|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jakooo bljuckanje! Help!
31.1.2010 17:24:21   
Ladina mama
Moja beba ima 4 mjeseca i do nedavno je bila na Hippu 1. Bljcnula je tu i tamo, no ništa neuobičajeno. Papala je 5puta po 160ml i prespavala cijelu noć - od 20h do 7h.
Onda odjednom počinje jakooo bljuckati, no ne odmah nakon jela, već ponekad i sat - dva kasnije! I to toliko da smo je morali po nekoliko puta dnevno presvlačiti. Tad sam otkrila Novalac AR1 za bebe koje jakoo bljuckaju. Prešli smo na to i bilo je bolje, no bljuckala je i dalje. Dala sam vremena Novalacu i koristili ga tjedan dana, no u tih tj.dana Lada se budila bar 2 puta noću jer nije dovoljno papala danju.
Čuli smo za rižine pahuljice kojima se zagusti mlijeko i vratili se na Hipp1. Otkad zagustimo mlijeko, zaista manje bljucka, no još nismo uspostavili stari ritam spavanja. Više ne može popapati 160ml, već samo 100ml pa je gladna i noću. Nadam se da će se to ustabiliti.
Razgovarala sam s pedijatricom i ona ne vidi ništa alarmantno u bljuckanju, no ja sam proučavala GER i Refluks i pokušavam je hraniti onako kako treba bebe koje pate od toga, tako da je možda i zbog tog situacija s bljuckanjem bolja.
Ima li netko sličnih iskustava?
Pliz help! Ne bih htjela da moja Laduška pati!




 
Mama je prijatelj kojeg nikad ne prerasteš! =)

< Poruku je uredio Ladina mama -- 31.1.2010 17:26:00 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
31.1.2010 17:55:17   
xxl
Pa nebi se brinula dok dobiva na težini,vjerojatno bljucka višak.

_____________________________

Patrik 04082000
Paolo 30092008
Paula ili Pacifik
Ivanaa

(Odgovor članu Ladina mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
31.1.2010 17:58:37   
MILLA
moj je znao bljucnut ko vodoskokuser posted image ....i to u periodima kada je hlapljivo jeo. oni se nagutaju zraka i onda izbace višak...uglavnom,to zna biti normalno....

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
31.1.2010 18:00:02   
BUMBIKA
Mi smo isto imali malo problema s tim bljuckanjem,jeo je isto hipp.Ali od kad smo prešli na kravlje mlijeko više nije ni jednom bljucnio

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu xxl)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
31.1.2010 18:02:06   
koka

IZVORNA PORUKA: MILLA

moj je znao bljucnut ko vodoskokuser posted image ....i to u periodima kada je hlapljivo jeo. oni se nagutaju zraka i onda izbace višak...uglavnom,to zna biti normalno....

i meni je tako Rokić znao, jednostavno izbace višak. Ako napreduje dobro nebi se brinula.

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
31.1.2010 21:22:16   
natalijax
moj je bljucko previše,ali u zadnji dva tjedna sve manje i manjeuser posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
31.1.2010 21:24:38   
Zimic
meni je leo isto dosta bljuckao pa sam na morala po preporuci pedijatra nositi u uspravnom polozaju oko pola sata nakon podoja,odnosno obroka.da mu se "slegne" pa ako nakon pola sata i bljucne kao nema veze........................

_____________________________

PRESRETNA!
Leo-18.1.2009.
4:28h

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
31.1.2010 22:24:17   
mala pcelica
a ko ti je rekao da beba ima refluks?!? jel to potvrdjeno od doktora?
meni je maja užasno puno bljuckala sve do 6 mjeseci,a nije imala refluks,mada i sad zna joj se desi ,ali samo koja kapljica,inače je dojena beba i napredovala je super,ako i tvoja beba napreduje onda je sve ok...

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu Zimic)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
1.2.2010 16:01:14   
Kulsi
IZVORNA PORUKA: Ladina mama

Moja beba ima 4 mjeseca i do nedavno je bila na Hippu 1. Bljcnula je tu i tamo, no ništa neuobičajeno. Papala je 5puta po 160ml i prespavala cijelu noć - od 20h do 7h.
Onda odjednom počinje jakooo bljuckati, no ne odmah nakon jela, već ponekad i sat - dva kasnije! I to toliko da smo je morali po nekoliko puta dnevno presvlačiti. Tad sam otkrila Novalac AR1 za bebe koje jakoo bljuckaju. Prešli smo na to i bilo je bolje, no bljuckala je i dalje. Dala sam vremena Novalacu i koristili ga tjedan dana, no u tih tj.dana Lada se budila bar 2 puta noću jer nije dovoljno papala danju.
Čuli smo za rižine pahuljice kojima se zagusti mlijeko i vratili se na Hipp1. Otkad zagustimo mlijeko, zaista manje bljucka, no još nismo uspostavili stari ritam spavanja. Više ne može popapati 160ml, već samo 100ml pa je gladna i noću. Nadam se da će se to ustabiliti.
Razgovarala sam s pedijatricom i ona ne vidi ništa alarmantno u bljuckanju, no ja sam proučavala GER i Refluks i pokušavam je hraniti onako kako treba bebe koje pate od toga, tako da je možda i zbog tog situacija s bljuckanjem bolja.
Ima li netko sličnih iskustava?
Pliz help! Ne bih htjela da moja Laduška pati!






 
moj maLI je jednako star i poceo je raditi isto sto i tvoja beba. Zanima me koliko ruzinih pah stavite na 160 ml??

(Odgovor članu Ladina mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
2.2.2010 10:10:57   
Ladina mama
Nije mi još nitko potvrdio da ima refluks - to sam ja onako proučavala da Laduški olakšam život, premda mi se ne čini da je to bljuckanje muči. Pedijatrica mi savjetovala da ustrajem na Hippu i pahuljicama i pohvalila moje mjere protiv bljuckanja, no... vidjet ćemo.
KULSI; stavljam 2 čajne žličice pahuljica na 100ml. Ne treba na 160ml staviti više od jedne mjerice(one uz hranu ) jer je tad pregusto i začepi dudicu. Ajde, pokušaj pa mi javi kako napreduješ!

_____________________________

Mama je prijatelj kojeg nikad ne prerasteš!

(Odgovor članu Kulsi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
2.2.2010 18:29:51   
Kulsi
Pokušala sam na ovaj način , ali nije išlo pa smo malo proširili dudicu i super mu ide. Pojeo je 180 ml mlijeka pomiješanog sa  jednom i pol mjericom rižinih pahuljica. Još nije bljucnuo user posted image

(Odgovor članu Ladina mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
2.2.2010 20:56:10   
Ladina mama
Ma, BRAVO!!!! =)
Mi još malkice bljućkamo, možda dovoljno ne zagustim, no ni nama nikak nije išlo kroz dudicu pa su to tek bile muke. Hm... pokušat ću ja kupiti dudicu s većom rupicom jer ova je neka fleksibilna i koliko god je proširivali, ne da se pa ne da!
A koje pahuljice koristiš? Mi milupine.

_____________________________

Mama je prijatelj kojeg nikad ne prerasteš!

(Odgovor članu Kulsi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
3.2.2010 14:19:55   
Kulsi
Koristim HIPP pahuljice, kupila njih jer je i na mlijeku njihovom, nisam znala koje bi druge. Evo danas uopce ne bljucka. Malo sam se bila zeznula pa mu dala dudicu sa manjom rupom i on jadnicak pola sata jedva popio 100 ml. Ja tek onda skuzila u cemu je problem user posted image  SAd je sve ok, super jede i dulje ga drzi sitim. Sinoc je jeo oko 20:30 h, probudio se u 3, pojeo u polu snu i nastavio spavati do 8.

(Odgovor članu Ladina mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jakooo bljuckanje! Help!
22.2.2010 10:40:45   
anonno17
Pozdrav svima, evo da i ja kažem svoj slučaj pa možda nekome pomogne. Moj  stariji sin  je isto bljuckao od hippa jako dugo, ali je lijepo napredovao. Onda smo čuli za aptamil i pokušali i nama je uspjelo, prestao je bljuckati.
A sada imamo opet isti problem bracu od dva mjeseca i isti problem, od hippa je bljuckao,a sada evo tri dana pije aptamil i ne bljucka tako jako ali povremeno bljucka. ( mislim da se i  prenajede ponekad, jer prije flašice ga  podojim). Ali  sada su nam se javili mali grčići pa ne znam da li je to od promjene mljeka(hipp - aptamil) ili od aptamila, pa ako netko zna neka mi savjetuje šta dalje, da li da ostanem na aptamilu ili što

user posted image user posted image


< Poruku je uredio anonno17 -- 22.2.2010 11:04:46 >


_____________________________

Noa -17.08.2005.
Patrik - 18.12.2009.

(Odgovor članu Ladina mama)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Dudica.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!