|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   šalša-konzerviranje u teglice
10.8.2008 15:06:15   
ZVRK
evo i mene sa pitanjcem.zanima me da li i kako vi konzervirate domaću šalšu u teglice za zimnicu??ja sam naumila da spremim za po zimi ali neznam kako.pomagajte


p.s.-ne bi stavljala u škrinju jer mi onda zauzima puno mjesta

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: šalša-konzerviranje u teglice
10.8.2008 15:10:02   
božica
Paradajz gulim ali ne čistim sjemenke. Kako bih povećala volumen ja stavljam i tikvice i patliđane narezane na sitne kockice.

Prodinstam luk, a na njega i tikvice i patliđane (bez toga možeš) , pri kraju stavim i češnjak (pazi da ne zagori). Na to stavim oguljeni i narezani paradajz, koji sam predhodno držala posoljenog u cjedilu kako bi barem dio tekućine izašao (to popijemo, ako ne bude previše) i onda kuhaš na laganoj vatri što dulje to bolje. Od začina ja stavljam sol i ppar, te lovor, vrijes i ružmarin.

Kada je gotovo, ostavim za jedan ručak, a ostalo zamrznem tako da u svakoj vrećici/posudi bude za 1 ručak.

Tajna dobre šalše za mene jke u dobrom paradajzu (ja ga kupujem na placu, pa ovisi kako se potrefi) i u tom dugom kuhanju.
btw nije moj recept našla sam na nekom forumuuser posted image


_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: šalša-konzerviranje u teglice
10.8.2008 15:16:51   
božica
Odi zvrk na coolinariku tamo sve lijepo piše kakouser posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: šalša-konzerviranje u teglice
10.8.2008 15:22:00   
ZVRK
hvala božice.nešto slično radim i ja ali bez tikvica i patliđana.ali ostaje mi problem konzerviranja.......probala sam prije 10 tak dana ali nešto nije bilo ok jer mi se pokvarila pa tražim savijete od vas cura,a što se tiće paradajza imamo domaći u vrtu pa se nadam da je taj ok

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: šalša-konzerviranje u teglice
10.8.2008 15:22:32   
ZVRK
hvala

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: šalša-konzerviranje u teglice
10.8.2008 15:35:02   
Ruža
Zvrkić na kakvu šalšu misliš? Moji rade onaj kao kocentrat od rajčice što se sipa u boce. Ako ti to treba stavim ti recept.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: šalša-konzerviranje u teglice
13.8.2008 11:48:12   
ZVRK
da ružo to sta se stavlja u bočice.ja znam kako da skuham ali STAVLJANJE U BOČICE ..........neznam(prvi put mi nije uspijelo)pokvarilo seuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: šalša-konzerviranje u teglice
23.8.2008 11:22:40   
Mrvna
Ja neki dan radila prvi put pa još držim fige da sve ispadne ok. Dobro dobro opereš staklenke u koje ćeš stavljati i ugriješ ih u pećnici. U još tople stavljaš šalšu i poklopiš. Kako se taj zrak hladi, to bi trebalo biti svojevrsno vakumiranje. E sad, vidjet ćemo. Ja ću zato pola u staklenke, a pola u vrećice pa u zamrzivač.

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli odbijati svoju bebu od pelena?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!