|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   više djece, veća tolerancija
24.11.2008 21:12:48   
Florijan Jakov
E, ovo primjećujem na svakom koraku....s brojem djece povećava se prag roditeljske tolerancije. Prvo dijete ime red i raspored od malena, "kontrolira" se svaki korak, usmjerava se u aktivnosti koje su poželjne, kasnije se pazi do koliko će sati biti vani, hoće li iz škole donositi petice, trojke ili ne daj bože jedinice. Onda kod drugog malo popuste kočnice, ljudi su stariji, s trećim još malo popuste, pa se toleriraju kašnjena, lošije ocjene u školi itd..itd.
Što vi mislite o tome...znate li za takve primjere..ili smatrate da ne stoji ovo što sam napisala?


_____________________________

FJ JE FRAJER
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: više djece, veća tolerancija
24.11.2008 21:28:20   
ninolina
Pa ima nešto u tome. Tin je prvi i nekako smo najstroži prema njmu, najviše tražimo od njega dok Theo najmlađi njemu se sve prašta, prema svima su odgojne mjere iste ali nekako ono najmlađe najbolje prođe

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: više djece, veća tolerancija
24.11.2008 21:32:29   
piggy
ja se potpuno slažem sa tobom,jer vidim kako je to funkcioniralo kod mog muža doma.
sestra je najstarija i prema njoj su bili stroži,kada se rodio mm već je neke stvari više dopuštala,a kad se rodio treći sin,već je bila malo starija i nije baš imala previše živaca i totalno mu je popustila kao što mu i sada dopušta razne stvari. 

_____________________________

šašava,vrckasta,nasmijana i posebna :) :)

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: više djece, veća tolerancija
25.11.2008 21:49:58   
Florijan Jakov
to se može vidjeti i na odnosu djed/baka - unuk/a.... čini se da tolerancija raste i sa godinama, osim sa brojem djece.
voljela bih čuti iskustva majki s više djece?


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu piggy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: više djece, veća tolerancija
25.11.2008 22:43:42   
anne
Istina FJ. Sad sa Samijem samo mahnem rukom, bu preživio. Niti stižeš sve, a i vidiš da je puno toga nepotrebno.
Tako sam se smijala Krky (mama za 5) - blizanci je vuku za noge, tinejđerka po 500 put ponavlja isto pitanje, a sin joj mamče. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: više djece, veća tolerancija
26.11.2008 7:24:39   
tikica_69
Susjeda mi ih ima petero. Ta zena ima zivce odavde, oko kugle zemaljske i nazad dovde user posted image Ja nekad imam osjecaj da bi ih poutukla ko kokice kad svi istovremeno stanu mamakati i kokodakati user posted image Al zena je stvarno mrak...ona sve stigne, ona sve cuje, ona za sve ima 5 minuta....ma genijalka je i svaka joj cast. Klinci su joj svi vrlodobri ucenici i dragi su i pristojni. Bas joj se divim user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: više djece, veća tolerancija
26.11.2008 8:06:35   
Florijan Jakov
IZVORNA PORUKA: tikica_69
Klinci su joj svi vrlodobri ucenici i dragi su i pristojni. Bas joj se divim user posted image


a to postić u današnjem svijetu = umjetost


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: više djece, veća tolerancija
26.11.2008 8:15:16   
ninolina
a to postić u današnjem svijetu = umjetost
  Treba imati samo živaca i strpljenja s djecom. Najvažnije da ih slušamo dok nam nešto pričaju.

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!