|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 11:36:24   
Bebys
Devet mjeseci iza rešetakaMajka ide u zatvor jer nije plaćala alimentaciju Zbog neplaćanja alimentacije za svoje dvoje malodobne djece od 11 i 9 godina, za nekoliko dana Općinski sud u Zadru poslat će u zatvor 29-godišnju Zadranku. Ona pak kaže da nema posla ni novaca, a u međuvremenu je rodila još dvoje djece. To će biti prva presuda majci na zadarskom području koja zbog neplaćanja alimentacije ide u zatvor. Ona je od svog 40-godišnjeg supruga, s kojim su ostala djeca, otišla 2003. Sudski postupak pokrenut je 2006. godine, a zbog neplaćanja alimentacije uvjetno je osuđena 2008., piše Večernjak.

No, unatoč obećanjima alimentaciju nije plaćala, pa joj je sredinom prošle godine uvjetna osuda opozvana, a prije nekoliko mjeseci presuda je postala i pravomoćna te će potpisom suca Županijskog suda u Zadru za nekoliko dana biti poslana na odsluženje 9-mjesečne zatvorske kazne.

Djeci majka nije platila ukupno 11.700 kuna do prve presude iz 2008. godine, ali ni alimentaciju nakon te presude, a sudu je sve pravdala tvrdnjom da je nezaposlena i da nema novca. U međuvremenu, majka se preudala i rodila još dvoje djece.

"Žao mi je što sam ostavila djecu, no jednostavno više nisam htjela da slušaju i gledaju svakodnevne svađe mene i bivšeg supruga. Meni je Centar za socijalnu skrb dopustio da djecu viđam nedjeljom, no bivši mi suprug nije dopuštao da budem nasamo s djecom. Tada sam se zainatila i sve da sam i imala novca, ne bih mu htjela plaćati alimentaciju. Potom sam se preudala i rodila još dvoje djece, ali ni ja ni suprug ne radimo i živimo samo od 2000 kuna rodiljske naknade i nemam od čega plaćati alimentaciju. Nikakvu presudu nisam dobila i prvi put čujem da ću ići u zatvor", rekla je majka u telefonskom razgovoru za Večernji list.

Njen bivši suprug kaže kako on nije tužio svoju bivšu suprugu i tražio njezino pritvaranje, već da je to učinio Centar.

"U Centru za socijalnu skrb znaju da je ostavila djecu i da ne plaća. Djecu je zanemarivala u braku, a kada smo se rastali, nije ni tražila skrbništvo. Posljednji ih je put vidjela još prije nekoliko godina, a djeca više i ne pitaju za nju", kaže 40-godišnji Benkovčanin.



Net.hr
20.04.2010.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 11:37:43   
Bebys
jeli vi ovo mozete shvatiti...ja ne...kako majka...moze ici u zatvor kada nigdje neradi...ne kuzim...jjjjjjjjjjjjjjjjebbbbbbuser posted image hr. drzavu i njezine sudove...a kojekakvi lopovi i politicari kriminalci..i pedofili...hodaju po ulicama...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 11:41:19   
novamama
meni su totalno strane dvije stvari: kako majka može ostaviti djecu? i kako može ići u zatvor? i pitam se: koliko muževa koji ne plaćaju alimentaciju ide u zatvor?

centar za ss je stvarno revan, nema što! uzorna institucija u uzornoj državi...

ma user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 11:41:56   
nancy
user posted image user posted image nevjerojatno!


_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 11:47:32   
Miau
A kakva to majka moze otici i ostaviti dvoje djece i "iz inata" im ne pruzati barem ono minimalno koliko je zakon obvezuje. Ja nikad necu moci razumijeti te zene koje ostave svoju djecu! Ja bi prije umrla nego napustila svoje dijete!!!
A sto se tice politicara, kriminalaca, pedofila i sl. bagre, znas onaj vic: Kriminalci vise ne setaju slobodno ulicama, popularnost im to ne dozvoljava! user posted image user posted image user posted image
Na zalost, sta si veci lopov to si cjenjeniji. Ukradi kruh i ici ces u zatvor, a pokradi sav novac sa racuna tvornice kruha i postaviti ce te za direktora druge tvornice!

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 11:49:56   
Bebys
ali ona nije radila pa odakle da daje...vidis da zivi i s ovim drugim od neke socijale...odakle..ne kuzim...nista tu...a zasto joj muz nije dao da bude sama s djecom...valjda joj ni nije dao djecu da idu kod nje onda...zar ne...

(Odgovor članu nancy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 11:59:12   
mirna
Ja bi samo pitala: zasto ljudi radjaju djecu kada ih ne mogu preživljavati... user posted image user posted image user posted image Drugo je kada netko kasnije ostane bez posla...

Možda je to u ovom slucaju nehumano pitanje ali ipak... mislim da je majka neodgovorna.. Zakon bi trebalo mijenjati možda u tom smislu da majka koja ima djecu ne bi isla u zatvor.. a po drugoj strani ako trebaju alimentaciju platiti ocevi trebaju i majke... za djecu su potrebni dvoje.

(Odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:01:55   
emily123
ja jedino kao majka u svemu tome ne mogu shvatiti kako je mogla ostaviti svoju djecu....
ima kod nas jedna koja je ostavila troje djece i otisla sa drugim..niti ne pita za njh...sad sa ti drugim ima isto troje..trebala je vec ici u zatvor jer ne placa alimentaciju al je svaki put trudnauser posted image ...
eto takve bi ja matere u zatvor da malo razmisle i nije mi ih uopce žao

_____________________________

mamini anđeli............

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:02:41   
emily123

IZVORNA PORUKA: mirna

Ja bi samo pitala: zasto ljudi radjaju djecu kada ih ne mogu preživljavati... user posted image user posted image user posted image Drugo je kada netko kasnije ostane bez posla...

Možda je to u ovom slucaju nehumano pitanje ali ipak... mislim da je majka neodgovorna.. Zakon bi trebalo mijenjati možda u tom smislu da majka koja ima djecu ne bi isla u zatvor.. a po drugoj strani ako trebaju alimentaciju platiti ocevi trebaju i majke... za djecu su potrebni dvoje.


slažem se sa mirnom

_____________________________

mamini anđeli............

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:12:20   
Bebys
da svakako slazem se  kakva je to majka koja ostavi djecu...u potpunosti...ali ne odobravam ovo da ide u zatvor zasto....e pa zato...jer ona ima jos djece koja vrede jednako kao i ova s prvim muzem....dakle.. zakon je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu emily123)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:21:13   
emily123
a kaj je isla rađati još dvoje djece kad nemože placati ni za prvo dvoje ??????
najlakse je rađati al trba misliti i dalje..
i ko garantira da za par godina nece ostaviti i ovo dvoje...kad je mogla prvi put može i drugi i zato...nek se malo ide ohladit i razbistriti glavu

_____________________________

mamini anđeli............

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:37:24   
xxl
jbt moj bivši muš nije plačao 8 godina i svi samo slegali ramenimauser posted image

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu emily123)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:41:17   
ninolina
Ja bi samo pitala: zasto ljudi radjaju djecu kada ih ne mogu preživljavati... user posted image user posted image user posted image Drugo je kada netko kasnije ostane bez posla...

Možda je to u ovom slucaju nehumano pitanje ali ipak... mislim da je majka neodgovorna.. Zakon bi trebalo mijenjati možda u tom smislu da majka koja ima djecu ne bi isla u zatvor.. a po drugoj strani ako trebaju alimentaciju platiti ocevi trebaju i majke... za djecu su potrebni dvoje.

slažem se....
a vidiš ivana po ovoj priči kao centar tuži mamu...moš  misliti...taj si je tatica dao truda da joj se osveti


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:44:59   
xxl
ma naravno i ziher je neka manga s lovom..mene je čak osiguranje s djetetom steralo vas s mirovinskog jer sam tražila muževo radno mjesto i to s sudskim nalogomuser posted image

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:50:11   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: novamama

meni su totalno strane dvije stvari: kako majka može ostaviti djecu? i kako može ići u zatvor? i pitam se: koliko muževa koji ne plaćaju alimentaciju ide u zatvor?

centar za ss je stvarno revan, nema što! uzorna institucija u uzornoj državi...

ma user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:50:33   
emily123

IZVORNA PORUKA: ninolina

Ja bi samo pitala: zasto ljudi radjaju djecu kada ih ne mogu preživljavati... user posted image user posted image user posted image Drugo je kada netko kasnije ostane bez posla...

Možda je to u ovom slucaju nehumano pitanje ali ipak... mislim da je majka neodgovorna.. Zakon bi trebalo mijenjati možda u tom smislu da majka koja ima djecu ne bi isla u zatvor.. a po drugoj strani ako trebaju alimentaciju platiti ocevi trebaju i majke... za djecu su potrebni dvoje.

slažem se....
a vidiš ivana po ovoj priči kao centar tuži mamu...moš  misliti...taj si je tatica dao truda da joj se osveti


i ja bi ju tužila...sorry al drugo nije ni zaslužila

_____________________________

mamini anđeli............

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:52:12   
ninolina

IZVORNA PORUKA: ninolina

Ja bi samo pitala: zasto ljudi radjaju djecu kada ih ne mogu preživljavati... user posted image user posted image user posted image Drugo je kada netko kasnije ostane bez posla...

Možda je to u ovom slucaju nehumano pitanje ali ipak... mislim da je majka neodgovorna.. Zakon bi trebalo mijenjati možda u tom smislu da majka koja ima djecu ne bi isla u zatvor.. a po drugoj strani ako trebaju alimentaciju platiti ocevi trebaju i majke... za djecu su potrebni dvoje.


slažem se....
a vidiš ivana po ovoj priči kao centar tuži mamu...moš misliti...taj si je tatica dao truda da joj se osveti


i ja bi ju tužila...sorry al drugo nije ni zaslužila

ma i ja ali sam to napisala da se sad izvlači na centar...mislim da moraš potegnuti dobre veze da ga -ju tužiš za nemar


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu emily123)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 12:53:42   
ninolina
ma naravno i ziher je neka manga s lovom..mene je čak osiguranje s djetetom steralo vas s mirovinskog jer sam tražila muževo radno mjesto i to s sudskim nalogomuser posted image

vjerujem ti, zato i kažem pare rade svašta


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 13:49:49   
Duve
. a po drugoj strani ako trebaju alimentaciju platiti ocevi trebaju i majke... za djecu su potrebni dvoje.
IZVORNA PORUKA: mirna

Ja bi samo pitala: zasto ljudi radjaju djecu kada ih ne mogu preživljavati... user posted image user posted image user posted image Drugo je kada netko kasnije ostane bez posla...

Možda je to u ovom slucaju nehumano pitanje ali ipak... mislim da je majka neodgovorna.. Zakon bi trebalo mijenjati možda u tom smislu da majka koja ima djecu ne bi isla u zatvor.. a po drugoj strani ako trebaju alimentaciju platiti ocevi trebaju i majke... za djecu su potrebni dvoje.



_____________________________

Karlo 8.06.2005.
Ema 8.10.2009.-imamo 16 zubića

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 14:09:28   
natalijax
bez komentarauser posted image

(Odgovor članu Duve)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 14:16:58   
adryosijek
pa sta je opce se preudala i rodila jos 2 kad joj taj drugi muz neradi i zive od drzaveuser posted image nije se sjetila onih prvih dvoje i samo zna djecu radat ma i to je neka glupaca od zene sta sad ona misli jos djece radat da drzava uzdrzava a muz da druser posted image kuser posted image mislim da je ta zena najvise kriva.. kud se isla udavat ako ju taj drugi zajedno sa to 2 djece nemoze uzdrzavatuser posted image ma nemaju mozga i to mi je neka majkauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ja ne mogu razumijeti ovo???
21.4.2010 16:00:52   
Mishek
pa idu i očevi koji ne plaćaju alimentaciju u zatvor, samo kaj se ne piše baš o tome.

Inače, user posted image za "mamu". Ona se svom bivšem "inatila". Ma ajd vrit, takav odnos prema vlastitoj djeci nikad neću shvatiti. Nikad.


_____________________________

Moje dijete = moja sreća

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dječji vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!