|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prištići na guzi
1.2.2013 18:28:37   
Kazimira
prije 10 dana se mom 9 mjesečnom sinu pojavilo nekoliko prištića s lijeve strane guze, od prilike gdje je rub pelene........mazala sam sudocremom jer je u isto vrijeme imao osip po piši i iznad njega......taj osip se povukao ali prištići su ostali i čak se proširirli....na dodir su onak oštiri i kao vodeni.....jučer smo bili kod peda i dao nam je kremu koju je teta u ljekarni smutila.....na njoj piše MAG AFLODERM CR.18/BELOBAZA AD 30........rekao je da izgleda kao iritacija........več 3. dan mažem i niš.....čak mi se čini da se širi, ti prištići su se sad pospajali i ne izgleda baš lijepo...baš me to brine.........ak je od pelene, zakaj samo na jednoj strani i jednom dijelu?
imate li sličnih iskustava?

mislim da idući tjedan idem na dermu na Šalatu user posted image

< Poruku je uredio Zvonki -- 4.2.2013 11:27:15 >


_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prištići na guzi
1.2.2013 19:01:32   
Renata RR
Obično izgledaju gljivice kao mali prištići. Probaj mazati s canestenom ili nekom drugom kremom protiv gljivica pa ćeš vidjeti da li će pomoći. U suprotnom je najbolje da posjetite pedijatra.

Možeš i probati kombinirati sudocrem i canesten.

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prištići na guzi
1.2.2013 20:02:08   
Marti83
Probaj mu mazati sa Betrion masti ona ide inače na recept ali ti možda daju i bez njega.

_____________________________

Od svih ozbiljnih stvari, brak je najsmješniji......
David 23.03.2012

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prištići na guzi
1.2.2013 21:11:02   
Ubrzomamica
Jesi bepanthen probala? B je imao po guzi oko rupice jaki osip i uz bepanthen za 2 dana otislo!

(Odgovor članu Marti83)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prištići na guzi
2.2.2013 13:14:19   
Kony
Betrion i oblozi od hrastove kore! To smo mi kod seke koristili!

_____________________________

2.12.2007 seka Lu
1.05.2012 braco Lu

(Odgovor članu Ubrzomamica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prištići na guzi
2.2.2013 20:04:16   
Kazimira
Hvala drage moje.......user posted image

krema koju smo dobili ne pomaže......počelo se crveniti i jako ružno izgleda.......sad mažem bepantenom, a u ponedjeljak idem pedu da vidi i tražiti uputnicu za dermu......user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Kony)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prištići na guzi
2.2.2013 20:18:09   
Renata RR
Kod naše curke isto već dva dana gadno crvenilo na guzi. Isto su se pojavili mali bijeli prištići. Ja mažem bepanthenom plus plus canestenom. Obično joj se to napravi kada izlazi zubić, onda nam baš ništa ne pomaže. Danas sam je ostavila da trči gologuza po kupaoni.. Sutra ću joj probati oprati domaćom kamilicom...

Kazimira jeste li možda promijenili pelene ili vlažne maramice? Ponekad je u tome uzrok...

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prištići na guzi
3.2.2013 22:49:38   
Kazimira
probali smo druge pelene, ali nemrem se sjetiti jel' su prištići izbili prije ili poslije.......user posted image nemam pojma.......stalno sad razmišljam o tome kaj bi moglo biti....user posted image

nadam se da je curica bolje.....da se povuklo user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: prištići na guzi
4.2.2013 9:02:16   
Renata RR
Nije se još skroz povuklo, ali barem se ne širi dalje...

Kako je kod vas?

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: prištići na guzi
4.2.2013 11:35:28   
Kazimira
nije se povuklo...sad se sve spojilo u jedan veliki crveni plik......malo smo tufkali sinoć i jutros megamin prahom, nemre mu štetiti .... sutra idemo na dermu pa bumo vidjeli.......user posted image

nadam se da bu se curki to brzo povuklo user posted image

hvala na briziuser posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: prištići na guzi
5.2.2013 20:07:41   
Kazimira
dobili smo Belogent kremu ali ju nebumo koristili........BELOGENT krema sadrži betametazon, koji je glukokortikoidni steroid iz skupine jakih kortikosteroida...mislim da ne treba niš'' dodati.....probati ćemo sve ali ovo je krajnja mjera......

Djeca
U djece, zbog veće površine kože u odnosu na tjelesnu masu i nedovoljno razvijenog rožnatog sloja, može doći do apsorpcije proporcionalno veće količine lokalno primijenjenog betametazona, odnosno gentamicina, te na taj način do sustavnih nepoželjnih učinaka. Osim toga, treba imati na umu kako primjena preparata ispod pelena (posebice plastičnih), može dovesti do pojačane apsorpcije, jer pelene djeluju kao nepropusni zavoj. Primjenu u djece ograničite na najkraće moguće vrijeme, uz krajnji oprez.[/

ovo je sa stranice Belupa......

a doktorica bez beda dala kremu...pitali smo koliko dugo se smije koristiti.......odgovor je bio "koliko treba, niš 5-7 dana.....to su gluposti, ako prođe za 3 dana, prestati , ako za 7 dana, prestati ili 10 do kontrole"......mislim djetetu od 9 mj dati tako nešto.

< Poruku je uredio Kazimira -- 5.2.2013 20:08:54 >


_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: prištići na guzi
5.2.2013 20:10:27   
seraphyme
kazimira, moj sin je dobio tu kremu kad se osuo po rukama i nogama... dr nam je rekla da se koristi 5 dana, ni više, ni manje.

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: prištići na guzi
5.2.2013 20:12:06   
Kazimira
ma nemreš vjerovati......baš sam danas bila ljuta.......user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: prištići na guzi
5.2.2013 20:15:31   
seraphyme
jesi pokušala malo prati u blagom hipermanganu? kod nas je pomogao da osip prođe, ali jako blag, da voda bude blijedo roza

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: prištići na guzi
5.2.2013 20:18:44   
Renata RR
Hmmm... Kortikosteroidi su za alergiju..

Kakvo je trenutno stanje s guzom? Možda bi bilo dobro da mijenjate pelene... da probate pronaći i ukloniti uzrok alergijske reakcije..user posted image

Kod nas se crvenilo skoro povuklo, ostalo je par crvenih točkica. Trenutno mažem s bepantenom plus i svaku većer ju pola sata ostavim bez pelene, stavim samo pamučnu gazu za slučaj da se popiški..

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: prištići na guzi
5.2.2013 20:19:06   
Kazimira
nismo.....za sad bumo tufkali...čini se da je malo bolje......ali hvala na savjetu, vjerojatno bumo probali user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: prištići na guzi
5.2.2013 20:20:03   
Kazimira
gljivice nisu.......kaže da je nekaj vanjsko......nalaz bu za 20 dana......user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: prištići na guzi
5.2.2013 20:21:42   
seraphyme
i da, priča mi šogica kako u dm-u imaju neke pelene full organske i kao su super za osjetljive bebe

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: prištići na guzi
5.2.2013 20:36:25   
seraphyme
alana pelene se zovu

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: prištići na guzi
6.2.2013 10:07:59   
Kazimira
super, bumo pogledali user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: prištići na guzi
7.2.2013 20:56:00   
Melixina
Draga Kazi.. ovak je situacija.. nakon detaljnijeg pregleda stanja bebija kaj si sama tu navela, dolazim do zakljucka da to izgleda kao kod mog malenog... i mi smo dobili istu kremicu kaj se miksa u ljekarni od strane pedijatrice i idemo dermatologu i naruceni smo kod alergologa (tipkala sam jucer o tome na nasoj temi )... zadnji put kad smo bili kod dermatologice zbog osipa ispod brade, rekla nam je da to sigurno nije atopijski dermatitis jer atopijski ne prolazi od 2 dana mazanja s tom istom kremom, naime nama se povuklo vec drugi dan to ispod brade i vise se nikad nije pojavilo.. sada mu je izbilo prvo na lijevoj nogici/butu ispod pelene i onda na desnoj i onda po tijelu (ispod lijeve i iznad lijeve cike), pa po trbuscicu i u konacnici ga ima po rukicama i po ledjima u nesto manjem obimu.. to izgleda poput crvenih krugova koji su na dodir hrapavi i kao da su ispunjeni bijelim tockicama, koje nakon sto on svrbi (jer ga to jakoo svrbi), bude krvi oblozen flek ... isto sam na sto muka.. sad mu dajemo fenistil 10kapi 3xdnevno, tu kremu 2puta dnevno mazemo i jos uz to mazemo 1-2 puta sa mustelom...

_____________________________

Imperare sibi maximum imperium est ...
Vladati sobom, najveća je vlast ...

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: prištići na guzi
8.2.2013 10:54:39   
Kazimira
hm...mog K ne svrbi......uopće ne reagira ne to dok mu malo ne potufkam...onda kužim da ga malo boli.....čini mi se da je malo bolje.....vidjeti ću još koji dan....krema nam je zadnja user posted image

nadam se da će nam frendiću to brzo proći ... puse od K i mene user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Melixina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: prištići na guzi
8.2.2013 20:57:23   
Melixina
hvala Kazimira.. i ja se nadam da cete vi brzo biti u punom sjaju user posted image user posted image i najboljem izdanju user posted image

_____________________________

Imperare sibi maximum imperium est ...
Vladati sobom, najveća je vlast ...

(Odgovor članu Kazimira)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: prištići na guzi
20.2.2013 22:01:24   
Kazimira
evo da se javim s novostima......bili smo na kontroli.......sve ok.......doktorica nije naravno ni skužila da nije mazano kremom...lijepo mu se povuklo od megamina, jako sam zadovoljna user posted image ...guza još malo kao novauser posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu Melixina)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!