|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:11:09   
dion_333
Dobar dan svima, evo došla sam ovdje kao nova! I trebala bih pomoć.
Želim zatrudnit, želim imati bebu sa svojim mužom, a ne znam jesam li ustvari trudna u tome je problem, iz nekih razloga koje ću vam sad pojasnit, i objasnit.
6.11 smo odlučili da želimo bebu, i od tog dana, pa sve do 24.11 smo se konstantno trudili, konstantno, iz dana u dan.
i 12.11 imala sam blagu temperaturu 37.4-5, došao mi je nekakav osjećaj, kojeg nikad nisam imala, kao da me probada nešta u trbuhu, evo i dan danas, mi se to događa, ali razlog je taj šta ne znam dali jesam, dobila sam menstruaciju 26.11, ujutro i to me jako rasplakalo, a prošli mjesec mi je isti dan došla vještica, 26.10, a nisu mi baš točne u dan menstruacije, varira malo, i dalje me probada u trbuhu, taj osjećaj, i sad se pitam jesam li ja trudna ili ne, a čekam sad da prođe menstruacija, da obavim kućni test trudnoće. Eto to je moja situacija, hvala vam puno! :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:13:29   
dion_333
Ispričavam se, zaboravila sam dodati da 26.11, kad sam dobila menstruaciju, i kad sam bila u šopingu, naravno da maknem brigu i razmišljanje o tome, ali nema tome svejedno kraja, sa frendicama, meni je zasmrdilo po rigotini, a moje frendice nisu ništa osjetile.

(Odgovor članu dion_333)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:14:39   
Anoniman
nisi trudna

(Odgovor članu dion_333)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:31:32   
dion_333
Čemu onda sve te stvari? Probadanje, smrad, i grudi su mi postale osjetljive, osjetim malu bol na stisak, i naravno zaboravila sam napomenuti da, malo malo idem na wc.
Čitala sam i o lažnoj menstruaciji, da je moguće dobit sve normalno, čak i za vrijeme trudnoće. :S

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:40:26   
mayathebee
Simptomi trudnoće su vrlo slićni onima kod menstruacije. Mislim da ti je najbolje još malo pričekati, pa napravi test ako sumljaš. U svakom slučaju ako nisi ovaj put, nadam se da ćeš, kad to tako jako želiš, biti trudna vrlo brzo. I da, Dobro nam došla!

< Poruku je uredio mayathebee -- 29.11.2011 12:41:31 >


_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu dion_333)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:40:59   
Hladna
Ja bi ti savjetovala da posto tolko sumnjas napravi kucni test mada ne vjerujem da si trudna , a sto se tice toga sto ste se konstantno trudili- nije dobro imat odnose svaki dan vec svaki drugi ili treci dan jer ako imate odnose scaki tan spermiji ne stignu dozrjeti i teze ces zatrudnjet

(Odgovor članu dion_333)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:43:05   
Riza
Draga Dion.... postoje slučajevi gdje su žene u isto vrijeme imale vješticu i bile trudne..ali je za to vrlo mala vjerojatnost. Moguće je i da si sve simptome umislila jer imaš veliku želju za trudnoćom što je isto tako normalno. Svima nama trudlicama se to događa gotovo svaki mjesec. Imamo sve simptome trudnoće...a zapravo smo si umislile jer je želja ogromna. Samo se opusti i budi bez brige.
Jel ti user posted image drugačija od ostalih? Trajala kraće? Bila oskudnija?!
Želim ti puno sreće da uskoro postaneš divna user posted image .
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu dion_333)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:43:43   
dion_333
Hvala na dobrodošlici!
Hvala vam što me savjetujete, čekaj, jel problem u meni, ili u njemu, jer se čak pribojavam da je ne daj Bože neplodan, a jel to mogući uzrok da nisam trudna zbog toga što smo svaki dan?
Zašto imam te tegobe onda sličnoj menstruaciji, a ona je došla 20 dana nakon.

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:45:42   
dion_333
Nije drugačija, ista je kao i prošla, bolovi u trbuhu jaki.

(Odgovor članu dion_333)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:49:31   
Riza
Ma, ja mislim da ti previše brineš o stvarima o kojima ne bi trebala. Nemaš razloga brinuti o mogućoj neplodnosti jer koliko sam shvatila trudite se tek prvi mjesec?! Ne vjerujem da si trudna ali kad već toliko brineš napravi kako ti je savjetovala Hladna...napravi testić.... Iako, kažem ti...nemaš razloga toliko brinuti...
Puno sreće ti želimuser posted image user posted image

(Odgovor članu dion_333)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:50:23   
Hladna
Nema potrebe za strahom da ti je dragi neplodan - sasvim normalno je da treba 2 dana da sjemenje dozrije , preporucaju se spol i odnosi svaki dtugi dan da bi zena zatrudnjela , sad si dobila mengu , izracunaj kad moras drugu i pridruzi nam se na temi : odbrojavanje u prosincu

(Odgovor članu dion_333)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:53:02   
dion_333
Nisam to znala, da nije baš povoljno i dobro, i da je manja mogućnost zatrudnit, ako se svaki dan pokušava, i da, to nam je tek prvi mjesec, koliko sam skužila i shvatila, nije baš lagano zatrudniti, nije mi baš točna vještica, pa ne znam izračunati. :/

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 12:53:41   
Riza
tak je! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za tebe.....


(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 13:04:57   
Hladna
Ako ti menstruacije nisu tocne i ne znas kad ti je ovulacija ja bi ti preporucila bazalnu temperaturu , procitaj malo o tome i na fertility friend stranici uradis svoj profil i tamo upisujes svakodnevno temperature i pokaze ti kad ti je ovulacija
Procitaj malo o tome na internetu

(Odgovor članu Riza)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 13:36:19   
PinkyFunkyBirdy
Draga Dion, dobro došla! user posted image user posted image user posted image

Potpuno te razumijem zašto si odmah posumljala na trudnoću. Koliko nas odrasli plaše dok smo još bili (ili jesmo) mladi da se ne smijemo keksati (uopće ili bez zaštite) da ćemo odmah ostati trudne i slično ... ja sam isto mislila da čim ćemo jednom planirati i probati to će se odmah i desiti.
A kad ono pušak ... user posted image
Nakon mog prvog pokušaja bolile su me sise, bilo mi je mučno i svako malo sam mislila da ću povraćati ... i ipak sam dobila vješticu.
Tad sam se malo više uključila na Ringeraju i shvatila da to i nejde tako lako - neke cure se trude godinama i ništa.
Ima ih dosta i koje nemaju nikakvih problema (niti one, a niti njihovi muževi) a opet muku muče s ostajanjem trudne. user posted image
Onda shvatiš da ostati trudna je samo jedna stepenica jer se često i bebica izgubi u prvih nekoliko tjedana (a ponekad i kasnije).
Predlažem ti da malo prosurfaš po Ringeraji i netu i upoznaš se s ovulacijom, začećem, trudnoćom, simptomima, raznim situacijama u kojima su se našle naše cure prije nego su zatrudnile, posjetiš svog ginekologa i koristeći FertilityFriend ili sl. upoznaš svoje tijelo (kada ovuliraš, dal imaš policistične jajnike, miome ili je sve ok) i tek tada ćeš znati da svaki simptom može ali ne mora biti znak trudnoće.
Žao mi je ako sam ti bila predirektna, ali smatram da najprije moraš upoznati sebe i svoje tijelo i cijeli taj proces kako bi mogla što prije i uspješnije postati trudnica. user posted image user posted image
Doduše možeš se i samo prepustiti strastima sa svojim mužem i velike su šanse da ćeš ostati trudna u godini dana. Ako se to ne dogodi za godinu dana posjetite doktora.
Kako god bilo želim ti puno sreće i držim fige da čim prije postaneš user posted image ! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Hladna)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 13:41:42   
lillyfee
Mislim da ti je Pinky sve super napisala.
Apsolutno se slazem da prije svega posjetis svog ginekologa.
Zelim ti puno srece!

_____________________________

L 08.2004
D 03.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 13:44:09   
bubaMaja
ja ne znam zašto se zdravi mladi parovi nebi seksali svaki dan ako žele ostati trudni?, pa spermiji se obnavljaju unutar 24 sata i kraće! to je kod starijih muškaraca kod kojih se smanjuje pokretljivost i "snaga" spermija pa je onda ajmo reć svaki drugi dan ok...
opustite se, seksajte se kad god vam dođe (+ kad imaš baš veliku želju za seksom onda najvjerojatnije ovuliraš) i uživajte... sad možete kako hoćete, kad hoćete i koliko hoćete, a poslije više eeeee ne baš tako user posted image user posted image user posted image

a da bi se uopće posumnjalo u nešto trebate se truditi više od godinu dana bezuspješno!!



_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 13:45:06   
bubaMaja
+ počni pit folnu kiselinu - to se preporuča tri mjeseca prije trudnoće - dat će ti ginić recept

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 15:50:54   
ruwenzor
nemojte žuriti, samo si stvarate pritisak a to nije dobro
slažem se s onim kaj su cure napisale, probajte polako, uživajte, i počni sa folnom kiselinom
želim vam puno sreće i da uskoro zatrudniš

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 16:01:41   
mamacita
Draga, ako imas menstruaciju i ako ti traje po obicaju onda nisi trudna. To se ne racuna pod "laznu menstruaciju" koja se ponekad desava kod trudnoce. Ako ste se tek sada poceli truditi zatrudnijeti, onda racunaj tocnu sredinu svog ciklusa, tada par dana prije i tocno na sredinu ciklusa pocnite sa sexom. Cesto zene zele trudnocu toliko jako da bi se mogle kladiti da su trudne zbog svih silnih simptoma. U biti najbolji simptom ti je nedostatak menstruacije, zato kada ti jedna od menstruacija pocne kasniti, onda sacekaj tjedan dana i testiraj se. Sada, cisto sumnjam da jesi trudna, jer krvaris. Sretno!

(Odgovor članu dion_333)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 16:59:31   
modesty blaise
IZVORNA PORUKA: bubaMaja

ja ne znam zašto se zdravi mladi parovi nebi seksali svaki dan ako žele ostati trudni?, pa spermiji se obnavljaju unutar 24 sata i kraće! to je kod starijih muškaraca kod kojih se smanjuje pokretljivost i "snaga" spermija pa je onda ajmo reć svaki drugi dan ok...
opustite se, seksajte se kad god vam dođe (+ kad imaš baš veliku želju za seksom onda najvjerojatnije ovuliraš) i uživajte... sad možete kako hoćete, kad hoćete i koliko hoćete, a poslije više eeeee ne baš tako user posted image user posted image user posted image


očito ne znaš bubo...sorry, al ovo kaj si napisala ne znam odkud ti...i ne stoji uopće!



_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 17:00:46   
modesty blaise
Najprije - dobro došla !user posted image
Moje mišljenje je da nisi trudna ali to ćeš uskoro znati najbolje ti, pa nam javi.... Tek ste počeli s planovima proširenja svoke familije i mislim ne trebaš odmah u samom startu očajavati niti gledati na sve s nekom bojazni. Opusti se i uživaj pa bu sve uskoro sjelo na svoje mjesto...
 
A sada  evo članka koji bi te mogao zanimati :
...."Da biste uspješno začeli potrebno je da imate spolni odnos u vrijeme vaših plodnih dana, zato je važno da znate kada imate ovulaciju jer je to vrijeme plodnosti. Postoje različiti načini kako se može utvrditi koji su plodni dani u vašem ciklusu, odnosno kad ovulirate.

Ako imate redovite menstrulane cikluse bit će jednostavnije utvrditi točan dan ovulacije i plodne dane. Za primjer - ako vaš ciklus traje 28 dana, vaši najplodniji dani bit će oni između 12-og i 18-og dana vašeg ciklusa. To znači da u tom periodu ovulirate. Iz toga proizlazi da je najbolji period za začeće, odnosno za seksualni odnos, period između 10-og i 18-og dana vašeg ciklusa.

Zašto je period za začeće dva dana prije plodnih dana? Zato što sperma može opstati u organizmu žene 72 sata nakon ejakulacije. Kako bi što više produljili period plodnosti te tako povećali šanse za začeće dodajte još ta dva dana pred početak plodnog razdoblja. Obzirom da je za obnovu spermetozida u zdravog muškarca potrebno 2-3 dana, preporuka je da odnose imate svaki drugi ili treći dan, kako bi se omogućilo dovoljno plodnih spermija kod muškarca te tako povećale šanse za začeće. U međuvremenu, muškarac bi se trebao suzdržati od spolnih odnosa ili masturbacije.

Metodu određivanja plodnih dana pomoću trajanja ciklusa nazivamo kalendar ovulacije. Pomoću ovog jednostavnog kalendara pogledajte tablicu svog ciklusa i plodnih dana - ovdje ide softver za računanje ciklusa i plodnih dana

Ako imate neredovite cikluse ili želite napraviti precizniji izračun ovulacije, postoje različite metode kojima se to može precizno utvrditi.
No, ako ste tek počeli pokušavati začeti i ne želite si povećati stres ili umanjiti doživljaj vođenja ljubavi računanjem plodnih dana, jednostavno imajte odnose svaki treći dan i rezultat ne bi trebao izostati.

Normalnim periodom pokušavanja začeća smatra se period od godinu dana, odnosno u tom periodu vaš liječnik neće smatrati da vam je potrebno testiranje plodnosti. No, ako vam se taj period čini predugim, ostavite si barem šest mjeseci i pustite da sve ide svojim tokom...."


< Poruku je uredio modesty blaise -- 29.11.2011 17:08:26 >


_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 17:35:49   
bubaMaja
http://www.biologynews.net/archives/2009/06/30/daily_sex_helps_to_reduce_sperm_dna_damage_and_improve_fertility.html

na netu možeš naći potvrdu svakakvih tvrdnji, kad smo kod toga...

stvar je da se moj post odnosio na njih, dvoje ljudi koji nemaju nikakvih problema, samo su zabrijali da se trudnim ostaje nakon prvog nezaštićenog seksa! takvi parovi se trebaju što više seksati i svaki dan jer njen partner nema problema sa manjom količinom spermija niti išta da bi se trebali uzdržavati! Ako inače ima normalno 20 milijuna spermija u 1 ml sjemene tekućine, onda čestim seksom dolazi do smanjenja... čovjek ima 2-4 ml po ejakulatu.. koliki je to broj spermića možete i sami izračunati - sve i da se smanji taj broj se ne smanjuje toliko da bi bitnije utjecao na začetak pogotovo kad se sjetimo da je dovoljan samo jedan od svih tih silnih milijuna!! a uz česći seks dolaze zdraviji spermiji i zdravije bebice )))

dakle sperma je obnovljiva i u zdravom muškarcu je UVIJEK ima dovoljno za začeće, pitanje je samo pogađate li pravi dan, a kod neredovitih menstruacija najbolje je seksati se svaki dan pa će jedan od tih biti dobitan!

te priče o suzdržavanju su za parove koji imaju problema, ne za zdrave mlade ljude!

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 17:37:56   
virgulina
iskreno , ne vjerujem da si trudna ali svakako uradi betu ili testic pa ces biti sigurna

_____________________________

Marija moj zivot

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trunda, možda, trebam pomoć!
29.11.2011 17:39:52   
Bebys
bilo sta da osjetis NIKAKVA NAGADJANJA ti nece pomoci
jedino sto je sigurno kada vise od 28 ili 29 ajmo reci 30 dana tj. cijeli mjesec nemas menge
KUPI ONDA TEST u apoteci i stvar rijesena...sretno ti bilo
i obavezno uzmi JUTARNJI URIN bez obzira sto pise da se moze svaki
jutarnja mokraca je najjaca i najbolji pokazatelj rane trudnoce..

zelim ti srecu samo se ti trudi i redovno keksaj i upalit ceuser posted image

(Odgovor članu dion_333)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!