|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   muči nas oko!!!
21.9.2009 9:03:44   
plavka
Cure trebamo pomoć, naime prije tri tijedna žabici mi je curilo malo desno oko i pedica nam je dala kapi  i rekla da joj stisnem kut oka koji puta te skomentirala ako ne prođe čujemo se što sam ja prečula a oko smo doveli u normalu.
Prošli tijedan opet ista priča ali se uz to što nam oko jako suzi zacrvenilo se od unutarnjeg kuta pa skroz do ispod oka, prvo smo pomislili da se nije pikla sa prstičima ali ispalo je da nije.Zvala sam pedicu koja mi je odbrusila da mi je napomenula da se to neče riješiti jednom turom da je normalno kod male dijece da imaju suženje suznog kanala da si kupim kapi ili dođem po recept te ako ne prođe u par tura da će mi dati uputnicu za okulistu.....
Kupili smo kapi i počeli kapat a neda nikako masirat imam dojam da je boli...
Kut još nekak malo mogu zmasirat ali osijetim zadebljanje ispod oka koje je boli na dodir i to neda dirat....
Oko joj ispirem i prokuhanom vodom i neznam kako da joj još poodnem i koliko to još može trajati???
Pomagajte, žabica mi je postala razdražljiva i nespava kako treba....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: muči nas oko!!!
21.9.2009 9:12:54   
gljiva
MI smo imali isti problem. Prvo sam ispirala s kamilicom ,al nije prošlo, onda smo dobili maxitrol kapi i mast za oči. Nakon deset dana se malo poboljšalo. Isto smo morali masirat jer je kanal sužen.
Prošli čet smo bili kod oftamologa koja mu je istinsnula to zadebljanj, katastrofa koliko gnjoja je bilo unutra.
Ja sam to istiskivali, al ne dovoljno jako jer je jako plakao pa me je  bilo strah.
Sad moramo mazat s Maxitrol masti i acidi borici kapima za oči.
2 tj je bio užasno razdražljiv , od kad smo rješili to oko sad je sve super, opet je mira i spava.
Rekla nam je da mažemo i masiramo da može potrajat još mj dana, da pazimo da se opet ne napravi takvo zadebljanje, a ako ne prođe da opet dođemo do nje.
Traži uputnicu za oftamologa, jer oni to bolje znaju istisnut nego mi,vidjet češ da će bebica bit mirnija kad to rješite.

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: muči nas oko!!!
21.9.2009 9:34:01   
plavka
Čitala sam da znaju propuhivat taj kanal i da to rade s iglom, neznam koliko je to točno nebih je baš vodila da joj to rade na taj način a opet bih joj htijela nekako pomoč...
Dal se to zadebljanje stišće prema gore-nosiću ili ???
Naša pedica je malo otresita pa ju nemislim opet zvat!!!

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: muči nas oko!!!
21.9.2009 9:58:44   
gljiva
da na vrh nosića. Al kapaj i masiraj.
Oboružaj se živcima i probaj to što jače istisnut . Znam da jako plače al poslije će joj bit bolje.
njemu je doktorica čak i malo raskrvarila. Kad mu je to istisnula i očistila zaspao je i spavao tri sata u komadu.
A tvoja pedica ak zna da se to neće rješit sam tak kaj te odmah nije poslala okulisti, neg pusti djete da se muči. Ja sam svoju nazvala i rekla da nije bolje, odma mi je rekla da idem u bolnicu i naknadno dođem po uputnicu.
Ti pedijatri su neki za po...user posted image

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: muči nas oko!!!
21.9.2009 10:08:41   
plavka
Oprosti kaj te maltretiram pitanjima, a gdje taj sekret-gnoj izlazi  na krajičku oka kod nosa ili kroz nos???
Gdje ste išli kod okuliste negdje u bolnicu ili privatno???

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: muči nas oko!!!
21.9.2009 10:25:56   
ninolina
ma ne brini draga moja je imala jako sužen kanal baš joj je znalo naoteči, kapala sam joj kapima, NIKAKO NE KAMILICOM i često joj iskapala svoje mlijeko u oko. Povuće se do 3, 3,5 mj 

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: muči nas oko!!!
21.9.2009 10:29:37   
gljiva
Kod dječjeg oftamologa u bolnici. Uz sami rub oka i nosa.
Zašto ne kamilicauser posted image , meni niko nije rekao da ne smijem.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: muči nas oko!!!
21.9.2009 10:34:16   
plavka
I ja sam čula da kamilica nije dobra opčenito kod upala i da ona isušuje.... ali opet u ovom slučaju ako isušuje zar nebi bilo dobro???

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: muči nas oko!!!
21.9.2009 11:13:13   
dikac
oboje djece su mi imali sužene kanaliće. dobro je bilo što su mi dali da im masiram, povaljala sam postupak 10tak puta na dan i ispirala oko sa kamilicom, to je bio savjet patronažne. malecki je imao jaču upalu pa sam njemu stavljala antibiotske kapi. ono što se meni čini iz iskustva, da mu je više pomoglo to masiranje nego antibiotske kapi, ali dobro, ne možeš joj to raditi ako plače.

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: muči nas oko!!!
21.9.2009 11:17:59   
plavka
mi koristimo tobrex kapi ali neda masirat čim joj dotaknem oko tog oka plače i plače user posted image user posted image user posted image ...
Sinoć sam uspijela par minuta masirat dok je spavala na rukama ali budi mi se...

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!