|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crkvena rastava braka
17.11.2009 15:31:11   
Zimic
Sve znate -vise ,manje-rastajem se.
zanimam me da li ima netko iskustva sa crkvenom rastavom? cula sam da je to samo takva zaj...(da oprostite)


< Poruku je uredio Renata RR -- 18.11.2009 13:19:19 >


_____________________________

PRESRETNA!
Leo-18.1.2009.
4:28h
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
17.11.2009 15:33:21   
BruMa
Mislim da se to jako teško dobije-crkvena rastava.Tako da mislim da ništa od togauser posted image

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
17.11.2009 15:37:33   
lueman
dobije se ukoliko se dokaže da te je netko namjerno i smišljeno zavaraval, ako brak nije konzumiran,ako je prikrivano zdravstveno stanje itd, uglavnom vrlo dug proces..ako je druga strana ušla u brak sa skrivenim namjerama

< Poruku je uredio lueman -- 17.11.2009 15:38:03 >


_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
17.11.2009 15:41:22   
lizzy
Sve ti ovisi o tome koji je uzrok rastave braka. Znam da crkva daje (ponekad) crkveni razvod ako nemate djece ili ako  jedan od vas dvoje ne želi imati djece i ako to možete dokazati. kao što si već rekla, to ti živo user posted image

(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
17.11.2009 15:41:28   
troubled
proces jest dugotrajan i radi se o utvrđivanju valjanosti ženidbe...
dakle nema nikakve veze što se u braku događalo...gleda se samo trenutak sklapanja braka...
je li tada bilo tajni i skrivenih namjera, pršućivanja, jesu li oboje imali slobodu izbora itd...
mariachi zna više o tome user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
17.11.2009 16:46:27   
mišica 666
jedino ako si danijela martinović i marko perković ide lako.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
17.11.2009 17:08:17   
dominik
osnovu imas...samo malo dobre volje i mozes ga dobiti...posto je on presutio i muljao te i na kraju te ostavio....

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
17.11.2009 17:19:55   
Ninaa
Proces je dugotrajan ali se može dobiti. Tu kod nas u mjestu, je jedan brak crkveno razvrgnut jel su u trenutku stupanja u brak obadvoje bili ovisnici, poslije su završili u cernacolo (neznam kak se piše) i kad su se izliječili dobili su poništenje. Detalje neznam jel mi je glupo ispitivati. A i jedan moj susjed je bio u braku čak cijeli mjesec kad mu je žena zaključila da ne može bez svoje obiteelji i ostavila ga i otišla. Svećenik je rekao da pokrene crkveni razvod i da ima šanse da ga dobije. Isto detalje neznam jel mi je glupo ispitivati ionak mu je teško. trebala bi se raspitati na duhovnom stolu ili kod svog svećenika pa da te upute dalje.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
17.11.2009 17:26:40   
Bebys
to je jako jako tesko dobiti...moze samo ako ON NIJE ZELIO DJECU a vidim da imas djete. i ako ti je ZDRAVSTVENO LAGAO to su jedini uvijeti a za ostale pojedinosti pitaj svojega svecenika ili nekoga svecenika s kime si u boljim odnosima...to ti savjetujem...
inace kolegica mi je to podnela nije zelio djecu odamah ju nakon mjesec dana varao i ostavio. i vec godinama vuce sve je napravila ali jos nema rjesenja.....

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
17.11.2009 21:49:31   
evanda
Nešto sam surađivala s popovima, pa sam stekla dojam da oni to odrade samo kome hoće i ako hoće, jer je to njima veeeeelika zafrkancija i papirologija.....ugl. i za to ti treba deeeeebela "štela"da skratim to ti odrađuje tvoj župnik sve i sam samcat


< Poruku je uredio evanda -- 17.11.2009 21:50:09 >

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
18.11.2009 9:28:17   
Zimic
hvala cure na odgovorima, iskreno meni je to sve idiotaria-ako obitelj ne zivi zajedno(on je NAPUSTIO nas) a njima to nije dovoljan razlog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bolje da dalje ne razmisljam jer se samo nerviram

_____________________________

PRESRETNA!
Leo-18.1.2009.
4:28h

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
18.11.2009 9:40:23   
lueman
ne znam zašto ti je važno poništenje ,obzirom na situaciju prvo riješi pravnu stranu a onda ako budeš imala potrebe si to riješiuser posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: CRKVENA RASTAVA BRAKA
18.11.2009 11:00:30   
Zvonki
Izvoli link. Nadam se da će ti pomoći user posted image

http://medjubiskupijski-sud-zagreb.net/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=43

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Crkvena rastava braka
18.11.2009 12:49:48   
Bebys
jos jednom da napomenem crkvene rastave nepostoje postoje PROGLASENJA CRKVENOG BRAKA NISTAVIM...sto znaci ponistenje kao da i nije bio sklopljen radi se o igri rijeci. ali tako je ispravno.
uglavnom traje GODINAMA ....i uglavnom se nedobije...tek poneki par koji ima zdravstveno zatajenje prilikom ulaska u brak i ako se dokaze da bracki partner nije zelio djecu sto znaci brak u crkvi se smatra iskljuciovo sklopljen radi djece a ne vlastitog uzitka...u tom smislu nekako...
sretno svejedno ako podignes zahtjev...

< Poruku je uredio Renata RR -- 18.11.2009 13:18:58 >

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Crkvena rastava braka
22.11.2009 15:08:40   
Zimic
Pokrenut cu crkveno kad se rijesi ovaj prvo. Jer zna netko kolko kosta? cula sam da je jakoooo skup

_____________________________

PRESRETNA!
Leo-18.1.2009.
4:28h

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Crkvena rastava braka
22.11.2009 17:23:36   
mamice
znate sto mene zanima. jel se mogu oni opet vjencati u crkvi sto su dobili crkveni razvod?

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Crkvena rastava braka
22.11.2009 17:25:20   
Bebys
da mogu... bez problema...

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Crkvena rastava braka
22.11.2009 22:03:43   
troubled

IZVORNA PORUKA: Zimic

Pokrenut cu crkveno kad se rijesi ovaj prvo. Jer zna netko kolko kosta? cula sam da je jakoooo skup


prije par mjeseci je bila na tv emisija o tome...čini mi se da je "tarifa" 2000 kuna

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Crkvena rastava braka
23.11.2009 18:13:12   
FIONA
draga nažalost prema ovome kaj pišeš ti nemaš uvjete za crkveni raskid braka...imaš pet uvjeta koja crkva traži da bi se zadovoljilo i razvrgnulo takvo nešto...zraje jako dugo i odlazi se na razgovore i radionice kod njih...oboje, kako bi se dokazalo da vi stvarno niste bili za sklapanje tog braka i da se on može poništiti...obzirom da imate bebača šanse za takvo nešto ravno je nuli....koliko sam ja upućena u to....

znam kako ti je jel sam i ja rekla da se rastajem to bi mi bio teret za cijeli život...pitaj ali bojim se da od toga niš....user posted image

evo ti uvjeta!!!

evo ti mogucih razloga ponistenja:

- brak nije konzumiran
- brak djelomicno nije konzumiran [nemam pojma kaj mu to znaci, mozda ako je bracni seks jedino oralac? :D]
- iskljuceno je potomstvo
- iskljuceno je zajednistvo (npr. jedan partner kronicno vara i ne zeli prestati)
- iskljucena je nerazdvojivost (npr. je netko sklopio brak s klauzulom da se moze rastati)
- nesposobnost rasudjivanja po pitanju prava i obaveza u braku (npr. psihicka bolest)
- nesposobnost preuzimanja bracnih prava i obaveza na sebe (npr. psihicka nezrelost, teski poremecaj osobnosti)
- namjerna prevara od strane partnera po pitanju njegovih osobina
- sklapanje braka pod nekim uvjetom
- sklapanje braka pod prisilom

Prepisano sa sluzbene stranice biskupije.

koliko s sječam pet uvjeta mora biti zadovoljeno ili možda tri...da me ubiješ nemrem se sjetiti!!!
user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio FIONA -- 23.11.2009 18:16:20 >


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Crkvena rastava braka
23.11.2009 22:08:04   
Zimic
a znam da nema sanse al cu probat...

_____________________________

PRESRETNA!
Leo-18.1.2009.
4:28h

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Crkvena rastava braka
23.11.2009 22:09:19   
xxl
Samo ti probaj kad je dobila Danijela i Thompson imaš i ti šanse.

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Crkvena rastava braka
24.11.2009 11:58:04   
lueman
je tomson je sagradil crkvu pa je dobil poništenje.skupo ga je došlouser posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Crkvena rastava braka
25.11.2009 16:43:16   
Zimic
user posted image user posted image

_____________________________

PRESRETNA!
Leo-18.1.2009.
4:28h

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Crkvena rastava braka
8.1.2010 14:16:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: FIONA


- brak nije konzumiran
- brak djelomicno nije konzumiran [nemam pojma kaj mu to znaci, mozda ako je bracni seks jedino oralac? :D]
- iskljuceno je potomstvo
- iskljuceno je zajednistvo (npr. jedan partner kronicno vara i ne zeli prestati)
- iskljucena je nerazdvojivost (npr. je netko sklopio brak s klauzulom da se moze rastati)
- nesposobnost rasudjivanja po pitanju prava i obaveza u braku (npr. psihicka bolest)
- nesposobnost preuzimanja bracnih prava i obaveza na sebe (npr. psihicka nezrelost, teski poremecaj osobnosti)
- namjerna prevara od strane partnera po pitanju njegovih osobina
- sklapanje braka pod nekim uvjetom
- sklapanje braka pod prisilom

Prepisano sa sluzbene stranice biskupije.

koliko s sječam pet uvjeta mora biti zadovoljeno ili možda tri...da me ubiješ nemrem se sjetiti!!!
user posted image user posted image user posted image



Sorry, tek sad ovo vidim pa odgovaram odmah!



Zimić, ovo što sam podebljala, moglo bi se uzeti u obzir kod tebe. Odi u Siget u franjevačku crkvu Sv. Križa i traži p. Smiljana Kožula. Ispričaj mu sve kak je bilo. Reci mu da se ti nikad ne bi udala za svog exm da si znala da on mulja s drogom. Da je to isplivalo tek kasnije i da to nije brak koji si ti započela. To povlači za sobom i njegovu nesposobnost za trajne obaveze koje sa sobom nosi brak i obitelj, a time nosi i isključenje doživotnosti braka. Ako to dobro sklepate, moežš uspjeti. Ali nemoj sama. P. Smiljan je sudac na prvostupanjskom sudu. Ako ti stvar prođe kod njega, proći će i na drugostupanjskom.
Oni, de facto, samo potvrđuju što su prethodni rekli.

Glede Tompsona - on nije imao nikakve privilegije, čekao je koliko i mi. Mm je predao 2000. godine a poništenje dobio 2006. Isti dan kad i Tompson. Predmeti bi stajali još ohoho, da nije Papa Benđo poćero administratore da obrišu prašinu sa tko zna koliko tona spisa koji su čekali novog suca...
s obzirom da je Hrvatskoj kronični manjak svećenika, tako je i manjak onih koji bi doktorirali pravo i bavili se samo tim, crkvenim sudom. Svi imaju i još neku obavezu, jer ih jednostavno - nema.
To je možda poticaj da malo manje po njima pljujete. user posted image



(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Crkvena rastava braka
28.1.2010 22:00:09   
Zimic
nam od te crkvene rastave nista na zalost...a kaj sad! probala jesam,necu odustati ali sad nema snage za borbu na tom podrucju

_____________________________

PRESRETNA!
Leo-18.1.2009.
4:28h

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!