeriziranjem user posted image
Sa ostalim tockama se slazem user posted image



nemoj precesto...oguglaju i na to nakon nekog vremenauser posted image

zalosno al kod nas je svih 5 prisutno s vremana na vrijeme...a neke su stalno tuuser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
28.12.2009 11:47:00   
njanja
Mislim da treba voditi računa i o činjenici da li je brak s djecom ili bez nje....Mogu reći da je brak bez Jana bio doslovni godišnji odmor (2 godine smo bili u braku prije nego se Jan rodio), a od kada se jan rodio je pravi pravcati život... Znam i druge parove koji kažu da im se razlikuje brak prije i poslije djece...  

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
29.12.2009 16:02:54   
ELENA35

Jel postoji još koja točka za dodati?user posted image .jer ja imam četvero djece,dvoje u pubertetu i bebe blizance...Šta bi tek ja trebala svašta rećiuser posted image ...Brak...šta je to???user posted image


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
29.12.2009 20:02:08   
Dajana
Elena35, slažem se, kod mene je situacija slična.
Dosta sam u braku i prošla sam svih ovih 5 točaka i još mnogo njih, brak je sve drugo samo ne romantika, a muž je sve drugo samo ne princ na bjelom konju, onaj tko nađe osobu svog života ikada u životu, taj može reći da je zaista sretan čovjek.
Stvarnost, život i brak je daleko od filmova i priča, na žalost.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
4.1.2010 21:51:42   
ELENA35

Dajana,u svakom slovu i riječi se slažem sa tobom...


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Činjenice o braku o kojima se ne govori
4.1.2010 23:09:51   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Dajana

Elena35, slažem se, kod mene je situacija slična.
Dosta sam u braku i prošla sam svih ovih 5 točaka i još mnogo njih, brak je sve drugo samo ne romantika, a muž je sve drugo samo ne princ na bjelom konju, onaj tko nađe osobu svog života ikada u životu, taj može reći da je zaista sretan čovjek.
Stvarnost, život i brak je daleko od filmova i priča, na žalost.


princ na bjelom konju nije princ več kauboj na kobili Suzi!!!
borba protiv vjetrenjača je obostrana i onak tko kaže da tog nema sere koliko je dug i širok...
juztro je pametnije od večeri...treba prespavati...da treba da smislim što ću mu na svaki argumetn ja argumentirati još kvalitetnije kad sam u pravu!!!
seks, seks, seks...tko je ikada rekao da u braku ima puno seksa...da je kvalitetniji apsolutno ali d aga ima više..ma daj te molim vas!!!
a ova zadnja nije točna...mjenja se i onaj drugi ako je dovoljno pametna da uoči pogreške na koje si mu ukazao...

stoga mogu reči prošla sve i svašta kao i moja draga Dajana...brak nije bajka ili film, to je stvarnost s puno kušnje...user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Dajana)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!