|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   naručivanje vitamina i carina
2.1.2010 17:38:19   
lavica81
ne znam da li je tema na pravom mjestu pa molim moderatore da je premjeste ako misle da trebaju.

evo ovako, naručila bi acetil l karnitin sa stranice amazon.com ali ne znam kako u nas ide carinjenje vitamina? pretpostavljam da se vitaminski proizvodi carine ali zna li netko koliko i koja je procedura. proizvod nije skup ,oko 22 dolara + poštarina pa ako netko zna kolika bi otprilike bila carina bila bi mu zahvalna.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: naručivanje vitamina i carina
3.1.2010 11:09:07   
FIONA
carini se sve osim knjiga i sličnih svari koje imaju oslobođenje...carina se odnosi na iznos koji je naveden na uvoznoj fakturi tj. računu koji je priložen uz vitamine....pvisno o sastavu možda je potrebna i fito-sanitarna ispekcija...sve ovisi jel ima životinjskog ili biljnog podrijetla što vjerujem da ima....

u svakom slučaju vrijeme carinjenja ovisi ti o špediteru koji ti prijavljuje, cariniku i inspekciji...nekada nešto što nije hitno rješavaju grupno....možeš nazvati ako znaš od dobavljača tko ti je špediter...

moja osobna pretpostavka ti je da oni imaju više narudžba koje grupno carine preko svog špeditera koji vjerujem surađuju sa nekom špediterskom kućom kod nas...saznaj si tko su i osobno nazovi...ali ako oni sv eorganiziraju onda je to pitanje dana jel se ne bi zafrkavali da nisu ziher da će sve teči glatko!...pre malo si dala informacija pa se nadam da sam ti uspjela reči kaj te nazina!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: naručivanje vitamina i carina
3.1.2010 11:23:11   
Bebys
neznam meni je mama toliko stvari slala i svega unutra od krema do robice i ma svasta NIKADA CARINU NITI ONA NITI JA...samo se nabroji sta se salje i sve o.k. plati se posta i ja podignem i nikada nisam vidila da je paket otvaran..nikada..original zatvoren u osijeku. tak da neznam za ovo sto ti pitas...

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: naručivanje vitamina i carina
3.1.2010 11:37:13   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Bebys

neznam meni je mama toliko stvari slala i svega unutra od krema do robice i ma svasta NIKADA CARINU NITI ONA NITI JA...samo se nabroji sta se salje i sve o.k. plati se posta i ja podignem i nikada nisam vidila da je paket otvaran..nikada..original zatvoren u osijeku. tak da neznam za ovo sto ti pitas...


drugo je sllati poštom a drugo je kada se kupi preko neta pa oni šalju!!!...kada ti netko šalje paket onda je to privatno i nema novčanih potraživanja (to je pretpostavka..tj. onda je faktura nula...ili kako se to u carini kaže...gratis faktura za potrebe carine)...kada nešto kupiš onda plačaš carinu jel faktura nije gratis več komercijalna i ide se s pretpostavkom iako si ju privatno kupila mogla bi se okoristiti...tako se regulira količina....

carina je malo kompleksna pa opet ponavljam ne znam puno i nemam više informacija...ovo je sv emoje nagađanje!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: naručivanje vitamina i carina
3.1.2010 11:40:12   
Bebys
draga onda lipo zovi carinu i pitaj...tko pita ne skita i sretno

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: naručivanje vitamina i carina
3.1.2010 11:43:11   
FIONA
draga...samo malo pitanje na sve...jel si ti več platila????...ako jesi moguće je da ti je sve uraćunato u cijenu...

ja osobno sam naručivala kreme iz USA i koliko sam platila to je bilo to...došlo mi doma, preuzela sam od poštara bez i jedne lipe naknade ili troška a prošlo je carinu i sve kaj treba!...

vjerujem da ti je sve uračunato....zakaj ne pošaljem na njohov kontakt mail s upitom...to ja radim kad nisam ziher???


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: naručivanje vitamina i carina
3.1.2010 18:31:13   
lavica81
draga, hvala na odgovoru. na kraju nisam mogla naručit na amazonu jer ne isporučuju to u hrvatsku već sam kupila preko e bay-a i platila paypalom.

vidit ću kad stigne, ako i bude carine nadam se da neće biti neka ogromna

hvala još jednom na odgovoruuser posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: FIONA

draga...samo malo pitanje na sve...jel si ti več platila????...ako jesi moguće je da ti je sve uraćunato u cijenu...

ja osobno sam naručivala kreme iz USA i koliko sam platila to je bilo to...došlo mi doma, preuzela sam od poštara bez i jedne lipe naknade ili troška a prošlo je carinu i sve kaj treba!...

vjerujem da ti je sve uračunato....zakaj ne pošaljem na njohov kontakt mail s upitom...to ja radim kad nisam ziher???


(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!