|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Praznovjerje?!?
23.9.2008 11:34:51   
Maya_78
vjerujem da većina nas nije odoljela nekom malom bodiju ili nekoj drugoj sitnici te je kupila UNAPRIJED.
Ja imam termin u 1 mj. i tek sad sam zaozbiljno počela škicati baby stvari i ne mislim da je to prerano (bolje sada, kako ću kasnije veliak i troma, a psolije bebač...), ali sva moja okolina je na nabavku nekoliko sitnica reagirala: "zašto već?!?" i vjerujem da su to rekli zbog praznovjerja (kao, ne smiješ prije rođenja ili tako nešto jer će krenuti krivo)...
da li vas to umara ili i vi tako nekako mislite tj. čime se povodite u odluci KADA nabavljati robicu, stvari i sl.?

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 11:39:32   
tiha
za denissu sam sve kupila dosta ranije ali sam ju na kraju prenjela a za miu sam dosta toga pripremila ali posto sam mjesec dana ranije rodila a mia je bila teska samo 2.380 a kad smo isli iz bolnice 2.280 i 50 velicina joj je bila prevelika a ja pripremila 56 tako da je moja mama morala u kupnju zato bolje sve pripremiti....

nevjerujem u te gluposti kako mora biti bit ce...nemozes ti ranijom kupnjom izazvat da isgubis nedaj boze djete to su po mome misljenju gluposti...jer bog je jedini koji odlucuje!!!

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu Maya_78)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 11:48:40   
Tilly
ja se slažem s tihom...kako treba biti, biti će...istina, tko bi odolio malom slatkom bodiju ili nekoj gluposti. Uostalom, financijski je lakše malo po malo kupovat iz mjeseca u mjesec, nego sve odjednom.Tako da, iako mi je termin tek u trećem mjesecu, par sitnica već imam (tata se malo zanio u kupnji user posted image )

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 11:54:41   
gugi
Ma samo se ti pripremaj za svoju bebicu i uživaj,zato i je trudnoća,da uživamo u iščekivanju i pripremanju za bebice.
Ja sam svome bebaču spremila komplet sobicu i sama sam bojila zidove i njega milkila u pupi,sve je bilo spremno već u 8.mjesecu.
Onda sam svaki dan dolazila u njegovu sobicu i uživala dodavajući poneki detalj.
To je bilo samo naše vrijeme i baš sam uživala.
A netrebam reći ništa o praktičnosti,nije nam falilo ništa,pelene,bivacin,toplomjer ma sve je bilo spremno.
Jedan savjet,napraviš sebi spisak za:odjeću,kozmetiku,ljekarnu,ostala oprema i svaki dan dopunjavaš što ti padne napamet.sretno!

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 12:06:23   
mirna
Ja se nisam obazirala na praznovjerje.. pričekala sam jedino dok nisam saznala spol. kad sam nešto vidjela što mi se sviđalo, kupila sam. Ponekad i beze veze... npr. premale bodije na početku..user posted image

(Odgovor članu gugi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 12:10:02   
Anoniman
Maya, samo naprijed, uživaj u kupovini svega isvačega za svoje maleno, jer kad postaneš teža, teže ćeš se gegati po dućanima! Nabavi sve što misliš i izuživaj se, jer kad rodiš, nebuš mogla mrdnut od bebolinčeka!

Ne obaziri se na babe! Ti čekaš dijete, koje je već u tebi živo i tako će i ostati, nadam se da si u to čvrsto uvjerena. Babe misle da beba oživi tek kad ju osjetiš, a na uzv-u se lijepo vidi da beba duga 1 cm već "miga". Bebe su ljudi isto ko i svi drugi, od začeća na dalje, nisu one u trbuhu lutke, pa postanu ljudi tek kad se rode. Imam dojam da ima ljudi koji na taj način gledaju trudnicu. Bez imalo poštovanja prema čovjeku u njoj.  Zaboravljaju da su i oni bili fetusi u majčinoj utrobi. I da su i tad bili živi. I to svi, od najvećeg siromaka, do predsjednika država i svetog oca Pape, svi su najprije bili fetus! Mala točkica.

Pusti praznovjerje i ne slušaj one koji se njime bave. Ovo je tvoje dijete, neponovljivo... voliš ga sad dok je nerođeno isto kao što ćeš ga voljeti kad se rodi. Sretno... user posted image

(Odgovor članu gugi)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 12:12:34   
mlada mama
i ja sam sve dosta ranije pripremila i kad god smo mm i ja isli na neko putovanje obavezno sam kupila nesto za tada jos ne rodjenu bebu.... moje misljenje je da je lakse sve po malo pripremati nego u zadnji cas,moja kolegica je recimo zadnja 3mj lezala u bolnici tako da su joj sve morali kupiti drugi...sada jos nisam trudna i ne planiram jos B2,ali nedavno sam kupila jedan preslatki body i carapice br. 56 jer nisam mogla odolitiuser posted image user posted image  moras misliti pozitivno i ne smijes se opterecivati glupostima.

(Odgovor članu gugi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 12:35:45   
Maya_78
ma i ja tako mislim i nasmijem se na te bapske priče...
pa nije da sam počela s 8 tjedana! već sam u 22. tjednu i nekako mi je prirodno pripremati se za to...
kada sam prvi put naručila nešto iz ino. i frendica donijela, ja stavila na kauč da iznenadim muža i toliko se razveselio i rekao: sad imam još veći osjećaj da dolazi beba... tada kad te stvari vidiš, nekako ti postane jasnije što dolazi i počneš se više veseliti...
kada  sam koma pogledam te bodije i odmah mi bude bolje user posted image

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 13:53:52   
FIONA
joj nemoj mi reči da si jedna od onih koja brine kaj drugi vele!"!"! ALOOOO...tvoje dijete, tvoja trudnoća i tvoja odluka...jedino tko se može uplest je muž i basta!!!

Poslušaj cure i uživaj...ja sam u prvom mjesecu trudnoće maštala kaj bi kupila i gdje bum stavila ali nisam jer nisam mogla zbog povračanja i komplikacija....
moj savjet ti je jedino da ne padaš na marketinške trikove i da ne kupuješ nepotrebno ili markirano skupo za tako malog bebača a ostalo...UŽIVAJ!!!

(Odgovor članu Maya_78)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 14:27:00   
maja
Uh, ja sam sve kupovala ranije. Već pola godine prije mi je sve bilo oprano i speglano. Kindić i komodu sam stavila ( da da ja sama user posted image )mjesec prije i dobro da jesam jer sam ostala u bolnici. I onda mi jedan dan dođe muž (koji inače nije praznovjeranuser posted image ) i kaže, joj, na poslu smo tak nešto pričali, pa mi kažu dečki da nije dobro stavljati stvari prije, na to sam mu rekla da mi nikada više takvo što glupo ne kaže, jer baš sa tim crnim mislima dođe do zla.

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 14:32:59   
troubled
odmahni rukom na babske priče i otjeraj sve crne misli....
ako te veseli, ako te "zove" kreni u nabavku....
i uživaj u tome user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 20:30:31   
Krky
Ja ovaj put neću morati ni u kakav šoping jer će malac naslijediti sve od trojice(bratića i braće), a što se tiče šopingiranja u trudnoći, nisam mogla odoljeti pa sam kupila par rozih stvarčića ako bude curka. Bila sam svjesna da možda neću imati kome obući i da ću bit i malo tužna ako to bude tako, al eto,nisam baš puno. Uskoro ću ipak po nekoliko stvarčica za Nou iako su mu tek 6 mjeseci postojanja i 3,5 do dolaska, no baš me briga. Ako se nešto i desi, nije to zbog šopinga "prije", a vjerujem da će bit sve ok. Sad se sjetih jedne poznanice koja s malcem nije izlazila u šetnju bez crvene trakice na ručici (mislim desnoj), da ga u šetnji neko ne urekne, ili curice s kojom sam odrastala, a kojoj je luda baka oblačila gačice naopačke (višestruko) jer to štiti od bolesti. Ma daaaj!!!

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 20:58:26   
Puli
odmahni rukom na babske priče i otjeraj sve crne misli....
ako te veseli, ako te "zove" kreni u nabavku....
i uživaj u tome



slažem se s troubleduser posted image
ja sam od prvog danauser posted image gledala i kupovala sitnice zamišljala svoju bebu u tome i uživala u šetnji i razgledanju dućana  s dječjim potrepštinama
uživaj i ti u tome
i ne osvrći se na tuđe komentare


_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Praznovjerje?!?
23.9.2008 21:35:32   
tonkica
Slažem se sa curama. Zašto čekati rođenje bebe? Kad se rodi, nećeš nikam stić. A i financijski je lakše počet ranije pa kupovat malo po malo.
Pusti bapske priče i uživaj u trudnoći, bebi i pripremama!

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Praznovjerje?!?
19.10.2008 22:01:23   
buki
ja sam u 30 tjednu i već sam skoro pa sve kupila, kolica, krevetić,stol za previjanje, bodije...ma treba misliti pozitivno

(Odgovor članu Maya_78)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Praznovjerje?!?
23.10.2008 13:43:59   
ivanaa
bolje nabavi i sredi sve kod bebac dode ionako vise neces stici

(Odgovor članu buki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Praznovjerje?!?
23.10.2008 14:34:25   
Indy
IZVORNA PORUKA: buki

ja sam u 30 tjednu i već sam skoro pa sve kupila, kolica, krevetić,stol za previjanje, bodije...ma treba misliti pozitivno

Ja sam u 37 tj i većina stvari je spremna za user posted image

(Odgovor članu buki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Praznovjerje?!?
23.10.2008 15:31:33   
Bare
... vidim da sam ja izrod ovdje, u 30. tjednu sam a još apsolutno ništa nisam kupila .... ma i inače sam takva da ništa ne radim previše unaprijed, za jedno 2-3 tjedna ću u veliki šoping i sve nabaviti tada.....user posted image ovo moje "kašnjenje" nema nikakve veze sa praznovjerjem... 

(Odgovor članu Indy)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!