|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pretrage
28.10.2008 16:29:52   
Mrvna
Ja sam u 28. tjednu. Čitam ovaj kalendar na RR i malko sam zbunjena.

Za početak, moj ginekolog nije ni zucnuo o pregledima svaka dva tjedna. Čak je rekao da sam do sljedećeg puta mirna - ne moram ni krv vaditi ni ništa.

Drugo - slušanje otkucaja? user posted image Doduše, on ima neku jadnu opremu tako da još ni slikice nemam (morat ću to negdje napraviti ali to je već tema za drugi topic).

Treće - zaštita u obliku injekcije za Rh negativce - ni riječi.

Je li stvar u kalendaru ili u mom doktoru?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pretrage
28.10.2008 17:00:02   
FIONA
draga tvoj ginič je doktor starog kova koliko to može biti dobro toliko može biti baš suprotno...na pregled ne moraš ići svaka dva tjedna već mjesečno jednom...otkucaje ti ne mora slušati niti te poslati na CTG do skoro pred kraj ako je sve ostalo ok...za injekcije nisam ziher ali mislim da do slijedeče trudnoće je potrebno primiti ili??? t sam fakat idiot!!!user posted image user posted image user posted image ...za sliku ja bi ga ubila jer mi znači više od ičeg i divim ti se da mu već nisi skočila za vrat!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...
Moj savjet mjenjaj ordinaciju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pobogu živimo u 21 stoljeću!!!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pretrage
28.10.2008 17:01:59   
ninolina
Draga mrvna ako ti je trudnoća uredna, na kontrolu ideš svaka 4 tjedna osim kod privatnika koji te fino naruče svaka 3. Što se tiče vađenja krvi to radiš sa tri i osam mjeseci odprilike. Pošto si rh negativna pričaj sa svojim dok dobit češ pikicu kad rodiš i ti i beba. Slikice- mi ih imamo od 6 tjedna  po nekoliko sa svake kontrole. Traži dok da ti ih da

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pretrage
28.10.2008 19:01:58   
Mrvna
Za injekciju je rekao da dobijem kad rodim, zbunilo me ovo na kalendaru. Imam pik na osobu koja to piše, popi... sam prošli tjedan kad je pisalo "Kako je čudesno vaše veliko i nezgrapno tijelo". Mama ti je nezgrapna... user posted image

Nego... slikice nema, ne može ih napraviti, nema takav aparat. Zadnji put sam ga pitala pa mi je to rekao. A ja mislila da je to rutina, nešto što svi imaju... user posted image
Ajde kad smo već pokrenuli tu priču, gdje da odem? Uzmite u obzir da živim iza Samobora i Sesvete npr mi nisu baš pri ruci. Ima li u centru netko tko radi 3D/4D?

< Poruku je uredio Mrvna -- 28.10.2008 19:03:52 >

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pretrage
28.10.2008 19:24:03   
FIONA
dobar ti je Dr Zdravko Jeleković ili tako nekako na Jarunu ja jednom kod njega bila na pregledu i bila jako zadovoljna samo kaj mi je bilo skupo kada sam tu socijalac...jako je nježan i pristupačan... tel. 01/3636699
Nazovi pa pitaj!!! Ima sigurno UZV da dobiješ slikice!!!user posted image user posted image

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pretrage
29.10.2008 7:44:27   
astrid
ja sam u 33. tjednu i opet me narucio da dodjem za 4 tjedna. od testova mi je sad dao da napravim OGTT, drugo nista. dvaput sam dosad vadila krv,ali sam morala i urinokulturu jer sam dobila bakterije, pa mi je prepisao antibiotike. a sta se tice slikice......obavezno ga pitaj, ja je imam od prvog mjeseca kad je jos bio mala mala tockica...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pretrage
29.10.2008 7:45:46   
astrid
a kad smo vec kod pretraga, moram ici...po uputnicu jer sutra idem napravit taj test.
pozdrav...

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pretrage
29.10.2008 7:48:27   
troubled
mrvna, ja sam u 34. tjednu....pregledi su još na 4 tjedna....
krv sam vadila prošli tjedan...i na transfuziji za antitijela....
koliko mi je poznato to i ide u 33 - 34. tjednu....
injekciju ćeš dobiti kad rodiš i to jedino ako se u međuvremenu stvore antitijela....u protivnom nećeš dobiti ništa....
kad sam rodila paulu nije trebalo i nisam dobila ništa...
sad ćemo vidjeti....

prema tome, ne brini, sve je pod kontrolom....
jedino svakako nabavi sličicu user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu astrid)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pretrage
29.10.2008 8:24:57   
ninolina
Imaš u Samoboru dobrog gin

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pretrage
29.10.2008 8:35:10   
mirna
Mrvna pročitaj ovdjeuser posted image : http://www.ringeraja.hr/pregledi-i-pretrage-u-trudnoci_378.html

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pretrage
29.10.2008 20:04:33   
Tsmee
Ja sam u 33. tjednu, zadnji put bila na pregledu u 31. i doktor me ponovo naručio za 4 tjedna. I inače uvijek sam išla svaka 4 tjedna. Rekao je da je to zadnji pregled kod njega, nakon toga nastavljam  bolnici pa ćemo vidjeti čestinu.
Što se tiče pretraga, od 16 tjedana kad sam išla na triple test do 31 tjedan išla sam samo na OGTT. Sad me poslao na kontrolni OGTT (ali ni to ne bi da nije bebica velika pa se bojao da sam razvila šećer) i testove senzibilizacije - kontrola. Dakle, krv ti ponovo vade tek sa 32 tjedna i to zbog Rh. Što se tiče injekcije - to tek nakon poroda ak će trebati (sve saznala na trudničkom tečaju, sad sam tak pametna user posted image ).
Što se tiče srčeka, on i na starom aparatu vidi srčeko kako kuca i sigurno može prepoznati je li sve ok, a detaljno praćenje CTGom počinje tek kad počneš ići na preglede u bolnicu, negdje oko ili nakon 36. tjedna.
Slikica - ako možeš odi na jedan ultrazvuk privatno - to je lijepa uspomena user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pretrage
30.10.2008 8:20:02   
evanda
puno, puno znači kad imaš ginića kojem vjeruješ ( s kojim možeš otvoreno razgovarati o svemu)...ja sam u početku imala nekog blesana, čim sam ga promijenila, svi moji problemi nestali....trudnoća postala sretno stanje....moj je savjet za sve situacije:čim dvojiš i razmišljaš previše o nečemu, nije dobro-mijenjaj nešto....

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pretrage
30.10.2008 8:27:52   
ZVRK
kakav je to pregled OGTTuser posted image   .ja sam išla samo na početku trudnoče(a) na pretrage krvi i poslije ništa.samo ultrazvuk i na kraju trudnoče CTG.ponovno vađenje krvi nikadauser posted image valjda nije bilo potrebe

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pretrage
30.10.2008 10:51:03   
Tsmee
OGTT je test tolerancije glukoze. Mjeri se šećer natašte, zatim se popije 2 dcl čiste glukoze i onda se sljedećih dva sata vadi krv u pravilnim razmacima da bi se vidjelo kako tijelo prerađuje šećer. Neki ginekolozi šalju sve trudnice na tu pretragu, a neki samo ako postoje rizični faktori za razvoj gestacijskog dijabetesa.
Ja sam išla sa 23 tjedna (moj gin je među onima koji šalju sve) i ponovo sa 31 tjedan jer je beba velika, a to može ukazivati na probleme s metabolizmom šećera. Srećom sve je u redu user posted image , a bebica valjda samo voli puno papati pa ću rodit debeljka user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pretrage
2.11.2008 11:24:48   
Mrvna
IZVORNA PORUKA: ninolina

Imaš u Samoboru dobrog gin

Gdje, koji? Privat ili socijalac?

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pretrage
2.11.2008 11:44:46   
Indy
Ja sam u 37tj. i tek me sad moja dok naručuje jednom tjedno ( do sad sam išla jednom mjesečno), dok ne rodim. Na ctg me ne šalje i ona nema aparat za slušanje otkucaja srca, no meni je dovoljno jer oni preko uzv-a vide srce da radi. I ja sam rh-, na ponovni test za antitjela sam išla u 30tj., a što se tiče injekcije to se dobije u bolnici poslije poroda.

(Odgovor članu Mrvna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pretrage
2.11.2008 16:58:47   
picky
ja sam u 8 tjednu.u 5 sam isla na prvu kontrolu i narucio me za 7 tj.tada ce mi vaditi krv i morala sam popuniti formular sto u prvoj trudnoci nisam morala a taj je da li zelim da kroz moju krv vide koje sve bolesti beba moze imati u buducnosti.naravno pristala sam a sad me kopa...
mislim se da to otkazem
sta ako i saznam neke stvari kako ce mi bit??????????
ionako ce biti kako Bog da,zar ne
ja se svog djeteta nebi mogla rijesiti jer sam prvo izgubila 2 dana prije poroda
sta vi mislite
jel to ima i u hr

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pretrage
2.11.2008 17:27:54   
Mrvna
Picky, toga kod nas nema. A da ima... prvo bih si dobro posložila stvari u glavi.
Treba uzeti u obzir da je to statističko predviđanje u stilu: "ako ste imali dijabetes u obitelji, postoji šansa da ga i vi dobijete" no nitko ti ne može reći da će se to posve sigurno dogoditi.
Nije loše znati pa djelovati preventivno ali treba paziti da ne upadneš u zamku da dijete onda odgajaš pod staklenim zvonom.

Dakle, to isključivo ovisi o tome kako ćeš se ti postaviti prema tome. Ako si rođeni paničar, odustani. 

(Odgovor članu picky)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!