|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:15:34   
anaxx
Evo cure kao što i naslov kaže ja sam 34+4 tjedna trudna, dakle u 35 tjednu i jućer sam bila na pregledu... dr. kaže sve ok. još je unutarnje ušće zatvoreno, posteljica super, vode ima dovoljno, beba se miće... sve ok.
uzela je i mjere i sve lijepo zapisala... e sad sve sam ja jućer lijepo vidjela i bila sretna što je sve ok i što se sve polako bliži kraju i uskoro će naša mrvica biti s nama, ali me danas počelo nešto kopkati...
dakle mjere trbuha i bedrene kosti bebe odgovaraju 35 tjednu, a mjera glavice odgovara 36 tjednu, znam da se to na ultrazvuku može vrlo lako fulati za milimetar pa da već računa drugačije mjere, ali šta mogu kad me počelo mučiti zašto je glavica veća, pa se vraćam u doba kad sam odbila amniocentezu, pa misli počnu kretati u krivom smjeru ... što ako s bebom nešto nije ok, ako je neka... ne mogu ni izgovoriti...
ah, ta trudnička razmišljanja!!!!
šta mislite? može li to biti znak nečeg ili se bez veze brinem? dajte me malo dignite.... 

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)
Neposredna veza do poruke: 1
   [Obrisani korisnik]
24.2.2010 11:19:16   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu anaxx)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:19:36   
ejmama
Mislim da nemaš razlog za brigu, puno njih je dobilo jedne mjere preko UZv, a u stvarnosti je bilo nešto drugo. Mislim da je tvoj bebač savim zdrav, a mi nebi bile mame kad nebi stalno oko nečeg mislile. Uživaj još malo i spremaj stvari.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:22:49   
marija0
ma daj šta ti je??????? tako je meni moj dok reka da mi je beba premala da moram mirovat a ono karlo ima 51cm i 3650g a ja se udebljala ko prasica ta zadnja 2 tjedna.. uživaj još ovo malo vremena i izbij loše misli iz glave, user posted image te treba vedru i veselu... sretno!!!user posted image user posted image

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:25:16   
anaxx
uh cure, ma znam da se ne treba brinuti, na kraju što će biti biti će, ali da, mi smo sve na prvom mjestu mame koje brinu...
svejedno hvala na odgovorima, uvijek je lijepo čuti savijet prijatelja!user posted image

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:25:44   
pikachu
IZVORNA PORUKA: ejmama

Mislim da nemaš razlog za brigu, puno njih je dobilo jedne mjere preko UZv, a u stvarnosti je bilo nešto drugo. Mislim da je tvoj bebač savim zdrav, a mi nebi bile mame kad nebi stalno oko nečeg mislile. Uživaj još malo i spremaj stvari.



Slažem se...user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:29:48   
novamama
stvarno nema mjesta panici...na uzv se ionako u mm ne može točno izmjeriti ni glavica i b kost...a i da može, glavica nije mjerodavna, ima ih svakakvih, velikih i malih :-) tako je meni dr. rekao...
ma sve ti to znaš...

oliveru je uvijek b kost bila 'manja', glavica kako kada....

s tvojom bebom je sve super, kako je i doktorica rekla, uživajte...

kako si inače, jel ti teško? koliko si kila dobila?

ja za 2 dana ulazim u 35 tjedan - sva sam si troma, još nigdje ne šetam kako stalno pada kiša, uopće nemam kondicije...a panika od poroda mi je bogme još aktualna...

piši kako siuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:32:44   
mariola
IZVORNA PORUKA: pikachu

IZVORNA PORUKA: ejmama

Mislim da nemaš razlog za brigu, puno njih je dobilo jedne mjere preko UZv, a u stvarnosti je bilo nešto drugo. Mislim da je tvoj bebač savim zdrav, a mi nebi bile mame kad nebi stalno oko nečeg mislile. Uživaj još malo i spremaj stvari.



Slažem se...user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:32:46   
happy future mum
to ti nema veze, jer ti ne znaš točno kada si zatrudnjela, a aparat ti to procjeni otprilike, meni je termin 8.4 a aparat mi izbacuje prema bedrenoj 6.4. a prema glavici 26.4. tako da ti to nema veze, da ti nešto nije ok, rekli bi ti jer se stvarno danas sve nepravilnosti vide na ultrazvuku a pogotovo u zadnjem tromjesečju kada je beba razvijena.

_____________________________

11.4. 2010, voli mama svoga malenog anđela najviše
24.6.2011., dolazi nam braco

(Odgovor članu marija0)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:33:04   
ZVRK

IZVORNA PORUKA: anaxx

šta mislite? može li to biti znak nečeg ili se bez veze brinem?

BEZVEZE SE BRINEŠ
bude bebolina ok.moj je imao sitnu glavicu(34)a dugo tijelo,a i danas mu je gornji dio tjela veći od donjega.
uz rekao da nije ok jer u 38tjednu jedva uhvati 2500gr a on 7danas poslije imao 3180 tako da uz nije 100%točan

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:45:53   
anaxx
hvala svima, evo više se neću brinuti... ma zato i postoji RR da nas ohrabri kad malo padnemo, hvala user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: novamama

stvarno nema mjesta panici...na uzv se ionako u mm ne može točno izmjeriti ni glavica i b kost...a i da može, glavica nije mjerodavna, ima ih svakakvih, velikih i malih :-) tako je meni dr. rekao...
ma sve ti to znaš...

oliveru je uvijek b kost bila 'manja', glavica kako kada....

s tvojom bebom je sve super, kako je i doktorica rekla, uživajte...

kako si inače, jel ti teško? koliko si kila dobila?

ja za 2 dana ulazim u 35 tjedan - sva sam si troma, još nigdje ne šetam kako stalno pada kiša, uopće nemam kondicije...a panika od poroda mi je bogme još aktualna...

piši kako siuser posted image


novamama, vidim da je moj termin 5 dana prije tebe, i ja sam si već prilično teška, dobila sam 12 kg, nije strašno, ali se osjeti, osim toga sve mi je u trbuhu pa mi je ravnoteža skroz poremečena, a tu je i ovaj moj mišić od 3 i pol godine koji treba mamu spremnu za svakakve aktivnosti i to postaje prilično teško, ali eto trudim se hvatati korak...
još sam upisala i neki seminar vezano za posao pa sad učim (ne baš trenutnouser posted image ) i u petak idem na ispit... držite mi fige, prilično je važno i dosta teško, tako da imam malo vremena za odmor, ali od sljedečeg tjedna stvarno usporavam, samo slažem robicu, pripremam torbu za rodilište i igram se...user posted image user posted image user posted image
kako si ti?kile?



_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 11:49:04   
Tsmee
Meni su mjere s mišicom bile različite otprilike 2,5 tjedna. Ne sjećam se točno što je bilo, ali mislim da je glavica bila velika i opseg abdomena, a bedrena kost kratka. Ali doktor je rekao da je dve OK i tako je i bilo. Evo nje sad duuugačka, duuugačka male glavice, pa tko bi znao user posted image

E, da, i sa 39 tjedana su je procijenili na 4.200, a tjedan dana kasnije rodila se sa 3.700g

Ne brini, uživaj u zadnjim tjednima... Uskoro ćeš vidjeti svoju user posted image

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 12:03:00   
gljiva
Mom D je glavica bila na skoro svakom ultrazvuku veća. Kad sam išla u ZG kod privatnika on je rekao da je sve u redu. Onda mi je doktor u bolnici rekao da mogu biti odstupanja jer zavisi kako se mjeri po vanjskom ili unutarnjem rubu tako nešto... uglavnom pred kraj trudnoće su bila odstupanja još veća, što je naravno meni bio šok... prvo pitanje kad  sam rodila bilo je jel moje dijete ima veliku glavo na što su me svi čudno pogledali... imao je najljepšu malu glavicu i bio je sve ok.
I ostale mjere su mi  na ultrazvuku imale odstupanja do desetak dana.

Ne brini se, bit će to sve ok..a i bebica samo što nije stiglauser posted image

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 12:35:56   
m600
anaxx zar već 35???????user posted image user posted image user posted image user posted image
nemoj se brinuti i meni sugovorili da mi je mala premala i da ima zastoj u razvoju...čak sam i u bolnici bila par dana a rođena je 3180g i 52cm... dan prije poroda su izračunali da mala ima 3322,a tjedan dana prije 2680...nisu ti točne te uzv mjere...bebica je sigurno superuser posted image
uživaj još malo i stiže mali mišić


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 12:42:15   
Bebys
ne brini...user posted image

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 13:57:42   
natalijax
bit ce sve ok,uživaj i sretno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 14:02:46   
pepeljuga
ma bit ce to sve super.....uzivajuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 14:26:40   
zaba
opusti se i uživaj user posted image

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: 35 tjedan trudnoće
24.2.2010 14:26:59   
ninolina
opusti se i uživaj

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu zaba)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: 35 tjedan trudnoće
25.2.2010 13:53:21   
novamama

IZVORNA PORUKA: anaxx
novamama, vidim da je moj termin 5 dana prije tebe, i ja sam si već prilično teška, dobila sam 12 kg, nije strašno, ali se osjeti, osim toga sve mi je u trbuhu pa mi je ravnoteža skroz poremečena, a tu je i ovaj moj mišić od 3 i pol godine koji treba mamu spremnu za svakakve aktivnosti i to postaje prilično teško, ali eto trudim se hvatati korak...
još sam upisala i neki seminar vezano za posao pa sad učim (ne baš trenutnouser posted image ) i u petak idem na ispit... držite mi fige, prilično je važno i dosta teško, tako da imam malo vremena za odmor, ali od sljedečeg tjedna stvarno usporavam, samo slažem robicu, pripremam torbu za rodilište i igram se...user posted image user posted image user posted image
kako si ti?kile?



ejjjjuser posted image

najteže mi je što sam polupokretna. u prvoj trudnoći sam samo plivala, šetala, odmarala, spavala - sve što sada ne mogu, kad on ima tek 17 mjeseci (evo jučer je napunio)...
još ove kiše - nigdje nisam išla vani, mislim u šetnje, samo iz auta u kuću i obrnuto - sad čim krenem u đir, ko da me neko raštelao, prepone me bole, zdjelica...ma bezveze...sa kilama se mučim, dobila sam 15 i to mi je najveći bed jer ustvari puno pazim...onda dva dana ne pazim i kile odmah gore...uglavnom, taman sam pojela malo nutele s kruhom - danas je onaj drugi danuser posted image

u prvoj sam isto dobila 15 kila...ma vdiejt ćemo što će do kraja biti...meni trbuh nije velik, dapače, majušan je kao i sa oliverom...meni sve ide u noge i pozadinuuser posted image ...dosta mi je ove težine, nakon poroda se rješavam kila jer ne mogu maknut...

eto, piši koje su ti još tegobe...žgaravica? meni nije problem, jedino kad jedem fažol...a to je rijetko....

piši pišiuser posted image


_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: 35 tjedan trudnoće
26.2.2010 11:03:34   
anaxx
IZVORNA PORUKA: novamama


IZVORNA PORUKA: anaxx
novamama, vidim da je moj termin 5 dana prije tebe, i ja sam si već prilično teška, dobila sam 12 kg, nije strašno, ali se osjeti, osim toga sve mi je u trbuhu pa mi je ravnoteža skroz poremečena, a tu je i ovaj moj mišić od 3 i pol godine koji treba mamu spremnu za svakakve aktivnosti i to postaje prilično teško, ali eto trudim se hvatati korak...
još sam upisala i neki seminar vezano za posao pa sad učim (ne baš trenutnouser posted image ) i u petak idem na ispit... držite mi fige, prilično je važno i dosta teško, tako da imam malo vremena za odmor, ali od sljedečeg tjedna stvarno usporavam, samo slažem robicu, pripremam torbu za rodilište i igram se...user posted image user posted image user posted image
kako si ti?kile?



ejjjjuser posted image

najteže mi je što sam polupokretna. u prvoj trudnoći sam samo plivala, šetala, odmarala, spavala - sve što sada ne mogu, kad on ima tek 17 mjeseci (evo jučer je napunio)...
još ove kiše - nigdje nisam išla vani, mislim u šetnje, samo iz auta u kuću i obrnuto - sad čim krenem u đir, ko da me neko raštelao, prepone me bole, zdjelica...ma bezveze...sa kilama se mučim, dobila sam 15 i to mi je najveći bed jer ustvari puno pazim...onda dva dana ne pazim i kile odmah gore...uglavnom, taman sam pojela malo nutele s kruhom - danas je onaj drugi danuser posted image

u prvoj sam isto dobila 15 kila...ma vdiejt ćemo što će do kraja biti...meni trbuh nije velik, dapače, majušan je kao i sa oliverom...meni sve ide u noge i pozadinuuser posted image ...dosta mi je ove težine, nakon poroda se rješavam kila jer ne mogu maknut...

eto, piši koje su ti još tegobe...žgaravica? meni nije problem, jedino kad jedem fažol...a to je rijetko....

piši pišiuser posted image




ma nemam ni ja nekih posebnih problema osim što mi je sve što radim pet puta teže, umaram se i kao što kažeš i ti teška sam si (iako ja ne pazim baš previše koliko jedem, stalno nešto grickamuser posted image ) i ne mogu se toliko igrati sa svojim malcem koji je stalno u akciji pa mi je i to bed, ali šta sad izdržati ćemo još mjesec dana...
da i mene boli zdjelica i prepone i sve kosti, kao i ti i ja sam prošlu trudnoću bila aktivnija... ali zato ćemo ovaj put moći brzo u prve proljetne šetnje user posted image
ajde drži se ...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: 35 tjedan trudnoće
26.2.2010 11:19:13   
adryosijek
ja sam u 33 tjednu tako da sve dok beba dise i kuca srce drugo te netreba zabrinjavat samo uzivaj jos malo u trudnoci jel to je nesto najlijepse u zeninu zivotuuser posted image user posted image moja beba je isto bucmasta kako bi doktor reko napredna  2kile i 400 gr  sa 32 tjedna znaci mala moja je dobila 700 grama u 2 tjedna malo previse ali nemoze se tu nista samo neka je zivo i zdravo pa makar bila i 5 kila prezivit cemo nadam seuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: 35 tjedan trudnoće
26.2.2010 11:20:23   
tikica_69
anaxx, ne mogu vjerovati da si ti vec skoro na kraju trudnoce....vrijeme stvarno leti user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: 35 tjedan trudnoće
26.2.2010 11:21:20   
ninolina
anaxx, ne mogu vjerovati da si ti vec skoro na kraju trudnoce....vrijeme stvarno leti user posted image

bogme vrijeme  leti
tak se budemo i tebi čudili tikiceuser posted image



_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: 35 tjedan trudnoće
26.2.2010 11:39:46   
komarac1
IZVORNA PORUKA: anaxx

šta mislite? može li to biti znak nečeg ili se bez veze brinem?

kod nas te mjere skoro nikad nisu sve odgovarale za isti tjedan! jedna bi čak bila za tjedan ispred druga za tjedan iza! na kraju je sve ok! nema razloga za brigu!

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!