|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Idiopatska neplodnost
25.11.2008 23:05:39   
tikica_69
Definicija:  Idiopatska neplodnost oznacava nemogucnost zaceca vise od 12 mjeseci pri kojoj unatoc temeljite dijagnosticke obrade nije poznat uzrocni cimbenik. Smatrate li da je taj termin opravdan ili je samo nastao izazvan nemogucnoscu lijecnika da nadju pravi uzrok?

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Idiopatska neplodnost
26.11.2008 1:59:15   
svegra
glupost
meni je dr rekao da se nakon dvije godine redovnih sexualnih odnosa smatra da je par neplodan.onda se kreće s pretragama


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Idiopatska neplodnost
26.11.2008 1:59:54   
svegra
a ta riječ je meni idiotskauser posted image

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Idiopatska neplodnost
26.11.2008 3:02:44   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: svegra

glupost
meni je dr rekao da se nakon dvije godine redovnih sexualnih odnosa smatra da je par neplodan.onda se kreće s pretragama


 Ovisi u koju dobrnu skupinu spadas. Nekome tko ima 40 bas dvije godine redovnih odnosa nije mjerilo plodnosti ili neplodnosti. Netko te dobne skupine nema vremena eksperimentirati jos dvije godine, pa onda docekati stanje zvano menopauza. A idiopatija znaci nepoznat uzrok i mislim da bi se netko s tom dijagnozom mogao uvrijediti kad se njihov veliki problem usporedjuje s terminom idiotizam. Vjerojatno su dovoljno isfrustrirani cinjenicom da se ne moze naci uzrok njihovoj nemogucnosti da budu roditelji i pretpostavljam da bi radije vidjeli bilo sto drugo u svojoj dijagnozi jer bi onda znali ciljano pristupiti problemu, nego tu precestu dijagnozu "idiopatska neplodnost". Bez uvrede, no hard fellings....

< Poruku je uredio tikica_69 -- 26.11.2008 3:07:09 >


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Idiopatska neplodnost
23.2.2009 15:34:11   
siky
ja sam rodila tri curice a sad već 10mj ne mogu ostati trudna a doktor kaže sve je u redu

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Idiopatska neplodnost
23.2.2009 15:56:17   
tikica_69
da, onda obicno ili napisu sekundarni sterilitet ili idiopatka neplodnost user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu siky)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Idiopatska neplodnost
23.2.2009 16:16:58   
zaba
kako mi to poznato zvuči..I taj termin koji koriste je stvarno blesav,ili idiotski?!više od dvije godine "radimo" na bebi,računamo,mjerimo,pljuckamo,ne znam di sve nismo bili i kaj nam sve nisu rekli.Oni stvarno ne znaju kaj nam je,kad je sve ok.Idiopatska neplodnost!!Na pragu smo 40.-tih i sad bi Lucija htjela bracu.Ne odustajemo i idemo dalje,možda današnji ITI upali.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Idiopatska neplodnost
4.2.2010 15:23:33   
Leptir5
Drage moje molim vas savjet!
Evo skoro sam otvorila nanovo ovu temu jer sam mislila da ne postoji.
Meni je deklarirana evo danas od doktora Poljaka a i moje soc.ginek. i onda smo išli u novo rodilište i treći doktor Tandara je iskazao svoje sumnje. Mada sam ja posumnjala prije par mjeseci već. Sada ne znam šta da radim kaže Poljak on bi radio inseminacije,to moram plaćat u njega jer u novome rodilištu još to nije proradilo a Tandara bi odmah na vantjelesnu oplodnju!!! Šokiralo me to! Nisam o tome razmišljala bar još 2 god,ali on kaže pošto su svi nalazi uredni a ne dolazi do oplodnje,inseminacija je jako mala šansa i da mogu izgubiti god dana jer to neće ići ciklus za ciklusom...
Šta da radim,dal da u Poljaka napravim bar jednu inseminaciju idući ciklus?
Danas na folikulometriji 2 folikula,12mm i 15mm,endometrij 6mm,i sutra opet na folikulometriju,bit će inekcija i TO.


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Idiopatska neplodnost
4.2.2010 15:29:19   
mariola
ajoj,ja ti ne znam ništa o tomeuser posted image
sad će neko od cura doć s pametnim savjetom.
ja ti samo želim sreću da što prije postaneš user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Obrisani korisnik]
4.2.2010 17:07:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu tikica_69)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Idiopatska neplodnost
4.2.2010 17:12:35   
ninolina
Drage moje molim vas savjet!
Evo skoro sam otvorila nanovo ovu temu jer sam mislila da ne postoji.
Meni je deklarirana evo danas od doktora Poljaka a i moje soc.ginek. i onda smo išli u novo rodilište i treći doktor Tandara je iskazao svoje sumnje. Mada sam ja posumnjala prije par mjeseci već. Sada ne znam šta da radim kaže Poljak on bi radio inseminacije,to moram plaćat u njega jer u novome rodilištu još to nije proradilo a Tandara bi odmah na vantjelesnu oplodnju!!! Šokiralo me to! Nisam o tome razmišljala bar još 2 god,ali on kaže pošto su svi nalazi uredni a ne dolazi do oplodnje,inseminacija je jako mala šansa i da mogu izgubiti god dana jer to neće ići ciklus za ciklusom...
Šta da radim,dal da u Poljaka napravim bar jednu inseminaciju idući ciklus?
Danas na folikulometriji 2 folikula,12mm i 15mm,endometrij 6mm,i sutra opet na folikulometriju,bit će inekcija i TO.

joj ni ja ti neznam ništa o tome, ali ja osobno bi gledala na to onda koji će mi prije pomoći da dobijem bebu...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Idiopatska neplodnost
4.2.2010 20:54:50   
lavica81
draga da se o meni radi ja bi ovako, ovaj mjesec bi na inseminaciju( naravno ako imaš novaca jer se u cita to plaća) i radila bio inseminacije dok ne bi došla na red za IVF iliICSI tj. vantjelesnu oplodnju na Firulama.
Tako ne bi gubila vrijeme.

Iskreno za Tandaru sam čula sve najbolje. znam da je teško pomirit se sčinjenicom da treba ići na vantjelesnu oplodnju (koja po svemu sudeći i mene čeka) ali šanse su puno veće tom metodom nego inseminacijom.

želim ti puuuuuno sreće i da se već s prve inseminacije vratiš kaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Leptir5

Drage moje molim vas savjet!
Evo skoro sam otvorila nanovo ovu temu jer sam mislila da ne postoji.
Meni je deklarirana evo danas od doktora Poljaka a i moje soc.ginek. i onda smo išli u novo rodilište i treći doktor Tandara je iskazao svoje sumnje. Mada sam ja posumnjala prije par mjeseci već. Sada ne znam šta da radim kaže Poljak on bi radio inseminacije,to moram plaćat u njega jer u novome rodilištu još to nije proradilo a Tandara bi odmah na vantjelesnu oplodnju!!! Šokiralo me to! Nisam o tome razmišljala bar još 2 god,ali on kaže pošto su svi nalazi uredni a ne dolazi do oplodnje,inseminacija je jako mala šansa i da mogu izgubiti god dana jer to neće ići ciklus za ciklusom...
Šta da radim,dal da u Poljaka napravim bar jednu inseminaciju idući ciklus?
Danas na folikulometriji 2 folikula,12mm i 15mm,endometrij 6mm,i sutra opet na folikulometriju,bit će inekcija i TO.


(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Idiopatska neplodnost
4.2.2010 21:45:24   
Leva
Uvijek me je najvise bilo strah ovakvog oblika steriliteta user posted image
Imam prijateljicu kojoj je dijagnosticiran i po njoj sam vidjela da je uzasno frustrirajuce kada su sve pretrage koje su napravili i ona i muz u redu a bebe nema... Nakon cetiri godine borbe ona je na drugoj inseminaciji zatrudnila i sada je u petom mjesecu user posted image user posted image . To je bila prica o idiopatskom sa happy endom user posted image
Koliko sam ja shvatila u pitanju je u glavnom imuno faktor (ono sto zovu nekompatibilnoscu): Pojednostavljeno ide ovako: ona u vaginalnom sekretu ima nesto sto ne odgovara njegovim spermicima i ubija ih (nesto kao spermicid) i jedno i drugo prirodno mogu dobiti djecu sa drugim partnerima a zajedno samo pomognutom.

_____________________________

JA-ok, ON- Oligospermia
http://sunasce.blogger.ba/
5 x IUI /AIH = 0
1. stimulirani ICSI = 0
1. prirodni IVF/ ICSI - bez JS

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Idiopatska neplodnost
4.2.2010 22:08:23   
Leptir5
i meni se ovaj vid neplodnosti čini najgorim jer ti govore godinama sve je u redu,iz ciklusa u ciklus super folikuli,sve dobro bit će nešto i ništa i ništa...
Leva u mene čak nije slučaj u sekretu koji ubija spermiće to sam provjerila poskoitalnim testom nego jednostavno stanice neće da se spoje,kaže Tandara da možda spermiji sami sebi stvore antitijela kada dođu do stanice.
Lavica mislim da ću to i napraviti,ipak u cito inseminaciju idući ciklus,sada ovaj će biti prirodno jer nisam razmišljala o nekom vidu umjetne oplodnje,a danas kada su mi dva doktora spomenila idiopatsku nepl. pomalo se mirim sa činjenicom da ću morat.
Iskreno, da nisam na normabelima ronila bi krokodilske suze a ovako pomalo sam ravnodušna. Rekao doktor da sa nervozom mogu odmoć njima u postupku,a i sebi sada prirodnim pokušajem...
cure ljubim vas!!!user posted image user posted image


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Idiopatska neplodnost
4.2.2010 22:10:03   
ninolina
sretno leptir5user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Leptir5)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Idiopatska neplodnost
4.2.2010 22:18:01   
Leva
Leptir user posted image user posted image
Svaki put kada cujes nesto slicno bez obzira koliko si kao spremna takva vijest te naprosto izbaci iz cipela. To je normalno user posted image Smiri se malo i furaj dalje...Samoj sebi a i svim prijateljicama suborkama stalno govorim da imaju dvije opcije: Nastaviti boriti se dalje ili odustati a to naprosto ne dolazi u obzir!
Ako ti ratnicki nastrojeni spermici ne zele da oplode jajnu stanicu ima brate biolog koji ce ih iglom natjerati user posted image user posted image
Pusa i no sikiriki, vidjeces kako ces ti svladati taj idiotski sterilitet user posted image

_____________________________

JA-ok, ON- Oligospermia
http://sunasce.blogger.ba/
5 x IUI /AIH = 0
1. stimulirani ICSI = 0
1. prirodni IVF/ ICSI - bez JS

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Idiopatska neplodnost
5.2.2010 10:10:29   
Kika83
Ja na tvom mjestu bi odmah išla na IVF. Moje mišljenje je da su inseminacije samo gubljenje vremena bez obzira na dijagnozu koju nemate i isto plaćate postupak a postotak uspješnosti kod inseminacije je jako mali. Ti najbolje znaš šta vam najviše odgovara, sretno user posted image

(Odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Idiopatska neplodnost
5.2.2010 10:24:08   
Ellenora
Idiopatska neplodnost-tu sam dijagnozu ja imala i smatram da je opravdana. Jednostavno postoje neke stvari na koje ne mozemo utjecati, koje ce se dogoditi kada se trebaju dogoditi i nista sto mi napravimo nece imati koristi. Moj primjer pokazuje da je tako. Kada sam zivjela odvojeno od muza i vidjala ga samo za vikend tada sam i ostala trudna, a dosadasnje dvije godine kad smo svaki drugi dan imali odnos s nadom u zacece nista se nije dogodilo. Jednostavno neke stvari su sudjene.
Imam takodjer primjer prijateljice kojoj je 10 lijecnika reklo da ona i muz nisu kompitabilni pa je 4 godine nakon dijagnoze ostala trudna. Cure cuda se dogadjaju samo treba imati strpljenja i snage.

Sretno svim trudilicama i od srca vam zelim da uspijete ostvariti svoje zeljeuser posted image .


_____________________________

"...I bice da zivot pise price
da mi je ko reka
ja mu ne bi virova
da bices sve sto tribam

Cuvan te jubavi mala
cujem dok dises i kad nisi tu..."

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Idiopatska neplodnost
7.2.2010 19:33:03   
JUdy
Takav je i moj slucaj.Sa suprugom si nismo kompatibilni.Muzevo spermici si stvorili antitijela i nikako probit u pokusaju zatrudnjit nekoliko godina.user posted image user posted image user posted image
Meni bilo receno da AIH-om se nista nece rijesit, ja sam bila na 4 AIH.Samo moze pomoci IVF/ICSI. Naravno da se cuda dogadaju i ja tako ocekujem mjesec uz mjesec prije nego dodem na red za ivf. Ne imam vise snage radit druge pokusaje osim ivf.
Samo sa suprugom kazemo:bas smo na se naisli i dode do smijeha.Uopce necu razmislat o tome da necu uspit uz ove tri besplatne pokusaje koje nudi HZZO. Jos imamo nesto sile i nade za borbu.

(Odgovor članu Ellenora)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Idiopatska neplodnost
7.2.2010 19:35:21   
leilany
IZVORNA PORUKA: JUdy

Takav je i moj slucaj.Sa suprugom si nismo kompatibilni.Muzevo spermici si stvorili antitijela i nikako probit u pokusaju zatrudnjit nekoliko godina.user posted image user posted image user posted image
Meni bilo receno da AIH-om se nista nece rijesit, ja sam bila na 4 AIH.Samo moze pomoci IVF/ICSI. Naravno da se cuda dogadaju i ja tako ocekujem mjesec uz mjesec prije nego dodem na red za ivf. Ne imam vise snage radit druge pokusaje osim ivf.
Samo sa suprugom kazemo:bas smo na se naisli i dode do smijeha.Uopce necu razmislat o tome da necu uspit uz ove tri besplatne pokusaje koje nudi HZZO. Jos imamo nesto sile i nade za borbu.



sretno Vam JUdy...user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu JUdy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Idiopatska neplodnost
8.2.2010 9:43:29   
Leptir5
IZVORNA PORUKA: JUdy

Takav je i moj slucaj.Sa suprugom si nismo kompatibilni.Muzevo spermici si stvorili antitijela i nikako probit u pokusaju zatrudnjit nekoliko godina.user posted image user posted image user posted image
Meni bilo receno da AIH-om se nista nece rijesit, ja sam bila na 4 AIH.Samo moze pomoci IVF/ICSI. Naravno da se cuda dogadaju i ja tako ocekujem mjesec uz mjesec prije nego dodem na red za ivf. Ne imam vise snage radit druge pokusaje osim ivf.
Samo sa suprugom kazemo:bas smo na se naisli i dode do smijeha.Uopce necu razmislat o tome da necu uspit uz ove tri besplatne pokusaje koje nudi HZZO. Jos imamo nesto sile i nade za borbu.



tako je JUdy,uspjet ćemo ja i ti user posted image user posted image user posted image user posted image
uskoro ćemo možda ležati jedna do druge radi vantjelesne oplodnje user posted image user posted image user posted image
i pa šta,glavno da uspije, Tandara mi je rekao da AIH ne pomažu ni meni,samo vantjelesna,poslat ću ti mejl malo kasnije,sada moram ići...pusa! I da toliko puta se ja i muž od muke smijemo,lijepo se slažemo,uživamo u braku... kad ono ne podnose nam se stanice!!! Tko bi rekao,kažem mu ja u šali da je najjednostavnije da ga prevarim bar jednom i garant bi zatrudnila haha


_____________________________

4xAIH
1.IVF.... beta 0
2.IVF.... beta 650 termin 15.04 :)
9.4 rodila se moja ljepotica :)

(Odgovor članu JUdy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Idiopatska neplodnost
8.2.2010 10:06:20   
Kika83
Judy po novom zakonu imate pravo na 6 besplatnih postupaka koje osigurava HZZO i u to ulaze samo stimulirani postupci( gonal, menopur...) ali ne i klomifenski.
Sretno user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Idiopatska neplodnost
8.2.2010 14:04:05   
Leva
Izgleda da cu vam se i ja pridruziti user posted image user posted image user posted image
Nakon sto smo se rijesili Oligoasthenozoospermie moj ginic sumnja da nesto ne stima i da se nase stanice ne mogu prirodno spojiti. Sta je u pitanju veze nemam ali je i meni bilo uzasno sumnjivo sto se od 24 folikule koliko sam imala na 3 inseminacije nije oplodila ni jedna jedina. Doktor je samo jutros rekao da ovo vise ne ide ovako i da cemo mijenjati strategiju. Sta mu to tacno znaci nemam pojma, pitacu ga kada budem bila na kontroli.

_____________________________

JA-ok, ON- Oligospermia
http://sunasce.blogger.ba/
5 x IUI /AIH = 0
1. stimulirani ICSI = 0
1. prirodni IVF/ ICSI - bez JS

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Idiopatska neplodnost
8.2.2010 18:27:54   
Kika83
IZVORNA PORUKA: Leva

Izgleda da cu vam se i ja pridruziti user posted image user posted image user posted image
Nakon sto smo se rijesili Oligoasthenozoospermie moj ginic sumnja da nesto ne stima i da se nase stanice ne mogu prirodno spojiti. Sta je u pitanju veze nemam ali je i meni bilo uzasno sumnjivo sto se od 24 folikule koliko sam imala na 3 inseminacije nije oplodila ni jedna jedina. Doktor je samo jutros rekao da ovo vise ne ide ovako i da cemo mijenjati strategiju. Sta mu to tacno znaci nemam pojma, pitacu ga kada budem bila na kontroli.


A po čemu on zna da vam se ne spajaju spermić i jajna stanica? Kod inesminacije on to nemože nikako znati več samo kod IVF-a.
Možda dođe do oplodnje ali ne dolazi do implantacije, to je druga stvar.
I ja sam bila na 3 inseminacije koje su bile bezuspješne i na 1 IVF-u di je ustanovljeno da se mogu spojit js i spermić ali ne dolazi do implantacije iz x,y razloga...


(Odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Idiopatska neplodnost
8.2.2010 19:05:42   
JUdy
Upravu je Kika, kako ce dr.znat uz nekoliko inseminacije da se spermici ne spajaju s JS?Samo pri IVF-u se moze saznat.Hm ne kuzim

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dječji vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!