|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 12:28:06   
cokolada
Da li se ikada osijecate nemocnim u odgoju, da biste najradije digli ruke i rasplakali se od muke koliko te u stanju to malo stvorenje iznervirati?
Ovaj vikend ali i prosli tjedan mi je pravi pakao. Mis je krenuo u vrtic nakon 4 mjeseca stanke, dok nije isao bio je super, poslusan, popodne isao spavati, navecer isto bez problema, nije imao ispade itd.
Prvi tjedan vrtica, nije plakao, ostao bez problema, ali kada bih ga popodne podigla i za vikend bio je nemoguc. Navecer nije htio u sobu spavati nego je morao zaspati u dnevnoj sobi, urlao je. S i N popodne vrisato je po sat vremena i izlazio iz sobe prije nego je zaspao, stalno me udara, baca se na pod, nije rucao oba dana nego je lezao na podu i pricao da on nista nece i svadao se dok smo ja i mm jeli za stolom. Neda se obuci, ma da ne nabrajam vise, uglavnom sto god se od njega trazi to on nece.
Ne zeli kod bake i dede koji su ga cuvali tih 4 mj, tuce baku i svasta govori.
Sto da radim, ja i mm smo nemocni.
Sto mislite da li je to protest od vrtica? Ako da, kako to rijesiti? Kako se postaviti?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 12:30:36   
ivanaa
nekakav protest je ali moras ga stisnuti,nesmijes biti slabija od njega.pedagozi bi ti savjetovali da pricas s njim,ja bi da je moj ga kaznila

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 12:34:43   
cokolada
Kak da ga kaznim? Stjeram ga u sobu u kaznu, pobacao je sve stvari u sobi, zivi rusfraj je napravio, vristao, .... i opet se isto ponasa. Kada se smiri razgovaram ja s njime, ali koliko ti tako malom djetetu mozes objasniti?

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 12:39:30   
ivanaa
nesmije ti to radit,ti ga najbolje poznas pa znas di je tanak-mora slusat,nije tak mali.ja sam svom uzimala najdrazu igracku,to je palilo...nemoj se bojat svog djeteta

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 12:41:50   
anaxx
mislim da tu kazna ne pomaže, mislim da bi bilo samo gore!

čitala sam da djete u 2. - 3. godini prolazi kroz najveće psihološke borbe, veće nego u pubertetu, i da se mora biti jeko pametan i pažljiv u tom razdoblju, a ovo što izvodi je sigurno njegov bunt protiv vrtića (i moj je bio 3 tjedna doma i kad se vratio u vrtić počeo je tući drugu djecu, doma zna vrištati da neće u vrtić...) .

mi takve situacije pokušavamo smirit kako god možemo ali ne kaznom, nego pričom, skretanjem pažnje na nešto drugo, nagradama za svaku dobru gestu,

proči će samo treba preživjet, znam ali....
držim figeuser posted image

PRVE 3 SU NAJVAŽNIJE (I NAJTEŽE) !!! 

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 12:45:56   
ivanaa
eto kao sto rekoh,pedagoski bi bilo nesto drugo

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 12:53:23   
Anoniman
Sjećam se da je Paulina imala takve iste faze između 2. i 3. godine. Došla bi doma iz vrtića i vrištala, plakala, nije htjela ni jesti, ni igrati se, ni maziti, ništa, vrištala je dok ju nekako nisam uzela na kauč, ja sam sjela, a ona je stavila glavu meni u krilo, mazila sam ju po kosi i tako je zaspala. Kad se probudilas ve je bilo normalno.
Mislim da se njima, kad idu u vrtić, izokrene cijeli ritam. Tamo je sve drugačije i kad dođu doma, sve im je naopako. Treba im malo vremena da se priviknu, da se snađu. Proći će to...

(Odgovor članu ivanaa)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 12:58:43   
koka
Strpljenje i strpljenje...te naše male pametne glavice znaju kako nas bacit van takta..i to ne jedanput kroz svaku fazu što prolazi dođem do točke da se pitam kako me uspije tako smutit...i što više se trudim to me i on više smuti user posted image ...može da biti neki protest al ti najbolje znaš šta je dobro za njega pa ... ne znam šta da ti kažem ...proči će user posted image user posted image ..kaznit ga na takav način da mu oduzmeš nešto što voli( crtić, igračku, šetnju, priču....) s time što on radi traži vašu pažnju i ako reagiraš na to njegovo ponašanje to znači da je on i uspio u tome, zato smireno mu reći da to ne valja i stavit ga u kaznu...sad je meni to lako pričat, ne? al znam da nije lako ...

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 12:58:43   
tikica_69
Dnevno jedno 5-6 puta, pogotovo kad je stariji u pitanju. To ti je kao da razgovaras s telefonskim stupom....vjerojatno bi i stup prije rezimirao neke stvari i pokazao dobru volju za napretkom user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada se osijećate nemoćnim u odgoju?
9.3.2009 14:31:55   
cokolada
Radim sve sto ste napisale, zaspi da ga mazim i sl., zao mi je sto smo konacno uspijeli stvari dovesti u red pogotovo sa spavanjem, a sada se opet vracamo na staro. Ponekad koliko god se trudila nista ne upali. Nekada se stvarno osijecam bespomocno, a onda u meni proradi pa ne mogu dozvoliti da me vlastito djete tako zafrkava, a opet znam da mu treba paznje i razgovora, a sve to dobije, vjerujte!
Znam i citala sam "nepodnosljivi dvogodisnjaci", stvarno nije lako!user posted image

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
16.3.2009 15:44:25   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!