|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mirovanje i cuvanje trudnoce
9.5.2013 19:24:24   
emaemily
Drage bebele user posted image user posted image dal ima jos neka od vas koja mora cuvati trudnocu, mirovati , ja sam u 25 tjednu skoro , dijete od godinu i 7 mj.imam doma, pa kakko uspjet mirovati user posted image dr. me isplasila samo tako, a kuca velika, uvijek obveza nekih..malena ide u vrtic pa cu tad lezat ..joj kad ce 24.7.da u 9. ti udjem pa da odahnem..user posted image

_____________________________

Today I'm thankful <3
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
9.5.2013 20:31:57   
mišica 666
pa jel imaš koga da ti pomogne mamu ili svekrvu. nije ti se za zezat ako te doktorica uputila na mirovanje onda miruj.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu emaemily)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
9.5.2013 21:06:39   
emaemily
Ma uletit ce svi kad treba, al opet nije nitko stalno tu..rade svi.. molim Boga da doguram do ulaska u 9. onda u Bozje ruke..nadam se da ce biti sve dobro.. i s prvim mi je ovako govorila rodila sam u 38. sto ne smatram prijevremenim porodom

_____________________________

Today I'm thankful <3

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
9.5.2013 21:40:22   
sarah_zg
A nije ti lako s tako malim djetetom . Nek muž preuzme neke poslove, a ti miruj. Imas jos dosta. ja nemam iskustva s tim i iskreno ne znam kako bi to i izvela jer nemam pomoci sa strane. Zbog čega te stavila na mirovanje?

_____________________________

Baci brigu na veselje!

(Odgovor članu emaemily)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
9.5.2013 21:57:12   
emaemily
Ma omeksano mi usce vec i niska trudnoca.. pa mi rekla da ne sjedim dugo i ne vozim da mirujem ...tako i s prvim bilo pa u 38. tjednu rodila.. ma zeznuto je s malim djetetom, muz max. pomaze al i on radi pa onda vidit cu.. odmarat dok je u vrticu sto vise

_____________________________

Today I'm thankful <3

(Odgovor članu sarah_zg)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
9.5.2013 22:17:20   
Mmaestral
Ja sam morala skoro 2 mjeseca mirovati da zadrzim trudnocu, uzasno je tesko, ali vrijedi. Puno je teze roditi ranije pa se boriti sa svim problemima.

(Odgovor članu emaemily)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
9.5.2013 23:35:53   
maminangel
Teško je reći miruj pored malog djeteta doma,jer koliko god se čovjek čuva nemožeš uz obaveze sve četiri u zrak,ja znam najbolje jer sam u 22-om tj.završila u bolnici na serklaži,nakon dva tjedna se vratila doma na mirovanje uz dvoje dječice doma i vrlo brzo završila opet u bolnici,mislila sam da ću umrijeti od brige i tuge za svojima doma i za ovim koji se tek treba roditi,ali vjeruj mi draga sve se to izdura i onda postaneš svjestan da se sve može i bez tebe ako treba,i evo nas došli smo do 37-og tjedna user posted image ..Drži se draga,ne sjedi dugo i ne napreži se tipa da dižeš klinca,da se saginješ ili teško nosiš,,SRETNO user posted image user posted image

(Odgovor članu Mmaestral)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
9.5.2013 23:53:21   
mamacita
Iako ti je bila slicna situacija u 1. trudnoci, moras biti svjesna da je tvoj cervix vec jednom bio rasiren do maximuma tijekom 1. poroda. Stoga, drugi porod ne bi trebao trajati dugo. S time je povezano i to da ti je vec sada cervix omeksan, dakle, uposli koga trebas, jer tebi je uistinu potrebno lezati.

(Odgovor članu maminangel)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
10.5.2013 10:20:26   
mamasita
nemaš baš nekog izbora,moraš poslušati doktoricu.mogu samo zamisliti koliko je to teško sa obzirom da imaš bebolinota doma.ja sam morala mirovati u prvoj trudnoći ali samo prva tri mjeseca,tu smo po terminima,znam da je još dugo ali zaposli sve oko sebe a tvom anđelu probaj objasnit da maam mora mirovati,razumjeti ćeuser posted image sretno user posted image

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
10.5.2013 21:32:45   
emaemily
Hvala na podrsci , nadam se najboljem , dat cu sve od sebe da izguram do pocetka 9. a nadam se i iza... pusa bebele

_____________________________

Today I'm thankful <3

(Odgovor članu mamasita)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
24.2.2016 13:22:32   
Lucy1
imam pitanje.. trudna sam..a radim tek mjesec dana..i planiram na bolovanje/čuvanje trudnoće.. koji prosjek mi se gleda plaće? prije sam bila na stažiranju, i odmah nastavila s radnim odnosom..ako sam dobro upoznata gleda se 3 mj prosjek plaće, a šta ako odem nakon 1 mj? jel se onda gleda zakonska osnovica koja je utvrđena 8840 kn brutto ili se gleda samo ta 1 isplaćena plača? tko je upoznat s tim? Hvala

(Odgovor članu emaemily)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
25.2.2016 10:43:38   
Lucy1
k user posted image ..našla sam odg.. mi trudnice smo totalno nezaštićene.. stažiram već 11 mj i nemam nikakva prava za komplikacije.. osim onih 831,5kn jer mi se stažiranje ne računa kao radni odnos, ali kod porodiljnog se računa kao radni odnos.. lijepa naša Hrvatska.. user posted image

(Odgovor članu Lucy1)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
25.2.2016 10:50:07   
Jupiter
Ovo nisam znala user posted image ...onda smo stvarno drz u banani
A koliko si trudna? Otkaz ti ne smije dati..
Drzi se!!

_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu Lucy1)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
25.2.2016 14:11:45   
Lucy1
ma neće mi dat otkaz..previše me treba jer smo 2 trudne u isto vrijeme..a samo nas 2 radimo taj posao... a nitko mu se ne javlja drugi.. nego sam mislila na čuvanje trudnoće, al šta ću sa 830kn.. a sumnjam da ću moć radit cijelo vrijeme..prestresno mi je na poslu i ovak sam imala problema s jajnicima, cistama, zatrudnjivanjem.. :(

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
29.3.2016 21:01:20   
Desideria
Evo jos jedne koja prijavljuje mirovanje! 27.tjedan, bebica glavom dosta nisko pa me stavila na mirovanje da se ne bi pocela otvarati. Ovo mi je treca bebica a nije lako mirovati sa jos dvoje djece sa strane....

(Odgovor članu Lucy1)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
29.3.2016 22:29:02   
Jupiter
Desideria naravno da ce poslusati svojeg gin ali da sad trebas biti mumija i da ce nesto pomoci ili odmoci necemo znati. Citajuci studije i iakustva o tom ne/mirovanju nisu pronadjeni dokazi/cinjenice koje bi isle u prilog jednom ili drugom. Dapace, zenske koje su bile "otvorene", jer im je to 3,4..trudnoca, su cak i prelazile termine. Osobno smatram da, ono strogo, mirovanje moze vise odmoci nego pomoci. Ali stara uputstva i protokoli nalazu da nam se kaze -mirujte.

_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu Desideria)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
29.3.2016 22:37:05   
Desideria
Ma nisam mumija ali kad mi nije onak tocno rekla. Ne dugo sjediti, ne dugo stajati....mama mi skuha muz tuni tam poscisti, imam jednnu tetu za cistiti kaj mi dođe svaka 2 tjedna i ves jedna gospođa pegla kad se nakupi. Nisam uspjela skuzii smijem li se prosetati po dijete u vrtic ili otici na plac. Kuzis? Tak su neodređeni...

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
29.3.2016 22:55:09   
Jupiter
Ma, znam da nisi mumija user posted image ni ne mozes ni da hoces, uz jos dvoje user posted image . Nego bih ti voljela olaksati, da se brines/krivis ako napravis, evo npr. bas to, taj odlazak tj setnja do vrtica i nazad. Tu nema ni sagibanja, ni pentranja, teskih dizanja...i sl. Ja sam strogo mirovala do skoro 5 mj trudnoce, da bi i moja gin i ova u bolnici " vikale" da sam se previse udebljala i da bi sad na kraju ispalo da moram i nadoknaditi to nekretanje jer i dolje misici atrofiraju ako se ne pokrecu.
Ako nis, drugi put kad odes, pitaj za ta ogranicenja po njenom. Koliko je to strogo mirovanje. A uostalom, bebica moze i "otic" gore, pa bude sve 5. Glavno je da si zatvorena. A jesu li ti mjerili duljinu cerviksa?

_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu Desideria)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
29.3.2016 23:06:57   
Desideria
Ma znam draha i hvala ti na tome. Cervikometrija je 51 mm, ui t oblika nema tuneliranja sto god to znacilo. Napisala je: Glavica je nisko! I te kile me ubijaju u pojam. Padam polako u depresiju. Za dva tjedna imam kontrolu pa cu detaljnije pitati ako se beba ne podigne. Znaci ipak se jos noze podici?

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
30.3.2016 8:08:19   
lidac0605
Jutro user posted image

Desideria,ja ne vidim razloga za mirovanje...em ti cervix nije nimalo skraćen em je totalno zatvoren(t oblik)-taj je normalan,slijedi y-znači krenulo je otvaranje unutarnjeg ušća i u-taj je najgori-unutarnje ušće otvoreno,prisutna tunelizacija...
A pojam "beba je nisko" ne znači ama baš niš i takvo što se kosi sa ovim nalazom...da je beba doista tak nisko,to bi značilo skraćen cervix i otvaranje,utiskivanje bebe u porođajni kanal...
Znam,jer sam 4. i 5. trudnoću morala određeni dio preležati,na relaciji krevet-wc,zbog otvaranja,kontrakcija i smekšanog i skraćenog cervixa,četvrtu od 29. tjedna do kraja,petu od 25 tjedana do kraja...a kaj se tiče mirovanja i ležanja ko klada,ja mislim da ima logike,tak kad je beba već veća-smanjuje se pritisak na cervix i maternica je "mirnija",manje se kontrahira...i mislim da je meni zbilja pomoglo...u četvrtoj trudnoći sam se otvorila za prst do bebine glave sa 29 tjedana,zalegla,nalaz je ostao isti do 36,kad sam ustala i čim sam ustala je krenulo dalje polako otvaranje,pa sam sa 38 bila na 3 prsta,sa 39 na 5 prstiju i tad su me inducirali...u petoj za prst do bebe sa 25 tjedana,zalegla-sa 32 tjedna za 2 prsta,sa 36 tjedana ustala,sa 37+5 5 prstiju i tad su me inducirali...
Ne znam,možda bi to bilo tak i da nisam ležala,al mislim da nijedna mama ne želi riskirati-ja si ne bi oprostila da se bebi nekaj dogodilo a da ja nisam poduzela sve kaj je u mojoj moći da to spriječim...a djeca su preživjela moje ležanje,kartali smo na krevetu,gledali filmove,ja sam imala vremena na bacanje da ih ispitujem za školu i pomognem oko zadaće i prošlo za tren...sretno user posted image

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu Desideria)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
30.3.2016 9:18:58   
Desideria
Jutro lidac i thanx na iscrpnom objasnjenju. Tak sam si i ja nekak mislila kad sam citala druge situacije i mjere. A opet tesko ti ne poslusati svog dr. Najvise me muci ovo lijepo vrijeme vani.....

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
15.4.2016 7:08:32   
ladybug1
Jutro! Ima li koga? :)

(Odgovor članu Desideria)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
15.4.2016 8:39:26   
Jupiter
Ima, ima, samo smo na drugim temama. user posted image

_____________________________

.. na kraju sve ipak bude dobro, ako jos nije dobro nije kraj..

4×AIH, 3xIVF, 1xFET- Imamo plus, imamo srčeko..
15.07.2016. Stigla Leona user posted image

(Odgovor članu ladybug1)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Mirovanje i cuvanje trudnoce
15.4.2016 10:13:39   
ladybug1
Bacam se u potragu user posted image

(Odgovor članu Jupiter)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!