|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mrlje na namještaju, šaranje itd
24.5.2011 9:24:24   
Vjeverica ST
Cure, selimo se, a u ovom stanu mali je "ostavio tragove", blago rečeno! na kauču i fotelji je šarao kemijskom, a također i po stolu! dvije tapecirane stolice su prolivene sokom...Dakle, što mi preporučate? Vanish? Nešto pametnije? Pls, ne da mi sei to plaćat stanodavcuuser posted image

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
24.5.2011 11:52:50   
modesty blaise
sorry kaj ću ti sad reč ali kako si dopustila da ti malecki to sve uneredi? kakvo šaranje po namještaju , zidovima ili slično????user posted image  ja to ne kužim...
ok za prolivanje, to se dogodi al i to si trebala odmah očistiti vodom ili nekim detergentom...
sad ko zna dal se išta da popravit....user posted image

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
24.5.2011 12:04:34   
Zvonki
Ne znam, vidjela sam da negdje spominju čisti alkohol user posted image A pišu da možeš i našpricati lakom za kosu pa poslije kad se osuši lagano prelaziti octom. Pokušaj...

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
24.5.2011 12:22:10   
anaxx
IZVORNA PORUKA: modesty blaise

sorry kaj ću ti sad reč ali kako si dopustila da ti malecki to sve uneredi? kakvo šaranje po namještaju , zidovima ili slično????user posted image  ja to ne kužim...
ok za prolivanje, to se dogodi al i to si trebala odmah očistiti vodom ili nekim detergentom...
sad ko zna dal se išta da popravit....user posted image


čuj, ako Vjeverica ima talente kao ja, a da su još k tome i tvrdoglavi kao moji (na mamu), onda je nemočna...
mi smo kupili kutni kauč prije nego se G rodio, s godinu dana crtao je već ko velik i to svuda, pa ne mogu samo trčati za njim i vikati NE! a on uživa u crtanju... kako objasniti jednogodišnjaku da zid nije baš naj mjesto za njegovu umjetnost... pokušavali smo i pokušavali, ali smo na kraju zaključili da nema smisla... nek se dijete kreativno izražava user posted image , zidovi su nam bili potpuno pošarani u visini jednog metra, a kauč...user posted image ,
kad ga je prošlo okrečili smo cijelu kuću i oprali kauč koliko se dalo ....
sad je T krenuo u akciju, zidovi ponovo cvijetaju u stotine boja... perilica frižider, kauč su slikoviti user posted image , ja se ni najmanje ne uzrujavam... kad i njega prođe razmišljati ćemo o promjeni, pranju, bojanju....

G i dan danas prekrasno crta, ne prođe ni dan da ne sjedne za stol i ne nacrta neku sliku... tete u vrtiću ga stalno hvale... ako je to što ga nismo kočili u startu imalo i malo utjecaja ja zadovoljna...

Vjeverica ima drugu situaciju, ali samo sam htjela reći da je teško to kontrolirati, T je lud ako mu uzmem flomaster iz ruke... jedino nastojim da najviše korist žuti!
 
ne znam za savjet, zidove treba obojati, a kauč, mi nakon šaranja izbrišemo sve s vlažnim maramicama i dosta ide dolje.... do drugog dana user posted image
 
sretno!
 

< Poruku je uredio anaxx -- 24.5.2011 12:23:10 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
24.5.2011 12:35:25   
mariola
Vjeverice raspitaj se malo, imaš sigurno u gradu neku firmu koja se bavi pranjem kauča pa ih pozovi. Namještaj ne može biti kao nov ako je netko živio u njemu ali nije fer ni ostaviti sve prljavo.

A što se tiče šaranja slažem se s modesty. Ne treba mu dopustiti da radi tako nešto i to u startu treba riješiti. Isto kao i navikavanje na spavanje u svom krevetiću. mama mora ustrajati u svom naumu.
Meni je nezamislivo da mi T uzme olovku i šara po zidovima ili namještaju. Prvo, olovke mu nisu dostupne. Ako je se i dočepa stavim ga u hranilicu i dam papira i nek šara.
Sve je to stvar navike. Ako ga navikneš da crta samo za stolom, tamo će i crtati.
Moj T i smoki i kinder jaje i ručak sve obavlja isključivo u hranilici. Tako se navikao i nikad ni ne pita da jede na kauču,sobi,krevetu. Djete je steklo naviku a nisam ni ja njegov rob koji će po cijeli dan trčati za njim i čistiti i prati.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
24.5.2011 12:42:04   
anaxx
svi mi imamo svoja pravila... kod mene se šara, crta, reže, lijepi... i nikom ne smeta, dogodine će sve biti ko novo (ili novo user posted image ).... pa i mama i tata po cijele dane crtaju...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
24.5.2011 14:31:04   
mišica 666
Prvo, olovke mu nisu dostupne. Ako je se i dočepa stavim ga u hranilicu i dam papira i nek šara.
Sve je to stvar navike. Ako ga navikneš da crta samo za stolom, tamo će i crtati.



potpisujem.


_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
24.5.2011 16:42:13   
Hubertica
Čišćenje mrlja od voća i voćnog soka
Mrlju tamponirati krpom natopljenom razrijeđenim alkoholom ili limunovim sokom i osušiti krpom
• Čišćenje mrlja od tinte
Fleku natopiti mlakim mlijekom, i nakon toga oprati uobičajenim postupkom
• Čišćenje mrlja od boje
Mrlje od boja uklanjaju se trljajući od rubova mrlje prema sredini, kako se ne bi proširile. Dobro je ispod mrlje podmetnuti neku krpu ili papir.
Kao sredstvo za čišćenje mrlja od uljanih boja može se upotrijebiti terpentin, a nakon njega benzin.
S drvenog namještaja mrlje od boje mogu se ukloniti također terpentinom, a stare mrlje pomoću zagrijanog lanenog ulja i tupog noža. S kože se mrlje uklanjaju krpicom namočenom u alkohol (oprezno s alkoholom). Mrlje od vodenih boja mogu se natopitii acetonom, a kad ispari predmet oprati. S acetonom, isto kao i alkoholom te amonijakom, oprezno.
Sredstvo za uklanjanje starih, tvrdokornih mrlja od boje je kalijev sapun, tj. tekući sapun koji treba ostaviti da na mrlji djeluje jedan ili čak dva dana, a kada je razmekša, tkaninu oprati na uobičajen način.
• Čišćenje mrlja od kemijske olovke
Mrlje od kemijske olovke na koži probajte očistiti tako da ih pošpricate lakom za kosu.
Univerzalno sredstvo protiv mrlja
Izmiješati 3 dijela 90% alkohola i 1 dio vode. Ovo sredstvo može se upotrijebiti za čišćenje fleka od likera, crnog vina, šećera ...
Ako se doda bijeli ocat, dobije se sredstvo za čišćenje mrlja od kave ili čaja. Alkohol, benzin, aceton i amonijak inače su poznati kao sredstva za uklanjanje mrlja (ne koristiti alkohol iz pića, parfema itd. jer može ostaviti ružne mrlje). Međutim kako su ove kemikalije po prirodi otapala, oprezno s njihovom uporabom da ne bi skinule originalnu boju sa predmeta, ili ga oštetile.
• Čišćenje mrlja na tepihu
Na fleku sitno nastrugati običnu bijelu ili krojačku kredu u debljem sloju. Zatim prekriti "flis papirom". Preko papira prelaziti lagano zagrijanom peglom. Ako se mrlje odmah ne izgube, sve ponoviti još nekoliko puta.
Sa tepiha masne mrlje mogu se ukloniti i mješavinom piljevine i benzina ili terpentina. Smjesu dobro promiješajte i nanesite tanak sloj na svaku mrlju. Pustite da se nanos potpuno osuši, te uklonite četkanjem.

Nadam se da će barem nešto poslužiti, sretno!!

< Poruku je uredio Hubertica -- 24.5.2011 16:44:57 >


_____________________________

.1.8.2011. u 14.20h stigao nam mali Šimun - 3950g i 53cm
27.09.2014. u 16,55 stigla nam je princeza Gloria - 3720g i 53cm

..

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
24.5.2011 21:09:49   
malica
mikro spužvice u dm-u. Unutra su 4 komada i čarobne su za namještaj i sl. Mi smo u fazi kad nam pobjegne sa papira, smočim spužvicu i obrišem. Koristim ju čak i na kožnoj garnituri. na pakiranju piše schmutz radierer. troše se kao gumica, koristim ih i za pranje plastičnog vrtnog namještaja

_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu Hubertica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
2.6.2011 10:37:13   
Vjeverica ST
IZVORNA PORUKA: modesty blaise

sorry kaj ću ti sad reč ali kako si dopustila da ti malecki to sve uneredi? kakvo šaranje po namještaju , zidovima ili slično????user posted image  ja to ne kužim...
ok za prolivanje, to se dogodi al i to si trebala odmah očistiti vodom ili nekim detergentom...
sad ko zna dal se išta da popravit....user posted image




razumijem što hoćeš reći, i sad je situacija drukčija, on to više ne smije raditi.

Šarao je po stolu i na dva mjesta po kauču. Kako? Muž na terenu, moji daleko, svekar i svekrva rade, dakle, 80% tjedna sam sama, i ne čudim se da je iskoristio trenutak umora i dočepao se kemijske i šarao.
Nemojte osuđivati jer ne znate kako je kome i u kakvim životnim situacijama... Slažem se da mu treba barniti, ali što je annax spomenula- nisu sva djeca ista, ovaj moj je jaaako tvrdoglav (i ne želim ga odgajat psihološkim prepadima i učestalim batinama već isključivo razgovorom i u rijetkim slučajevima udarcem po guzi ....) i nije mu lako dokazati, bistar je jako i svojeglav, a svako drugo sputavanje djeteta može mu stvorit traume.
Neke mrlje su izbrisane, a neke ne i to će stanodavac riješiti, btw :-)

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
2.6.2011 11:23:09   
njanja
ako je pitanje zida, mislim da je fer da se zašarani dio zida pofarba ili makar to stanodavcu ponudi..
što se ostaloga tiče, slažem se da se neke stvari ne smiju djeci tolerirati, ali istoi tako ne možeš stalno biti nad njima i ko kobac gledati što će sljedeće napraviti....recimo janu crtanje nije interesantno, ali imamo na zidu u sobi jednu malu crtu od autića kada ga je vozio po rubu našeg kreveta...dakle igra je bila totalno nevina, vozio je autić i slučajno je boja od autića ostala na zidu....znači stvari se dešavaju...ali se stvari i riješavaju....nakon toga, pazila sam da ne vozi autić više tim djelom stana....dakle slažem se s mariolom da se neke stvari trebaju "ograničavati" u nekim okvirima, ali isto tako razumijem Anaxx koja je procijenila da je važnije da dijete crta i izražava se, nego par packi na zidu (stan je tu ipak njihov pa je drugačije)...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: mrlje na namještaju, šaranje itd
2.3.2016 10:00:35   
LindaLinda
Moja mazilica je išarala cijelu fotelju i zid, ne pitajte kako :D samo sam imala sta za vidjeti, hahahha :)... onda smo joj odlučili kupiti flomasterić zeleni za pisanje i crtanje po namještaju, ali se može skinuti, samo se mokrom krpicom pređe preko... i od tada samo njega koristi i nema više zida i fotelja :D !

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!