|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
29.3.2012 15:48:23   
fiumanka
U 34.tjednu trudnoće napravila sam utz i ginekologica me poslala u bolnicu jer je beba premalena za tjedan trudnoće u kojem se nalazim. Znam točno kad sam ostala trudna tako da nije moguće da su promašili termin. Mene zanima da li ja mogu kako utjecati na bebin rast? Ja sam do sada dobila 11kg ali me zanima da li možda uvođenjem nekih namirnica ili drugačijom prehranom mogu povećati šanse za njen rast? Iz bolnice su me pustili doma na strogo mirovanje i moram na kontrole svaki tjedan. Molim vas pomozite jer sam u panici i zbog toga što sam otvorena i imam lagane trudove već par dana pa moramo požuriti sa rastom i debljanjemuser posted image

_____________________________

Mamina prosinacka zvijezdica,2008.god
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
29.3.2012 17:40:51   
ucitelj
a mozes li javiti koliko je duga i teska bebica
vec sam na rr citala o ovom nemooj se samo sekirati
jel sve drugo se razvija ok


_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu fiumanka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
29.3.2012 18:51:14   
beba 2
evo i mene jako zanima ova tema, jer jučer na ultrazvuku mi je dr rekao da je moj user posted image  nešto manji, u biti sve mjere odgovaraju tjednima trudnoće (32+4), osim abdomena on je za 30+5tt, s tim da mene nisu zadržali u bolnici nego mi je dr rekao da ako u slijedeća 2 tjedna ne dobije najmanje 200 gr da će me onda zadržati, jer znači da je došlo do zastoja u rastu... i isto me zanima kako ga zdebljati (znam da pomaže ležanje na lijevom boku, ali je li znate za još nešto)... jako sam tužnauser posted image , znam da to niti najmanje ne pomaže, ali si jednostavno ne mogu pomoći, jer se s ovom trudnoćom mučim još od 5tt, ali je s bebom bilo sve ok, pa sam to sve nekako podnosila, ali ovo me je dotuklo...

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
29.3.2012 21:18:34   
natalijax
ne se sekirat,mislim da su niki rekli da je manja beba ispravite me,znam da je netko pisao i nakraju sve bilo superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu beba 2)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
29.3.2012 22:28:16   
ribica1
I meni su mjere abdomena uvijek zaostajale za cca 2.tj. druge mjere su bile ok, al mi nije dr. nikad ništa reko i sve je bilo ok, rodila se sa 3150 g!Bitno da su joj svi organići ok i ne se sekirati punouser posted image

_____________________________

Moja dva anđela......
Luka i Eni - 02.01.2011.

Čuda se događaju...

I moje malo čudo je tu - 10.12.2011. Dora

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
29.3.2012 23:48:09   
Sheilla
koliko je to beba premala? koje su mjere bebe?

(Odgovor članu ribica1)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
30.3.2012 8:23:56   
beba 2
hvala curke, probati ću misliti pozitivno i vjerovati da će sve biti ok...
moj bebač je 1700 gr., ali sam prethodno zaboravila napisati da imam nešto manje plodne vode (a to može biti problem i pokazatelj zastoja u razvoju) jer naime s 19 tt mi je curila ploda voda i zbog toga sam ležala 2 tjedna u bolnici, ali se smirilo i do sad je kao uvijek bilo dovoljno, ali evo sad nešto malo fali iako ja nemam osjećaj da ponovno što curi...ne preostaje mi ništa drugo nego vjerovati i nadati se da će sve biti ok...

(Odgovor članu Sheilla)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
30.3.2012 9:04:37   
m600
ja sam zbog toga u 38 tj završila na čuvanju trudnoće jer je mala bila manja 2 tjedna....znaš šta se desilo? rodila sam 2 tj poslije termina zdravu i normalnu djevojčicuuser posted image
osim toga te njihove uzv mjere i nisu baš precizne, zato ne brini i uživaj u ostatku user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu beba 2)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
30.3.2012 12:52:36   
fiumanka
Na zadnjem utz-u prije puštanja iz bolnice mjere su bile: BPD=87mm, FL=62mm, AC=28,5mm a mi smo u 34.tjednu. Nigdje na snimkama mi ne piše težina bebe i nitko mi nije rekao koliko je teška.

_____________________________

Mamina prosinacka zvijezdica,2008.god

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
30.3.2012 18:38:25   
AntonijaV

IZVORNA PORUKA: m600

ja sam zbog toga u 38 tj završila na čuvanju trudnoće jer je mala bila manja 2 tjedna....znaš šta se desilo? rodila sam 2 tj poslije termina zdravu i normalnu djevojčicuuser posted image
osim toga te njihove uzv mjere i nisu baš precizne, zato ne brini i uživaj u ostatku user posted image



isto i kode mene..curica je imala 3440 i 49 duga... danas je već velika djevojčica sa skoro 17kg..i oko metar duga...

_____________________________

MARIJA - 08. 05. 2010.

(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
30.3.2012 19:18:13   
fiumanka
U raznim knjigama o prehrani trudnica jedino što sam uspjela naći je da bebica zna biti manja zbog nedostatka magnezija i sada pijem šumeće tablete magnezija, ali stalno razmišljam o tome da možda i nešto sa mojom prehranom ne štima, možda bi trebala uvesti više nečega a nešto smanjiti user posted image Protoci su u redu, znači da do bebe dolazi sve što je potrebno ali očito joj nešto nedostaje. Ja sam sigurna da nisu pogriješili u mjerama jer ovaj put su tri vrhunska doktora u istom danu radili utz i dobili iste mjere i kod mene je bio slučaj sa prvom bebom da su cijelu trudnoću govorili da je bebica velika a rodila se sa 2900 a ovaj put su sve mjere bile ok, dapače do prije 2 mj beba je bila naprednija i onda se taj rast drastično usporiouser posted image

_____________________________

Mamina prosinacka zvijezdica,2008.god

(Odgovor članu beba 2)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
30.3.2012 21:29:22   
ucitelj
draga pokusaj jesti svacega sto imas ali nemoj previse mislim nezz da je sve ok bitno da raste nemora biti ogromna samo se pokusaj opustit i uzivat i nek ti sve sad bude samo da se rodi zivo i zdravo a kolika je nema veza samo da sve bu ok saljem ti punouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da sve bude ok vidis da i druge imale su sl problema pa sve ok 
sretno


_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu fiumanka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
31.3.2012 9:14:22   
beba 2
draga moja, ja ti mislim da nema previše veze što mi jedemo...i meni kao i tebi do prije 2 mjeseca bebač je bio napredniji a ništa u prehrani posebno nisam mijenjala, zašto sad zeza nemam pojma...ali ako je tebi prva bebica bila isto manja, onda je logično za očekivati i da bi druga mogla biti, naime moja prva beba se rodila s 4 kg (i dr prvo što je pitao s koliko se prva beba rodila) ja molim Boga samo da dobije na težini bilo koliko samo da ne stagnira što i tebi želim od srca, ja evo od srijede samo ležim na lijevom boku jer se kao protok povećava za 20%, probaj i ti...ja isto pijem mg, ali obavezno onaj od 300mg tako mi je dr rekao ali ja ga pijem već dulje vrijeme umjesto normabela, pa tako da neznam koliko pomaže, ali ću ga i dalje piti nikad neznaš...

< Poruku je uredio beba 2 -- 31.3.2012 9:15:13 >

(Odgovor članu fiumanka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
31.3.2012 10:55:55   
beba 2
evo ja slučajno pronašla info da trudnica može osigurati dovoljan prirast težine bebi ako vitamine koje pije sadrže 25mg CINKA, ja inače pijem pregnital po preporuci ginekologa i ne vidim da sadrži cink, ali sam našla da cinkom obiluju brokula, cvjetača, kelj pupičar, bademi, sjemenke bundeve, suncokreta, raž, grah, grašak, orasi, lješnjaci, meso...pa probaj, ja sam već muža poslala u dućan...

(Odgovor članu beba 2)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
1.4.2012 15:33:23   
Nika 24052006
Prošla sam sve to...Draga,ne brini,meni je jedna dr rekla da mi je beba toliko malena,da će umrijeti kod mene u trbuhu...Nauživala sam se straha kao nikada u životu...Moja curica sada ima skoro 2 godine,živa je i zdrava,a rodila se sa 3000 g,dakle,nije uopće bila toliko mala.Ne vjeruj previše njihovim mjerenjima...Drži se...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu beba 2)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
1.4.2012 15:49:02   
fiumanka
Hvala svima na riječima podrške i ohrabrenja. Sve savjete sam pročitala i usvojila user posted image ; ležim na lijevom boku (premda me trgaju bolovi u leđima), napravila sam detaljno istraživanje oko nadomjestaka vitamina koje uzimam i zaključila da recimo u mojim tabletama nema cinka a njegov nedostatak utječe na razvoj i veličinu bebe pa čak i raniji porod, tako da sutra kupujem prenatal od Natural Wealtha, moram uzimati Magnezij 300 na preporuku doktora i heferol željezo pa sve to + enormne količine voća, povrća, mesa i ribe (bez nepotrebnih grickalica i gluposti) i možda dobijemo neke pozitivne promjene. Hvala,hvala!!!!! Ipak mi je nekako lakše!!!!!

_____________________________

Mamina prosinacka zvijezdica,2008.god

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
2.4.2012 12:12:41   
Ninaa
Iza mene je jedna vrlo problematična trudnoća koja je počela kao blizanačka, jedna beba prestala s rastom druga ostala i ta je uvijek bila manja za tjedan dana ili čak nekad dva. Isto sam bila u bolnici na uzv i rekli su da je jednostavno manja ili je takva ili je to zato kaj su blizanci ili mi je kasnije termin i pomakli ga za tjedan dana. NOn stop je bilo premali a sve ostalo je bilo ok i plodna voda i posteljica i protoci i sve drugo dobro. Na kraju se od male bebe rodio dečko od 3720 i 52 cm da sam mislila da ću se rastaviti dok je izašao van, tak da se nemoj previše opterećivati s time probaj čim više ležati na lijevom boku i slušaj kaj ti govore ak treba još neke vitamine dodatno. Čuvajte se i samo mirno!

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu fiumanka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
2.4.2012 12:18:39   
ciba
slična prica kao i kon Ninee,pocela kao blizanacka,jedna bebica ostala i mala,mala,mala,do par tj.prije poroda,i dečko se rodio s 4290 guser posted image ,bez brige draga,ne se sekirat i samo misli pozitivno,kiss

_____________________________

Lorena 12.03.2009. 3850g i 51 cm
Matej 8.03.2012. 4290g i 52 cm

http://www.youtube.com/watch?v=B7r5yaSq1-k

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
4.5.2012 12:38:04   
fiumanka
Dakle ishod je ovakav....... Rodila sam curicu u 36.-tom tjednu trudnoće i imala je 2820g i 47cm, zdravu i veselu tako da sva njihova predviđanja i strahovi koje sam pretrpjela su bili uzaludni. Da je bebica čekala do termina bila bi pravi buco :) Samo jedan doktor, i to onaj koji mi je bio na porodu, je točno rekao kolika je bebica i to 2 sata prije nego se rodila bila sam na ultrazvuku jer mi je puknuo vodenjak i on je rekao da je sve ok i da je bebica točno onolika kolika je i rođena. Uglavnom, sve je ispalo ok!!!! Sada imam 2 cure!!!!!!!

_____________________________

Mamina prosinacka zvijezdica,2008.god

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
4.5.2012 12:45:27   
ucitelj

IZVORNA PORUKA: fiumanka

Dakle ishod je ovakav....... Rodila sam curicu u 36.-tom tjednu trudnoće i imala je 2820g i 47cm, zdravu i veselu tako da sva njihova predviđanja i strahovi koje sam pretrpjela su bili uzaludni. Da je bebica čekala do termina bila bi pravi buco :) Samo jedan doktor, i to onaj koji mi je bio na porodu, je točno rekao kolika je bebica i to 2 sata prije nego se rodila bila sam na ultrazvuku jer mi je puknuo vodenjak i on je rekao da je sve ok i da je bebica točno onolika kolika je i rođena. Uglavnom, sve je ispalo ok!!!! Sada imam 2 cure!!!!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sto puta eto vidis nisu ni oni vie tako pametni uvijek
cestitam ti od <3 uzivaj

_____________________________

<3 Moj anđeo Mihael dosao na svijet 31.07.2011.

(Odgovor članu fiumanka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
4.5.2012 13:13:00   
beba 2
jeeeeeeeeeee za mamu i bebicu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

evo ja sam još u komadu i dalje smo premali, ali se iskreno nadam da će se na kraju pokazati da je pogrešna procjena kao i kod tebe...velika pusa tvojim curama a ja se nadam da ću se i ja uskoro javiti s lijepim vjestima!!!!!

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
4.5.2012 13:38:04   
BUMBI
Čestitamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu beba 2)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
4.5.2012 14:55:38   
ruwenzor

IZVORNA PORUKA: BUMBI

Čestitamuser posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
5.5.2012 21:27:02   
stars777

IZVORNA PORUKA: ruwenzor


IZVORNA PORUKA: BUMBI

Čestitamuser posted image user posted image user posted image

user posted image



_____________________________

Matija 28.09.1994.
Ivona 12.06.1999.
Lana 22.08.2010.

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Beba je premalena za tjedan trudnoće?!
6.5.2012 22:44:05   
lilia
Čestitam ti na bebici i moj je bio za tjedan premali i na kraju sam prenijela 9 dana i sve je bilo ok.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu stars777)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!