|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vaginalni porod nakon carskog
19.11.2011 12:35:47   
Bubu
...koliko Vas je uspjelo? Nakon koliko vremena?
ajde pišite malo o svojim iskustvima...
trebam roditi za mjesec dana i silno želim prirodan porod...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
19.11.2011 13:24:54   
lidac0605
Moj 1.porod je bio hitni carski zbog abrupcije placente,nakon njega sam još 3x rodila normalno vaginalno,jedino su mi zadnji put inducirali sa dripom porod,mada se kakti ne preporuča jer može maternica puknut po šavu od carskog zbog dripa...ta 3 poroda su trajala 3 h,20 min i 3 h...rodila bi još 10x vaginalno rađe nego prošla još jednom carski!
Razmak između carskog i 1.vag.poroda mi je bio 3,5 god.

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
19.11.2011 13:32:34   
Bubu
kod mene će razmak biti 2 godine i 3 mjeseca... Jel normalno da šav sada pred kraj kako se trbuh rasteže malo pecka? Strah me da se ožiljak poćeo stanjivat pa da neću imat ni šanse za vaginalni... :(

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
19.11.2011 13:53:32   
ZVRK
bubu puno njih je normalno rodilo poslije carskog.ako beba bude u dobrom položaju i ti dosta otvorena ne bi trebalo biti problema-po meni
a za ožiljak neznam

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
19.11.2011 13:59:00   
Bubu
Znam da je, dr mi je rekao da su šanse 50:50%. Sve zavisi o tome kako će se rez ponašat, i dal ću se otvorit ovog puta. Al eto, htjedoh čuti malo iskustva drugih...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
19.11.2011 14:00:08   
ZVRK
sretno i da bude brzo(ko moji)user posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
19.11.2011 14:06:37   
lidac0605
Normalno je da pecka,mene je čak i rezalo onak bolno sad u zadnjoj trudnoći pa su mi svi dr.govorili da je to zato kaj je ožiljak već star(onda je bilo 11god) i da vj.imam priraslice već na njemu,a i da s godinama bude sve žilaviji i tvrđi...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
19.11.2011 17:06:37   
chichina
moja prijateljica je prvo dijete rodila carskim, a drugo vaginalno nakon samo 18mj. prema tome, sve je moguće user posted image

_____________________________

06.10.2010. - mamina i tatina princeza

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
19.11.2011 17:27:19   
Bebys
ja sam imala carski prvi
sada sam trudna vec 7 mjeseci tj. 29 tjedana i nadam se opet carskom...user posted image user posted image user posted image

ja i ti smo razlicite ...ali ako bude vaginalni sta cu moram ga prihvatiti

usput mene nista ne pecka rez bas nista...user posted image
e da razmak izmedju trudnoce i trudnoce mije 2 i pol godine malo vise ce biti za dva mjeseca...blize tri godine..


< Poruku je uredio Bebys -- 19.11.2011 17:28:14 >

(Odgovor članu chichina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
20.11.2011 12:43:13   
Tink
prijateljica je prvo rodila carskim a nakon nešto manje od 2 god drugo najnormalnije vaginalno samo su je kasnije uspavali da provjere rez!

_____________________________

...od kada te znam ja virujem u anđele, od kada te znam ja virujem da postoje <3 24.04.

...stigao mali braco <3 22.02.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
21.11.2011 16:11:15   
renataa
svaka čast kaj želiš nakon carskog navaginalni user posted image ja se iskreno jako bojim, imala sam carski zbog prijeteće rupture maternice, i znam da kad se to zamalo dogodilo, bol je bila mnogo veća nego ona koju sam cjeli dan osjećala na dripu, i bojim se toga ponovno, da nebi pukla maternica..tak da, ja se nadam ponovo carskom..ali da se može,može se i vaginalno, sretno user posted image user posted image

(Odgovor članu Tink)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
9.12.2011 20:10:57   
Bubu
cure koje ste rodile vaginalno nakon carskog...jel istina da te nakon poroda uspavaju ili daju lokalnu da očiste maternicu od posteljice? Navodno se nakon carskog posteljica ne može normalno poroditi...?user posted image

(Odgovor članu renataa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
9.12.2011 20:24:21   
elven
IZVORNA PORUKA: Bubu

cure koje ste rodile vaginalno nakon carskog...jel istina da te nakon poroda uspavaju ili daju lokalnu da očiste maternicu od posteljice? Navodno se nakon carskog posteljica ne može normalno poroditi...?user posted image



ajmo curke...i mene to interesira.....a baš super i opet buđenje i mučnine poslije anestezije, nema ništa carskog u carskom, a izgleda niti nakon njega....

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
9.12.2011 22:07:56   
Bubu
IZVORNA PORUKA: elven


nema ništa carskog u carskom, a izgleda niti nakon njega....



U potpunosti se slažem!!!

(Odgovor članu elven)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
9.12.2011 22:10:28   
Krky
Oo, može, može! Ako bebač može vaginalno, nakon prethodnog na carski, može i posteljica. Ja imala vaginalni (pravi školski, bez epiduralne, s malo dripa) 3 godine nakon carskog s duplićima. No, pitanje je razloga carskog, da li je bio zbog problema s tobom ili s bebačem ili je jednostavno bila takva situacija. Sve zavisi. Ja sam imala usporeno "čišćenje" nakon carskog što je i razumljivo s obzirom na duplu trudnoću i tim da je sve zadebljanije i zbog carskog kod kojeg hormoni ne odrađuju sve sami "po protokolu". S ovim zadnjim malcem je išlo sve kako treba, bez epiziotomije - sve prirodno. Jedino što te malo više paze zbog prošlog reza, nema požurivanja dripom (ili samo s par kapi) kako ne bi došlo do pucanja stijenki na mjestu starog "šava". Ne znam ima li kakve veze, ali meni su trudovi bili puno jači na porodu nakon carskog, nego na ona dva vaginalna prije carskog, i imala sam osijećaj da se bebeč sporije spušta i gura. 


_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
9.12.2011 22:36:09   
jelena j.
ja sam rodila vaginalno poslije carskog i  desilo mi se da mi je ostalo posteljice pa su me morali uspavati i cistiti,ali nije istina da svaku zenu uspavljuju i ciste maternicu meni se tako desilo pa su morali a sto se tice samog poroda proslo je sve dobro samo sto ne smiju dati drip jak da ne bi doslo do pucanja reza od carskog tako da mi jemalo duze trebalo da se otvorim

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
10.12.2011 14:18:06   
Bubu
Znaci nije pravilo? Uf..sad mi je lakse..iako mi Vjerojatno ne gine carski..

(Odgovor članu jelena j.)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
10.12.2011 14:28:51   
jelena j.
ne ne nije istina da uspavljuju i ciste,a sto se tice samog uspavljivanje meni to nije bilo toliko strasno probudila sam se i nista nije boljelo bas nista nisam osjetila

(Odgovor članu Bubu)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
10.12.2011 14:39:09   
jelena j.
a zasto mislis da ces na carski opet

(Odgovor članu jelena j.)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vaginalni porod nakon carskog
10.12.2011 18:48:21   
Bubu
A rekli mi. 38. Tjedan a cerviks nije ni smeksan ni skracen, mada vec imam lagane trudice. I prvi p put je bio problem kod otvaranja. Tako da predpostavljaju da se radi o takvom cerviksu,..

(Odgovor članu jelena j.)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!