|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 8:01:01   
ciba
drage curke,neznam koliko ste upoznate s mojom situaciom,,ali ovako:
radila sam u jednoj pr.firmi i kad sam saznala da sam trudna otisla sam na bolovanje,to je bilo 14.8.2008.,radila sam na ugovor koji sam po drugi put potpisala u 4.mj 2008. ali sef mi nije dao moju kopiju ugovora,gad me odjavio odma 14. i u ugovoru ispravio da vrijedi do 14.8.malo komplicirano no nadam se da shvacate...onda sam ja trcala za nekim zakonima i ispalo je ovaako...bila sam 1.na komplikacijama,to sam se javljala svaki mj.na zdrastvo,onda sam morala ic na burzu dok nisam rodila pa bila kod njih do 12.3.2009.S 12.3.sam opet se morala ic prijavit na zdrastveno zbog porodiljne naknade(s burzom sad nemam nikakve veze jos)...i sad mene zanima,nakon 12.3.2010.kad mi Lorena navrsi godinu dana kako onda dalje,kakva prava imam...trazim posao ko budala,al od toga nista,svi salju javit cemo vam...a ono nista...ako tko zna kaj dalje,koja prava ja imamuser posted image ...HVALA!!!


_____________________________

Lorena 12.03.2009. 3850g i 51 cm
Matej 8.03.2012. 4290g i 52 cm

http://www.youtube.com/watch?v=B7r5yaSq1-k
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 8:04:39   
lueman
a čuj, jedino možeš tražit posao, i javljat se na burzu,mislim da je to sve.nadam se da češ naći neštouser posted image

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu ciba)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 8:27:50   
Manda
Da, i ja mislim da nemaš nikakva prava, osim onog s burze. Jedino još možeš kod njih se raspitati ev za naknadu koju daju nezaposlenim nakon prekida ugovora. Žao mi je što to sve prolaziš. I meni je bilo tako slično u 1 trudnoći. Ja sam radila u državnoj firmi 3 god i 7mj na ugovore o određenom i zamjenama, i već sam silno željela bebu. A svi su mi govorili, ajde na bebu, ne možeš dobiti otkaz nakon 3 god u jednoj firmi. Moj posao je specifičan, odmah po saznanju da si trudna ideš na bolovanje. Tako sam i ja. Obećali su mi produžetak ugovora, da bi za 2 tj dobila plavu kuvertu s prekidom. Ajme šta sam plakala..user posted image Nema tih vrata na koja nisam pokucala, od glavnih ljudi te firme , pravnika do sindikata. Svi su samo odmahivali glavom. E, onda sam se naljutila i otišla odvjetničkom uredu za radna prava, i odmah su htjeli uzeti slučaj, kao imamo slučaj. Kad su me minule ružne emocije, odustala sam od tužbe, jer premala smo država a ne valja zatvarti vrata. Pa sam uživala u trudnoći i kasnije u svojoj djevojčiciuser posted image a kad sam bila spremna početi raditi počela sam slati prijave i dobila čak 7 poslovnih ponuda. Izabrala sam najbolju i sve je ok. Strpljena i snažna user posted image

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 10:48:38   
pincirotvajler
i mene isto to čeka, sad sam još 1mj  na burzi, onda kad rodim skidaju me s burze i imam rodiljnu godinu dana, i onda nazad na burzu ak ne nadjem posao

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Manda)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 10:51:10   
uciteljica
IZVORNA PORUKA: lueman

a čuj, jedino možeš tražit posao, i javljat se na burzu,mislim da je to sve.nadam se da češ naći neštouser posted image


I ja tak mislim.



_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 10:52:37   
lueman
mislim da mame koje su nezapošljene imaju pravo na upis staža jednakog trajanju porodiljnog..malo se raspitajte, da vam ne bude falilo za penziju

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 10:54:14   
pincirotvajler
IZVORNA PORUKA: lueman

mislim da mame koje su nezapošljene imaju pravo na upis staža jednakog trajanju porodiljnog..malo se raspitajte, da vam ne bude falilo za penziju


da, da tak je rekli su mi da odem na mirovinsko kad rodim

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu lueman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 11:00:25   
mariola
Cijeli porodiljni će ti biti upisan kao staž. Na HZZ se javi i imat ćeš i tamo naknadu najmanje tri mjeseca (ovisi o stažu), imat ćeš zdravstveno,osnovno i dopunsko. Moraš se javiti u roku mjesec dana od kad ti djete napuni 1 godinu.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 11:17:03   
MaTana
nezaposlene mame imaju pravo na upis samo prvih 6 mjeseci staža, drugih 6 nema staža..........

_____________________________

princeza br.1 - 18.11.2008,
princeza br.2 - 16.04.2013

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako nakon porodiljnog???
13.1.2010 13:26:36   
natalijax
draga sretno,user posted image nisam baš od pomoćiuser posted image

(Odgovor članu MaTana)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!