|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prekršajni zakon
7.7.2008 19:43:07   
Ira_
Cure molim za pomoć!
MM je danas dobio kaznu u iznosu od 800 kn ( pojas i svjetla ) do sada nikada nije imao niti jednu kaznu, s time niti bodove . Policajac kada ga je zaustavio rekao mu da je kazna 800 kn. a MM kakav inače je, prizna; kriv sam, neće se više ponoviti, molim Vas da me pustite s opomenom, obzirom da nikad nisam imao prometni prekršaj. Policajac na to odgovori ; "dobro ajd idi, i nemoj da ti se to ponovi ! " Znači niti mu je dao da nešto potpiše, niti mu ponudio da plati kaznu na  licu mjesta.
Moje pitanje za Vas je : Ima li itko od Vas tu tko poznaje tu granu zakona da mi da savjet.
Da li mu je policajac trebao dati zapisnik ( koji niti nije napisao ) da MM potpiše?
Ponuditi mu da plati odmah kaznu, a ako ne da mu uruči opće uplatnice ( virmane )?
Napisala sam prigovor na prekršjani nalog i sutra ću ga predati, ali zanima me ima li uopće smisla da se nadamo da prođe samo sa opomenom ?user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prekršajni zakon
7.7.2008 19:46:42   
Ruža
Ira ne kužim sad jel mu dao kaznu ili ne? Po tvojoj priči ja mislim da nije ni pisao kaznu?

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prekršajni zakon
7.7.2008 19:48:27   
Ira_
Ružo zaustavio ga je 16.06. a danas je poštom stigla uplatnica i prekršajni nalog.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prekršajni zakon
7.7.2008 19:50:32   
MILLA
ne kužim se puno,ali prvi put čujem da nije dobio nikakav zapisnik.... meni je prijateljica dobila kaznu
jer se vozila na bicikli ured bjela dana jer nije imala svjetla...prvo mu se nasmijala pa kad joj je zaljepio kaznu je
skužila da je ozbiljan.... 800kn kazne. Nema više zastare tako da smo nadrljali,ali svakako da nisi obavezan ništa potpisati. ima puno caka gdje možeš eskivirati...dobro ih je znatiuser posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prekršajni zakon
7.7.2008 19:53:27   
Ruža
Svakako napiši prigovor i za sad ništa nemojte plaćati. Kad dobije sudski poziv ili riješenje neka se žali opet pogotovo ako mu je to prvi prekršaj. Ako dođe do sudca obično se plate samo sudski troškovi, a kazna ne ako je prvi prekršaj. Premda mi nije jasno da mu nisu dali ništa da potpiše, a još ga je kao i pustio. Svašta s tom našom policijom.

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prekršajni zakon
7.7.2008 19:55:14   
Ira_
Hvala cure!
U svakom slučaju ne plaćam ništa dok god imam pravo žaliti se !

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prekršajni zakon
7.7.2008 19:57:30   
Ruža
Jedan frend radi kao trgovački putnik i malo-malo pokupi neku kaznu i svaki se put žali, što je najbolje većinom mu i prođe.
Ne plaćaj ništa dok ne dobiješ riješenje na prigovor. Od koga je upućen nalog? Od Mupa ili suda?

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prekršajni zakon
7.7.2008 20:03:01   
troubled
nisam pravnik...ali znam...
da kad potpišeš na licu mjesta - ne potpisuješ krivnju...potpisuješ SAMO da si tod dana tu bio nazočan
dakle, žaliti se možete...moguće da će to dugo trajati..
meni je takva uplatnica stigla samo jednom...ja sam se oglušila...pravila se da nije došla...
po principu APP - ako prođe, prođe...
i prošlo je...dvije godine, zastara...past tense...

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prekršajni zakon
8.7.2008 12:51:13   
svegra
moj muž se svaki put žali,a onda kad dođe na sud kaže da nema za platiti i da će ići u zatvor a u zatvoru nema mjesta.tako se provlači već godinama, jer dođe svaki put do zastare. obično ima neke glupe kazne kao prekoračenje brzine za malo iznad ili naočale ne nosi...

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prekršajni zakon
8.7.2008 13:01:29   
MILLA
da,ali više nema zastare....mislim da su več uveli taj zakon,sad,neki dan. tako da smo puška!!user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu svegra)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!