|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sisanje palca
27.9.2008 15:14:14   
tonkica
Moja princeza ima najnoviju foru: sisa palac par zadnjih dana. user posted image  Dudu više neće, al zato prst sisa kad god ima priliku. Frendica mi je rekla da joj to ne dam, jer će joj se palac deformirat. Pa ja pitam vas jesu li vaše beboline radile isto i jel bilo ikakvih nuspojava?
Moj je nećak isto siso palac, pa nije imao nikakvih deformacija. Nema niti probleme sa zubima zbog toga, sve dobro prošlo.
Da ne pričam o tome kak mi je medena dok si sisa prstić! Lijevi palac u ustima, sisa ga, a ostale prstiće rasporedi po cijelom licu. Medena skroz! I kak ju uostalom spriječit, kad joj se to baš sviđa?

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 15:21:08   
tiha
moja sestricna je do 15 godina sisala palac strasno...nesvjesno! i moja je imala kratku fazu palca to oni tako sisaju bez nekog razloga a nemora bit da ce ga bas sisati....mozda je samo faza. meni su i denissa i mia mozda po nekih tjedan-dva sisale palac nije to nista strasnouser posted image

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 15:22:35   
cokolada
Moj misek ti je sa dva mjeseca poceo sisati lijevi palac, malo po malo a onda konstantno. Po noci je znao tako sisati da nas je znao probuditi. Kasnije mu je palac znao biti tako crven, kozica mu se gulila, nokta nije imao jer se rastopio od sisanja i deformirao.
Sa godinu dana je imao malu nezgodu i lijevu rukicu su mu zamotali, on je bio u komi, grizao je te forbante i skidao da bi dosao do palca, ali vise mu to nije bilo to i odviknuo se.
Ne znam da li postoji nacin da je sprijecis jer meni su to isto govorili kao i tebi, gurala sam mu dudu ali on nije htio, pljunuo bi je i sisao palac.
Pokusaj joj ne dozvoliti sisanje palca jer iz mog iskustva bolja je duda i manje se vezu na dudu nego na palac, djeca koja sisaju palac izgledaju kao da su u transu od uzitka kada to rade, u pocetku je to slatko ali poslije ada vidis kakv im je palac, to boli.

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 15:23:53   
tonkica
Nju je to ulovilo zadnjih par dana. Sinoć kad smo se vračale iz Gorice je u autu tak zaspala. user posted image
Nečak je siso svoj palac do 3 godine čini mi se. Onda su mu noktič počeli mazat nečim gorkim, pa mu nije više bio fin. I ovisnost prošla. Možda je to i u familiji neki gušt, i teta mi je sisala prst ko klinka.

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 15:26:06   
tiha
hehe dobar gust! e da moja sestricn ai dan danas ima taj prst vidljivo tanji jer se nije mogao razvijati kad joj je stalno visio u ustima

_____________________________

``````sitna i dinamitna :) :)´´´´´´

Denissa 19.06.2004.
Mia 09.11.2007.

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 15:57:12   
troubled
tonkice, mislim da nemaš razloga za zabrinutost....
istina je da neki pretjeraju...tiha, kao tvoja sestrična....ali to su ipak iznimke....
roditelji su ti koji trebaju povući granicu i reći kad je dosta, a načina, tamo gdje je volje, uvijek ima...
jednako tako, može se vidjeti i pokoje petogodišnje dijete s varalicom....
postoje i djeca koja piju čokolino na bocu a već idu u školu.....
jesu li djeca kriva?
je li kriva varalica?
čokolino?

bebama treba utjeha....
naravno da ne mogu cijelo vrijeme biti na majčinim prsima...
neki za utjehu zgrabe neku krpicu i vuku je stalno sa sobom....
neki se naviknu na varalicu...
vjerojatno ima još načina kojih se bebe radi utjehe domisle....
ali činjenica je da je palac uvijek s njima....
uvijek nadohvat kad im zatreba...
a s vremenom, kako raste, potreba za instant utjehom bit će manja....jer će spoznati da je mama (i tata) uvijek tu kad zatreba...i da nema razloga za zabrinutost i strah....
tada će se sama od sebe okretati drugim stvarima, kako bude otkrivala svijet... i palac (ili neki drugi oblik utjehe) joj više neće biti tako potreban....

ekstrema uvijek ima...ali mislim da ih se ne treba slijepo držati ni strašiti...ne treba od njih raditi pravila....

p.s. nabaci, bez straha,  koju slatku sličicu princeze koja sisa palac user posted image

(Odgovor članu tiha)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 17:37:17   
božica
tonkica bokuser posted image
mislim da netrebaš brinut preveć
moja leonica je u tom periodu stavljala palac u usta(uh što je slatka bila)više ga ne stavlja--oni sa oko 2,5 3 mj otkriju rućice pa im služe kao igraćka
slažem se sa troubleduser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 17:44:03   
tonkica
IZVORNA PORUKA: troubled

p.s. nabaci, bez straha,  koju slatku sličicu princeze koja sisa palac user posted image



Jučer sam ju slikala prije nego sam ju izvadila iz auto sjedalice, ali je slika mutna, ne kuži se niš. I dok sam dodala mm-u fotić da ju slika, malecka je maknula ručicu. Tak da trebam čekat novu priliku. Čim ju ulovim na djelu, stavim svakako! user posted image

_____________________________

Mia 13.07.2008
Blaž: cca 18.12.2010

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 20:55:24   
evanda
ja sam sisala palac do 1. razreda....iz iskustva kažem ti da ne braniš, jer što su meni više branili, ja sam žustrije sisala....prestala sam tek kad mi je mama rekla " ajd pokušaj samo dva dana ne sisati, samo pokušaj, pa nastavi ako  hoćeš"

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 21:08:23   
koka
Moja Mila isto tako ima dudu pa ju izbaci i stavi palacuser posted image , a neki dan je oba palca stavila i siše mala. Ne mislim joj na silu micati jer znam da je faza. Ako ne stalno bi visila na sisi user posted image

(Odgovor članu evanda)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 21:30:30   
njanja
IZVORNA PORUKA: troubled

postoje i djeca koja piju čokolino na bocu a već idu u školu.....
ja sam bila jedna od njih.....sakrivala sam se u kupaoni da mi prijateljica koja je dolazila po mene u školu to ne vidi.....kada mi je mama uzela bocu i dala šalicu, prestala sam piti mlijeko....dan danas se silim da bi pila kakao(jer je to osim kave jedini način na koji unosim mlijeko u sebe.....)

bebama treba utjeha....
naravno da ne mogu cijelo vrijeme biti na majčinim prsima...

baš sam pitala pedijatricu da Jan gura rukice u usta i rekla mi je isto to..da im je to utjeha koja im je uvijek dostupna, ne moraju ju tražiti i plakati kao što moraju za dudom i cicom.... Pusti Tonkice babske priče....nek se Mia tiješi i zabavlja....A ako to bude radila i sa 4, 5, 6..godina, smisliti ćeš način da prestane....


< Poruku je uredio njanja -- 27.9.2008 21:32:04 >


_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sisanje palca
27.9.2008 21:33:42   
lelo
I ja sam dugo sisala palac pa mi ništa nije.user posted image Leon je imao fazu palca ali sada mu je draža duda.Sve ovisi od djeteta do djeteta.Proči će je to.user posted image

_____________________________

Leon 19.04.2007

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sisanje palca
29.9.2008 16:43:04   
Dajana
Moje dvoje djece je sisalo palac, počeli su sa 2-3 mjeseca i zbilja su ga jako puno i često sisali sve do jednu godinu pred školu. Tada smo kupili onu gorku tekućinu za mazanje palca i postepeno su se odvikli jer je to zbilja bila ovisnost. Palčevi su bili tanji i isisaniji. Sad imaju 13 i 11  godina i oboje moraju nositi aparatiće za zube jer im je gornja čeljust izbačena prema van od palca, ali to vidi samo zubar.
Ja im nisam branila jer su mi bili preslatki. A najstariji sin je dudao anatomsku dudu i ima pravilnu čeljust  i zube.
E sad da li  to sve skupa ima veze sa sisanjem palca ili dude, ne znam, ali vjerojatno ima.

(Odgovor članu lelo)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sisanje palca
29.9.2008 19:26:49   
PRINCEZINA MAMA
Draga tonkica, bez panike nije to faza user posted image
moja Petra je počela sisati palac sa neka 4,5 mjeseca i od onda ga ne vadi, a sada će četiri . I dan danas mi je slatka kada ga sisa i vuče kao da u njemu nešto ima. Nadam se da će se do škole odviknuti, jer sisa desni, ili će pisati lijevom rukom user posted image  ali u razgovoru sa zubaricom dobila sam informaciju da to i nije strašno, ukoliko ga naravno nema baš stalno u ustima, i da su deformacije ustiju, desnih i zubiča genetske te da i ne ovise toliko o prstiču . Naravno bilo bi najbolje bez dude ili palca, ali šta je tu je .... Petra nije imala dvije godine kada joj je tata jednom prilikom stavio biber na palac, a ona mjega u usta, malo se namrštila, obrisala ga u majcu i nazad u usta...user posted image user posted image user posted image  i šta da čovjek kaže na to, i to je dio njihovog šarma !!!

(Odgovor članu tonkica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sisanje palca
29.9.2008 21:44:49   
njanja
IZVORNA PORUKA: PRINCEZINA MAMA

Petra nije imala dvije godine kada joj je tata jednom prilikom stavio biber na palac, a ona mjega u usta, malo se namrštila, obrisala ga u majcu i nazad u usta...
 LEGENDA!!! user posted image

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu PRINCEZINA MAMA)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!