|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 11:31:40   
MILLA
ako neka od vas ima iskustva da je rodila u vodi ili na stoliću,voljela bih biti inf.u vezi toga. Jedno ili drugo,jer več ozbiljnije razmisljam da odem u ri rodiliste iz pule.Uvijek sam htjela u vodi roditi,gledala sam na tv,a nedavno i za ovaj stolič- Kažu da je jako praktičan- NJANJA, otvorila sam str, o Ri rodilištu,sad sam se baš zapalila da odem gore rodit.Super izgleda,sve je tako uredno....

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 11:42:39   
tiha
koka nam je rodila u vodi....sigurno ce se javiti na ovoj temi!!!

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 11:52:01   
koka
Čim nađem malo vremena podjelit ću to s vamauser posted image .

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 12:19:12   
MILLA
hvala curkeuser posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 13:04:08   
njanja
Milla, ja ti mogu smao teriju reći jer sam rodila na carski rez (beba bila okrenuta na zadak). A planirala sam isto kadu....Bila sam na trud. tečaju u 4. mj i tamo su nas proveli po rađaoni, a box sa kadom izgleda odlično, onako intimno sa kadom i krevetom za rađanje....Uz to gledali smo i slike i slušali predavanja, a i čula sam da se u kadi možeš namještati u koj god oćeš položaj i da trudove manje osjetiš, za razliku od kreveta gdje baš moraš striktno ležati na boku...
Koka će ti sve ispričati, ja jedva čekam čuti što sam propustila....

za stolčić-ona mm sestrična za koju sam ti rekla da je došla iz karlovca u Ri roditi, je rodila na stolčiću, nisu je rezali i rodila je za cca 1,5 h.....

Sretno ti bilo, definitivno zapali za RI, nećeš pogriješiti...
A babice su fenomenalne!!!! Prava podrška!

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 13:10:27   
MILLA
jedva cekam...mm ce  biti oduševljen. njemu je ri grad u srcu,sada ce mu zlato biti (nadam se) barem rodeno u Ri. kod nas samo stol,na leđima. Na boku si ako bas ne ide.evo nas ubrzo do Ri, da posjetimo prijatelje,nismo bili dugo....user posted image user posted image  

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 13:22:42   
njanja
super, eto baš mi je drago...ako budeš trebala pomoć oko ri rodilišta i još info, tu sam.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 13:52:19   
MILLA
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 14:39:08   
koka
Pošto volim detaljeuser posted image , pišem moje iskustvo o porodu u wordu pa ću ga podjeliti s vama, bez brige. Al sad ću samo ukratko reći: Kad su mi rekli da mogu u kadu, več su mi dali drip i hodajuči smo se uputili kroz neki hodnik trudovi su bili sve jači i to što sam se kretala bilo je i ok( osim umora jer nisam ništa spavala).Kad smo ušli pitala nas je dali imamo cd, nismo imali pa je sestra stavila neku laganu muziku. Prostor predivan. Dali su mi da skačem na  loptu. Kako je skakati na lopti s trudovima? Lagala bi kad bi rekla da ne boli, možda to što se krečeš bolje nego da ležiš, al pomisao da ti to može samo koristit je lakše. U svakom slučaju bolje nego non stop ležati. Kada se polako punila vodom. Neznam koliko sam skakalauser posted image , al jedva sam čekala da me stave u vodu i napokon stiglo je i to. Skinuli su me i ušla sam unutra. Ahhh blaženstvo, topla voda, opuštajuče. Ležala sam, čučala i plutala . Mislim da sam ušla negdje oko 6i30. Bila sam jako umorna ti trudovi su mi izgledali sve jači i jači, nisam izdržala izdisati neke trudove, al mislim da je to sve zbog umora isto.Nsjviše su me bolili  hemoroidi. Kad je došla smjena olakšanje. Sestra Mihaela i ona koja me porodila Andrea su me tako hrabrile a MM sve je to hrabro uz mene izdržaouser posted image . Čujem kako Andrea mi govori : sad je na tebe red Barbara. JuUUPIuser posted image . Malo su podigli kadu ja sam se morala isto malo bočno okrenut. Prestala sam dahtati i kad je dolazio trud idemo na tiskanje. Prvi trud malo glavice je več izašlo(dirnula sam).Drugi trud glava vani, onda sam osjetila ramena pa cijela Mila je bila vani.user posted image Držali su je ispod vode i mi smo je gledali kako pliva naša ribica. Stavili su mi je na meni i tata je prerezao pupkovinu. Rekli su mi da dobro što sam bila u vodi jer pošto sam se slabo otvarala voda mi je jako pomogla i smekšala da nisam ništa popucala i nije trebalo rezati. Još je prekrasno to što je MM i kasnije bio nonstop s nama, slikali smo se, ja sam Milu stavila na prsa a tata je bio s nama. Dobro da sam rekla ukratkouser posted image user posted image user posted image . Ako te šta zanima samo pitaj.Za preporučit je, to sigurno. A da ti ne kažem kakvop osoblje , fenomenalne cure. Za svaku pohvalu.user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 14:43:16   
tiha
mogu mislit kakav je osjecaj kad vidis svoju bebicu kako pliva!! prekrasno.....hvala koka sto si to podijelila s nama!

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 19:56:15   
božica
Kokita VEELIKO hvala što si podijelila sa nama svoju RADOST-----------------kada sam čitala tako sam se uživila u sve to i  suosjećala sa onim bolnim trudovima

kissi kissi kissi


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 21:57:50   
njanja
Ajme koka, tako mi je drago da si imala takav porod, ali moram reći da sma malo i ljubomorna user posted image  Onako pozitivno ljubomorna.....user posted image Stvarno mi prekranso izgleda...... Ako ikad bude drugo, definitivno će biti moj izbor kada...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 21:59:34   
njanja
E da Milla, za porod u vodi moraš se javiti u Ri rodilište u 36 tj trudnoće sa nalazima na hepatitis, aids i klamidiju....Zovi malo Ri rodilište 051 658 111 da ti daju sve informacije, a nalaze radiš kod svog gin....ja sma se bila raspitala jer sma bila zainteresirana, ali je Jan bio okrenut na zadak pa voda nije došla u obzir....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
11.7.2008 22:13:18   
menola
dođe mi da zaplačem kada se sjetim koliko sam se mučila na normalnom stolu za porod. pa sad na bok, pa širi noge... koma!user posted image
sva rodilišta bi trebala omogućiti trudnicama čim bezbolniji porod i imati opremu za porod u vodi!! odmah bi se bacila na posao s drugim djetetom!user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
12.7.2008 9:42:43   
MILLA
pa o tome se i radi,ja želim da mi to ostane u lijepom sječanju... porod u vodi ,jos sada kada sam procitala tvoje iskustvo koka,definitivno zovem ri. Po tvojoj se priči vidi da je za tebe to ostalo lijepo iskustvo. Tu koga god pitas za porod,kako je prošlo, bolje da nisi pito.MM se slaže sa ri, itnenadio se kako sam došla do te odluke pa sam mu sve lijepo objasnila... i on je za vodu. hvala i tebi njanja taman bi moje pitanje bilo kada i gdje dalje sa pregledima,i več si mi sve odgovorila.user posted image  

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu menola)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
12.7.2008 10:46:56   
MILLA
samo da nadodam da mi se ćini da si brzo rodila,da si se slabo otvarala a da te zbog toga nisu ni rezali niti si popucala... odlično. na stolu bi vjerojatno bila  šivana.Ma super... tako si lijepo opisalauser posted image ..




< Poruku je uredio MILLA -- 12.7.2008 10:49:53 >


_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
12.7.2008 10:56:51   
Elena
Koka svaka cast na tvoj izbor i nacin na koi si prenela tvoje divno iskustvouser posted image user posted image user posted image a ja se iskreno nadam Milla da cemo uskoro procitati i tvoje iskustvo i zajedno svi diviti i raznezniti se s tobom,pusauser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
12.7.2008 11:02:54   
MILLA
jedva čekam!!! čak i moje bebe( lijevo iznad mog nicka) plivaju!!! koja slučajnost!??--
taman če lijepo biti zima ,i topla kupka...user posted image user posted image bit če to stvarno,vjerujem lijepo ikustvo.
samo da ne bude lažnih trudova pa da ja vozim  PULA-RIJEKA I ništa...vračaj se kuči


< Poruku je uredio MILLA -- 12.7.2008 11:04:51 >


_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
12.7.2008 11:05:03   
Elena
ma ne brini Milla i to da se desi neces biti nervozna vec jako uzbudzxena i s dusom cekaces da dodzu prave trudove i da vidis tvojuser posted image user posted image user posted image kako pliva u zagrljas svoj ponosnoj mamiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
12.7.2008 11:20:09   
koka
Spomeni ginekologu da bi htijela porod u vodi, on ti mjesec dana prije uzmete briseve i uputi te za Ri na kontrolu. Ja sam bila skoro u 38 tjednu. Kad imaš sve potrebno to je to. Meni su negdje oko 5 ujutro dali drip a u 7i40 sam rodila, to nije dugo, ako uzmemo da se ja slabo otvaram. Može se i brže user posted image user posted image user posted image . Kao što sam rekla sama spoznaja da s porodom u vodi pomažeš sebi je puno podnošljivija bol. Meni su bili dali i ovaj br Sestre Silvane 051658215 i sve što me zanimalo ona mi je rekla. Slobodno nazovi i informiraj se više. Sretno. Ah da ako imaš lažne trudove oni te zadrže gore, meni za Roka su bili lažni, krenula od doma došla gore i sve je prestalouser posted image . Zadržali me i drugo jutro mi je puknuo vodenjakuser posted image . Al bila sam već 7 dana prenijela ga. Sretno.

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
13.7.2008 17:48:29   
cokolada
Koka bas me dirnula tvoja prica i zanima me sve u detalje jer mislim da je porod u vodi super stvar i u drugoj trudnoci bih voljela roditi u vodi samo se nadam da ce u zg nam to i omoguciti u doglednoj buducnosti da nemoramo ici u ri.

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
13.7.2008 19:00:54   
MILLA
hvala vam za toliko informacija,za  tjedna idem na pregled i da vidim šta kaže moj dok. nadam se da neču ko svke godine pokupiti prehladu i onda dobijem upalu mjehura. pazim se čak ni na mora ne idem jer čim izađem u mokrim kupačama i ne promjenim druge suhe, dobim upalu. sa time mogu zaboraviti porod u vodi....
dakle,pazit ču se maximalno!!!!!user posted image


_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
29.7.2008 13:49:47   
Renata RR
Kokinu priču o porodu u vodi možete pročitati ovdje: http://www.ringeraja.com.hr/porod-u-vodi_359.html

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: iskustvo sa porodom u vodi ili stoliću
29.8.2008 20:31:39   
Mrvna
Ima li tko "sa stolića"?

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!