|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
25.10.2010 8:59:52   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:01:41   
pakić
Ma daj!!! Onda ipak ti umnjaci imaju neku svrhu?

_____________________________

Patrik i Kiki, moja dva sunca

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:03:08   
Bebys
da cvrle tako je..
pisala sam o tome zajedno sa pupcanom vrpcom u svojoj temi na dugacko i siroko
ali tada MISLIM JOS NIJE BILO toliko zasigurno razvijeno..
umnjaci ne izlaze svim osobama i ako izadju BRZO IDU VAN i ovo im je ustvari PO MENI jedina vrijednost....
upravo to sto moze puno koristii za maticne stanice....

htjedoh ustvari reci da sadrze jednake vrijednosti u manjoj kolicini kao i pupcana vrpca kod bebe pri porodu tako sam
ja nasla kada sam radila onaj clanak o pupcanoj vrpci i donaciji krvi iz pupkovine


< Poruku je uredio Bebys -- 25.10.2010 9:04:39 >

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:03:09   
njanja
eh vidiš, ja sačuvala svoja 2 kom koja sma zadnja vadila :)

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Brisano sporočilo]
25.10.2010 9:04:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu pakić)
  Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
25.10.2010 9:05:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Bebys)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:06:53   
Bebys
Japanci stvaraju matične stanice iz umnjaka

Izjava japanskih znanstvenika da su proizveli matične stanice iz umnjaka otvara novi pristup proučavanja smrtonosnih bolesti bez izazivanja etičkih polemika primjene ljudskih embrija.


Istraživači vladinog Nacionalnog instituta naprednih industrijskih znanosti i tehnologija tvrde kako su stvorili matične stanice iz odstranjenog umnjaka desetogodišnje djevojčice koje su identične onima koje se nalaze u ljudskim embrijima. "Ovo je značajno iz dva razloga," rekao je predvodnik istraživačkog tima Hajime Ogushi za AFP. "Prvi je da time zaobilazimo etička pitanja vezana za matične stanice, jer se umnjaci ionako odstranjuju. Koristili smo zube koji su odstranjeni prije tri godine te čuvani u hladnjaku. To znači da je jednostavno pohraniti ovakav izvor matičnih stanica". Priopćenje slijedi prošlogodišnje pionirsko otkriće američkih i japanskih znanstvenika kako mogu proizvesti matične stanice iz stanica kože, otkriće koje je pozdravljeno od strane Vatikana i američkog predsjednika Georgea W. Busha.
Istraživanja matičnih stanica, koje imaju sposobnost razvitka u različite organe ili živce je uočeno kao potencijalni način spašavanja života kroz pronalaženje lijekova za bolesti kao što su rak i dijabetes. Studije koje se provode na ljudskim embrijima, nailaze na žestoko suprotstavljanje religiozno-konzervativnih krugova, koji naglašavaju da takva istraživanja uništavaju ljudski život, iako se radi o njegovom najranijem stadiju razvoja. U novom istraživanju, stanice se dobivaju iz umnjaka te se razvijaju 35 dana.
Znanstvenici su potom testirali dobivene stanice i otkrili da se radi o matičnim stanicama koje se mogu razviti u druge različite vrste ljudskih stanica, kaže Ogushi.
Na temelju prošlogodišnjeg otkrića uporabe stanica kože, japanski istraživači tvrde da je još uvijek potrebno dosta vremena kako bi se umnjaci primijenili u praktične svrhe. Ogushi procjenjuje kako je potrebno još najmanje pet godina da bi se ova metoda primijenila u kliničkoj praksi kao što su pokušaji liječenja kongenitalne koštane bolesti. "Kako je odstranjivanje umnjaka uobičajeni slučaj u stomatološkim klinikama, možemo očekivati puno donora matičnih stanica." "To nam pak omogućava kreiranje matičnih stanica različitih genetičkih kodova, eliminirajući rizik da će pacijentovo tijelo odbaciti presađena tkiva ili organe", kaže Ogushi. Teoretski, ljudi koji doniraju svoje umnjake u mladosti mogli bi koristiti matične stanice kasnije u životu ako im bude potrebno liječenje. Istraživanje se temelji na prošlogodišnjem otkriću primjene stanica kože u takve svrhe, koje je rezultat zajedničke suradnje istraživača sa Sveučilišta Kyoto te Sveučilišta Wisconsin (Madison). Tim Sveučilišta Kyoto kojeg predvodi Shinya Yamanaka, proizveo je ljudske matične stanice uvođenjem četiriju gena u uzorak ljudske kože. Ogushi pak uvodi tri od četiri gena u umnjak, koje je prethodno identificirao Yamanaka. Japan je najveći ulagač u znanstvena istraživanja nakon SAD-a, u prosincu prošle godine najavljen je plan ulaganja od 10 milijardi yena (92 milijuna dolara) za unaprjeđenje istraživanja matičnih stanica u narednih pet godina. Teoretski, ljudi koji doniraju svoje umnjake u mladosti mogli bi koristiti matične stanice kasnije u životu ako im bude potrebno liječenje.
Izvornik: news.yahoo.com
Za HKLD: Vatroslav Prskalo, dr.med.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:07:50   
Bebys
ovaj tekst je sa PLIVA.NET
znaci da se tamo mozda treba raspitati....kod njih ili sam isto nasla na jednoj nasoj stranici sada cu pogeldati.samo malo

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:08:40   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: njanja

eh vidiš, ja sačuvala svoja 2 kom koja sma zadnja vadila :)

onda ih nisi stavila ispod kušina da ti vila zubić neršto doneseuser posted image   user posted image

ja ih imam još sve svoje i na moju sreću netrebaju ''van''jer mi ništa ne smeta
ali dobro je znati

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:09:01   
Bebys
http://www.ordinacija.hr/zdravlje/zdravi-zubi/umnjaci-su-idealan-izvor-maticnih-stanica/

i ovdje ima jedan clanak
mozda se mozete RASPITATI KOD NJIH
to su sve neke stranice o ZDRAVLJU

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:11:53   
Bebys
Objavljeno: 23.06.2010.
Prerano za matične stanice

Znanstvenici su u novom broju stručnog časopisa Journal of the American Society of Nephrology izvijestili o do sada neviđenoj komplikaciji vezanoj uz terapiju matičnim stanicama.


U članku je opisan slučaj odraslog pacijenta koji je bolovao od teške bolesti bubrega, zbog čega su mu u bubrege injektirane vlastite matične stanice. Nekoliko mjeseci kasnije, jedan bubreg počeo je krvariti te je odstranjen. Kirurzi su otkrili da je pacijent razvio krvne žile i koštanu srž na mjestu na koje su injektirane matične stanice.
Nakon nekog vremena pacijent je razvio tešku infekciju, a nakon što je otkazao i drugi bubreg, pacijent je umro. Dr. Duangpen Thirabanjasak, sa Sveučilišta Chulalongkorn u Bankogu na Tajlandu rekao je da ovakva lezija nikada prije nije bila opisana kod ljudi. U komentaru na objavljeni članak, dr. Andras Nagy i dr. Susan Quaggin iz američke bolnice Mount Sinai i sa Sveučilišta u Torontu, upozorili su da bi prerana upotreba terapije matičnim stanicama koje još nisu u potpunosti ispitane mogla biti opasna i da bi mogla rezultirati "katastrofalnim ishodima bez ikakve koristi za pacijenta". Matične stanice mogu se diferencirati u bilo koju vrstu stanica, zbog čega se smatraju terapijom budućnosti za mnoge neizlječive bolesti, no i ovaj slučaj pokazuje kako ta budućnost još uvijek nije došla. Za MojDoktor:
Lovro Lamot, dr.med.

OVO JE ISTO UPOZORENJE....jer je to nova stvar....i treba pazljivo nije jos razradjeno kako treba...u praksi

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:24:31   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: Bebys


umnjaci ne izlaze svim osobama i ako izadju BRZO IDU VAN i ovo im je ustvari PO MENI jedina vrijednost....


meni su izrasli u srednjoj skoli i stoje i dan danas pravi i zdravi hvala bogu,samo mi je jedan popravljen ostali su ok....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 9:48:25   
ejmama
Meni još nisu izrasli,a vide se na panoramskoj slici.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 11:17:12   
cuba
Moji su svi izašli još u srednjoj školi i za sada stoje di i trebaju statiuser posted image  nisam imala većih problema kod izrastanja.
user posted image user posted image user posted image  za članak nisam imala pojma to za matične stanice.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Umnjaci su izvor matičnih stanica !!!
25.10.2010 12:07:16   
Bebys
IZVORNA PORUKA: mala pcelica


IZVORNA PORUKA: Bebys


umnjaci ne izlaze svim osobama i ako izadju BRZO IDU VAN i ovo im je ustvari PO MENI jedina vrijednost....


meni su izrasli u srednjoj skoli i stoje i dan danas pravi i zdravi hvala bogu,samo mi je jedan popravljen ostali su ok....


stvarno pa to je super...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!