|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   POMOĆ - roditeljski dopust i posao sa strane
4.3.2010 23:11:14   
pula25
Molim vas informacije ako netko zna
Uskoro mi završava porodiljni i imam pravo na onih još 6 mjeseci roditeljskog dopusta koje bi rado iskoristila ali imam nekoliko pitanja. U firmi u kojoj sam zaposlena, prijavljena sam fiktivno da bi imala pravo na porodiljni jer sam u staroj dobila otkaz malo prije trudnoće, pa je to bilo jedino riješenje da mi ostane naknada u visini plaće. Sad mi se nudi da radim dodatni posao u firmi gdje radi mm. Veći dio posla bi on odrađivao ali bi se trebalo voditi na mene jer je tako zarada veća. Sad mene zanima dali ja mogu dok sam na roditeljskom dopustu raditi na ugovor o djelu ili neki drugi legalan način jer 2600 kn nikako ne pokriva troškove.
I još me zanima zna li netko zašto u tom formularu koji se ispunjava nakon porodiljnog piše "zahtjev za nadoknadu plaće"?, kad u stvarnosti isplačuju malo više od državnog minimalca?
user posted image

< Poruku je uredio pula25 -- 4.3.2010 23:12:42 >


_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: POMOĆ - roditeljski dopust i posao sa strane
4.3.2010 23:13:41   
dominik
mislim da to nije moguce ali najbolje ti je nazvati i pitati tamo

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: POMOĆ - roditeljski dopust i posao sa strane
4.3.2010 23:15:23   
zaba
iskreno,ja se više ne sjećam što piše u tim papirima,ali je definitivno najbolje otići i pitati

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: POMOĆ - roditeljski dopust i posao sa strane
4.3.2010 23:20:05   
pula25
Znam da ću na kraju to morati napraviti, ali vi ste mi ipak bolje i dražeuser posted image nego one tete tamo kojima je načešće pun k... svega pa kad ih nešto pitaš najčešće ne dobiješ pravi odgovor. Već su me 2 puta zaj...frknule pa sam u zadnji čas saznala i ispravila

_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: POMOĆ - roditeljski dopust i posao sa strane
4.3.2010 23:20:22   
e_l_p_i
IZVORNA PORUKA: pula25

Sad mene zanima dali ja mogu dok sam na roditeljskom dopustu raditi na ugovor o djelu ili neki drugi legalan način jer 2600 kn nikako ne pokriva troškove.


Ne možeš. I ja to već pitala tj. ja sam pitala za autorski ugovor (ista pašta kao i ugovor o djelu, ali drugo pakovanje user posted image ) No, neće ti biti na odmet ako pitaš. Možda naletiš na neku pristojniju žensku koja ti bolje objasni nego meni user posted image

P.. To isto mi je potvrdila i pravnica firme za koju radim - ne može se ništa (legalno user posted image )  dok sam na roditeljskom dopustu.


< Poruku je uredio e_l_p_i -- 4.3.2010 23:21:55 >

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: POMOĆ - roditeljski dopust i posao sa strane
4.3.2010 23:23:46   
novamama
IZVORNA PORUKA: pula25

Sad mene zanima dali ja mogu dok sam na roditeljskom dopustu raditi na ugovor o djelu ili neki drugi legalan način jer 2600 kn nikako ne pokriva troškove.
I još me zanima zna li netko zašto u tom formularu koji se ispunjava nakon porodiljnog piše "zahtjev za nadoknadu plaće"?, kad u stvarnosti isplačuju malo više od državnog minimalca?
user posted image


za ovaj prvi dio - ne možeš...ali taj drugi dio porodiljnog možeš koristiti kad želiš...to bi u biti izgledalo ovako: zaposliš se kod tm pa koristiš porodiljni kako želiš, po jedan mjesec, sve odjednom ili po tri mjeseca ili kako već...uglavnom, ne možeš i ovce i novce (mislim, neš ti novaca, al ajde...)....znam da kad je mirovina, ima neka polulegalna caka sa ugovorom o djelu, ali ovo je ipak malo drugačije - oni vide da si zaposlena...
meni osobno je najgore u tome što se uvijek kasni mjesec dana, i zato se još nisam oporavila od prvog porodiljnog, a sad sa evo krenula na drugi i tko zna kad ću vidjet plaću....

što se drugog pitanja tiče: user posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu pula25)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: POMOĆ - roditeljski dopust i posao sa strane
4.3.2010 23:25:57   
dominik
znam da kad je mirovina, ima neka polulegalna caka sa ugovorom o djelu,

ali ako ti prelazi odredjenu svotu novaca zamrzavaju ti mirovinu

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: POMOĆ - roditeljski dopust i posao sa strane
4.3.2010 23:57:32   
novamama
IZVORNA PORUKA: dominik

znam da kad je mirovina, ima neka polulegalna caka sa ugovorom o djelu,

ali ako ti prelazi odredjenu svotu novaca zamrzavaju ti mirovinu



ma ima neka caka, polulegalna - provjereno i isprobano, ali ne kužim ti ja touser posted image ...

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisani korisnik]
5.3.2010 7:02:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu novamama)
  Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Ime za sina
L.P.

Jeli vam lijepo ime Ivan?

Da (66%)

Ne (34%)


Broj svih glasova: 121

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!