|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Septum maternice
4.2.2011 16:50:33   
Dudix
Pozdrav svima...ja sam bila trudna prošle godine u 9. mjesecu i morala na kiretažu zbog spontanog.
Sad je prošlo 4 ciklusa i htjeli bi ponovno pokušati. Zato sam obavila pregled- papa, UZV...i ginekologica mi je rekla kako mi u maternici vidi septum user posted image   
Nisam ranije čula za to, a i ona je bila flegma... Moram napomenuti da sam bila prvi put kod nje i oduševila me sa tim kako čita UZV. Doktor koji mi je krenuo voditi prvu trudnoću to nije vidio na niti jednom ultrazvuku?!?? Sad sam počela ražmišljat da je to možda i bio uzrok mog spontanog pobačaja...
Ima li itko iskustva sa tim?
Hvala na iskustvima...


_____________________________

...da sam prazan list, potpuno čist koristila bi puno, puno deblji kist. I samo jarke i šarene boje da napišem ime tvoje i moje...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Septum maternice
4.2.2011 19:41:09   
natalijax
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Dudix)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Septum maternice
4.2.2011 21:55:29   
inesica
Mislim da je gotovo neophodno da napravite histeroskopiju prije slijedeće trudnoće. Maternica sa septumom može smetati ostvarenju trudnoće, iako u većem broju slučajeva ne smeta. No, kada se ženi sa trodimenzionalnim ultrazvukom dokazanim septumom (što je priznata metoda utvrđivanja septuma) desi pobačaj, onda se preporučuje histeroskopija i odstranjenje septuma, jer postoji pobačaj kao dokaz da septum smeta. Vjerujem da ne želite imati dva pobačaja kao dokaz, iako je naravno moguće da druga trudnoća prođe uredno. Međutim, nema garancije.

Vi osim toga imate dodatni razlog za histeroskopiju, a to je kiretaža koja nije dobro uspjela (što nije neobično kod septuma, maternica nije pravilna pa je teže kiretirati) i rekiretaža dan poslije. Kako odtad imate oskudne menstruacije, postoji i sumnja da su vam se zbog dvije uzastopne kiretaže stvorile priraslice (tzv. sinehije) u maternici. Operacije se ne morate bojati, to je mali i kratkotrajan zahvat, sa malo komplikacija.
Preuzeto sa http://www.neplodnost.hr/doktori-odgovaraju/365-septum-maternice.html

Dakle, mozda je ta operacija najbolje rjesenje? Ginica ti nije to preporucila?

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Septum maternice
4.2.2011 22:11:41   
Dudix
NIje. Bila je poprilicno flegma. user posted image Rekla je da septum nije jako velik i da je vidila zene sa puno vecim koje su normalno rodile. Rekla je da mi kod sljedece trudnoce preporuca da od prvog dana pocnem piti hormone (Duphaston) i da ako zelim mogu odmah na cuvanje trudnoce. I sad sam jako zbunjena i nemam pojma da li da probamo zatrudniti ili da idemo po jos jedno misljenje (iako sam bila kod par ginekologa u zivotu i jedino je ona to vidila...pa me malo dobila sa tim i ostala bi kod nje). Zbunjola sam...a najvise od svega oci bebaca.

_____________________________

...da sam prazan list, potpuno čist koristila bi puno, puno deblji kist. I samo jarke i šarene boje da napišem ime tvoje i moje...

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Septum maternice
4.2.2011 22:12:49   
Dudix
...mislim OCU bebaca, ne OCI...uf user posted image

_____________________________

...da sam prazan list, potpuno čist koristila bi puno, puno deblji kist. I samo jarke i šarene boje da napišem ime tvoje i moje...

(Odgovor članu Dudix)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Septum maternice
4.2.2011 22:42:40   
ELISABETH
Ja bi otišla po drugo mišljenje...
Sestra od mm ima septum maternice, kažu da nije prestrasno i da operacija za sad nije nužna ali ukoliko se dogodi da ne uspije iznijeti trudnoću do kraja da će trebati na operaciju (ona ima tek 21 god. i za sad joj beba nije u planu)
Zato bi ja da sam na tvom mjestu pitala drugo mišljenje za svaki slučaj
Sretno, nadam se da ćeš što prije ugledati plusić user posted image

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu Dudix)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Septum maternice
4.2.2011 22:42:49   
mamika
draga ja ti imam septum u maternici( iliti pregradu).. otkrili nakon 2 spontana... 
nisam išla na nikakvu operaciju i nitko ju nije uopće spominjao..
sada sam presretna mama troje prekrasne zdrave dječice.. to i tebi želim uskoro..
pišem ovo samo zato da vidiš da se može imat bebu i sa septumom, jedino opet ovisi koliki je septum. a ako ti tvoja dr nije previše obračala pažnju na to i bila flegma onda ja mislim da nema razloga za zabrinutost
sretnouser posted image


_____________________________

ROBERT 13.07.2003
STELA 06.05.2006
KATJA 22.10.2009
http://www.youtube.com/watch?v=jJNVoqYxNmY
http://www.youtube.com/watch?v=PxXjMV64OFI&feature=related
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1358914890312&ref=mf

(Odgovor članu Dudix)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Septum maternice
4.2.2011 23:47:41   
Dudix
Mislim da cu pokusati ponovno zatrudniti pa cemo viditi sto dalje. Samo sto bi ja to odmah i sad, a s obzirom na situaciju i to da se udajem za manje od 3 mjeseca mozda bi mi bilo bolje pricekati sa. user posted image do nakon svadbe. I hvala vam curke user posted image

_____________________________

...da sam prazan list, potpuno čist koristila bi puno, puno deblji kist. I samo jarke i šarene boje da napišem ime tvoje i moje...

(Odgovor članu mamika)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Septum maternice
6.2.2011 17:15:36   
malica
Moja frendica ima septum maternice. I dvoje djece :). Gin je radio frku, a ona nikako da se odluči na operaciju i eto dvoje krasne djece bez ikakvog zahvata.

_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu Dudix)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Septum maternice
6.2.2011 20:02:59   
Dudix
Hvala user posted image user posted image user posted image Puno znaci svaka prica koju cujem.
Necu na nikakvu operaciju nego idemo na bebu... Drzite fige

_____________________________

...da sam prazan list, potpuno čist koristila bi puno, puno deblji kist. I samo jarke i šarene boje da napišem ime tvoje i moje...

(Odgovor članu malica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Septum maternice
6.2.2011 20:53:27   
pepeljuga
Drzim figeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Dudix)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Septum maternice
6.2.2011 21:02:14   
cuba
I ja sam imala septum (na ginekološkom pregledu mi je to ginić vidio) ali je rekao da nebi trebalo biti nikakvog problema kod začeća.
Ja sam ostala u drugom stanju doslovno iz prvog pokušaja, trudnoću prošla do kraja (40+3) i na porodu me drugi ginić ljuto pitao da kako to da nisam rekla za septum (kao da se to ne vidi a njih 10 mi je tijekom poroda zavuklo ruku dolje).

Ugl, porod je završio hitnim carskim pa su mi prije carskog u sali prerezali tu pregradu.
Iskreno se nadam da nećeš imati nikakvih problema zbog septuma i da ćeš uskoro ponovno ugledati user posted image ...

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Septum maternice
19.2.2011 17:12:44   
bombica
Ja sam operisala septum pre tri godine...user posted image

_____________________________

Trenutno cekanje Bete posle IUI :-)

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Septum maternice
28.2.2011 21:39:31   
Dudix
I kakva je operacija. Koliko traje. Da li se dobiva opca anestezija? Koliko traje oporavak? Znatizeljna sam jer mislim da i ja idem na operaciju pa me malo strah...alo sve za user posted image

_____________________________

...da sam prazan list, potpuno čist koristila bi puno, puno deblji kist. I samo jarke i šarene boje da napišem ime tvoje i moje...

(Odgovor članu bombica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Septum maternice
4.11.2015 20:39:21   
dea1989
Registrirala a sam se na forum samo zato šta ste me toliko iznervirale s ovim zakljuccima da mislim da bi tribalo proći određene testove prije nego se dozvoli nekom imat dicu. Jesi li ti stvarno izjavila da želiš šta prije pokušat ponovno zatrudnit a imala si spontani i doktorica ti je rekla da vidi septum maternice??!! Pa šta ako ne uspije iz drugog, probaj još koji put. Pa se javljaju zene koje imaju isto to s normalnim trudnocama. Pa jel shvaćate vi da nije svakome maternica ista u milimetar a kamoli septum. Dobiješ odgovor od doktora i nakon diskusije sa par žena izjavis da ćeš Ipak probati još jednom?? Upucat cu se.

(Odgovor članu Dudix)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!