|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Duda (varalica)
20.4.2011 9:21:41   
Bebys
kada ste polako odvikavali svoje djete od dude

ja nisam nikada branila sada ce za dva tjedna tri tjedna tako nekako dvije godine a jos hoce dudu ali samo kada SPAVA...inace preko dana ju netreba

ne branim joj to...
kako ste vi i kada krenili sa odvikavanjem
fala na komentarima
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 9:23:10   
Bebys
cula sam da neke mame nedaju vec sa godinu i pol meni je to prerano pa to je beba jos...iako neznam mozda su u pravu
meni je zao maltretirati je
isto tako i lonka ona jos uvijek kaka i piski u pelene...
mozda cu je tek ovoga ljeta pokusati uciti na lonku...tek nakon dvije napunjene godine...isto mislim da je to maltretiranje ali neznam mozda netko nemisli tako

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 9:28:30   
ema55
uf, moja ima 17 mjeseci. ima dudu varalicu, uglavnom preko noći, uvijek joj triba za uspavljivanje, i zna u noći plakati tražiti je. a šta ja znam, i meni je muka odvikavati ali isto neznam, dosta sati joj je u ustima, ona uglavnom meni spava snjom. rođena mi je u 11. mj, znači dvije će napuniti ove godine u 11. mjesecu, mislila sam provati ovo ljeto polako je staviti na tutu, ali ništa na silu, ako ide ide ako ne, pelene.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 9:41:07   
leilany
i moja ju ima samo za spavanje,cim zaspi ispljune ju...
branit joj to mi je bezveze....
ja sam imala dudu dosta dugo,al nisu mi branili,pokusavali su mi nekak objasnit,sakrivat,al nije uspjevalo...hihihihi

i da...imam savrseno ravne zube,tak da....i k tome dosta zdrave zube imam....nisu bas podlozni kvarenju....



_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 9:47:58   
ELENA35
user posted image user posted image već je bila tema o dudama,i tamo se digla velika prašina na tu temu,mislim,prošle godine..
Na kraju su mi pojedine osobe rekle da ja svojim ostavim dude do udaje tj. ženidbeuser posted image

Ja sam za skidanje pelena čim dijete navrši dvije godine,i za samostalno papanje sam i pijenje iz čaša tj.ukidanje pijenja iz bočica na dudu,ali uzimati djetetu dudu NEEEEEEEEEEEEEE.....

pa to dijetetu daje neku vrstu sigurnosti,moja sara uz dudu mora imati i krpicu( platnenu tetra pelenu),i meni ne pada na pamet da joj to uskraćujem..a jan mi duda samo dok spava,čim zaspe,pljune ju,ni po danu ju neće..svako dijete je posebno,i ono će samo baciti dudu kad za to bude spremno.
Moji veliki klinci su dugo dudali,vedrana do 4 godine,i oboje imaju savršene zdrave zube.
Zato DAAAAAAAAAAAAAA DUDAAAAAAAAuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 9:52:58   
leilany
IZVORNA PORUKA: ELENA35

Ja sam za skidanje pelena čim dijete navrši dvije godine,i za samostalno papanje sam i pijenje iz čaša tj.ukidanje pijenja iz bočica na dudu,ali uzimati djetetu dudu NEEEEEEEEEEEEEE.....



i ja sam za skidanje pelena ...nadam se da cemo uskoro to i napravit...samo da moje dijete to nekak prokuzi...hehehhehe
odavno vec jede sama,o pijenju da i ne pricam...iako caj voli popit na flasicu...i to joj ne uskracujem....


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 9:54:23   
cuba
Moj R se odviknuo od dude varalice sa točno godinu dana. Do tada mu je služila isključivo kod uspavljivanja.
Nisam ga ja forsirala da se ostavi dude već je bio prehlađen, nosić mu se začepio i nije po noći mogao disati, pokušavao je on staviti dudu u usta ali nije išlouser posted image  i kroz 5 dana koliko je prehlada trajala se odvikao od dudice. Nikada je više nije pitao. Sada su spremljene u kutijici uspomenauser posted image


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 10:04:03   
Točkica28
Ja ne znam s koliko ćemo prestati s dudom, ali nama nije duda opsesija nit on ludi za dudom tak da se nadam da nece biti problema. Moja nećakinja i 3i po godine i još ima dudu i liže neku krpu koja smrdi bljak

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisani korisnik]
20.4.2011 10:19:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Točkica28)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 10:41:18   
Bebys
slazem se sa svima vama...upravo tako i mislim VRLO SAM BLAGA STO SE TICE SVEGA..kod mene nema prisile NI NA STA...ona ju uzme samo kada spava..i stvarno je ISPLJUNE CIM ZASPI neda je ima duze vremena ali kada se probudi trazi je...ja joj stavim nazad dudu u usta...i cesto ih mijenjam jer nevolim da dugo duda jednu dudu...
nekako radi higijene
a pelene ona zna kaze kakala sam
za piskiti to nezna jos nista..tako da vidit cemo ovo ljeto ako ju budem uspiijal bar preko dana ako ne ni to necu siliti pa skuzit ce sama do tri godine mora klikeri proraditi sigurno...

user posted image user posted image user posted image user posted image fala svima

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 12:05:52   
pakić
Meni se Patrik sa tri i pol godine sam odviknuo, nisam nikada forsirala, jer je i on samo po noći dudao, a onda jedan dan sam rekla da mora čuvati dudu, jer kad ju pogrize i uništi, više neće dobiti novu. I onda je on rekao, mama, spremi mi dudu. I evo već šest mjeseci nije pitao za nju. user posted image

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 13:43:34   
natalijax
moj dudu duda samo za uspavljivanje a nedudaje preko dana več pola godine,nek dudaju koliko god netko kaže da nije dobro ,ok slažem se s tim al meni je simpatikus vidjed djecu sa dudama

(Odgovor članu pakić)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 14:32:03   
martina87
mi smo dudali do neka 4 mj.i sama ju je odbaacila.tako da m i dudu nekoristino vec jako dugo.a pelenice polako cemo poceti ovo ljeto.iako ona vec sad sama trazi piskiti na lonku.ili se ukaka u pelenu i onda kaze kaka,kaka i uzima lonku.tako da se nadamo da nece ni to biti problemuser posted image

_____________________________

PATRICIA-24.10.2009. 16:00 3460 g i 51 cm
KARLO-07.04.2012. 6:37 3350 g i 49 cm

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Duda (varalica)
20.4.2011 14:35:14   
Bebys
nadam se i ja da ce kod mene biti sa pelenama ovo ljeto kraj do jeseni valjda ce uspijeti...zna ona sve ali ja je nisam ni pokusala uciti...moramo kupiti ne lonku nego onaj NASTAVAK ZA WC solju sto ima gore se stavi samo za bebu...bit ce joj zanimljivo znam to da ide ko mama i tata na wc i tako ce i nauciti...user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu martina87)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Duda (varalica)
27.4.2011 16:53:03   
berny
jojjjj, tek smo ga prije par tjedana naučili na dudu i spoznali koja je to blagodat. pa da ga sad odvikavam? ni slučajno! user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Duda (varalica)
27.4.2011 17:16:01   
mayathebee
Naša duda radi čudauser posted image user posted image user posted image
To je naš apaurinčekuser posted image , i ne razmišljamo još o rastankuuser posted image

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Duda (varalica)
27.4.2011 20:49:16   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: berny

jojjjj, tek smo ga prije par tjedana naučili na dudu i spoznali koja je to blagodat.

piši mi kako ste ga navikliiiiiiiiiiiiii
mi mojoj stalno nutkamo kada je mirna ili nemirna i nikako da je prihvati-niti varalicu niti na''boci''.
njoj služi duda samo za trljanje desni-mi joj držimo a ona ''drma glavom''

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Duda (varalica)
28.4.2011 9:12:33   
mariola
T koristi dudu samo kad je vidi.user posted image Kad ju ne vidi ni ne treba mu. Nekad zaspe pjevajući (kad ne možemo naći ni jednu duduuser posted image )
Tako da ju preko dana stavim di on ne vidi jer mu je zbilja nepotrebna, baš ju bezveze drži samo zato jer ju je vidio. Nekoliko je i bacio u smeće. Ja mu kažem šta će ti to, baci i on baci. Ali mu je još uvijek navečer za spavanje dam. On nju ionako brzo izbaci. Vjerujem da će ju do kraja godine i sam ostaviti.
A za pelene ne znam još. Vidićemo koliko će kužit na ljeto ali za to još ima vremena, tek mu je 1.5 godina.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Duda (varalica)
28.4.2011 14:13:13   
Bebys
IZVORNA PORUKA: ZVRK


IZVORNA PORUKA: berny

jojjjj, tek smo ga prije par tjedana naučili na dudu i spoznali koja je to blagodat.

piši mi kako ste ga navikliiiiiiiiiiiiii
mi mojoj stalno nutkamo kada je mirna ili nemirna i nikako da je prihvati-niti varalicu niti na''''boci''''.
njoj služi duda samo za trljanje desni-mi joj držimo a ona ''''drma glavom''''

zvrk uzet ce je sama  kasnije SAMO JOJ GURAJTE..moja je ista takva bila...tek je sa 5 mj trazila dudu sama...do tada ju nije uopce htijela...sretno

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Duda (varalica)
29.4.2011 21:53:06   
berny
IZVORNA PORUKA: ZVRK


IZVORNA PORUKA: berny

jojjjj, tek smo ga prije par tjedana naučili na dudu i spoznali koja je to blagodat.

piši mi kako ste ga navikliiiiiiiiiiiiii
mi mojoj stalno nutkamo kada je mirna ili nemirna i nikako da je prihvati-niti varalicu niti na''boci''.
njoj služi duda samo za trljanje desni-mi joj držimo a ona ''drma glavom''


išli smo kod dermatologa a njemu se spavalo pa je plakao. bili smo naručeni u 19h. za utjehu sam mu ponudila ciku. kad se smirio zamijenila sam ciku s dudom. i prihvatio user posted image
dudao do dermatologa.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Duda (varalica)
8.5.2011 14:20:04   
MKata
Neka djeca prihvate dudu, neka ne...moje nikako nije htjela, samo se uvijek igrao s njom. A ja kad sam vidjela da ne ide, nisam ni forsirala. Mada, sad kad vidi dudu, stavi ju u usta (al ja mu sad ne dam, tj. ne nudim) jer je već 14mj i ne želim ga sad navikavati na nju...sad kad vidi da neka beba ima u ustima hoće uzeti iz usta i sebi stavitiuser posted image

_____________________________

On ne voit bien qu''''avec le cœur ; l''''essentiel est invisible pour les yeux.

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Duda (varalica)
8.5.2011 14:32:39   
ZVRK
berny a kakva je duda???

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu berny)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!