|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Utrogestan-trudnoća-dojenje?
7.3.2014 16:06:46   
andydea
Pozz,dojim sina 18mj. ,trudna sam negdje 5-6 tj.,kontrola i prvi pregled je tek 8.4.
Mene zanima sljedeće. Dali je netko u trudnoći a da je dojio koristio utrogestan ili nešto drugo i kavo ste imali iskustvo? Nisam sigurna dali mogu,a pomogla bi si i uzela ga na svoju ruku. Imam jake bolove dole,iscjedak je za sada ok..ali brinem seuser posted image
Koristila sam sa Di utrogestan i pomogo mi je jako,ali tada nisam dojila !
Mame koje znate pomagajte !!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
7.3.2014 16:24:42   
andydea
Našla sam samo ovo,ali ništa konkretno ne piše http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-06-02-146.pdf

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
7.3.2014 19:11:39   
lidac0605
Utrogestan je čisti progesteron,znaci bezopasan u slucaju dojenja.
Kad zena koja doji hoce hormonsku kontracepciju,smije uzimati samo kontraceptiv na bazi samo progesterona,ne skodi za dojenje...
S druge strane,mislim da bi trebala prestat dojit ako si trudna,znam da mnoge zene doje u trudnoci,al isto tako znam da se maternica u podoju steze i grci i da to nije dobro za novu trudnocu...i sastav hormona u dojilje je drukciji,nego bi bio inace.
U svakom slucaju,Utrogestan je bezopasan..

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
7.3.2014 19:13:30   
lidac0605
Utrogestan je čisti progesteron,znaci bezopasan u slucaju dojenja.
Kad zena koja doji hoce hormonsku kontracepciju,smije uzimati samo kontraceptiv na bazi samo progesterona,ne skodi za dojenje...
S druge strane,mislim da bi trebala prestat dojit ako si trudna,znam da mnoge zene doje u trudnoci,al isto tako znam da se maternica u podoju steze i grci i da to nije dobro za novu trudnocu...i sastav hormona u dojilje je drukciji,nego bi bio inace.
U svakom slucaju,Utrogestan je bezopasan..
Sretno

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
7.3.2014 20:32:58   
MaTana
Draga Andy, za utrogestane ti neznam, ja ih nisam koristila, a sto se tice dojenja, moja prijateljica je prvo dijete dojila skoro cijelu trudnocu i nije bilo nikakvih problema, ginic joj nista nije govorio jer se sve odvijalo bez problema, u trecoj trudnoci je jos dojila drugo i od pocetka je imala grceve i bolove u maternici gin joj je savjetovao da prestane dojit jer joj dojenje izaziva jake kontrakcije maternice i po njegovom je postojala velika mogucnost od missed ab. Poslusala je njegov savjet, nije joj bilo lako, i trudnocu je iznjela do kraja bez problem.
Znam da ce mnogi reci da bi mozda tako bilo i da nije prestala dojit, ali ona jednostavno nije htjela riskirati, a i curica (sisavac) je tada bila vec dosta velika - 19mj.
Cestitam na trudnoci i zelim ti ugodnih 9 mjeseci!

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
7.3.2014 21:08:47   
Romela
Razumijem da je ovo forum i da svatko iznosi svoje misljenje,ali nekad bi bilo dobro prvo se malo informirati pa onda davati prijedloge i savjete!

dr ginekolog s merkura mi je pricao o dojenju u trudnoci-to je mit isto kao i da ne mozes ostat trudna dok dojis!

oksitocin koji se oslobadja pri stimulaciji bradavica jest prirodan drip i da,potice grcenje maternice,ALI nakon 37 tt,kad se vec i sama maternica priprema,odnosno pripremila za porod BH kontrakcijama! takva stimulacija ima ucinak jedino uz vec nastale trudove! znaci sama ih ne izaziva!
a grcenje je manje nego kod orgazma!

nikad znanstveno nije dokazano da je dojenje uzrokovalo pobacaj.



_____________________________

04.08.2012.~ L
15.10.2013.~andjeo
30.3.2014~andjeo

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
8.3.2014 9:34:06   
MaTana
Draga Romela, stvarno nema potrebe napadati nikoga. Ja sam napisala pricu koju sam cula iz prve ruke, a i lidac kao zdravstveni djelatnik sigurno ne djeli savjete samo tako.
Moj savjet za Andy bi bio da svakako ode do gin i posavjetuje se sa njim. Totalna bi glypost bila da se ovo sada pretvori u raspravu za i protiv dojenja, kada ovdje u najboljoj namjeri samo zelimo prenjeti svoja saznanja i savjete vezane za trudnocu.
Na kraju krajeva, savjete mozes i nemoras poslusati, odluka je uvijek na tebi.

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu Romela)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
8.3.2014 12:38:04   
andydea
Hvala vam puno na informacijama..trenutno odmaram i smanjila sam malo dojenje! U poned.cu zvati ginek.pa cemo vidjeti dalje..Hvala jos jednom na savjetima.!

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
18.3.2014 15:10:31   
andydea
Evo nisam stigla javiti da sam bila prije tjedan dana kod ginek.
Nije me gledala vec mi je samo prepisala 3x1 utrogestan i da smanjim dojenje..
Meni je sada super , bolova i zatezanja vise nema..ali zato imam jake nuspojave od utrogestana..uzasno mi se spava i osjecam se kao drogirana kad ga popim vec 20 min.iza..Uz to imam naravno i mucnine..ali to prepisujem vise stanju trudnoce ;)

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
13.4.2014 20:57:25   
MKata
Ja sam u obje trudnoće koristila utrogestan, no moja gin je rekla da ih mogu uzimati oralno ili vaginalno, no da ja vaginalno bolje, a ima manje nuspojava. Meni su oralno uzrokovale velike mučnine i osjećala sam se slabo i kao pijana.
Bi li ti to bio problem? Ako ih još trebaš...možda si do sad već prestala...

_____________________________

On ne voit bien qu''''avec le cœur ; l''''essentiel est invisible pour les yeux.

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Utrogestan-trudnoća-dojenje?
15.4.2014 17:48:39   
andydea
MKata prestala sam,uzimala sam i vaginalno i oralno,ali samo jednu kutiju. Bolovi su prestali,došle jake mučnine i povračanja..sad više ne uzimam i muku mučim sa ovim drugim..user posted image

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu MKata)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!