|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trebam vašu pomoć
20.1.2010 19:01:41   
Joanna
Bok!

Danas smo bile na Rebru kod gastroenterologice na kontroli. Malena mi otpočetka puno bljucka i povraća pa hodamo s njom na Rebro. Promijenile smo dosta hrane, bebimil, hipp, novalac AC i sad je na novalacu AR1 al joj nije puno bolje.

Sad ima 5 mjeseci i tjedan dana i ima 8700g (rođena s 3410g)  i 68cm (rođena s 50cm). Dobila je jako puno kila. Već dva mjeseca jede istu količinu hrane, 5 obroka po 170ml mlijeka. Po meni nije puno jer po tablici na hrani trebala bi već jesti 210ml. Ona i dalje puno bljucka a i često povrati u mlazu tako da nam i nije jasno kako tako puno dobiva na težini.

Sad nas je poslala na testiranje da nije alergična na kravlje mlijeko(RAST NA KRAVLJE MLIJEKOuser posted image , tak piše na povijesti bolesti) i na kontrolu šećera.
Preporučila je Srebrnjak jer se u Klaićevoj bolnici dugo čeka.

Zanima me više toga.
Kolike su bile vaše bebe s nekih 5 mjeseci?
Vidim da imate djecu koja su alergična na mlijeko, kako ste to otkrile? U koju ste bolnicu išle? Dal se naručuje i dal se dugo čeka?
Napišite mi sve čega se sjetite.

Malo je dugačka tema al skratila sam koliko sam mogla. Oprostite!user posted image

Hvala!





_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 19:07:52   
Ruža
Moj je rođen sa 3370 i 50cm, sa 5 mj. imao je 8800 i 67cm, što je 90ctl za težinu, ali je bio dojena beba.
Ja se za težinu nebi toliko brinula jer poslje se oni izvuku.
Znam da su neke cure pričale o bljuckanju i povraćanju, ali od kud alergija na kravlje mlijeko ako je na adaptiranom?user posted image
Držimo fige da bude sve o.k.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 19:13:12   
Joanna
Mislim da i u adaptiranom mlijeku ima tragova kravljeg mlijeka. Tako nešto! Znači tu su negdje sa težinom i dužinom. Hvala ti Ružo na brzom odgovoru! user posted image   Mislim da je meni za težinu napisala 95 a za dužinu 90-95ctl.

_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisani korisnik]
20.1.2010 19:15:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 19:16:18   
FIONA
hahahhahah i ti imaš zver!!!...beba ti nije velika...takva je bila i moja a rodula se manja i krača...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 19:24:14   
Joanna
Cvrčak ne znam zašto je sad pomislila na alergiju al napravit ću i to testiranje. Kamo ste vi išle?

Da, Fiona i ja imam zvijer, tak ju baš zovemo ZVIJER a i lav je po horoskopu! user posted image

Kad ju netko vidi ne vjeruje da ima 5 mjeseci. Kad gledam djecu od svojih prijateljica zbilja je velika razlika, oni maleni a moja bumbar. user posted image

_____________________________

Mamine princeze
11.08.2009. Nina
26.01.2012. Laura

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 19:24:33   
pikachu
Nismo još ovaj mjesec bili na mjerenju kod pedijatrice jer nismo stigli, ali sam je ja onako odokativno vagala skupa sa sobom na kućnoj vagi i ima oko 8300g, a za dužinu ne znam, mislim da je tu negdje isto... Jedino što je moja isključivo dojena... Imamo 5 mjeseci i 10 dana...user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 19:24:43   
zozo1
Moj malac sa 5 mj imao 6800 g, dug 68 cm. Rodio se ranije i bio težak 2670 g, 48 cm. Bebe različito dobivaju, neke više neke manje.
Ako je alergična na kravlje mlijeko, imaš i adaptiranog kozjeg mlijeka, doktorica će te sigurno uputiiti.

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 20:29:11   
BUMBIKA
I meni je čudno od kuda alergija na kravlje mlijeko ako je aduser posted image
Mi smo isto imali problema dok je bio na ad je dosta bljuckao i kad smo bili prešli na kravlje mlijeko nije više ni jednom bio bljucnio..


_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 20:41:55   
plavka
Moja žaba je alergična na kravlje mlijeko i pije alfare koju joj je prepisala gastroentrologica iz Vinogradske, tamo se naručuje ( osobno mislim da je dr.super).... Nas su primili prvi puta za dva dana zato što smo imali oko cca 1,5 mj.  Nije imala vanjskih pokazatelja, isto je odreagirala na dojenačku formulu te nije napredovala na težini te su joj rasli eozinofili u krvi... Rođena je sa 2900 i 49 cm. i trebalo nam je da dobijemo na težini, sa 5,5 mjeseci je imala oko 7450 i 66 cm.. i sad stojimo oko te kilaže a imamo skoro 7 mj..... jedva popijemo 450 ml.mlijeka i imamo jednu povrtnu i jednu vočnu kašicu!

_____________________________

26.06.2009. naša ljepotica
stigla nam još jedna curka13.07.2013

(Odgovor članu BUMBIKA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 21:42:20   
ejmama
Adaptirano mlijeko je kravlje mlijeko koje adaptirano da bude što sličnije majčinom. Mojoj je s 5mj dr. rekla da je njen atopijski dermatitis alergija na mlijeko i da je još mala da je testiramo. Ako joj za 2tj ne bude bolje pitati ću je uputnicu da joj vade krv. Moja je s 5mj imala ako se dobro sjećam 7300 i 64,5cm.

Ovo mlijeko koje sad pije je na bazi bjelančevina soje i svinjskog kolagena, ne sadrži mliječne bjelančevine,laktozu, fruktozu,gluten.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu plavka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 21:46:27   
FIONA
meni rekla moja pedica da bebimil ima najviše baze na kravljem mlijeku zato je moja zver povraćala kao beba i nije prihvačala jako dugo...i zbog toga smo prešli na aptamil comfort to je za bebe s osjetljivim želucem koje ne podnose kravlje jel im je teško...to je nama tako objasnila na našem slučaju...user posted image user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 22:17:07   
dominik
imam dvoje kikaca ...jedno cicalo i povracalo svaki puta nakon podoja a dobivao kilu i pol mjesecno...drugo dijete na adaptiranom od rodjenja i sa godinu dana ima skoro 9 kila...sve je to od djeteta do djeteta...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trebam vašu pomoć
20.1.2010 22:19:57   
lana05
moj bebač ima 5 mj.  rođen je sa 3400g, 50dug. sad ima 7100 i 73 dug. ja sam također mjenjala mlijeko zbog bljučkanja i spore probave, sad je na hippu BIO i to mu je super user posted image

(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trebam vašu pomoć
21.1.2010 10:23:11   
ejmama
IZVORNA PORUKA: ejmama

Adaptirano mlijeko je kravlje mlijeko koje adaptirano da bude što sličnije majčinom. Mojoj je s 5mj dr. rekla da je njen atopijski dermatitis alergija na mlijeko i da je još mala da je testiramo. Ako joj za 2tj ne bude bolje pitati ću je uputnicu da joj vade krv. Moja je s 5mj imala ako se dobro sjećam 7300 i 64,5cm.

Ovo mlijeko koje sad pije je na bazi bjelančevina soje i svinjskog kolagena, ne sadrži mliječne bjelančevine,laktozu, fruktozu,gluten.


Moram sa ispraviti tolika ja bila s 4mj, znači da bi 5mj trebala biti kao i tvoja.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trebam vašu pomoć
21.1.2010 10:30:17   
Zvonki
Joanna, na tvom mjestu se uopće ne bih brinula oko kila. Moje su bile pravi bumbari. Prve mjesece su  i po 2 kg natukle. Što se bljuckanja tiče, nama se nekada čini da bebe puno više izbljuckaju nego što to u stvarnosti je. Možda ti se čini da su to litre ali najvjerojatnije se radi samo o nekoliko žlica. I vjerujem da fino papa pa joj je to višak user posted image
Što se tiče umjetne hrane, zaista nemam iskustva.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Joanna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trebam vašu pomoć
21.1.2010 11:15:23   
Bebys
ajme tvoja beba je ogromna moja tek sad ima 8200 a ima 8 mjeseci i mali kusur...mislim da jako dobro jede i da je buco...a mljeko moja nije alergicna a kako vidis neznam to ce znati mozda neka druga mama

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trebam vašu pomoć
27.1.2010 9:16:25   
M.B.
Moj je na kontroli sa 4 mj. imao 8120 i 69cm,i dok je rekla da je super beba. I također dosta bljucka!

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća i pušenje
mirna

Da li ste pušili u trudnoći?

da (22%)

ne (78%)


Broj svih glasova: 45

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!