|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   stupanj zrelosti...
23.2.2009 18:20:13   
ciba
bokić,eto opet ja...zanima me ovako,danas sam bila na uzv-u,u 36+3tj. i napisali mi ovako:
bpd 90,HC 335 za 37+5,AC 355 za 39+5,EL 70 za 36 tj.AFI 18
napokon mi potvrdii da je curka i teži 3420g,I jako me zanima sljedeće,napisali mi da je stupanj zrelosti II/III-kaj to znači... thanks unapred
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: stupanj zrelosti...
23.2.2009 18:40:51   
tikica_69
Ovo je sve sto sam nasla...isto odgovor jednoj zeni na slicno pitanje, pa mozda pomogne....


Posve je uredno da posteljica sa oko 35 tjedana trudnoće ima zrelost II/III (po Granumu). Daljim kontrolama će se vidjeti razvoj događanja odnosno uočavati promjene. No, faktor za procjenu ugroženosti trudnoće nikako nije ultrazvučni izgled posteljice. Naprotiv to je jedan od zadnjih. Bitno je kakav je rast djeteta kakva je njegova veličina kolika je količina plodne vode, kakve su doplerski procijenjene vrijednosti protoka krvi kroz krvne žile popkovine te velike arterije i vene djeteta. Nadalje kakve su vrijednosti Vašeg krvnog tlaka te postoji li koja komplikacija u trudnoći. Ukoliko su gore navedene vrijednosti uredne tada ultrazvučni izgled posteljice ne znači mnogo. Ukoliko nešto od gore navedenog pak nije uredno tada to sve treba gledati zajednički, u kontekstu i na osnovu svega donositi odluke.
ovo je još jedan odgovor u vezi stupnja zrelosti...
Prije svega, ne kaže se stupanj starosti posteljice, nego stupanj zrelosti posteljice. Zrelost posteljice prvog stupnja je normalni nalaz zrelosti posteljice i to ne znači nikakvu patologiju! Dakle, taj nalaz u 31. tjednu trudnoće je posve normalan. Tek u sljedećih nekoliko tjedana posteljica će normalno imati drugi stupanj zrelosti, a u vrijeme samog termina odnosno prema njegovom kraju će ona imati treći stupanj zrelosti.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: stupanj zrelosti...
23.2.2009 19:08:46   
evanda
Tikice, gdje samo pronalaziš sve te medicinske fore i fazone....
Što bismo mi bez tebeuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: stupanj zrelosti...
23.2.2009 20:20:37   
tikica_69
Sto bi ja bez google-a user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: stupanj zrelosti...
23.2.2009 20:31:47   
Candy
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Sto bi ja bez google-a user posted image


Što bi mi bez tebe user posted image !


_____________________________

Ono što će davati svjetlo,mora izdržati izgaranje.
(V.E.Frankl)

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: stupanj zrelosti...
23.2.2009 21:33:35   
Ruža
Tikica definitivno si fulala struku.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!