|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   35 godina i 10tero djece
4.5.2011 12:32:52   
njanja
izvor: jutarnji.hr


Novorođeno, deseto dijete - sudeći po dosadašnjoj praksi - neće biti posljednje u obitelji Burečić u Drnišu. Mami Blaženki, naime, tek je trideset i peta godina, suprug Ivan ima samo dvije više, djeca sva, Bogu hvala, zdrava i vesela... Tu smo sretnu i brojnu obitelj posjetili u njihovu skromnom podstanarskom domu u njedrima Zagore, kojim - iako ima tek dvije sobe i pedesetak metara četvornih - po cio dan odjekuje dječji smijeh. No, svu djecu bilo je teško uhvatiti na okupu ; to se, naime, potrefi tek rano ujutro i navečer prije spavanja, kaže Blaženka.

Zbog različitih termina školskih obveza djeca čak i ručaju “kako tko stigne”, kako to već biva kod onih koji žive u zaposlenom i dinamičnom okruženju. Priče o brojčano moćnim obiteljima poput ove sve su rjeđe, ili se to barem nama iz gradske perspektive čini; zbog krize, nedostatka vremena i opterećenja familije imaju po jedno ili dvoje djece, po selima starih momaka ima sve više, demografska slika sve je bljeđa...

Ipak, još uvijek mladi ljudi kao što su Blaženka i Ivan nisu zažalili što je njihova obitelj nešto veća nego što su u početku planirali. Svoj recesiji uprkos!

- Nije bajno, ali ne žalimo se; od prihoda imamo moju rodiljsku naknadu, ali suprug, po struci majstor-zidar, sada je na birou. Ipak, najvažnije nam je riješiti stambeno pitanje - nedavno smo aplicirali u Kninu pri APN-u za dodjelu kuće za stanovanje - jednostavno će simpatična mama sedam djevojčica i trojice sinova.

Najstarija Ivana (16) ide u drugi razred srednje škole, dok je najmanju bebu, jednoipolmjesečnog Josipa nedavno posjetio gradonačelnik Drniša i za Uskrs njegovoj obitelji darovao bon za namirnice u protuvrijednosti od dvije tisuće kuna. Blaženka je inače i sama potekla iz brojne obitelji; njih šestero djece odraslo je u Novom Travniku, a svoje je prvo dijete dobila već s 18 godina . Zbog obiteljskih okolnosti, ali i rata, Blaženka nije stigla posvetiti puno vremena sebi, ni obrazovanju; završila je osnovnu školu, upisala prvi razred srednje, pa je zaratilo, ona se zaljubila...

Tako je danas naša sugovornica prava supermama, koja čak stigne i - uzgajati cvijeće!

- Eto, to mi je hobi, koliko stignem. Relaksira me baviti se uređivanjem lončanica, a i lijepo ih je vidjeti na balkonu... Djeca se vesele - veli Blaženka, koju smo ipak nanovo priupitali:

Koliko još?
- Znate, kad sam došla u bolnicu Hrvatski ponos u Kninu roditi sedmo dijete, ginekolog dr. Ivica Dadić mi je rekao: “Moja Blaženka, nećete na tome stati, još ćemo se mi sresti”. Nisam mu vjerovala, ali - pogodio je; kasnije me porodio s još troje djece! - veselo će deseterostruka zgodna mama iz Drniša.





Ja znam da ćete svi reći djeca su sve i super, ali ja sam šokirana ovime.
Žive od porodiljne naknade....u podstanarskom stanu od 50 m2.
Njih 12???

Meni ovo stvarno ne ide u glavu!
Pa ne može ih ljubav prehranjivati....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 12:42:02   
nemirna mama
nemam riječi.....čitam i ne vjerujem

_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 12:48:41   
anaxx
a kaže se: ''gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna''

ja vjerujem da su sretni... svi zajedno...

nedavno sam na tv-u gledala (neki program na max tv-u) emisiju u kojoj su muž i žena htjeli obnoviti zavjete nakon 25 god braka (iz Amerike) i žena je birala vjenčanicu, a u odabiru su joj pomagali muž i njihovo 18-tero djece!! (mislim da je to bila emisija ''Say yes to the dres'')
bilo je nekoliko blizanaca, ali ipak ... i svi su bili zdravi veseli... a žena izgledala odmorno i mlado...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 13:02:10   
njanja

IZVORNA PORUKA: anaxx

a kaže se: ''gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna''

ja vjerujem da su sretni... svi zajedno...



ne kažem da su nesretni.
ali činjenica je da 50 m2 za 12 ljudi JEST tijesno.
uz to, ne razumijem kako im sa primanjima koje imaju nisu ugrožene temeljne potrebe.


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 13:05:06   
Buci buci
Svaka čast.. ali ne poržavam to. Moj stric ima 7 djece. ''Ništa im ne fali'' ali djeca ne mogu ići na školske izlete, maturalna putovanja (a time su odma odvojeni od društva) jer se to financijski ne može omogućiti.

Lako je napraviti dijete, ali treba mu priuštiti u današnjem vremenu da ne budu izolirana (kompjuteri, mobiteli..'')
Tužno ali istinito


_____________________________

Naša mala maza 31.01.2011.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 13:14:14   
njanja
evo baš sma o tome pričala.
ne smatram da dijete mora imati NINTENDO i mislim da današnja djeca, a pogotovo jedinci (govorim iz iskustva), imaju i previše (okej, zašto ne bi ???)....ali to sam rekla temeljne potrebe-treba imati cipele za školu, tenisice za tjelesni, to što buci buci kaže, novce za izlete i slično....
uz to mi živimo u 50 m3, muž, ja i jan i već sada razmišljamo o većem stanu pa ne mogu zamisliti njih 12 u našem stanu, a da se ne naguravaju....


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Buci buci)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 13:51:02   
anaxx
IZVORNA PORUKA: njanja


IZVORNA PORUKA: anaxx

a kaže se: ''''gdje čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna''''

ja vjerujem da su sretni... svi zajedno...



ne kažem da su nesretni.
ali činjenica je da 50 m2 za 12 ljudi JEST tijesno.
uz to, ne razumijem kako im sa primanjima koje imaju nisu ugrožene temeljne potrebe.




ja osobno znam familiju koja ima sedmero djece, istina mama i tata rade i imaju kuću, ne preveliku, i znam da su primanja od dječjeg doplatka uvijek stavljali na stranu i svake godine išli za te novce na 10 dana na ljetovanje- hotel, ful pansion...jako sretna obitelj... 


ma slažem se i s tim da današnje vrijeme traži puno i od djece i od roditelja...
ali neke familije imaju svoju psihologiju i... jednostavno mislim da su zadovoljni koliko imaju...

< Poruku je uredio anaxx -- 4.5.2011 13:56:48 >


_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 13:59:21   
ZVRK
vjerovatno ''okreću novce 5x prije nego što kupe nešto

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 14:49:15   
natalijax
ja vjerujem da imaju prihode od države sumnjam da baš može zaraditi za toliku obitelj,a i sumnjam da je baš sve to lijepo kako je prikazano,Ah bože za par mjeseci če mo čitat kak nemaju za režije

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 14:54:50   
cuba
Svaka čast svakome. Vjerujem da je lijepo imati veliku obitelj u kojoj je mnogo dječjeg smijeha i svakodnevnog veselja. Ali naravno da to sve i nije tako bajno kako oni pričaju. Meni je zbilja nevjerojatno da 14 ljudi stane u 50 kvadrata. Da samo uspravno stoje jedva bi ih toliko stalouser posted image
Ta djeca istina imaju ljubav roditelja, braće i sestara ali su isto tako zakinuta za velik dio materijalne strane koji je isto jako bitan. Ne moraju oni hodati u Nike-icama ali tu govorim o osnovnim životnim potrebama. Kako samo imaju za 3 obroka dnevno za 14 ljudi ako je ona nezaposlena a muž isto završio na birou i jedini doprinosi su im njena porodiljna naknada i njegovo fušarenje???
Ma dajte...


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 15:00:13   
patka
sve je to super al mene zanima sto njih dvoje jos znaju raditi osim djeceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

u Krasu vise ne proizvode slatkise.....sav secer otisao za nasu Tanju (07.11.2010.)

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
4.5.2011 15:16:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu patka)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 18:06:51   
tita

IZVORNA PORUKA: cvrčak

Podstanari koji žive od porodiljne naknade(i vjerojatno socijalne pomoći ili dd),on na birouuser posted image
Razmišljaju o još djece???
Užas.



_____________________________

Ne idi ispred mene,mogu te ne slijediti,Ne idi iza mene,mogu te ne voditi,Jednostavno-idi pored mene i budi moj prijatelj....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 19:11:48   
sretnabeba4
ma da, ta djeca vjerojatno prosjače ko mali Romi po selima i gradovima..jadna dječica.  a što će oni imati u životu, kako im omogućiti da žive bolje od roditelja??? Oni se to ne pitaju jel???ako i nisu dio njih(roma)user posted image user posted image  u današnje vrijeme nemoguće je uz sve režije i troškove prehrane preživjeti od porodiljnog. A kaj nije izjavila koliko dječjeg i socijale dobiva????!!! Pa zar nisu čuli za kontracepciju!!!!

_____________________________

Patrick//28.02.2001
Dominick//16.07.2002.
Hana//21.10.2003
Jan// 08.05.2011

(Odgovor članu tita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 21:24:24   
inesica
Meni je to uzas, ali ako njima stima, nek sire svoje sjeme, hehe :)

_____________________________

Ljudi uvijek priželjkuju nekakve promjene, iako ne žele ništa mijenjati.

(Odgovor članu sretnabeba4)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 21:30:55   
martina33
user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu inesica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 21:45:15   
TINAZG
meni svejedno dok ih mogu sami financirat, nek ih imaju i 100, ali osobno to mi je koma... sad idila a za par mjeseci će preko Večernjeg tražit pomoć jer su gladni... umjesto da rade silnu djecu bilo bi bolje malo više tražit posao... 

_____________________________

Paola 13.8.2008.

http://public.fotki.com/tinazg/

Ako se hoćete družiti ma FB, ja sam Dječja Robica

Ima me i na Njuškalu, ja san tinapv, na Kupi Prodaj tinapv1, uglavnom ne možete me fulat

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 21:48:41   
Thea
Ok i ja obožavam djecu i imala bi ih 10 da si to možemo financijski priuštiti.. lako ih roditi,treba razmišljati da toj djeci kad narastu treba još puno toga osim ljubavi...  

_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu TINAZG)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 21:52:14   
mariola
IZVORNA PORUKA: cuba

Svaka čast svakome. Vjerujem da je lijepo imati veliku obitelj u kojoj je mnogo dječjeg smijeha i svakodnevnog veselja. Ali naravno da to sve i nije tako bajno kako oni pričaju. Meni je zbilja nevjerojatno da 14 ljudi stane u 50 kvadrata. Da samo uspravno stoje jedva bi ih toliko stalouser posted image
Ta djeca istina imaju ljubav roditelja, braće i sestara ali su isto tako zakinuta za velik dio materijalne strane koji je isto jako bitan. Ne moraju oni hodati u Nike-icama ali tu govorim o osnovnim životnim potrebama. Kako samo imaju za 3 obroka dnevno za 14 ljudi ako je ona nezaposlena a muž isto završio na birou i jedini doprinosi su im njena porodiljna naknada i njegovo fušarenje???
Ma dajte...



slažem se. ne može se živjet od ljubavi. A kad se zbroje sve te njene naknade i dječji doplatak pa toliko nas troje potrošimo samo na hranu a di je sve ostalouser posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 22:17:26   
jagodicabobica
Nemam neki poseban komentar za ovouser posted image izgledaju sretno i dobro pa hvala Bogu ako se tako osjecaju..neka im je sa srecom...

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 22:39:49   
malizia
IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

Nemam neki poseban komentar za ovouser posted image izgledaju sretno i dobro pa hvala Bogu ako se tako osjecaju..neka im je sa srecom...


user posted image  slažem se jagodica s tobom, meni je bezobrazno, moralno neetično uopće uzeti u obzir nečiji život i stavtiti ga u thread kao podlogu za skeniranje, da ne kažem omaložovanje nečijeg stila i shvaćanja života, a pri tom koliko je evidentno ne čine nikom loše.

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 22:40:54   
pincirotvajler

IZVORNA PORUKA: jagodicabobica

Nemam neki poseban komentar za ovouser posted image izgledaju sretno i dobro pa hvala Bogu ako se tako osjecaju..neka im je sa srecom...



_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: 35 godina i 10tero djece
4.5.2011 23:16:32   
mamacita
I moj je stav, nemoj imati vise nego li si mozes priustiti.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: 35 godina i 10tero djece
5.5.2011 0:25:03   
lilia
Ok ako nitko od njih ništa ne pita, nek žive sretno u 50-ak kvadrata njih 12 iako meni to nije normalno.
Ali kosa mi se diže na glavi kad pokažu na tv prilog: pomozite obitelji xxx da dostojno dočekaju Božić.
Nezaposleni roditelji žive sa 8-oro djece u trošnoj kućici bez sanitarnih uvjeta a donacijom dobrih ljudi imaju se čime pokriti i na čemu spavati.
Ne rade jer se nemaju gdje zaposliti pa "štancaju" djecu, jedno za drugim.


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: 35 godina i 10tero djece
5.5.2011 7:43:22   
Bebys
ma sve bi ovo bilo super DA DRZAVA POMAZE...i tekako super...to je sve kriva drzava..

da su ovdje sa toliko djece BILI BI BOGATASI....stoga...ovake obitelji su divne problem je drzava a i taj covjek bi radio ALI NEMA POSLA...znaci obitelj je uredu...problem je u drzavi....user posted image

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!