|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:34:13   
Anoniman
Evo, nakon 15 dana skupih hrabrosti da vam kažem kako smo uspjeli.   I sami znate da smo odbrojavali u rujnu sa svim skoromamama i da sam ja ostala zadnja. Termin je bio 20. rujna i od tada smo bili u bolnici svaka 2 dana na pregledu i cetegiranju. Ništa se nije događalo, nisam se otvarala, nije bilo trudova, bebi je unutra bilo super. Kako je vrijeme prolazilo i zabrinutost se počela javljati. Svi savjeti (seks, ananas, stepenice, šetnja) nisu pomagali. Ja i dalje zaprta i zabetonirana. 30. rujna poslije kontrole odlučuju me hospitalizirati zbog manjka plodne vode. Mislila sam super, bit ću i ja rujanska mama… Tu srijedu nakon pregleda samo su me ostavili i rekli mužu da donesu stvari. Smjestili su me u predrađaonu i onda je počela agonija. Nitko me nije uopće doživljavao. Žene oko mene bile su u strašnim bolovima, skoro svaka na dripu… Bušenje vodenjaka je nešto što se obavlja samo tako, skoro svima. Gužva je i ubrzava se proces. Nisam bila spremna na sve to. Ležala sam na svom krevetu skvrčena i prestrašena jer svaka koja je išla na wc zaustavila bi se baš pored mene i u strašnim bolovima se držala za krevet. Napokon vizita. Očekujem da će i meni dat bocu toga i da ću izgledati ko one. Dr. kaže da ništa od dripa kod mene, idemo s gelom, ali gela nema pa do sutra ništa. Ostajem tako u predrađaoni, slušam jauke žena i plač beba. Tu  večer ih se rodilo 6, molila sam za svaku od njih jer mi nije bilo nimalo lako sve to slušati i gledati, a mene ništa ne boli, moja beba neće van. Ujutro u četvrtak, 1. 10. dr. kaže da i dalje ništa, čekamo gel. Malo nasilnog otvaranja rukama nije pridonijelo ničemu i oko 1 sat je konačno stigao taj gel. Nije djelovao L U 6 popodne još jedna doza. I dalje ništa. U 11 navečer već sam luda i spremna pobjeć u spavaćici iz te bolnice. U 1 u noći daju mi još jedan gel. I dalje ništa L Čude se dr. kako nema trudova, ja molim za carski, niko me ne doživljava i dalje. Ujutro su me pripremili za porod, nisu mi dali jest i nisu mi dali infuziju. Zaboravili?! Pokušavam se sjetiti kad sam jela. Bilo je to u utorak popodne. Gladna sam, prestrašena i iscrpljena. Dolazi neki dr. i kaže nek ovoj ženi neko da infuziju. Čekala sam i čekala, ali od infuzije ništa, od trudova ništa… Petak jutro, vizita: Idemo još malo nasilnog otvaranja da možemo probušiti vodenjak. Već sam otupila, samo želim roditi i ništa drugo. Plačem ko kišna godina dok mi nimalo nježni dr. buši vodenjak. Stiže i drip. Ok, sad ću i ja konačno osjetiti te strašne bolove. Neko pita kad sam jela. Kažem u utorak. Priključuju mi i infuziju i bolovi počinju. Bilo je to nešto iza 8 ujutro. Oko 10 dolazi sestretina i kaže da idemo u boks. Tako brzo, mislim si dok me bolovi rasturaju. U boksu se osjećam sigurnije jer sam sad svjesna da nema još dugo. Dolazi još neki dr. i zabrinuto gleda u ctg, spominje se i carski i mekonij. Mene boli strašno, ali trpim. Stiže neki dr. i kaže da je anesteziolog i da će mi dat epiduralnu ako se slažem. Daj mi kaj oćeš, samo me riješi muka. Nakon epi osjećala sam se ko u raju. Pregledavaju me vrlo često i kažu da samo što nije. Tražim da mi zovu muža i nešto prije 12 krećemo u porod. Još me ne boli ništa, ali polako osjećam kako epi popušta. Hrabre me neki, neki viču na mene, ali dijete ne ide van. U jednom trenutku kažu da ctg nije ok, pali su otkucaji. Tiskam i pokušavam djetetu pomoć, ali ne ide. Idemo na vakuum. Neeee, samo ne vakuum vičemo muž i ja istodobno. Ili vakuum il ga nema. Odlučujemo se u sekundi, nek bude vakuum. Malog su izvukli, pupčana vrpca dva puta oko vrata, ne plače… Mislila sam da nije živ, ali je junak na kraju zaplakao. 3590 i 52   Najeo se prljave plodne vode, bio je smežuran, ali bio je živ i zdrav! Nakon toga smo se malo mazili pa šivanje i sve je bilo gotovo. Trajalo je od srijede ujutro do petka u 1 sat popodne. Zašto su čekali zadnji tren? Nemam pojma. Zašto me nisu stavili na carski? Nemam pojma. Znam da smo uspjeli u zadnji tren! O doktorima: kako koji, ali većina skroz ok. Sestretine: strava i užas. Kako gore u rađaoni tako i u roomingu. Bože pomozi. Mlijeka nisam imala, a nemam ga ni sad. Nije ni čudo kaj smo sve prošli. Mali je cvrčao u bolnici od gladi, a ona je došla u 2 u noći i rekla mi: Dijete vam plače, stavite ga na prsa. A u prsima ni kapi. No… to je neka druga tema. Bitno je da smo uspjeli!
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:40:39   
nancy
ajoooj sta je ovo?!citam i nevjerujem sta sve mi zene necemo prozivjet.draga moja jesu te namucili.....al ipak drago mi je sta je na kraju sve ispalo u redu s bebicomuser posted image user posted image cestitam ti od srca! !

_____________________________

Karlo.03.2009 mamin vragolan
Renato nam stigao-26.01.2011

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:41:30   
bomboncic02
Ajme meni, no najvažnije je da ste uspjeli.
Svaka čast na hrabrosti i snazi...iskrene čestitke..

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:42:01   
buduća mamica
glavno da je bebica dobro user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image čestitam user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:42:25   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image   svaka vam čast user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
17.10.2009 11:44:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:45:22   
lueman
priča je prestrašnauser posted image a ovo s vakumom sam prošla 1.put.srećom nije bilo nikakvih posljedica

_____________________________

28.12.95 L
27.03.97 E
24.04.05 A
**

(Odgovor članu nancy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:47:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cvrčak

Isuse kejt,gdje si ti to rodila? Žao mi je da si tako prošla..
Bitno da ste se izvukli živi i zdravi.
Ljubi svog bebača. Šaljem ti puno zagrljaja i čestitam na hrabrosti i izdržljivostiuser posted image   

user posted image



SD ZG sad i nikad više!

Rekao je muž ako budem još rađala, nikad više tamo!

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:48:33   
m600
ajme kejtuser posted image user posted image user posted image rasplakala sam se
stvarno ti svaka častuser posted image user posted image


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:49:16   
bomboncic02
IZVORNA PORUKA: Kejt

IZVORNA PORUKA: cvrčak

Isuse kejt,gdje si ti to rodila? Žao mi je da si tako prošla..
Bitno da ste se izvukli živi i zdravi.
Ljubi svog bebača. Šaljem ti puno zagrljaja i čestitam na hrabrosti i izdržljivostiuser posted image   

user posted image



SD ZG sad i nikad više!

Rekao je muž ako budem još rađala, nikad više tamo!



Koja je to bolnica, meni danas mozak sporo funkcionira..

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:49:45   
pincirotvajler
sveti duh

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:51:33   
bomboncic02
hvala, još nisam kavu popila pa napola žmirim...

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:52:16   
mamice
ja isto nemam lijepi porod na SD cak sam misla tuziti doktora. AL VAZNO DA SAD imas svog lijepog andjela i da se mazite. user posted image

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu bomboncic02)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:54:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

sveti duh



Nisam imala namjeru reći ništa protiv bolnice pa se suzdržite od komentarauser posted image user posted image user posted image

Vjerojatno sam ja naletjela na takvu ekipu ili se nisam znala izboriti za sebe. No, nije važno koja bolnica, važno da je prošlo! Ne ponovilo se nikome! Nije mi samo jasno zašto se s induciranim porodom čeka zadnji dan, kad beba može živjeti normalno s 37 tjedana. Zbog čega onda unutra mora bit 42 tjedna i riskirati sve ovo kaj se meni dogodilo!?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:57:01   
mamice
nemislimo mi nista lose. evo naprimjer ja ak cu ikad ici opet roditi bit ce opet SD. isto sam naletjela na losu ekipu al sve ostalo mi je ostalo u pozitivnom sjecanjuuser posted image

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 11:58:37   
bomboncic02
Zato što nam je liječničko osoblje (čast iznimcima) u k....cu i štedi se na običnim ljudima a ne daj Bože da se nešto dogodi onda svi peru ruke..
Najbitnije je da je sve koliko toliko dobro prošlo, ti imaš svoju bebicu i uživaj u njoj a doktori...nemoj ih se sjećat koliko god teško bilo.

_____________________________

Da bi se osmjehnuo, čovjek treba pokrenuti sedamnaest mišića, a četrdeset_ i tri da se namršti. Stoga činite ono što morate s osmijehom, to će vas stajati mnogo manje truda..

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 12:03:14   
božica
Kejt stvarno si prošla sve i svašta u bolnici

Hvala Bogu da ste dobrouser posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 12:56:58   
mala pcelica
meni je pozlilo dok ovo čitam,a mogu samo zamisliti kako je tebi bilo!!!user posted image user posted image user posted image
ne ide mi u glavu da mogu biti toliki gadovi i pustiti ženu da se muči do iznemoglosti i ugroziti i njen i bebin život jer se nekome živo fućka i ne obavlja svoj posao kako trebauser posted image ...da običnu jebenu infuziju nisu mogli prikačiti i ići ženu otvarati golim rukama user posted image user posted image ....
isuse ne mogu doći sebiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 13:01:23   
BUMBIKA
Isuse Bože,pa ovo je strašno,nemogu vjerovati!!!
Bitno da ste ti i beba sad dobrouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 13:13:14   
elina
Ruzno iskustvo za tebe i bebu,ali fala Bogu sve je ispalo ok!!Skupa ste i uzivajteuser posted image user posted image

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 13:30:29   
Zvonki
Kejt, ne baš ugodno iskustvo ali jako mi je drago da ste ti i beba dobro. Čestitam ti na hrabrosti! I ako uhvatiš malo vremena, napiši pritužbu na bolnicu i traži pismeno objašnjenje zašto se čekalo tako dugo? Problem je što kad rodimo, imamo svoje malo sunce i zaboravimo im sve. Ali ne bi trebalo tako. Ja sam imala jedan problem s njima nakon druge kćerkice i bila sam bijesna u tom trenu toliko da sam čak pomišljala da ih tužim, ali me prošlo...Nažalost...

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 13:37:38   
Marta j
vazno da je sve proslo ok o dr necu rijeci.

Uzivaj te sada skupa


_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 13:38:50   
BruMa
Lijepo si ti to sve podnijela i Hvala Bogu sve je dobro.
Čestitam na bebaču!user posted image user posted image


_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 14:00:35   
natalijax
boze dragi,kejt neznam sto bi ti rekla,u vezi sveg oko poroda,samo mogu reci hvala bogu da ste dobro i reci ti cestitam na djetescu

(Odgovor članu BruMa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Uspjeli smo (u zadnji tren)
17.10.2009 14:23:40   
tikica_69
Tu si, tvoj andjeo je kraj tebe, a sve drugo ces brzo zaboraviti user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!