|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 14:48:54   
monte
Drage moje,saznala sam da sam trudna i moram priznati da nisam oduševljena.Već imam bebu od 7 mjeseci koju i sad dojim,i ovo je došlo sasvim neočekivano i iznenada.A pogotovo zato što smo prvu bebu čekali jako dugo. Snašla bih se ja nekako s obijema bebama unatoč tome što živimo u zajednici sa svekrom mi i svekrvom (kojima je inače blizu 70 godina)pa se moram brinuti i za njih,kuham im svaki dan i ručak i večeru,radim od jutra do mraka po kući. Mogućnost da se zaposlim i nisam imala jer mora njima netko kuhati,pomagati,nema mi tko dijete čuvati itd.Sve sam to prihvatila,i sve bi ja to  nekako izgurala s još jednim djetetom ALI... još imam traume od prvog poroda.i bila sam rekla da ne želim više imati djece jer znam da još jedan porod ne bih preživjela.Čak sam pomišljala i na samoubojstvo nakon prvog poroda,totalno mi je bila neka zbrka u glavi.Sad sam dobro ali često noću sve sanjam i ponovo proživljavam porod koji je bio težak.Čak sam bila odlučila da ću otići psihologu da mi bude malo lakše  čim mi dijete napuni godinu dana al eto...sad sam ponovo trudna i užasno se bojim.Osjećam kao da mi je ostalo još samo 9 mjeseci životauser posted image .Pokušavala sam naći neke tekstove o traumama i malo se educirati ali nigdije se o tome ne govori pa nisam mogla ni naći. Pomišljala sam i na pobačaj ali nemam srca da to učinim.Ne bih podnijela činjenicu da ja živim a netko je isto mogao živjetiuser posted image . Trenutno se osijećam da bih najradijeda me uopće nema i da ne postojim...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 14:53:44   
BUMBIKA
Prvo da te pozdravim jer te nisam dosad srela...neznam šta da ti kažem,samo se nadam da ćeš dobro razmisliti o svemu i donjeti pravu odluku za sve.Mislim da ćeš moći to sve uspjeti samo moraš imati puno želje i misliti pozitvno....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu monte)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:01:42   
monte
Ništa mi se neda,u depresiji sam,po cijele dane samo plačem...user posted image

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:02:33   
inna
vjerujem da je to za tebe šok. Iskreno i meni bi bio da uz malu bebu saznam da je još jedna na putu. Mislim da moraš pokušati naći snagu u sebi. Probaj razgovarati sa psihologom ako misliš da će ti tako biti lakše, ali i sa ginekologom da ti probaju maksimalno olakšati drugi porod (carski rez, epiduralana...) s obzirom da je prvi bio takva trauma za tebe. Jel može netko preuzeti dio tvoga posla oko svekra i svekrve? A i mi smo ovdje pa se uvijek možeš doći k nama izjadati. Cure su uvijek pune savjete. Vjerujem da će ti biti lakše nakon što sve svoje misli i strahove izbaciš iz sebe.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:07:57   
monte
Hvala ti inna.To je i meni padalo na pamet ali pitanje je bili ginekolozi na to pristaliuser posted image Baka i deda i dalje ostaju moja briga,nema nitko mm im je jedinak.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:09:03   
natalijax
draga neznam sto da ti kazem i za mene bi bio sok,znam da ti je tesko kao sto su rekle cure nadam se da ces donjeti pravu odluku nisam ja ovdje da ti sudim na takvom mjestu je i moja seka ceka isto bebu a s druge strane mora sluziti svekra i svekrvu po mojem probaj s muzem razgovarati pa nekako staviti njih u dom jer tamo imaju bolju njegu i sve ostalo jer nije tvoje dijete koje imas i koje sad trenutno nosis pod srcem vrijedno manje paznje nego tvoji svekar i svekrva ja bi tako napravila misljenja su drukcija na tebi je samo da odlucisuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:13:45   
inna
pitaj ih, nemaš što izgubiti osim bolnog poroda user posted image Pokušavaj misliti pozitivno i usredotoči se koliko je to moguće na djete koje nosiš. Sve što ti osjećaš osjeća i ono. Probaj se što više smijati s bebom koju imaš. Ja kad god upadnem u bed posvetim se malenom i kad ga vidim kako pokušava nešto uloviti ili mi se samo nasmiješi ili nešto proguguče odmah sam bolje volje. Dok ga samo promatram osjetim se smirenijom. Da li su ti svekar i svekrva bolesni kad se ti baš moraš toliko brinuti o njima? Pitam jer s obzirom na njihove godine to danas i nije neka velika starost.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu monte)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:15:12   
twitty
neznam kakve su vam mogucnosti ali ako mozes uzmi nekoga za ispomoc,a sto se tice trudnoce i ja sam ostala trudna kad je lea imala 5 mjeseci i nisam bila bas odusevljena al danas kad pogledam svog sina znam da je to bio dar od boga a ne briga vise.nadam se da ces uspjeti pozitivnije gledati na sve to sto ti se događa i ako mislis da ti je potrebno razgovaraj s nekim psihologom koji ce ti objasniti zasto se tako osijecas i pomoci ti da prevladas teskoce jer moze sagledati stvari iz kuta kojeg ti nemozes

zelim ti svu srecu ovoga svijeta i znam da TI TO MOZES user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
SAMO MISLI POZITIVNO I NEMA TOGA STO TI NE MOZESuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

gibam...

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:16:58   
natalijax
draga nezelim pametovat ti znas najbolje al nemoj bebu slati na onaj svjet user posted image user posted image user posted image user posted image kao sto je inna rekla trazi bezbolniji porod razgovaraj s muzem neznam koja je situacija sa njegovima

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:17:28   
monte
Bolesni jesu,ali nisu nepokretni.Sumnjam da bi htijeli u dom.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:20:08   
natalijax
jel si skrbnik ti i muz

(Odgovor članu monte)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:21:28   
monte
Da,nas dvoje.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:22:19   
inna
Razgovaraj s njima da pomognu koliko mogu. Moja baka ima 88 godina i živi s mojim starcima. Moja mama joj kuha, pere i sprema, bolesna je ali pokretna i sama si ponekad posisa sobu, raspremi stol, složi veš. Nisu to veliki poslovi, ali mojoj mami olakša, a i ona se rekreira. Kad ja dođem do njih ponekad stavim Domija na njezin krevet i ona mu priča i pazi da se ne izvrtulji s kreveta. Njoj zabavno, a ja imama 5 minuta mira s mamom.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu monte)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:24:22   
natalijax
draga ti njih mos u dom samo placas normalno i nista negubis na ostavinskoj ja bi ih silom ili milom nebi se ja zezala pa preca bi mi bila moja dijeca nego svekar i svekrva 

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:27:08   
natalijax
a uostalom inna ti je sve napisala mogu oni svi sam sto nece

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:27:23   
twitty
IZVORNA PORUKA: monte

Bolesni jesu,ali nisu nepokretni.Sumnjam da bi htijeli u dom.

uzmi neku zenu na par sati dnevno da ti barem malo olaksa
a za porod se savjetuj sa svojim ginekologom i reci mu otvoreno kako se osijecas i nadam se da ce ti max. izaci u susret
ako te tjesi i ja sam mislila da necu prezivit ni drugi,ni treci ni cetvrti porod
al jos sam tuuser posted image
svi u trudnoci imamo neke strahove a kod mene je bio taj
cak sam i sanjala da sam umrla user posted image
cula da dosta zena ima taj strah pa mislim da je to normalno jer hormoni divljaju a za depresiju idi svom lijecniku opce peakse-sigurno ce ti pomoci
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

gibam...

(Odgovor članu monte)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:29:07   
mama2B
Draga, zao mi je zbog cijele situacije. Najgore je kad  vrijeme za veselje postane toliko tesko da ne vidis pozitivnu stranu svega.
Sto se tice poroda, mislim da bi trebala poslusat savjet Inne i konzultirat se sa ginekolozima sto bi i kakav bi htjela porod. Mozda bi ti stvarno htjeli izaci ususret. Vrijedi pokusati.
I ja sam sada u 30 tj. trudnoce, prva beba, decko poginuo prije 3 mj. i u velikoj sam gabuli, ali ova srecica ispod mog srca vrijedi svakog mog daha i veselja, pa ne znam u kakvoj teskoj situaciji bila.
Nikog ne osuđujem i vjerujem da kako god odlucis bit ce najbolje sto znas. Treba imati vjere u bolje sutra. Probaj s nekim ipak popricati, malo si dusu olaksati, mozda ti pomogne malo.

_____________________________

just the 2 of us - ja i moja curica !

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:36:58   
natalijax
mama zao mi je zbog sveguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moja sucut

(Odgovor članu mama2B)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:45:07   
mama2B
Hvala!
Al eto zelim Monte rec da nijedna situacija nije nerijesiva, ma kako god nam se cinila u tom trenutku. Sve se da prebroditi i rijesiti. Samo svatko treba pronac svoj nacin. Pa tako i ti Monte. Sve ima svoje rjesenje, i ja se nadam da ces i ti svoje pronac.

_____________________________

just the 2 of us - ja i moja curica !

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 15:48:59   
natalijax
ja sam svojoj sestri rekla ona s trbuhom nju svekrva tera u bastu i onda joj dode e a sta ima za jest ma mars aj da je nepokretna zato nitko nije vrijedan da tvoje dijete ispasta teske su to situacije ja ti zelim uistinu monte da napravis onako kako mislis da je najbolje ali sto mama kaze nijedna situacija nije nerjesiva

(Odgovor članu mama2B)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisani korisnik]
18.7.2009 16:03:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu natalijax)
  Neposredna veza do poruke: 21
   [Obrisani korisnik]
18.7.2009 16:05:39   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 16:39:15   
Monica
Draga monte znam da je za tebe ovo neugodno iznenađenje ali ako budeš hrabara i imala vjere u sebe da će sve biti dobro onda tako i bude,nemoj misliti negativno
A imaš li kakve pomoći sa svoje strane,roditelji sestra,braća pokušaj i s njima dogovoriti ako bude problema što se tiče čuvanja barem ove starije bebice da ti pomognu,barem malo olakšaju
Kakva odluka bila a nadam se pozitivi mi smo uvijek tu.
Sretnouser posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 16:39:50   
Monica
mama2B baš mi je žao zbog tvoje tragedijeuser posted image

(Odgovor članu Monica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: moje neugodno iznenađenje
18.7.2009 16:51:34   
mamice
odi psihijatru jer nije se igrati s PPD ja sam isla 4 mj. kod psihijatra jer sam bila u takvoj depresiji od poroda koji je takodjer bio tako uzasan da sam sama sebi rekla nikad vise da cu ici roditi. za sad nemam zelju za drugim dijetetom jer me strah da opet ne prodjem sve to al tebi zelim srecu kad ti je najteze zapamti kad ti kaze mama i uputi osmjeh sve bus zaboravila. a sto se tice svekra i svekrve neka oni odu u dom imat ce ju punu paznju jer ti s 2 male djece neces moci vise se o njima brinuti, reci muzu neka ti bude podrska i sretno 

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu Monica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!